Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:
Ninocka wrote:Hopi, ja sam tek poslije tri mjeseca pocela sa dozom 100mg, znaci veoma skoro. Ne znam je li ti pametno lrenuti i sa 50 mg a ne 100??!! Ja sam pocela sa cetvrtinom tablete od 50 mg i lagano povecavala i nikad nikakvih problema sa tim lijekom nisam imala, imam samo rijeci hvale za njega.Svi su dr razliciti ova moja bas pazi sa t doziranjem i tvrdi da brzo ubacivanje ad mpze imati damo lontra efekat. Tako da eto, imaj i to u vidu.
Ipak sam ja s terapiom Asentre krenuo na svoju ruku danas s cetvrtinom tablete od 100mg,pa cu vidjet ajd 7 dana cu tako pa cu povecat na pola tablete.Doktorica mi je rekla kao da pocnem s 1 tab dnevno zbpg mog nacina skidanja s bupa i izmedju ostalog sto sam na metadonskoj bio 2.5 god pa presao 7 mjeseci na Suboxone.Jos mi rece kao za pocetak 1 tab dnevno i za 2 sedmice kontrola da vidi kako djeluju na mene i dali ima tih nuspojava,ali evo kao sto sam rekao ja cu za pocetak oprezno na svoju ruku.Ninocka dali si htijela reci s tom zadnjom recenicom da je meni jos uvjek rano za ad ili sta vec...
Mislim da samo ne trebas jurit sa dozom ad. Posto si spominjao jednom dnevno 100mg to ke za pocetak previse. Skroz sam za da uvedes ad ali polako. Ja sam sve to uz ljekarske savjete radila nisam nista na svoju ruku jer se bas ne s ne razumijem.. Meni je pocetna doza bila 12mg.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ni ja nisam pristalica ad, pocela sam opet sa tom malom dozom od 25mg eto reda radi, ali posle mesec dana jednotavno sve prolazi i dolazi na svoje mesto, sa ili bez ad kao sto rece noel. ljudi prosto misle da im je pomogao ad a bilo bi im posle par meseci dobro i bez njega. U prvo vreme sigurno da moze da olaksa i pomogne al posle se javlja taj strah sta ce biti kad prekines sa ad, da li ce se javiti depresija, i onda ne smes da prekines itd. Tako da vidi, razmisli dobro i svakako ostani na cetvrtini tablete bar 7 dana stvarno ne shvatam sto ti je rekla da pijes 100mg zolofta odjednom jbt? Po meni ad posle skidanja je ok na god dana, god ipu ali nikako duze. naravno i to zavisi od staza i svega. frajla je dugo bila na bupu pa normalno da treba malo duze da bude i na ad tako da treba sve to uzeti u obzir.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

2008.god dolazim prvi put u susret s heroinom,tada je to za mene nqravno skroz nesto nepoznato bilo i eto cisto iz radoznalosti sam to uzeo tad.Te godine u mom gradu je toga bilo sve vise i vise,ja sam bio po nesreci u krugu ljudi koji su imalo dodira s tim.Prvo sam to uzimao vikendom pa onda ubacimo nekad neki od radni dana itd.Nakon nekih par mjeseci kada sam osjetio sta se samnom desava odlucim da to prestanem da konzumiram i prvi put osjecam krizu pitam sam sebe boze sta je ovo dal je moguce i iz straha prema tome prestajem nekih 2-3mjeseca.Nakon toga ponovo se nadjem u situaciji da uzmem i to moje povremeno uzimanje je trajalo sve do Augusta 2009.godine.
Tad mi se desava strasna stvar smrt mog oca koja mi se desila pred ocima bukvalno na mojim rukama je umro.Nakon smrti mog oca povlacim se skroz iz svega (citavo vrijeme imam posao)samo posao kuca i tako pola godine nisam imao dodira s drogama nit alkoholom,sve do maja 2010.god tad ponovo pravim tzv recidiv ako se to tad kod mene moglo tako da nazove i od tog kobnog maja uzimam heroin konstantno nekih godinu dana.Da skratim ponovo nakon god se sam izvlacim iz toga i skidam se ostajem cist par mjeseci pa ponovo pravim recidiv uzimam neko vrijeme pa se ponovo vracam itd.Ta moja agonija traje sve do kobnog 20.09.2014.god tad od neke muke svega na svoju inicijativu zovem djevojku sadasnju suprugu i idemo kod mene gdje priznajem njoj i majci i jos neko od rodbine je bio tu svima govorim svoj problem niko od njih tad nije mogao da vjeruje da sam ja u tome.Sutradan odma idem privatno kod doktora jer nisam htio da se sazna to o meni nebi se mogao pomiriti stim nikako et jednostavno sam takav.Citavo vrijeme dok sam u tome sam svakog oko sebe gledao da postedim svog problema jednostavno ja nikad za drogu nisam ukrao nesto nikad nisam pozajmio novac za to niti sam ikad imao problema s zakonom.Znaci uz ljecnicku pomoc dobijam tad prvu terapiju i odma krecem s 3 heptanona dnevno,odma nakon mjesec dana sam smanjio na 2 tablete dnevno i ostao na tome odpilike 2 i po godine u sustini dalju pricu sto se tice terapije mnogi ovde znaju.E sad sta sam htio da kazem s ovim,ja sam u sustini veci ovisnik postao na terapiju nego sto sam to bio na heroinu jer kao prvo drogu nikad toliko uzimo nisam s iste sam se sam skidao vise puta i pravio pauze po par mjeseci dok s terapiom to do sad nikad nisam uradio.Prvi put se skidam s terapije s bupa sad sam (skinuo sam se i s heptabonske ali ofma nakon 20 dana sam presao na suboxone).Iskreno dok sam bio na terapiji pogotovo zadnji godinu i po stvari su mi se poslozile samo tako tu je dosao i brak s djevojkom koja je 7 godina samnom kojoj sam sve to priznao koja nikad nije imala dodir s nikakvim opijatima koja je uz mene cijelo vrijeme zatim sto se tice posla takodje u tom vremenu sam sve vise i vise napredovo i jednostavno cega se god dohvatim mi je islo od ruke.Vjernik sam zahvaljujem se Bogu svaki dan kad god imam priliku gledam da pomognem ljudima kojim je pomoc potrebna i da ucinim dobro djelo.I sad sam sebi postavljam pitanje kad sve ovo rezimiram Da li ja treba toliko vremena da budem na tabletama da se rjesavam jedni i uzimam druge da li ja od sebe pravim psihicki bolestnu osobu ne znam.Razmisljam od jutros o svemu mozda je ovo sad posljedica neka i vracaju mi se neke stvari 16 dana sam cist nakon dugo vremena sta je u pitanju ni sam ne znam...
