KOCKAR u dusi to sam ja....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

basludfrajer

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Postby basludfrajer » Tue Nov 28, 2017 5:39 pm

Druze probaj da uplacujes 2-3km dnevno na utakmice tokom dana i nek dobitak bude malo veci,i tako imas zanimaciju za citav dan da pratis utakmice i plus nadas se i mastas o dobitku malo vecem a kostalo te samo 2-3 marke....kerovi prebrzo jedu pare jer na ekranu stoji 85% kvota koje su dovoljne da pokriju nekih 20-30krugova koliko je i tvoja dnevnica,i 15% su neke velike kvote koje izadju jedna u 7 hiljada listica....a koju god da odigrras tvoja sansa je 30 na prema 1 da ces pogoditi poredak...za bingo isto vazi da je prevara i glupost za bacanje para, dobro kazu kladionica pdv porez na budale :)

lijek4lijek

Postby lijek4lijek » Tue Nov 28, 2017 8:04 pm

basludfrajer wrote:Druze probaj da uplacujes 2-3km dnevno na utakmice tokom dana i nek dobitak bude malo veci,i tako imas zanimaciju za citav dan da pratis utakmice i plus nadas se i mastas o dobitku malo vecem a kostalo te samo 2-3 marke....kerovi prebrzo jedu pare jer na ekranu stoji 85% kvota koje su dovoljne da pokriju nekih 20-30krugova koliko je i tvoja dnevnica,i 15% su neke velike kvote koje izadju jedna u 7 hiljada listica....a koju god da odigrras tvoja sansa je 30 na prema 1 da ces pogoditi poredak...za bingo isto vazi da je prevara i glupost za bacanje para, dobro kazu kladionica pdv porez na budale :)

a evo poslije mnogo razmišljanja i mnogih samoubjedjenja došao sam do zaključka da mogu prestati sa kockanjem ili to svesti kao što ti kažeš na 2-3KM na tiket dnevno ili čak samo vikendom.. od subote nisam zavirio u kladionicu mada sam imao veliku želju, al evo napredujem.. kakvo je tvoje stanje, ide li na bolje? možeš ti to ;)

basludfrajer

Postby basludfrajer » Wed Nov 29, 2017 9:50 am

Abd brate samo nemoj klonut i predat se,i ja si vracam volju i borbu iako kad pogledam unazad nekoliko godina otkad sam izasao iz maturskog odjela bas nsita nisam postigao vrijedno hvale u zivotu sve zbog kockkanja al ne dam da me to slomije i pocinjem ponovo sve od 0 ..tako nemoj ni ti jer si sto kazes na prekretnici zivota i drago mi je da to ozbiljno shvatas ja nisam tako razmisljao sa 19 ;) Kod mene se ne desava puno toga,i dalje sam bez posla tako da za sad sjedim kuci ,pijem kafu i igram saha sa djedom po citav dan to mi je trenutno jedina zivotna zanimacija usput sto navece izadjem na kafu i trazim posao,raspitujem se okolo saltam oglase i tako....trebao sam na Jahorini poceti raditi sad ovo sezona i to al mi je to propalo jbg pa sad ganjam nesto drugo i abd nadam se da cu do sredine decembra vec biti zaposlen.

lijek4lijek

Postby lijek4lijek » Wed Nov 29, 2017 9:47 pm

basludfrajer wrote:Abd brate samo nemoj klonut i predat se,i ja si vracam volju i borbu iako kad pogledam unazad nekoliko godina otkad sam izasao iz maturskog odjela bas nsita nisam postigao vrijedno hvale u zivotu sve zbog kockkanja al ne dam da me to slomije i pocinjem ponovo sve od 0 ..tako nemoj ni ti jer si sto kazes na prekretnici zivota i drago mi je da to ozbiljno shvatas ja nisam tako razmisljao sa 19 ;) Kod mene se ne desava puno toga,i dalje sam bez posla tako da za sad sjedim kuci ,pijem kafu i igram saha sa djedom po citav dan to mi je trenutno jedina zivotna zanimacija usput sto navece izadjem na kafu i trazim posao,raspitujem se okolo saltam oglase i tako....trebao sam na Jahorini poceti raditi sad ovo sezona i to al mi je to propalo jbg pa sad ganjam nesto drugo i abd nadam se da cu do sredine decembra vec biti zaposlen.

