Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Zakljucana je, a mislim da se zvala skidanje sa suba.

Bitno je da uvek imas pripremljen rastvor da ne dolazis u sotuaciju da uzmes odokativno, nema talasanja pri dozama od 0. Nesto

Kad zapne pitaj

SB- ja vec spavam... vodila sam ceo sam bitku sa talasima mozes misliti kakav dobar san me ceka!:)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Mon Jul 15, 2019 9:12 pm Gde je Frajlina tema, zeleo bi da vidim gde je pisala o rastvaranju i doziranju bupa jer nikako ne mogu da skontam kako je to ona radila.
Tema se zove Skidanje sa suba. Zakljucana je ali mozes je citat.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

E hvala, ja se ubi trazeci.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Hocu da pripremim to lepo i da mogu da startujem, baš sam ushicen. Ovo šmrkanje se bas oduzilo, a samo lazem sebe znam kada na taj način uzimam.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Mon Jul 15, 2019 9:27 pm Zakljucana je, a mislim da se zvala skidanje sa suba.

Bitno je da uvek imas pripremljen rastvor da ne dolazis u sotuaciju da uzmes odokativno, nema talasanja pri dozama od 0. Nesto

Kad zapne pitaj

SB- ja vec spavam... vodila sam ceo sam bitku sa talasima mozes misliti kakav dobar san me ceka!:)
Sada sam na kecu računam za početak pod jezik, zato nema sta da se cimam oko deljenja, ali vec za ispod mora u da provedem računa naravno.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Jul 15, 2019 9:27 pm Zakljucana je, a mislim da se zvala skidanje sa suba.

Bitno je da uvek imas pripremljen rastvor da ne dolazis u sotuaciju da uzmes odokativno, nema talasanja pri dozama od 0. Nesto

Kad zapne pitaj

SB- ja vec spavam... vodila sam ceo sam bitku sa talasima mozes misliti kakav dobar san me ceka!:)
Znam, obožavam velike talase. :) Slatko sanjaj! Ja najviše volim kad je more skroz mirno, ili kad su baš veliki talasi.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Mon Jul 15, 2019 7:53 pm Hocu reci lagano u odnosu na ono što sam ja prolazio, a siguran sam da nije ni to lako sto si ti SB prolazio. Spavaš li opušteno sada?
Pisao sam, u prvih 15-ak dana apstinencije sam loše baš spavao, negde od 2 do 4 sata, ali ne u komadu, ali sam u tih 15-ak dana kurio konoplju, ali baš cannabis indicu, onu što zakucava, ne cannabis sativu. Pomogla mi je. Narednih 15-ak dana sam slabije spavao, tipa zaspem na sat i po, pa me probudi potreba za izbacivanjem viška vode, ali sam i posle toga uspevao da otspavam još sat i po, dva do tri. E već posle mesec dana sam počeo da spavam bez budjenja, od 3 i po, pa do i preko 7 sati u komadu. Najbolje spavam kad se taj dan umorim od posla i treninga, pa pred leganje toplo tuširanje...
P.s. Ako vidite reč koja nema veze sa vezom sa rečenicom koju sam napisao,to je zbog onog govneta na telefonu što ti on sam kao završi reč, instalirao sam novu tastaturu,moram to da ugasim.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Izmenjen post, mnogi koji me poznaju znaju da radim to sto sam pisao u ovom postu. :)
Last edited by StopBup on Tue Jul 16, 2019 3:02 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Nikog, ja celu noć sam. Jbg, takva tura, e ja sad odoh malo da otspavam.. Vama dobro jutro, meni laku noć. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Jutros posisah dozu koju sam planirao. Nisam očekivao ništa specijalno, a tako i bi. Mesto onog unezverenog stanja koje postignem šmrkanjem jutros sam prilično zakucan u mestu. Menjali mi smenu pa radim popodne tako da celo jutro provedoh lezeci i slušajući i muziku neku. Odavno nisam slušao ništa. Nadam se da ce me držati ovo dovoljno dugo jer duga je popodneva smena na poslu. Nisam baš oduševljen kako mi je stanje u glavi jutros al aj sad. Guramo 'vako pa kako bude, a mora biti bolje...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked