Opći pojmovnik o ibogainu

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
Ibogain Terapija

Opći pojmovnik o ibogainu

Post by Ibogain Terapija » Sun Jun 23, 2019 7:13 pm

Ibogain je pshiodelik koji izaziva efekte nalik snovima i koji se distinkntno razlikuje od ostalih psihodelika.
Upotrebljivan je najprije kao stimulans u malim dozama, ali njegov potencijal je najviše izrazit pri velikim dozama.

Velike doze ibogaina su jako učinkovite kod tretiranja ovisnosti o drogama.
Pronađen je u mnogim biljkama, a najviše ga ima u biljci prema lat. Tabernathe Iboga

Pozitivni efekti ibogaina su:
- stimulacija
- euforija
- spiritualne i lične spoznaje
- vizije
- dobro raspoloženje

Negativni efekti ibogaina su:
- anksioznost
- nesanica
- tremor
- mučnina
- povraćanje
- sušenje usta
- usporenost rada mišića
- usporenost rada srca
- hipertenzija

U područjima u kojima raste (Afrika) uzima se u obliku organskog podrijetla (kora drveta), najviše u religiozne svrhe.
Na zapadu postaje sve više upotrebljavana, što zbog spiritualnih iskustava koji potiče tako i zbog zdravstvene djeltvornosti (najviše u tretiranju bolesti zavisnosti).

Jedna doza ibogaina itekako može pomoći u prevenciji recidiva na opijatske zavisnosti, a kod nekih ljudi je potrebna da prođu dva puta tretman.
Jako je efikasan u otklanjanju zavisnosti kod kokaina, alkohola i ostalih. Ibogain nije djelotovran u suzbijanju zavisnosti o benzodiazepanima (apaurin, bensedin..)

Napravljena je studija da već nakon sat vremena (od početka djelovanja)kod većine korisnika ublažava simptope heroinske krize.

Njegovo djelovanje nakon uzimanja (oralno) kreće za oko 45 min.
Totalno vrijeme djelovanja je 24 - 36h. Podešavanje raspoloženja javlja se nakon 12h.
Tokom tretmana, korisnik je cijelo vrijeme budan.

Dostupan je upit za registrovane korisnike u poruke, sve vezano za ibogain.

Visions

Re: Opći pojmovnik o ibogainu

Post by Visions » Fri Jul 05, 2019 2:00 pm

Ja sam radio prirodni odnosno-ibogu biljni ekstrakt prvi put ali ja sam već bio skinut sa opijata i alkohol sam batalio ,a i duvan.Hteo sam samo da ga probam.Tako da vam nemogu reći dali on stvarno leči od zavisnosti ili ne.Pročitao sam da se ibogain vezuje za iste receptore kao i heroin.Sve u svemu imao sam fantastičan fleš,mislio sam da su mi pomešali eks i esid da bi mi uzeli pare.Može se napisati čitava jedna knjiga o tome šta sam sve tripovao.Bilo je slično kao esid samo što se telo parališe i čuju se nekakvi zvuci,kao da je tu bio neki muzički studio u kojem su eksperimentisali sa raznim zvucima.Rekli su mi da neuzimam više ništa da sam potpuno izlečen ali ja sam osećao veliku potrebu za opijatima-da se sredim jer je ono bilo ko da sam se najeo tatule.Nije delovalo na moju zavisnost od benzodiazepina pa sam morao da se vratim njima.Jedino su mi se gadile cigarete.Smrdeo mi je duvan i uočavao sam ljude sa cigaretama kao neke nenormalne,a pivo mi je imalo boju kao povraćka,govno i čudio sam se kako sam uopšte mogao da pijem takvo piće.Šest meseci sam imao neko ježenje i bio sav ko da sam jeo tatule.Ne preporučujem nikome ali znam.Ja sam isto tako morao da probam to.Radio sam i sintetički on je puno bolji ,jače spuca ,a kratko drži što je poželjno u tom radu.Sada se pojavio neki novi alkaloid 18-MC i on je bezbedniji i bolji od ibogaina,a slične je hemijske strukture.Ibogain deluje na "purkijeve stanice"u mozgu ,to je na hrvatskom neznam kako se to kaze na Bosanskom ili Srpskom.Uništava ih dakle uništava mozak i to mi se nesvidja.Čitao sam da se ibogain pretvara u organizmu u neki(SSRI)antidepresivJa lično nevolim tu vrstu antidepresiva ,više bi voleo da sam u depresiji nego da mi deluje ta vrsta antidepresiva.Šest meseci posle uzimanja imao sam ježenje i to mi se nimalo nije dopalo.

Post Reply