Busi me crv u glavi

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Jao ali sam sada pocela da mastam.Ja/mi sam uvek to zelela.
Ipak, dolazim iz jako fine porodice, moji roditelji su intelektualci.I u sustini
imam jako lepe zelje i planove, zelim da budem "normalna" osoba, da imam porodicu, decu.Ali desilo mi se puno ruznih stvari u zivotu.Ja sam rekla da sam jedinica, ali imala sam i brata i sestru, sa tatine strane.I jako sam bila vezana za njih.I oboje su tako mladi, tragicno zavrsili.
Sestri je stalo srce u 8 mesecu trudnoce i umrla je i ona i beba a brat mi je poginuo u saobracajnoj nesresi na motoru.I gledam tako kako stvarno dobri ljudi odlaze, ljudi bez gresaka i stalno se pitam....cemu onda sve ovo?Zasto da se trudim kad sutra moze da me zgazi auto dok prelazim put na pesackom prelazu...Shvatas me sta hocu da kazem?
Verenik mi je bio u zatvoru, ali ja sam ga uvek cekala.Mastali smo o tome, i to nem je bila najveca zelja da kada izadje, da se ocistimo i napravimo bebu.I bila sam cista skoro 3 meseca i onda je usledio udarac.
Moj privremeni sterilitet, od kojeg se lecim a verovatno cu jos morati godinama.Nekako sve lepo sto sam zelela...uvek mi se izbaksuziralo.I sav taj bol da bih prekrila...ja sam sve vise i vise tonula u rupu bez dna.
Tako sam razocarana u zivot....

Pozdrav!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nemoj da budes....
Nije tako strasno znas i sama. Ja kad se tako sjebem ...uvijek nadjem nesto -na TV-u npr...sto me vrati. Eto prosli put sam gledala sirocice u africi. E ba...mala od 8 godina-cisti, sprema, brine se o braci...mora. nema mame i tate. Njima je jebeno. ALi i oni se bore. Idu dalje. Sta ce.
Tako mozemo i mi.
Mladi smo...samo polako.
Jeco-brini se o sebi-pusti decka sada. Prvo moras sebe pa onda sve ostalo.
Labilni ste kazes oboje...znas i sama kako ce to izgledati. Ja necu...on onda- e sta mislis da malo uzmemo....i sve tako....
pricaj sa mamom...ako imas love-idi u komunu. Moze ti samo pomoci.
a izgleda da ti treba bas tako nesto.
Nemojte mi odmah kako sam ko neko....to je moje misljenje. ( za ostale ne kazem tebi jeco)...
eto
pisi
cao
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Hvala Vam svima puno, puno...Danas se dosta bolje osecam. A trenutno sam u takvoj nekoj fazi da ne mogu da se mrdnem.Znaci nigde nisam isla bez automobila, uopse se nisam setala ( do danas), ma totalna ne aktivnost.
Znam da je to skroz lose i da je jedna od bitnih stavki upravo fizicka aktivnost.Ali jednostavno nisam mogla.
I danas sam otisla u setnju.
Rekla sam vec da sam trenutno na jednoj planini.Tu je zaista divno, priroda je fantasticna.A sinoc je i pao sneg tako da je kao iz bajke.
Svo drvece prekrio je sneg.I inace imam jednu komsinicu koja kada ide u prodavnicu, ja je zamolim da uzme i meni sta mi treba.Ali danas nisu cistili put pa me je nekako uspela nagovoriti da nas dve odemo peske.A ima dosta do prodavnice.I moram priznati da za to vreme koje sam provela u prirodi bilo mi je skroz dobro, totalno su mi nestale depresije, ma sve je bilo super.Ali na zalost to je trajalo dok nisam stigla kuci.Ma nema veze, od sada cu ja tako svaki dan u setnju.Zaista pomaze.
Puno me tesi to sto znam da je ovo jedan perio kroz koji se mora proci i koji nikoga ne zaobilazi.Mami sam preko telefona vec spomenula da bi zelela da odem u neku kliniku, i ona dolazi za koji dan, pa ce mo se definitivno dogovoriti oko toga.I ja mislim da bi mi to bilo najbolje...tako cu bar biti sigurna da narednih meseci ( a to mi je iskreno kritican period) da se sigurno necu tome vratiti.
Ma decka bi zaboravila, ali kao sto sam rekla puno sam dragih ljudi izgubila pa bi mi ovo u ovom trenutku bilo previse.Vereni samo i planiramo kada se skroz ocistimo da se vencamo.Ali otom potom..

