Ja, kao i svi mi !!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Ja, kao i svi mi !!!

Post by Fanatik »

Rođen sam 12.10.1975 u Sarajevu. Imao sam super djetinstvo sve do 1992 god.Kad je poceo ovaj s... rat i unistio najvise nas obicne ljude, okret u zivotu mom desio se tacno 09.09.1992 kad je granata ubila moju majku i kad sam je onako krvavu i bez pola glave na rukama izvukao iz zgrade.Znate, vidjeti Majku bez pola glave nije mala stvar.A uz to imam i sestru koja nije bila tu i polu-brata koji je u Njemačkoj.Sve vrijeme tog užasnog rata donijela su mi mnoštvo izgubljenih drugova i još mnogo toga.Ali ,preskocicu tu grozotu iz rata jer mi se tu desavalo sve moguce scene iz horor filmova.Došla je i 1998 godina kad sam ja sa mojim najboljim drugom osnovao band koji je bio izdao 2 albuma, dobro je bilo pjevacica je bila moja djevojka sa kojom sam bio i zarucen i sve je bilo kao u raju ali....
Počinje 2 dio horora, prvi susret sa drogom je bio 1999 i 12 dana prije nego što ću se ožćeniti moja draga me prevari sa jednim od najboljih drugova.Ja u tom očaju bacim se na drogu, odmah nakon toga dobar drug sa kojim sam odrastao umire od OWERDOSA i tada mi je sve puklo,žena,drugovi sve,sve sveeeeee.
Bio sam jednom na lijecenju,pa drugi,pa treci dok mi nisu predložili Metadonsku terapiju,3 godine nisam bio okusio heroin ,dobro joint i to ali nikad nisam heroin 3 godine.Ali moj drug sa kojim sam snimio 2 albuma i kojeg sam primio u svoju kucu kad su ga starci otjerali iz kuce se odlucio ženiti. Bilo je "KUME" pripremas li se,sve je bilo ok ali......
Na dan svadbe "KUM" dolazi sa prstenovima i viskijem ali MENI SE 1 PRIJE NEGO STO CE ONI IZACI PRED MATICARA SAOPŠTAVA MI VIJEST DA JA NISAM KUM ,NEGO NEKI KOJEG JA 1 PUT VIDIM U ZIVOTU. A znate li zašto??,pa zato sto je taj imao 2 svoje firme i 3 svoja auta itd..
Ljudi moji dragi,KOLIKU SAM BOL OSJETIO TADA,JA MISLIM DA TO NIKO NE MOŽE SHVATITI.Ali nakon duzeg vremena odlucim da se vartim u normalu.Upišem Fakultet Polituičkih nauka 1998 god. koji je onako stajao samo da se ono vidi da sam kao biva nesto učio,hehhehe.I na Metadonskoj terapijisa 2 godine Fakulteta ja DIPLOMIRAM,ali moj otac je smatrao da je bolje da mojoj seki da ili nađe posao nego li meni,jer pobogu dragi ja sam OVISNIK.Sve sam dobro uradio,sve sam odlicno uradio ali ( to j... ali) ne može čovjek 2 dobra sastaviti i to je tako.
Ali kad bi sve počeo pisati ne bi bilo mjesta,jer svako od nas ima i gorih priča pa tako sam skratio ovu moju pricu,samo evo nakon 5 g0odina ja nisam nasao djevojku sa kojom bi dijelio i dobro i loše.Ali ipak doktori kazu da sam imao OGROMNU SREČU jer se nisam zarazio HEPATITISOM.
Sve je to ok,ali kad ti imaš na srcu ranu j..o ti sve.Eto drugovi,pisao bi ja nastavak ali necu da mislim da sam dosadan pa mi vi recite jesam li bio peglast i dosadan.Ponekad razmišljam o komuni ali šta,šta dalje i kako ja sa 29 god. kad izađem imacu 32 i opet cu imati problema.
Imam svoj stan koji mi je ostao od mame,imam diplomu,imam karijeru ali NAMAM SREČU,NEMAM MIR U DUŠI.
Volio bi da me barem neko shvatio,ali eto pišite jesam li bio dosadan,jesam li pegla.Ja vam mogu reći DA STE VI JEDINI MOJI PRIJATELJI SA KOJIM PRIČAM I MNOGO TOGA.
čUVAJTE SE VAŠ DRUG OMAR-FANATIK
ns
Posts: 152
Joined: Sun Apr 17, 2005 10:06 pm

