Definicija zavisnosti

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
StopBup

Definicija zavisnosti

Post by StopBup » Tue Jun 04, 2019 7:07 pm

Ko ima istinsku volju da stvarno ostavi supstancu sa kojom je u problemu, ja mislim da ne treba bas da se drzi one klasicne definicije zavisnosti koja glasi:"Zavisnost je hronicna, recidivirajuca bolest mozga, bla, bla, bla..." Ona jeste dobra, ali po meni, na pocetku apstinencije, za zavisnika mozda moze da bude i malo demotivisuca. Ja licno sam na petom danu otkad sam prelomio da se upustam u totalnu apstinenciju, posle tromesecnog smanjivanja doze buprenorfina. Inace sam ga iskljucivo zloupotrebljavao i kupovao na crno, jer pre bupa nisam imao zavisnost ni od jednog drugog opijata, herion sam koristio jako retko, trodone jos mnogo redje, a metadon nisam ni probao. Problemi neki u apstinenciji se javljaju naravno, fizika apsolutno zanemarljiva, psiha za sad u opste nije strasno, naravno, nije ni dobro, ali gura se, najveci problem koji mi se javlja je crv, rovac, kako god, kako ga ko krsti, znate na sta mislim. E sad, nije onaj klasican crv, ala bih se uradio, ne, nemam zelju ni sa cim da se uradim, dosta mi je radova, crv mi se javlja u smislu da prekinem ovo konfuzno stanje svesti. Ali onda malo razmislim, sednem, pa zakljucim da sam sa takvim razmisljanjem i ekspresnim ili trenutnim olaksavanjem raznih situacija sebe i doveo tu gde sam sada, tako da se relativno brzo za sada izborim sa tim crvom. Onda bude tu i drugih metoda za ubijanje crva. Jako mi fali devojka, partnerka, ali i seks. Onda se setim da ako uzmem bup, nista od toga nece biti, samo cu produziti celo sranje... E sad da se vratim na naslov teme. Danas sam smislio za sebe mnogo pogodniju i inspirativniju definiciju zavisnosti, bar u pocetnom delu apstinencije, prosta, ali ja mislim da moze da bude itekako efikasna, bar ja sebi kad je ponavljam... Ona glasi:"Zavisnost je krajnje glupa, apsurdna, autodestruktivna potreba coveka za necim sto mu apsoluno ne treba, ne samo da mu ne treba, nego mu radi ogromnu, neizmernu stetu." Eto toliko za sad od mene! Istrajte u svojim zdravim namerama!
Posle svakog pada ustajem, nikad ne odustajem, jaci postajem, do kraja ostajem,
I kad mislim, dosta je, ljubav ne izostaje,
Dovoljno i zrno je da SRCE UVEK PUNO JE!

Post Reply