Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Nesa_neske_01 wrote:I ... Hocemo li da se borimo za sebe ili necemo?

Uvod:
Porodica je glavna ćelija. Porodica puta porodica = Narod.
Vraćam se samo porodici.
U jednoj porodici imamo musko i zensko. Koji zavise jedan od drugoga. Ne materijalno. Duhovno, emotivno, stanja psihe.
Šta jednom muškarcu u porodici treba. Šta dobija od žene:
Opran, nahranjen, sex, psihička podrška, ona vidi ono što on ne vidi, briga o deci. Nosi na ledjima sve. Stub.

Šta žena traži od muškarca. Puno manje.
Psihičku stabilnost. Da je voli.

Sada se ja pitam onako kao čovek. Da li joj je teško dati stabilnost za početak? Ako smo svesni kako se to radi?
Mislim da baš i nismo.
Zašto?
Kako jedan muškarac odrasta. Tako što mu je nabijen 101 kompleks od malena. Šaren u kompleksima kao dalmatinac. (Treba znati da je kompleks ličnosti psihičko oboljenje, koje se preuzima najviše u primarnoj porodici plus socijalnoj sredini).
Treba da je snažan kao ličnost. Ne pokazu emocije. To su slabosti. Skoro kao "balvan", a ne živo biće.
Tako izrastao u kompleksima muškarac je teško osakaćen za porodični život.
Šta će žena sada? Samo da plače od muke. Sve ona to vidi, mnogo bolje nego što mi znamo!

E sad, gde se pokazuje muška slabost.
Prvo ovde. Žene se skinu odlučnije sa dopa.
Znaju šta hoće. Muško baš i ne zna. Vuče se po nekoj inerciji.
Stid koju ne pobeđuje. Onda ovde i ne piše.
Kako da pišem kada sam stidan(stidim se kao mali dečak). Kako to da pokažem kada sam tako naučen kao muško! Nije to muško, to je kastracija društva. Treba biti "mangup", pokazati da imaš u rukavu neke pametne fore itd... Ludost do ludosti. Koga mi zadivljujemo time? Same sebe?
Ne daj Bože da zaplačem. Kuku naopako!
Onda ljut, besan hoće da se bije. Primitivizam. Kao tako će da reši nešto?
Da ne blatim više, dovoljno je ovo.

Znate kako žena gleda na ovo. Obično loše, osim ako i ona sama nije od mladosti uvučena u ovakav sistem vrednosti.

I šta sad...
Kako se izvući iz blata, živeti život?
Pitam ja Vas?

Gore opisano u društvu nije život. Nego je za sankcije. Što i biva.
Resenje je: http://www.psihoverzum.com/emocionalna- ... pocetnike/
Slazem se sve je tacno cak i ovaj tekst koji kaze da ljudi koji imaju visoku emocionalnu inteligenciju su cesto uspesni u poslu, ja ocito onda moram da poradim na tome samp ne znam kako :)
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Don Dop »

Moram da odgovorim na ovo pisanje nekog tamo lika.
Nesa_neske_01 wrote:I ... Hocemo li da se borimo za sebe ili necemo?

Uvod:
Porodica je glavna ćelija. Porodica puta porodica = Narod.
Vraćam se samo porodici.
U jednoj porodici imamo musko i zensko. Koji zavise jedan od drugoga. Ne materijalno. Duhovno, emotivno, stanja psihe.
Šta jednom muškarcu u porodici treba. Šta dobija od žene:
Opran, nahranjen, sex, psihička podrška, ona vidi ono što on ne vidi, briga o deci. Nosi na ledjima sve. Stub.

Šta žena traži od muškarca. Puno manje.
Psihičku stabilnost. Da je voli.
Iz svega napisanog, a to je samo delic sveukupnog posta doticnog pametnjakovica,
dolazimo do zakljucka da zena daje toliko toga muskarcu, a trazi tako malo ili nista za uzvrat. Dodajmo na sve to onaj uvod o porodici, celijama, narodu...oticicemo predaleko, ali sumo sumarum zena daje sve, a trazi od muskarca gotovo nista. Dve bedne stavke.