Post by ns »

Omar,nemoj se opterecivati sa tim da li je nekome dosadna tvoja prica...napisi jos i 100000 strana ako treba,ako ce ti to pomoci a ja verujem da hoce-ali vaznije je da TI verujes i da ako mozes se pomiris sa tim da se u svemu ovome moras pre svega na sebe osloniti,na zalost na razocarenja od drugih ljudi moras uvek biti spreman ali isto tako znaj da stvarno,i bez obzira na godine,nije nikada kasno ni da pronadjes ,kako ti kazes;'srodnu dusu',ni nov zivot i prijatelje-samo trazi i pronaci ces,moras verovati u sebe ako zelis dalje...nastavi da pises...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Dragi Omare,

Užasno mi je žao što se tako loše osjećaš ovih zadnjih nekoliko dana. A i ovo sarajevsko vrijeme, sunce, kiša, sunce, kiša... loše djeluje na raspoloženje. Ali, pokušaj malo prošetati, spremi se i prošetaj do Vrela Bosne, do Rimskog mosta, Vilsonovim, po Otoci.... Ima li nešto što te zanima? Upiši se na neki kurs... kompjuteri, strani jezik, volontiraj u nekoj omladinskoj organizaciji (nisi ti tako star :) ), upoznaj ljude koji nemaju veze s narkomanijom. Ne moraš ljudima ni reći da si na metadonu, druži se, idi u kino, ima pravo dobrih filmova... moraš izaći iz svoje svakodnevnice i svoja četiri zida. Inače ćeš se utopiti u moru crnih misli i prisjećanja na silne traume koje si preživio. Djelomično znam kako ti je i ja sam bila u Sarajevu u ratu, bila sam dijete, ali ako bih sjela i počela se prisjećati svih stvari koje sam vidjela i preživjela, uhvatio bi me crnjak.

Stvarno se rastužim čitajući tvoje postove. Nemoj se mnogo sekirati oko toga šta neko misli o tebi. Ti treba da budeš važan samo sebi. Čuvaj svoj život, to je najdragocjenije što imaš. Imaš sreće što nemaš hepatitis i neke još teže posljedice. Kažeš da si u depresiji, uzmi tablete koje ti ljekar daje i nemoj ih zloupotrebljavati, pij ih kako su propisane. Sigurno ćeš se bolje osjećati. Vjerujem da je teško biti sam sa sobom u četiri zida i sve te okolo podsjeća na niz loših događaja u životu. Pokušaj nešto promijeniti, razmjesti namještaj u kući, okreči zidove u neke svijetle i tople boje... Možda ti se ovo sve čini smiješno, ali najlakše je sjediti i razmišljati kako te niko ne voli jer si narkoman. Nije tako... ne možeš čekati da se nešto pokrene, ti trebaš da se pokreneš. Kreni s malim koracima i vjeruj mi, uspjećeš. Napravi danas plan šta ćeš sutra uraditi da se osjećaš bolje.

Kažeš da te niko ne traži na forumu, pa si se odlučio javiti sam. Super!!!! Javljaj nam se sam, svi su ovdje da pišu i čitaju kako bi se osjećali bolje. Niko nikog ne pegla!!! Kao što je Katarina jednom rekla ako nekom ne odgovara ono što ja pišem nek zatvori tu stranu. Nije važno šta će drugi reći na tvoj stil pisanja, na dužinu tvojih postova, na način tvog izražavanja sve dok ne vrijeđaš druge. Ako ti se piše i ako se osjećaš bolje pišući, piši.... Ja pročitam svaki tvoj post, ali nemam vremena puno da ti odgovorim poslije svakog posta.

Kažeš da si napravio recidiv, da hoćeš da izvršiš suicid :( Ja ti kažem da dobro izvagaš šta ćeš sve izgubiti.... Možda ćeš sutra upoznati neku djevojku koja će biti ona prava i za koju nećeš biti narkoman, nego sjajan muzičar, zanimljiv sagovornik, lijep momak, neko u koga može imati povjerenja i neko ko je vrijedan njene ljubavi. Nikad ne znaš. A potrebno je tako malo...

