Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by yasujirozu »

moram priznat kak mi je kao i mnogima (vjećini?), u ovom tvit-razdoblju kratkih, jezgrovitih (polu)informacija, fokus obrnuto proporcijalan dužini teksta, te da sam tvoje uglavnom čitao dijagonalno, i nisam najsigurniji kaj ti je uopće pred-povjest vezana za bup, niti što je bio okidač da ga se poželiš oslobodit, ali mi je sada, sljedeća sentenca iskočila kao interesantna:
Nedogledija wrote:Pa zbog toga sto je mene ove poslednje dve godine samo Bup balansirao, nisam uzimala nikakve druge lekove jer mi je on sluzio i kao stabilizator raspolozenja i blokator raznih opsesija, fobija i sl. znaci radio je svoje.
naime, ak ti taj ljek pomaže u umanjenju simptoma izuzetno teškog i kroničnog poremjećaja, zašto ga ne prihvatiš kao nužnu, i očigledno uspješnu terapijsku potporu? ak si pride, i ranije petljala s opijatima kao sada (tramali), onda je po srijedi razlog više da na njemu ostaneš
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Frajla »

E to to, citanje dijagonalno.
Pomislih i zabrinuh se vec.pa mozda sam ja dijagonalno
pošla
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Nedogledija »

Pazi, svako ima svoje pomagace, meni je to pisanje pesama. Upravo postavljam jednu na Jutjub. :D
Za komunikaciju ne znam u cemu je probelm jer ljudi sa mnom jako retko imaju problem sporazumevanja, najcesce bude tacno podeseno i svi vole sa mnom da pricaju.

I dok ja ovo vama kucam drugarica porem pijana spava (a ni ja nisam sasvim citava) :lol: i cekam da se postavi snimak pa da legnem i ja.

Mislili vi sta god, ja sam na informacijama ovog foruma i clanova zahvalna. Da sam ih od tzv. strucnjaka cekala, umrla bih od "benignih" nuspojava.

Pozd svima
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Nedogledija »

yasujirozu wrote:
naime, ak ti taj ljek pomaže u umanjenju simptoma izuzetno teškog i kroničnog poremjećaja, zašto ga ne prihvatiš kao nužnu, i očigledno uspješnu terapijsku potporu? ak si pride, i ranije petljala s opijatima kao sada (tramali), onda je po srijedi razlog više da na njemu ostaneš[/quote]


Zato sto sam se osposobila za samokontrolu tih stanja koja me s vr. na vr. hvataju. A hvataju me cim ne radim ono sto volim (muziku, psihologiju, astrologiju i svasta nesto). Lekove ne pijem, kao sto rekoh, godinu i po- da je ozbiljan problem koji ne mogu sama da resim, zavrsila bih do sada za to vreme bar triput na psidzi.
Odlican mi je period naisao i to sto sam uzela Trodone zadnja dva dana je samo zbog tih tegoba nelagodnosti i tih stvari. A A ne bih pisala po forumu kojem je cilj samorelizacija, lazi. Glupo bi bilo. Pronasal sam sebe i osecam se super, do granice neprepoznatljivosti je ekstra.
Bipolarni (i druge dijagnoze) izostavimo sada iz price jer sam ga pomenula samo kao dodatak nekim pojavama svojim..
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by yasujirozu »

Nedogledija wrote:i svi vole sa mnom da pricaju.
ooo, pa da nisi i ti institucija?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Frajla »

Dobro, samo guraj po planu. Daj sebi vremena da se oporavis od bupa jer je nepredvidiv i posle skidanja.
I meni su nailazili ti momenti dooobre energije ali sam znala da posle toga dolazi neko sra....
Stedi sebe
Koliko je proslo od zadnje doze?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by sanela »

yasujirozu wrote:
Nedogledija wrote:i svi vole sa mnom da pricaju.
ooo, pa da nisi i ti institucija?
:lol: :lol: :lol:
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Nedogledija »

Sram te bilo, Yasu, zezas krhkog svezeg apstinenta. :lol: Zezam se i ja malo, a sad vidim da se nisam bas dobro izrazila s ovim o pricanju; htedoh samo reci da jako retko u komunikaciji naidjem na problem, uglavnom ili se zgotivim i sporazumem brzo s nekim ili se odma medjusobno iziritiramo i izodbijamo.