ma lagano samo brate, biće posla samo da se mi riješimo poroka. bolje ti je i biti kući bez posla određen period dok se malo ne osvijestis sto se tice kocke. npr ja dok sam bio na selu ove godine mjesec dana nisam uplatio marku u kladionica, niti pomislio jer je bilo tu društvo, zezancija, šega a čim stignem u SA odma pravac kladionica. inače od subote apstiniram :D
a to sto me podstaklo da prestanem je moj otac s kojim ne živim od malih nogu. sve zbog kocke. on je mlad počeo kockat, a mlad se i oženio i zbog kocke razrusio brak a ja ostao i bez majke i bez oca. ona je umrla zbog njega, njegovih poroka. I ja s njim imam komunikaciju i neki dan mi on reče :'' sve radi ali samo se nemoj kockati, vidiš do čega je mene dovelo'', a inače on je na budžetu i trenutno ima porodicu i ne kocka a isto da nije kockao kad sam se ja rodio sve bi bilo bolje..

basludfrajer

Postby basludfrajer » Thu Nov 30, 2017 9:58 am

Zao mi je brate to da cujem,i sad jos vise mogu da razumijem tvoje gadjenje prema kockanju i svojim postupcima kad se sve zavrsi.Definitivno ima nesto u genima,i moj otac je prije rata mnogo kockao i upadao u probleme, igrao je karte u pare i te old skul stvari i tad su bili neki aparati po sarajevu u holovima hotela...Medjutim nakon rata je batalio skroz sve sto se toga tice,danas igra samo tikete i lajv preko racuna ali ne uplacuje nista preko 10 -20 km.A poznajem i momka koji stavlja abnormalne sume na tikete i zavaljuje se na bingu i kerovima,a prije par mjeseci njegov otac se preda mnon u kladionici zavalio 5 hiljada maraka na aparatima.I bukvalno na isti nacin se frustriraju kad gube,raduju kad im sveze lijepu kocku,nagovaraju sami sebe da ubace jos "samo 100" itd..

lijek4lijek

Postby lijek4lijek » Thu Nov 30, 2017 8:17 pm

basludfrajer wrote:Zao mi je brate to da cujem,i sad jos vise mogu da razumijem tvoje gadjenje prema kockanju i svojim postupcima kad se sve zavrsi.Definitivno ima nesto u genima,i moj otac je prije rata mnogo kockao i upadao u probleme, igrao je karte u pare i te old skul stvari i tad su bili neki aparati po sarajevu u holovima hotela...Medjutim nakon rata je batalio skroz sve sto se toga tice,danas igra samo tikete i lajv preko racuna ali ne uplacuje nista preko 10 -20 km.A poznajem i momka koji stavlja abnormalne sume na tikete i zavaljuje se na bingu i kerovima,a prije par mjeseci njegov otac se preda mnon u kladionici zavalio 5 hiljada maraka na aparatima.I bukvalno na isti nacin se frustriraju kad gube,raduju kad im sveze lijepu kocku,nagovaraju sami sebe da ubace jos "samo 100" itd..

ma kocka je gadna stvar.. a u genima ima mnogo toga, samo je potreban okidač i to je to. a najbolje je tiket odigrat i lagano pratit.. bar se nećeš puno zavaliti..

W.White29

Postby W.White29 » Tue Dec 05, 2017 6:06 pm

Broj kladionica koje se otvaraju postaje nenormalan...Gledam primjer iz svog grada(B.Luka)a i u drugim u regionu isti ku...jbt-e cim se napravi i ona najmanja zgrada prvo u posl.prostorima nikne kladionica,apoteka,kafic(Sv.trojstvo):)Znaci udji prokockaj,pa se smiri digni leksilijum u apoteci il`ostavi probleme u kafani.

lijek4lijek

Postby lijek4lijek » Sun Jun 03, 2018 12:17 am

Pozdrav druze, vidim nema te, ne javljas se. Kakva je situacija kod tebe, jesi prestao da kockas? Ja sam se hvala Bogu rijesio problema i dobro mi je, fenomenalan osjecaj. Kad skontam sta sam para dao na cuke i bingo muka mi dodje.

basludfrajer

Postby basludfrajer » Tue Jun 05, 2018 5:38 pm

Hvala za javljanje prijatelju,drago mi je zaista zbog tebe i ne daj se.Meni je zivot u totalnom rasulu trenutno,da nemam ni snage trenutno da pisem.Udjem ovdje pomalo najvise da vidim u pp jel se ko javio od raje;kad se malo saberem javicu se.Sad me razumite nemam snage.(ovo se odnosi i na raju iz pp).Pozz svima i cuvajte se.

Return to “VAŠE ISPOVIJESTI”