Ne bih da sirim, ali cu skrenuti paznju na osnovnu opasnost navedeneg posta.

" U jednoj porodici imamo musko i zensko. Koji zavise jedan od drugoga. Ne materijalno. "

- Nego kako nego materijalno?
Baza udruzivanja dve osobe potice iz ljubavi, ali temelj osnivanja i izdrzavanja porodice je materijalna. Kome treba duhovnost kad nemas leba da jedes, a da ne pricamo o decjim prohtevima.

Zatim. Doticni kaze sledece:

" Šta jednom muškarcu u porodici treba

Opran, nahranjen, sex..

Sta dobija:

psihička podrška, ona vidi ono što on ne vidi, briga o deci. Nosi na ledjima sve. Stub".

Tako da:

- Sve napisano ako svedemo svedemo na jednu jedinu rec. DOMACINSTVO!

Zatim umanjuje muski doprinos i svodi ga na dve stavke:" Psihicku stabilnost, da je voli ".

Za pocetak, obe stavke su psihicka kategorija i apsolutno neodvojive, a opet toliko kompleksne da su napisane knjige o istima. Doticni je dozvolio sebi da ih svede na dve bezvezne reci, ali sa jednim jedinim ciljem. MANIPULACIJA
Razumem podmuklost u pokusaju priblizavanja suprotnom polu kroz postove na forumima, ali kad vidim pljuvanje po svom polu zarad osvajanja simpatija kod suprotnog pola to je alarm za uzbunu.

Moje dame, doticni je knjiski primer internet predatora.
Moj savet Vam je da istog izbegavate u sirokom luku i ne dajete svoje licne podatke.

Toliko. Pozdrav
Ja sam Bog
Bopista
Posts: 1
Joined: Sun Jun 10, 2018 6:55 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Bopista »

Toliko pisanja a niko konkretno da kaze kako se skida sa bupa najlakse ili sa najmanje tegoba, naravno da treba volje naravno da treba da si mentalno jak ali moze li neko dati neki dobar brz i efikasan primer. Ovde pola ljudi pise jer nema.sa kim piti kafu jbt. Ajde pomozite kad ste vec tu i kad svi imate svu pamet ovog sveta. Zaista mi je vise dosta da sam zavistan od bilo cega. Na 2 mg bupa sam vec duze vreme, par meseci, pomozite kako da skratim to da se skinem vise sa tog sranja. Uzmem ga ujutru odradi me vrhunski nema sta kao nekad pajdo, ali ljudi ne zelim da zavisim ni o cemu, ubija me to sto sam zavistan o necemu. Sto ne mogu da odem negde na 10 dana a da ne moram da prvo „zavrsim" bupove za to vreme. Zelim slobodu ako me razumete. Pomagajte. Kad vidim neke kako su na 8-10 mg bupa prosto mi padne kamen sa srca i pomislim kako jos imam sanse. Na bupu sam neke dve godine, naravno da su doze varirale ali zadnjih meseci sam zaista na 2 mg ujutru ,tj polomim 8 na cetri dela i bude mi cetri dana, tako da kapiram da sam na dvojci. Ako neko moze konkretno da pomogne nek poogne molim vas!!!!!!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by VitaJana »

