Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Hemfri »

...Ljudi...šta da Vam kažem sem Hvala Vam na tome što mi pišete-poručujete...i U PRAVU ste...jbg...samo odaaavno ja nisam imao "ženku"pored sebe :( ...daaavno je bilo kad sam ja poslednji put bio u baš ono što se kaže "vezi",ne kres susreti druge i treće vrste,sad sam više i ,da budem iskren,Zaboravio kako to i šta to beše veza na relaciji devojka i ja.
A i čini mi se da sad (zapravo već duuuže vreme) ja i ne umem da se emotivno zainteresujem,da ne kažem "zaljubim",toooliko su me devojke i /ili kako vi kažete ženke Urnisale,da odavno NE verujem ženskama,ima nekih koje su se kao nešto intersovale za mene ali jednostavno u meni kao da je pregoreo taj čip za romantično emotivne odnose,ukratko da sad ne patetišem ovde previše,verovali ili ne,MNOGO sam povređen bivao od strane devojaka kojima sam se davao i više nego potpuno da bi na kraju ispao "rogat".JebemLiGa,možda mi je takva karma,da nikada neću imati sreće sa devojkama,sad već ženama,i ja sam se u velikoj meri pomirio sam tom činjenicom i tako sam jednostavno prestao da se interesujem za emotivne odnose sa suprotnim polom (ima ih koji su počeli da sumnjaju u moju sexualnu orijentaciju)pošto me"retko viđaju sa devojkama" i istina,....ne samo da ne verujem devojkama,već ih se moglo bi se reći možda čak sad i bojim,eto da ne palamudim više sam se i SAM sad pogubio u ovom postu,ukratko,DA meni treba neka ženka da sa njom proživljavam lepe trenutke,maženje i paženje a sa druge strane,ja sam se predao na tom polju i prihvatio da za mene više toga neće biti,ne,ne kukam sad što nemam žensko pored sebe,već se ispovedam da sam "osakaćen"sa preViše loših iskustava-veza da više jednostavno NE umem da se makar malo zainteresujem za neku...jbg... P.S. Vama svima zaista Naj Iskrenije Hvala ali ja znam da je ta tema za mene gotova,biću sAm,živeću-koliko još budem živeo, i riknuću SAM. (možda sam i zaslužio da tako bude i verovatno i nemam nikakva prava da se,oko toga Bunim :(
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Frajla »

Hemfri i ja sam slicno razmisljala..... Znala sam da ne zelim da budem sa nekim ko je u slicnom problemu kao i ja jer svi znamo gde to vodi.
Kad sam svoj zivot organizovala i stabilizovala se na bupu, resila sam da se ne zatvaram i povlacim nego da imam aktivan drustveni zovot sa normalnim ljudima, odjednom sam ppstala otvorena za nova poznanstva.
Naisao je TAJ, i eto dobih elan da se skidam sa svega i uskoro nadam se osnujem porodicu. Btw on ne zna za moj bup. Ali eto me na 0.02 mg:)
Sta zelim da ti kazem- sto manje budes mislio na bup, i na sve sto ga okruzuje, i pocnes siriti pozitivnu energiju i budes otvoren tj napravis mesta za neke nove lepe stvari u zivotu, te stvari ce i doci kad se najmanje nadas!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by ziki »

Ne bih ja sve zene stavljao u istu kategoriju, i da ako te jedna ili dve povredile da ce sve.
Ali priznajem da su zene vecita misterija za muskarca po nekim pitanjima, koliko se god on deklarisao kao poznavalac zena.
Mislim da u sustini trebas da imas nesto zajednicko sa zenom, sto se tice nacina zivota i uopste pogleda na zivot...jer ne ide na primer depresivan i umoran covek, koji mozda hoce da zivi neki miran zivot..i hiperaktivna i ambiciozna zena...ili obrnuto.
Treba da drzis taj balans izmedju svojih potreba i zelja sa njenim potrebama i zeljama, i da to uskladjujes stalno.
Ne valja da covek bude sam, narocito kad dodje u neke godine da vise nije ni tako mlad...to je moje misljenje, ne namecem kao obavezno.
Treba ti neko da brine o tebi,i o kome ces ti da brines.
A zaljubljenost prolazi brzo, zelja isto splasne vremenom..ostaje lojalnost, vernost i ta odgovornost koju si uzeo na sebe za nekoga.
...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by dina_d »

bas tako ziki ..nadam se da si dobro
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by ziki »

Ok sam, hvala na pitanju.
Borim se kako znam i umem.
Probudim se ujutru malo reumatičan, i sa nekim osecajem beznadeznosti..onda popijem kafu i pokrenem se da zavrsim sve ono sto moram.
Uvece legnem opet sa nekom nadom da ce sutra biti bolje, i tako guram dan za danom.
...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by dina_d »

drago mi je cuti da je guuras i da se boris …drzi se veliki pozdrav
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by nepopravljiv »

rodjak moj dere 8 mg dnevno dvije po po 4mg kaze slabo me radi plus i rakije pije a cini mi se po koji diazepam , bronazepan isto zvekne. kaze dobro je stabilizovao sam se neuzimam vise dop.
igornovakovic007
Posts: 3
Joined: Mon Jan 08, 2018 7:30 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by igornovakovic007 »

Ja pijem 20 mg bupa dnevno..moze li iko da mi pomogne i kaze sta da radim...jer imam utisak da mi je ave gore i gore
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by debduh2 »

Ja sam bila s metadona presla na bup i bio mi je ok ali nakon par mjeseci mi je poxeo stvarati mučninu, nisam ga vise mogla imati pod jezikom nego sam ga pocela smrkat ali nakon par dana opet isti simptomi pa sam se vratila na hep. Istina je da se hrpom notes roknut kako treba i da je on za one koji nisu jos na cisto da se skinu do kraja i maknu od svega. On je za mene legalno drogiranje na racun drzave, za sad mi pase ali njegove krize su jebene i kao sto sam procitala, nakon duzeg sna probudi me kriza a onda nemam vremena cekat da prodjeluje kad popijem nego odmah sprica i to je to. Svaki organizam je za sebe i svakom nestao pase, na zalost meni bup nije pasao jer ovamo sam se samo još više navukla i sve vene unistila..
One love, one life. My life, no limit
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Zašto NE METADON a DA Buprenorfin

Post by Nedogledija »

Ne metadon zato sto je on bas sintetika, ona od koje dobejes gastritis od rada na prazan stomak. Zato sto je prevazidjen, zato sto sam se njime pucala pre tri godine u najgorem periodu zivota svoga, a ono sto uzimas kad je nagore samo za najgore i sluzi i dobro ne moze biti. Zato sto ljudi na skidanju sa njega na zimbije lice. Kadf se skidas sa bupa izgledas bar izrazvaljivano... sa meta kad se svlacis izgledas ubijeno, unisteno skroz.
Post Reply