Frajlo, koliko je tacno proslo ne znam, ali poslednja doza je ona koju sam pojela sa sladoledom, ne sacekavsi da proradi. Pogledamo datum i eto odgovora. Valjda 7- 8 dana. Slabo spavam, kratko. Ali zato odsanjam za to vreme neke bas divne snove u zadnje vreme, kakve dugo nisam. Ono, ipak se probudim vedra zahvaljujuci tome. Ali da je Bup sklon sacekusama, to sam primetila: dva dana budem super za pozeleti, a onda iz vedra neba Paf- lose do granice preko koje uzmes nesto protiv bolova. Sta je tu je, proci ce, vazno je da psiha ne pravi problem.

I jos samo da razjasnim ovo Yasu, oko te stabilizacije bupom. Kad kazem da me je stabilizovao i na neki nacin zamenjivao druge tablete, ne mislim da me je on sam po sebi, kao supstanca stabilizovao, ne. Mislim na to da je zaustavljanjem rovaca i rasipanja novaca pomogao, a samim tim je moje ponasanje postalo manje rizicno jer nije bilo potrebe za sranjima u onolikoj meri.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Ninocka »

Nedogledija wrote:Sram te bilo, Yasu, zezas krhkog svezeg apstinenta. :lol: Zezam se i ja malo, a sad vidim da se nisam bas dobro izrazila s ovim o pricanju; htedoh samo reci da jako retko u komunikaciji naidjem na problem, uglavnom ili se zgotivim i sporazumem brzo s nekim ili se odma medjusobno iziritiramo i izodbijamo.

Frajlo, koliko je tacno proslo ne znam, ali poslednja doza je ona koju sam pojela sa sladoledom, ne sacekavsi da proradi. Pogledamo datum i eto odgovora. Valjda 7- 8 dana. Slabo spavam, kratko. Ali zato odsanjam za to vreme neke bas divne snove u zadnje vreme, kakve dugo nisam. Ono, ipak se probudim vedra zahvaljujuci tome. Ali da je Bup sklon sacekusama, to sam primetila: dva dana budem super za pozeleti, a onda iz vedra neba Paf- lose do granice preko koje uzmes nesto protiv bolova. Sta je tu je, proci ce, vazno je da psiha ne pravi problem.

I jos samo da razjasnim ovo Yasu, oko te stabilizacije bupom. Kad kazem da me je stabilizovao i na neki nacin zamenjivao druge tablete, ne mislim da me je on sam po sebi, kao supstanca stabilizovao, ne. Mislim na to da je zaustavljanjem rovaca i rasipanja novaca pomogao, a samim tim je moje ponasanje postalo manje rizicno jer nije bilo potrebe za sranjima u onolikoj meri.
Konacno post kako treba. :)
Da ga ne citamo dijagonalno...
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Nedogledija »

Haha :lol: Mislis na konfuziju slova ili sadrzaja? Posto je bilo i jednog i drugog. :D

Udjoh da javim da sam proslu noc prvi put od kad ovo traje spavala kako treba, 8 sati i odmorna se probudila. Doduse, sada sam bolove u butinama izazvala prirodnim putem kad sam sinoc izvodila akrobacije pa me od tog izvrtanja i uvijanja stopala i skakanja spucala upala misica. Mnogo se i krecem ovih dana. Ona dva dana sto sam uzimala tronje kao da me zavozase pa je evo i danas bilo okej. Do malopre sam obavljala jedan poslic pa zato tek sad kucam pre nego sto legnem.
Frajlo, koliko si ti sad vec cista, je l' se jos vracaju tegobe?

Pozdravljam vas sve. ;)
Post Reply