Misli, stihovi, izreke, citati...

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

noel

Misli, stihovi, izreke, citati...

Postby noel » Fri Jan 27, 2017 7:52 pm

Zato ako je tko u Kristu, nova je tvar: staro prođe, gle, sve novo postade. (2. Korinćanima 5, 17)
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....

Nesa_neske_01

Re: Misli, stihovi, izreke, citati...

Postby Nesa_neske_01 » Sat Apr 07, 2018 12:01 pm

noel wrote:Zato ako je tko u Kristu, nova je tvar: staro prođe, gle, sve novo postade. (2. Korinćanima 5, 17)

Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. Uzmite jaram moj na sebe, učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim. Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako. (Mt 11, 28-30)

Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog pisma:

Vladavina dolazećeg spasitelja-kralja neće donijeti samo sigurnost i prihvatiti svaku osobu koja se osjeća izgubljenom i napuštenom.

Isusovo kraljevstvo obećava, također, oslobođenje i potporu onima koji osjećaju da je život postao pretežak za njih.

Isus razumije svakoga od nas bolje nego mi razumijemo sami sebe. Njegovo srce - blago i ponizno - dolazi k nama.

Ovaj "odmor" - osjećaj da si prihvaćen - otklanja umor i obnavlja nam snagu.

Ovdje nema iznenađenja: sam Spasitelj Gospod jest naša snaga.

Nesa_neske_01

Postby Nesa_neske_01 » Mon Apr 30, 2018 6:41 pm

" Jer se navikoh biti zadovoljan sa onim u čemu sam. Umem da živim u poniženju, a umem da živim i u izobilju. U svemu, i svuda, navikoh se i nasititi i gladovati, i izobilovati i oskudevati. Sve mogu po onome koji mi moć daje". Poslanica Filipljanima 4:11-13

Nesa_neske_01

Postby Nesa_neske_01 » Tue May 08, 2018 10:21 pm

Po Mateju glava 10.
Stihovi:
16. Eto, ja vas šaljem kao ovce medju vukove: budite dakle mudri kao zmije i bezazleni kao golubovi.
26. Ne bojte ih se dakle; jer nema ništa sakriveno što se neće otkriti, ni tajno što se neće doznati.
28. I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.
39. Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.
42. I ako ko napoji jednog od ovih malih samo čašom studene vode u ime učeničko, zaista vam kažem, neće mu plata propasti.

Nesa_neske_01

Postby Nesa_neske_01 » Sun May 20, 2018 10:38 pm

Jakovljeva Poslanica, glava 3, stihovi:

2. Jer svi pogrješujemo mnogo puta. Ali ko u riječi ne pogrješuje, onaj je savršen čovjek, može zauzdati i sve tijelo.

6. I jezik je vatra, svijet pun nepravde. Tako i jezik živi među našijem udima, poganeći sve tijelo, i paleći vrijeme života našega, i zapaljujući se od pakla.

7. Jer sav rod zvjerinja i ptica, i bubina i riba, pripitomljava se i pripitomio se rodu čovječijemu;

8. A jezika niko od ljudi ne može pripitomiti, jer je nemirno zlo, puno ijeda smrtonosnoga.

14. Ako li imate grku zavist i svađu u srcima svojijem, ne hvalite se, ni lažite na istinu.

Return to “INSPIRATIVNE MISLI, STIHOVI I IZREKE”