Bopista wrote:Toliko pisanja a niko konkretno da kaze kako se skida sa bupa najlakse ili sa najmanje tegoba, naravno da treba volje naravno da treba da si mentalno jak ali moze li neko dati neki dobar brz i efikasan primer. Ovde pola ljudi pise jer nema.sa kim piti kafu jbt. Ajde pomozite kad ste vec tu i kad svi imate svu pamet ovog sveta. Zaista mi je vise dosta da sam zavistan od bilo cega. Na 2 mg bupa sam vec duze vreme, par meseci, pomozite kako da skratim to da se skinem vise sa tog sranja. Uzmem ga ujutru odradi me vrhunski nema sta kao nekad pajdo, ali ljudi ne zelim da zavisim ni o cemu, ubija me to sto sam zavistan o necemu. Sto ne mogu da odem negde na 10 dana a da ne moram da prvo „zavrsim" bupove za to vreme. Zelim slobodu ako me razumete. Pomagajte. Kad vidim neke kako su na 8-10 mg bupa prosto mi padne kamen sa srca i pomislim kako jos imam sanse. Na bupu sam neke dve godine, naravno da su doze varirale ali zadnjih meseci sam zaista na 2 mg ujutru ,tj polomim 8 na cetri dela i bude mi cetri dana, tako da kapiram da sam na dvojci. Ako neko moze konkretno da pomogne nek poogne molim vas!!!!!!
Ima puno primjera kako se najlakše skinuti sa bupa, samo treba puno toga i pročitati.
Ti si 2 godine na njemu, ja sam bila 13 godina. I ne pijem ga gotovo 2 mjeseca.
Prvo i osnovno, naoružaj se strpljenjem jer će sam postupak trajati 2-3 mjeseca dok ne dođeš do nule. Brzanjem nećeš postići ništa.
Lagano smanjivanje doze ti je najlakši način.
Najbezbolniji, najsigurniji i može proći neprimjetno kod drugih. Ako radiš, to će ti puno značiti
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sun Jun 17, 2018 11:22 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Bopista wrote:Toliko pisanja a niko konkretno da kaze kako se skida sa bupa najlakse ili sa najmanje tegoba, naravno da treba volje naravno da treba da si mentalno jak ali moze li neko dati neki dobar brz i efikasan primer. Ovde pola ljudi pise jer nema.sa kim piti kafu jbt. Ajde pomozite kad ste vec tu i kad svi imate svu pamet ovog sveta. Zaista mi je vise dosta da sam zavistan od bilo cega. Na 2 mg bupa sam vec duze vreme, par meseci, pomozite kako da skratim to da se skinem vise sa tog sranja. Uzmem ga ujutru odradi me vrhunski nema sta kao nekad pajdo, ali ljudi ne zelim da zavisim ni o cemu, ubija me to sto sam zavistan o necemu. Sto ne mogu da odem negde na 10 dana a da ne moram da prvo „zavrsim" bupove za to vreme. Zelim slobodu ako me razumete. Pomagajte. Kad vidim neke kako su na 8-10 mg bupa prosto mi padne kamen sa srca i pomislim kako jos imam sanse. Na bupu sam neke dve godine, naravno da su doze varirale ali zadnjih meseci sam zaista na 2 mg ujutru ,tj polomim 8 na cetri dela i bude mi cetri dana, tako da kapiram da sam na dvojci. Ako neko moze konkretno da pomogne nek poogne molim vas!!!!!!
ahahahahah pa ovde zaista neki ljudi pisu jer ocito nemaju sa kim da pricaju i piju kafu :) sta da ti kazem, skidanje nije toliko tesko koliko ostati posle strejt, skinula sam se ja na mesecak ipo dana i vratila na staro i sad opet isto, spustas dozu znaci ako si na 2mg ides na 1.5mg, 1mg, 0.75mg, 0.5mg, 0.25mg i na svakoj dozi ostajes po otprilike 7 dana, treba ti 5,6 dana da se stabilizujes na toj dozi i postane ti taman, i kad osecas da ima isto dejstvo kao ona veca nekad, znaci da mozes da spustas dalje. nema tu mnogo pametovanja, nego smo mi debili jedni koji zele da podizu rapsolozenje na vestacki nacin, stvar je u tome sto ti se taman smuci bup nema vise to lepo dejstvo, skines se i onda tako stretj uzmes 0.5mg i uradis se i bude ti super i onda kao izigravas pametnjakovica koji moze da iskulira da uzme tu cetvrtinu dvojke nekad i nekad naravno ne bude ti dosta, pa aj da uzmem odmah 2mg da se posteno 'uradim' svidi ti se i nastavis tako i caooooooo pa paaaaa jer smo oicto zavisnici i veoma je tesko. ovde su najcesce uspeli ljudi silom naterani, jer moraju, jer nemaju kombinaciju, jer se sele negde i sl. svamo par njih je uspelo a realno nisu morali da se cimaju, imali su terapiju legalno itd.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Silom nateran se niko skinuo sa gudre nije, da pojasnim skinuo se jeste, al se nakon par dana vrati istom poroku. Sile i zabrane ne vrede kod zavisnika, jer uvek nadjemo put do bilo cega.
Jaka volja, a ta jaka volja i odlucnost se odmah vidi kod forumasa. Mislis da je Vitajana morala da se skine? Pa lakse je doci do bupa u Irskoj cim se zaposli i to legalnim putem nego kod nas, mogla je da ponese zalihe kao i njen muz i da ima dok se ne zaposli. Noel, Tamara, Hope i ostali su se skinuli jer im je dopizdeo bup i nije bilo svrhe ga vise uzimati. Ista stvar je i kod mene bila... niko mi ga nije zabranio ili me naterao da ga ne uzimam.
Nemoj traziti izgovore, sad ispade da je nemoguca misija se skinuti ako ne moras.
Yasu, pobogu ne brisi lepe komentare:)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sun Jun 17, 2018 11:21 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