Pozdrav za sve ove divne ljude! Pisite,pisite....
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

bravo...
odlucno!!! To cijenim. Samo naprijed i samo na sebe misli ok? Jebi ga sebicno zvuci ali je jos sebicnije to ne uraditi.
Dogovori se s mamom kako i sta...idi u komunu ako mislis da ce ti pomoci. Mnogima je pomoglo. Ne znam.
Mozda ce ti prijati promjena.Eto vidis i mala ti je prijala.
Zaboravi sve za sada i furaj ok?
ne daj nista i nikome da te zaustavi na putu ka slobodi.
Pisi i sretno
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Cao Luna...

Furacu ja, trudicu se svim silama...necu tako lako odustati.
Jebi ga, tuzna vest je sto moj dragi ipak nije izdrzao....ali za mene sretna vest je sto sam imala priliku ali sam ipak nastavila da idem pravim putem.
...Mislila sam da cmo na ovoj planini biti "sigurni" ali eto, dosao drug iz Subotice na par dana i sranje.Naravno sada imam jako jaku zelju, ali trudim se...sedim da kompisom i pokusavam da ne mislim na to.A njemu sam rekla da mi ne ulazi u sobu jer necu da ga vidim takvog jer bih mogla da popustim........Ovo mi je izgleda neki test na koji me je Bog stavio...

Pozdravljam te!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Draga Jeco, ne silazi sa tog kompjutera i zakljucaj vrata.
Ucini to samo za sebe, molim te!
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

I bez ikakve ljutnje, svi ti prijatelji koji znaju da se skidate pa dodju, JECO NISU PRIJATELJI. Vezu vas samo droga i potajna zavist "Zasto bi on uspio a ja ne." I bez ljutnje, to nije promisljena zavist. Ne mislim da to rade namjerno, ali podsvjesno sigurno DA.

I zasto da tri mjeseca odu u vodi.
Pa priznaj sama sebi da ti je danas lakse nego deseti dan.
I to ti je odgovor.
Shvati da ne moze biti GORE, nema sanse.

Znam da si ljuta na sudbinu, da si kivna ,... Ali tvoj privremeni sterilitet je takodjer mozda dar tebi od Boga. Razmisli malo. Zaista svoj djeci ovog svijeta zelim srecu,... Ali razmisli kolika je vjerovatnoca da se to dijete sada rodi zdravo, ili da bude srecno pored vas,... Koji ni sami niste srecni sa sobom.

Bog ti pomaze,.. razmisli malo ,...

Za neke stvari vrijedi zivjeti. Ja imam sina od dvije godine,... I to je ono NAJBOLJE sto mi se dogodilo u zivotu.
Moja prijateljica ima usvojenog sina od 5,... I kaze da nikada nije znala da postoji takva ljubav do sada.

Vrijedi zrtvovati sranje za nesto dobro.
Molim te razmisli malo o tome.

I trebas, i moras u kliniku,...
Ali ne da kazes, "Ok, uzecu jos sada svakako cu ici na lijecenje",...
Pala si! To ne postoji. Tvoja volja mora biti jaca i od samog zivota, rekla sam ti to. AKO UMIREM, UMIREM CISTA, I UMIREM KAO JA, A NE KAO SRANJE KOJE KRUZI MOJIM VENAMA.


POKUSAJ! I ne samo pokusaj, to je malo. POBIJEDI STRAH.

Razmisli malo za cim zalis,... Ako uspijes, uspjela si za citav zivot,... Uspjela si za cistu dusu, za sebe, za svoje roditelje,... Priusti im to. Oni su ti mijenjali pelene.
Oni su te ljuljali kada su te boljele usi, ... Oni su te mazili,.. Kupili ti prvu lutku,...
Zar ne zelis isto to da vratis, da priustis nekom malom bicu, tvom bicu,...

A kao takva ne mozes.
I zato ti kazem da Boga ima,... Zna on "Kada ce", i "Kako ce",....

Ti samo ostani jaka,... Nemoj posustati. Brises onda sve. Pogledaj samo sebe u ogledalu. I sigurno ces vidjeti ljepsi odraz, ljepsu boju, nego ono bljedilo od prije cetiri mjeseca, i tamne kolutove,...