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Jos samo ovo da dodam sto se tice heroina najveca dnevna doza mi je bila 0.5 grama s ulice uzimao sam od jednog dilera koji mi uvjek ostavljao to na jednom mjestu po dogovoru samo bi se razmijenili on pare ja hors bez da dolazimo u direktan susret.Tako budem na dopu neko vr pa svaki put kad bi otisao na godisnji odmor bi se skinuo,mada sam to nekad i ovako radio znao sam se u to vrijeme s 4-5 hepova da skinem ali uvjek bi ostao cist najduze 2 mjeseca pa se ponoco vraco na staro.
Heroin sam uzimo na nos,znaci nikad intervenozno nit folija.Doduse uvjek sam uzimo kvalitet jer sam davao uvjek vise para nego sto kosta 0.5 grama iz tog razloga jer sam htio kvalitetnu robu.Znam sta su sve dileri radili zbog toga uvjek sam imao tog dobavljaca....
Sad sam sretno ozenjen i kao sto rekoh mnoge stvari su mi se poslozile.Neki osjecaj mi govori da ja to bas sad u ovom trenutku treba sve da ostavim iza sebe i da se cistog razuma borim dalje.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Houp, milo mi je sto ti je bolje. To sto ti se sad mozak aktivirao, razmisljas o svemu je skroz ocekivano, bice jos takvih epizoda, jer poslije bupa emocije naviru kao lude!! Iz proce se moze zakljucit da imas lijep zivot, i zaista bi bilo stera sve uprskati sa ovim glupostima.
Ja sam juce ipak otisla kod dr, razgovara sa njom i frajla bila si u pravu, podigla mi je zoloft za sad pa cemo vidjet. Sa muzem sam skopila dogovor imsjuci u vidu moje trenutno stanje , dogovorili smo se da sav novac stoji kod njega. Nemam potrebu za bupom, i mislim da nema tazlog za strah, ali poslije protekle godine shvatila sam da jako slabo sebe poznajem tako da vise ne znam sto mi moze pasti na pamet!! Nemam vise ni vremena, ni zivaca a ni zdravlja da bi se igrala i kockala. Dva dana iscitavam teme od pocetka samo da mi u glavi ostane jasna slika kakav je ovo djavo i pakao. Ne zelim nikad da to zaboravim.
Inace , vec sam malo vedrija cak sam i kuci sredila sve blista.. Trudim se!! Prosli mjesec sam bila odlicno!! To je neko treci mjesec od kad sam prestala znaci sve se fino bilo vratilo na mjesto i bas sam bila ona stara ja! Tako da se nadam da ce i ovo proci. Malo sam se aktivirala prijavila sam psa za izlozbu pa sam sad eto kao u malo nekim lijepim obavezama. Nisam bas srecna zbog vece doze zolofta, ali sve je bolje nego recidiv!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty, kako si ti?? Koji je ovo dan, bez obxira na ona recidiv, njega zanemarit, koliko je vec proslo?? Kako se osjecas?? Znam da nije lako kad ti jedina ovdje uvijek imas bup u kuci, za mene bi to bila nemoguca misija!!
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Danas sam imao toliku zelju za bupom da to nije normalno bukvalno citav dan mi je u glavi,odupirem se adam se na poslu pokusam misli opteretit s necim drugim al jebote cacka po mozgu izludi...
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ljudi,drustvo OVO MORAM da podijelim s vama na putu sam kuci i dolazi mi sms od supruge da je trudna,evo dok ovo pisem suze mi same idu jel ovo dar od Boga sta je ovo u ovpm trenutku presretna vijest za mene takodje kad majci kazem (majka mi ima zdravstveni problema ali hvala bogu ok je u zadnje vrijeme)Narode dobicu dijete nemogu da prestanem plakat presretan sam auuuu kakva je ovo vijest za mene kakav je ovo osjecaj.Nemam djece uvjek su mi govorili vidjeces.Ja ovo nikad osjetio nisam do sad zbunjen sam al ne u negativnom smislu odma mi kroz glavu prolaze misli sin ili kcerkica nebitno moje djete sreca druzzicu se snjim ili snjom uvjek ajjjjj ljudi kako sam sretannnnnn.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Kako ce majci biti drago postace nana,ja sam njen sin jedinac nemam ni brata ni sestruKako je ovo lijep osjecaj uuuu boze.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

To sam pokusavao vec duze vrijeme da dobijemo bebu i pocelo me i to da zabrinjava jer nije islo ali ajde reko necu po forumu smarat ljude.Ljudi ja nikad nesto ljepse osjetio nisam ja nesjedim u busu nego lebdim jedva cekam da dodjem kuci da je zagrlim to je moj andjeo ajj bozeee
Locked