Caty wrote:
Mogla bi se priključiti nečemu što se zove Anonimni Narkomani. Probaj.
Izgubićeš vreme, bojim se. Ipak je ovo samo forum, bez ljutnje i osuda. U smislu treba ti živa reč, živi ljudi, koji guraju sa uspehom a da to znaš i vidiš očima!
Verujem da si svesna, iza narkomanije krije se duševna bolest. Ne psihička samo. Nego duševna. Teža je kategorija.
Imaš program Anonimni Narkomani na Netu.
Potraži sa " anonimni narkomani 12 koraka ". Uputi sebe o čemu se radi.

Osećam da ti ovo treba kao hleb i voda
https://www.danas.rs/zivot/program-12-k ... avisnosti/
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Nesa_neske_01 wrote: Izgubićeš vreme, bojim se. Ipak je ovo samo forum, bez ljutnje i osuda. U smislu treba ti živa reč, živi ljudi, koji guraju sa uspehom a da to znaš i vidiš očima!
Verujem da si svesna, iza narkomanije krije se duševna bolest. Ne psihička samo. Nego duševna. Teža je kategorija.
Imaš program Anonimni Narkomani na Netu.
Potraži sa " anonimni narkomani 12 koraka ". Uputi sebe o čemu se radi.

Osećam da ti ovo treba kao hleb i voda
https://www.danas.rs/zivot/program-12-k ... avisnosti/
Hvala, volim da čitam Danas tako da cu sad procitati tekst, i hvala na savetu ma ne znam ni sama veruj mi nikada se realno nisam skidala sa nečega narocito ne sa bupa mislila sam da je to samo ta fizicka kriza i cao ali to je naravno mnogo vise od toga i ne znam kako cu se izboriti sa tim zao mi je ja nisam ta osoba, ovo nisam ja, zao mi je kad vidim svoju majku prepoznam sebe u njoj onu staru sebe naravno, i pitam se kako se sve to desilo i zašto, kako od tako divnih normalnih roditelja i porodice i prijatelja i totalno normalne lepe zivotne price, zasto je mene privukla narkomanija tj prvo narkomani a sigurno me ne bi privukao decko narkoman eto onako nego zato sto sam negde podsvesno zelela to i sama da probam :( no ok bila sam klinka, nezrela.. vise nisam.
Sto se tice tog programa ja zivim u malom gradu gde nema tako sto... videch na netu
P.S. procitala sam sad ma sve kapiram ja sam cak i trazila na netu neki takav program mislila sam da mozda ima neka online varijanta ali izgleda da to kod nas nema ima doduse u drugim zemljama imaju cak i chatovi i tako.. ovo jeste samo forum i zaista ne ocekujem da ce mi to pomoći jedino eto olaksava da imam sa nekim da podelim sta mislim i sta radim po pitanju te situacije jer nemam sa kim da pričam o tome i da dobijem neki odgovor od osobe sa istim problemom ali opet to jeste samo forum i to su samo slova na ekranu i ne moze se porediti sa ličnim susretom i razgovorom
Post Reply