Koliko trošite?

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Koliko trošite?

Post by sanela »

Ljudi,

Sad kako sam dobila/kupila ovaj dsl i shvatila ljepotu surfanja bez ograničenja, sjetih se da vas pitam koliko novaca vam mjesečno ode na internet.

Probajte cijene u eurima pisati, jer svi imamo različite valute.

Ja sam koristila dial up paket koji nije imao nikakva vremenska ograničenja, znači konektuj se i surfaj koliko dugo hoćeš i to je koštalo 15 KM, oko 7 eura. Ali zato ti idu impulsi i mjesečno mi je telefona radi interneta (jer imamo ispis poziva na računu) dolazilo još 30 KM, oko 15 eura.

I vazda patnja oko foruma, pootvaram pet diskusija i diskonektujem se, pa onda pročitam i konektujem se i odgovorim, ali već dvoje ljudi prije mene napisalo post, pa onda čitaj ponovo i tako. Prava patnja. A još veća patnja kad nešto tražim po netu, pa download :roll:

A što se dsl-a tiče, priključak je oko 50 eura i mjesečna pretplata 25 eura, 3GB limit. Meni dovoljno.

Pa eto, koliko novca trošite na omiljeno vam surfanje?

Pozdrav

Sanela
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Ja imam ovaj najgori sto si ti imala do sada ,dial up. mesecni paket je oko 7 eura,ali mi za racun za telefon stigne jos oko 15eura ali to da pazim i da budem na internetu do 3 sata dnevno,inace kuku,ode racun za telefon na duplo...eto.
Image
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Post by play »

E vako,meni je mesecna predplata nesto manje od 70 eura stim sto je to u paketu,kablovska 40kanala fixni koji je inace individualan od interneta,a nesto ga i ne koristim i non-stop internet dsl konekcija sa brzinom od 256Kb/s bez ogranicenja na download. Sto se tice pomenute brzine, primera radi,sve one numere sto smo postavljali na temi "sta trenutno slusate" sa rapidshare str. maximalno mi je bilo potrebno pola minuta za download jedne stim sto moja brzina i nema nekog znacaja ako recimo skidam muziku sa nekog drugog servera-Kazaa,Morpheus ili sta vec jer tada se desi da korisnik od koga skidam ima jako losu konekciju i samim tim brzina je uzas,a kad mi padne neki komsija iz evrope toplo se iznenadim...desavalo mi se x puta da film koji je u proseku velicine oko 700Mb skinem za dva sata dok sam recimo koncert Pink Floyd-a koji inace ima 1.3GB skidao mesec ipo dana jer su korisnici od kojih sam download-ovao imali jako losu mrezu,jebiga. Sve u svemu ne zalim se, samo mi ljudi smo nezasite stoke koje kad ne znaju za gore i to sto imaju ih ne greje :-)

Pozdrav iz ledenog Wien-a

---Play---
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
User avatar
Dlakava Strvina
Posts: 33
Joined: Tue Nov 22, 2005 5:30 pm

Post by Dlakava Strvina »

Malo je teze skinuti 700 mega za 2 sata sa tako sporom konekcijom....Ja imam link 16 puta brzi od tvog tj.8mega pa rijetko download ide preko 500kb/s...Brzina downloada= link/8 odprilike...+malo matematike i to je to... :-D
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

u jeeeee 8Mbps. :)

Jesam ja dobro razumela, ček, gde ti živiš? U Banja Luci?
User avatar
Dlakava Strvina
Posts: 33
Joined: Tue Nov 22, 2005 5:30 pm

Post by Dlakava Strvina »

Dobro si razumjela...Zakupljen link od Telekoma...Ima se moze se.. :-D
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

250 kn za Max ADSL 5GB paket - il čak nešto manje, oko 200
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Dlakava Strvina wrote:Dobro si razumjela...Zakupljen link od Telekoma...Ima se moze se.. :-D
i šta kao ti sad zakupljuješ link od Telekoma u kući?! :)
ili ti je to na poslu?
Znači, 8Mbps bi kod Telekoma Srpske plaćao oko 8000km... mislim, mnogo je.. :)


Ja kod kuće imam adsl, 256/64Kbps, bez ograničenja, a košta oko 20eur... i radi mi odlično.

A u firmi imam link 12Mbps pa mi je totalni komfor...
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Jenacine i nejednacine

Post by play »

OK care kako ti kazes,al ajd ne budi lenj pa izrachunaj:

Dakle kapacitet filma oko 700000kb+-gore dole...
a film se skida ako je idila brzinom od 250kb/sec "ponavljam-idila"-uglavnom je manje...

---Izracunaj koliko je to minuta?

Mozes ti imati i 120Gb/s ali dzabe ako onaj od koga skidas ima 0.5kb/s moz se jebat,ko i ja naravno :-D
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
User avatar
Dlakava Strvina
Posts: 33
Joined: Tue Nov 22, 2005 5:30 pm

Post by Dlakava Strvina »

starkid wrote:
Dlakava Strvina wrote:Dobro si razumjela...Zakupljen link od Telekoma...Ima se moze se.. :-D
i šta kao ti sad zakupljuješ link od Telekoma u kući?! :)
ili ti je to na poslu?
Znači, 8Mbps bi kod Telekoma Srpske plaćao oko 8000km... mislim, mnogo je.. :)


Ja kod kuće imam adsl, 256/64Kbps, bez ograničenja, a košta oko 20eur... i radi mi odlično.

A u firmi imam link 12Mbps pa mi je totalni komfor...
Privatna firma...
:-D
Locked