Knjiga koju trenutno čitam

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by sanela »

Dijelim tvoje misljenje o knjizi Mi djeca s kolodvora Zoo. Ta knjiga salje potpubo drugu poruku od one koja bi se trebala slati tinejdzerima, i uvijek udjem u raspravu kad neko hoce svom djetetu da je da da procita. Uvijek se pitam kako su ljudi tako povrsni i ne razmisljaju, nego se vode necim sto su culi, bez da se ukljuce u neke stvari.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

sanela wrote: Mon Aug 09, 2021 8:09 pm Dijelim tvoje misljenje o knjizi Mi djeca s kolodvora Zoo. Ta knjiga salje potpubo drugu poruku od one koja bi se trebala slati tinejdzerima, i uvijek udjem u raspravu kad neko hoce svom djetetu da je da da procita. Uvijek se pitam kako su ljudi tako povrsni i ne razmisljaju, nego se vode necim sto su culi, bez da se ukljuce u neke stvari.
Ne znam, Sanela, i ja se to pitam. Mada sam viđala dok sam bila mlađa da u jednom društvu svi puše, piju i drogiraju se a uvek se nađe jedan koji čak ni cigarete ne puši.
Onda, pod dva, "stručnjaci" lupetaju gluposti tipa da se neko počne drogirati zbog "pritiska društva", mene niko nije pritiskao, počneš ako ti to hoćeš.
Treće- mentalni sklop. Mene je "Stanica" zaintrigirala, a eto onog dečka nije.
I četvrto (ovo nema veze sa knjigom) skoro u 100% slučajeva počneš da se drogiraš iz jednog razloga a nastaviš zbog drugog.

P.S. tim ljudima treba neko kao ti, sa debelim iskustvom kada biraju lektiru.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Pročitala sam ovu knjigu, da nisu tolike vrućine pa da odem do biblioteke po još nešto od nje, ali nmg.
Getea ću ponovo ("Jadi mladog Vertera") sutra. Smaraju me već društvene mreže a iznenađujuće mi se ponovo čita-jedno vreme bilo baš nikako za čitanje, nikako mi se nije uzimala knjiga u ruke, a sad do pola noći čitam i zbog svetla u nemogućim pozama, ono boli me kičma.

Zamislite neko me pita od čega me boli kičma "Od čitanja knjiga!" :lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by StopBup »

Vedrana Rudan, "luda sto gradi". Krenuh da citam neku njenu novu knjigu:"Puding od vanilije".
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Wed Sep 01, 2021 4:18 pm Vedrana Rudan, "luda sto gradi". Krenuh da citam neku njenu novu knjigu:"Puding od vanilije".
To, care! I ja pokušavam da uzmem neku knjigu, ne mogu da odlučim šta ću...
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Image

Dobar odlomak, tačan. Herman Hese

"Ja sebe ne mogu nazvati znaocem. Ja sam samo sebe tražio, i to činim još i sad, ali više ne tražim po zvezdama i u knjigama, nego počinjem da osluškujem pouke koje moja krv u meni žubori. Moja priča nije prijatna, ona nije zaslađena i skladna kao izmišljene priče, ona odiše besmislenošću i zbrkom, bezumnošću i snom, kao život svih ljudi koji neće više da se lažu."

("Demijan")
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Još od sinoć jednu misao vrtim u glavi...pa dođoh da podelim.

Sve ove godine narkomanije i svega i svačega što smo mislili i radili, sve može da se objasni ovom Heseovom jednom rečenicom: "Ja sam samo sebe tražio"
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Anabel Li