Mozes Jeco varati i lagati sve osim sebe. To se jedino ne prasta.
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Uspela sam ovog puta.Nisam sebe izneverila.Nisam izlazila iz sobe, a sada vec svi spavaju, tako da mogu da se opustim jer je proslo ono najkriticnije.Moram Vam priznati da se malkice ponosim sobom...jer znam kako je pre bilo, nikada nisam mogla izdrzati kad nekog vidim da mi to radi ispred nosa.Zao mi je decka, jer je upravo bacio ta 3 meseca sto se borio, istom snagom kao i ja i znam da e mu se sutra vratiti kriza.
Ma pokusavala sam na sve moguce nacine da ga odvratim od toga ali nije vredelo.I ne znam, definitivno shvatam da jako lose utice na mene.
Da ga nema kraj mene, znam da bi se lakse skinula, jer i svi ti ljudi koji vrse pritisak, to ni neje moje drustvo.Ja imam svoje drugarice ali one su takve da me nikada ne bi nagovarale tako nesto.
I skroz si u pravu sto se tice te zavisti i ljubomore.Samo ja donekle mislim i da to svesno rade.A tu je i jos jedam razlog-ISKORISCAVANJE.
Mi smo cisti vec neko vreme i normalno ni finansije nam vise nisu problem cim nema tog ZLA.A znas kako je kad si narkoman-samo smisljas kombinacije kako doci do seme.I eto, znaju da smo labilni i nagovaraju, samo da bi mi dali pare za to......tuzno ali skroz istinito.
I ja sam o tom mom sterilitetu na slican nacin razmisljala.Mozda moj dragi nije bas osoba za mene.A Bog je video koliko sam patila pa nece da dozvoli da jos zbog necega patim...vrlo moguce...
Volim svoje roditelje, ma to su mi jedini i prvi prijatelji, sve ostalo se svodi samo na dop ili neka druga korist...naravno imam puno iskrenih prijatelja, ali niko od njih, iskreno ne potice iz doba kada sam se drogirala...nego od ranije, kad sam bila "normalna". I eto, zarad mojih roditelja i tih divnih prijatelja...ulozicu svu energiji koju imam.Znam da ne pripadam tamo, i znam da nece biti lako, vise nikad, ali naucicu vec nekako da zivim sa tim zeljama i da ih kanalisem u pravom smeru.
Zelim, i imacu divnog muza, bicu divna majka i supruga, imacu divnu decu, radicu posao koji volim i bicu zadovoljna svojim zivotom.
Ta droga je stvorena da unisti svet, a ja sam stvorena da stvaram svet i cinim dobra dela.
Ovo je samo jedna prepreka koju cu jako se nadam, uspesno preci i izaci iz toga kao pametnija,iskusnija i obazrivija...
Puno,puno Vas sve pozdravljam...I samo pisite,pisite
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

budi ponosna na sebe!!!! to je veliko....izdrzi. Nemoj se pokolebati. Njjemu ces vise pomoci sto nisi s njim. vjeruj mi. Sjedi pisi...ne zovi nikoga. ne treba ti to.
dan po dan ok? tako moras...nista vise od 1 dana...
budi jaka
cmok
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Jelena svaka ti cast

Divim ti se ! Samo naprijed. U pravu si sto se svega tice. Ne kazem ja da je tu neko zao, ali jednostavno droga nas ubije i gubimo iskrene osjecaje,... samo je vazno kako se snaci i to je to. Ostalo je usputno.
BRAVO Jelena,...
To je ono sto ti zelis, i to trebas imati. Svi zasluzujemo srecu, ali naravno svi smo duzni i da usrecimo nekoga.
Budi dobra, cuvaj se. Imas divno i pozitivno razmisljanje.
Ti si mlada,.. Citav jedan zivot je pred tobom. I ako Bog da, jos malih zivota koje ces ti cuvati i voljeti :D
Zaista trebas biti ponosna na sebe.
I mislim da pocinjes pravilno razmisljati. Znas ono "JA CU BUDAN SANJATI", ... i TREBA.
I nisam mislila da trebas zivjeti od danas do sutra,.. Nego da svoje lijecenje trebas usmjeriti tako,.. I znam da trebas. Vjeruj mi.

Nikome nije bilo lako,... Ali to je mala cijena za ono sto dobijes na kraju.
To znam !
Post Reply