U carstvo na žalu sinjega mora –
pre mnogo leta to bi –
življaše jednom devojka lepa
po imenu Anabel Li;
i samo jedno joj beše na umu
da se volimo mi.
U carstvu na žalu sinjega mora
deca smo bili mi,
al volesmo se više no iko
ja i Anabel Li,
ljubavlju s koje su patili žudno
nebeski andjeli svi.
I zato, u carstvu na morskome žalu,
pradavno ovo se zbi
poduhnu vetar noću sa neba,
sledi mi Anabel Li
i dođoše od mene da je odnesu
njezini rođaci svi,
u grob na morskome je spustiše žalu
da večni sanak sni.
Andjele zavist je morila što su
tek upola srećni ko mi
da! zato samo ( kao što znaju
u carstvu onome svi)
poduhnu vetar sa neba i sledi
i ubi mi Anabel Li.
Al mi nadjačasmo ljubavlju one
što stariji behu no mi –
što mudriji behu no mi –
i slabi su andjeli sve vasione
i slabi su podvodni duhovi zli
da ikad mi razdvoje dušu od duše
prelepe Anabel Li
Jer večite snove, dok Mesec sjaj toči,
snivam o Anabel Li
kad zvezde zaplove, svud viđam ja oči
prelepe Anabel Li
po svu noć ja tako uz dragu počivam,
uz nevestu svoju, uz život svoj snivam,
u grobu na žalu, tu ležimo mi,
a more buči i vri.

Edgar Alan Po



Image
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by Akkasha Come Back »

Odlomak iz "Dobra predskazanja" Teri Pračet & Nil Gejmen


Evo prepričaću svojim rečima, Teri Pračet "Dobra predskazanja".
Voze se u autu anđeo i đavo (odnosno njihovi predstavnici na Zemlji) i zaustavi ih policija zbog brze vožnje.
U jednom trenutku policajcu se zapali beležnica i olovka i ovaj na gas i pobegnu.
-Đavo: "Ne razumem kako se zapalio...nisam ništa uradio!"
-Anđeo: "Znam da nisi...ja sam."
-Đavo: "TI?! Zar tako svojima?"
-Anđeo: "Kako to misliš, pa mi smo mislili da je policija vaša?!"
-Đavo: "A mi smo mislili da su vaši."
😂
Je l' može ovo?
User avatar
đondo
Posts: 40
Joined: Wed Sep 08, 2021 5:41 pm

Re: Knjiga koju trenutno čitam

Post by đondo »

Akkasha Come Back wrote: Wed Sep 08, 2021 9:02 pm Odlomak iz "Dobra predskazanja" Teri Pračet & Nil Gejmen


Evo prepričaću svojim rečima, Teri Pračet "Dobra predskazanja".
Voze se u autu anđeo i đavo (odnosno njihovi predstavnici na Zemlji) i zaustavi ih policija zbog brze vožnje.
U jednom trenutku policajcu se zapali beležnica i olovka i ovaj na gas i pobegnu.
-Đavo: "Ne razumem kako se zapalio...nisam ništa uradio!"
-Anđeo: "Znam da nisi...ja sam."
-Đavo: "TI?! Zar tako svojima?"
-Anđeo: "Kako to misliš, pa mi smo mislili da je policija vaša?!"
-Đavo: "A mi smo mislili da su vaši."
😂
Je l' može ovo?
Odličan je Prachet, još bolji Gaiman. Imaš i seriju Bad Omens na Netflixu po toj knjizi.
Inače, meni najbolja Gaimanova knjiga je American Gods. Američki Bogovi. I to ima serija tko više voli gledati tv. Mislim da je upravo snimljena treća sezona na Netflix ili Amazon nisam ziher.
Vidim po postovima da niste klinci pa me čudi da nitko ne spominje stripove. Ipak smo mi sa njima odrasli.
I sad na mislim na Velikog Bleka ili Zagora nego ima u hr npr. Fibra, u sr Čarobna Knjiga i Beli Put (iako mislim da su oni propali?) ili Darkwood mislim da se zovu.
To su stripovi koji koštaju kao 2,3 knjige ali imaju 300-injak str u boji i pravi su mazohizam za mozak. Naravno, ne može ih si svatko priuštiti ali još uvijek za to postoje knjižnice i tamo ih se može naći i posuditi za neku sitnu članarinu godišnje. Ne sjećam se točno ali mislim da sam ja zadnji put članarinu platio između 50-100kn (10-15eura).
Iako, neću pretjerivati ako kažem da što stripova što knjiga imam mali milion doma
Post Reply