Ja ti mogu pisati još cijelu stranicu, jer bih stvarno voljela da ti pomognem, ali ti moraš i možeš jedino sam sebi pomoći i moraš biti svjestan da TI i samo TI možeš dići svoju guzu sa stolice i uraditi nešto. Neće ti ništa doći samo od sebe, za sve se moraš izboriti.

Omare, čuvaj se. Mislim da puno ljudi ovdje suosjeća s tobom i mnogi od njih znaju kako se osjećaš i misle na tebe.

Želim ti svu sreću svijeta... :smt006
Sanela
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ništa,juce je bilo kao malo bolje poslusah savjet Sanele da malo šetam , da malo hodam.Zapalim joint juce kao ono da ne bi uzimo apaurine i te bezvezarije.Ali sta ja znam, boli i dalje boli i to najviše ovaj recidiv što ga napravih bezveze nakon toliko dugo vremena.
Znaci nisam jak,nisam karakter nisam ništa.Ali eto imam vas i ne znam sta bi da vas nema, ludio bi šizio bi,išo bi u Lukavicu po Tramale,i pravio idiota od sebe.
Odradim juce neki posao i imao sam 30km, jaooo sta cu gdje cu odem u kladionicu i potrosim pare na kladjenje ovih utakmica i uzmem malo travicei šetanje.
Bolje mi je ali sutra mi je 100% test ja to znam a uzeo sam heroin i eto belaja sa svima ne samo sa mojima,nego doktori. Ejjj, da vas pitam nesto,od mog Brata mladjeg iz Njemačke mi pošalje neku flašu nekog "NONIJA", može li mi neko nesto reci o tome ,sta je to,o cemu se radi.Buraz kaze samo ti pij supenu kasiku ujutro i navece pa cemo pricat nakon mjesec dva.Eh ja sad ne znam sta je ba to.Uglavnom vrijeme je uzas,utice ne mene pravo ali kao što rekoh "SVAKOG ČUVA NEKA SILA,A JA IMAM JABUKU" VOZDRA DRUGOVI MOJI,PUNO POZDRAVA OD FANATIKA. :oops: :oops: :oops:
Anamarija V.
Posts: 118
Joined: Sun May 08, 2005 1:18 pm

Post by Anamarija V. »

Cao,
znam kako ti je. I ja se svakodnevno borim sa tim djavlom u sebi koji ne da mira, niti spava. Uvijek se uvuce ta trula misao i sve asocira na to. Uzasne su nekad borbe sa samim sobom.
I ja sam cula za taj NONI, to je navodno neki sirup od neke japanske (ili kineske) biljke, koji stoji 50 Eura litra. I kazu da taj sirup lijeci sve, od kaslja pa na dalje sve. Piju ga i zdravi i bolesni. Ali dali kakve koristi ima ne znam. Samo sam tako cula.
Zelim ti sve najbolje, ne daj se! Bori se!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ne znam sta da vam kazem,vrijeme nista ne valja.Ukljucim kompjuter pa ga ugasim, pa sve tako ne znam sta od samog sebe.Ali ne znam kako to se javlja samo kod nas ovisnika, da je drugacije vrijeme tj. da je sunčano mi bi opet bili ne kakvi nikakvi i opet bi mi nasli nesto, ali da li mi to sami od sebe smo u negativi ili je to takva bolest da se osjecaš uvijek loše, da te niko ne shvata, da niišta ne ide od ruke.Šta ja znam,meni ljudi kazu da sam jako puno uradio za ovih 2 godine i da mnogi ovisnici ne bi mogli izdržati trakav tempo, a meni, meni se čini da me oni svi lažu samo da bi me ohrabrili da ne bi bapravio neku glupost.
Taj "NONI" kazu da je dobar ali i dalje ne znam za sta sluzi i zasto mi burazer kaze da ga moram piti.
Budi te mi dobri moji dragi prijatelji i drugovi.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Post by oxo »

brate Omare shta da ti kazem ne daj se!evo i ja sam pre neki dan opet uzeo heroin(bio sam cist 4 meseca) i pokajao se zestoko."Sreca" nasha pa smo to uradili samo jednom.Nemoj ni da pomishljash da to ponovish,jer znash na shta ce da izadje.Veruj mi da ima dosta nas koji se osecamo kao ti(mada verujem da si ti preziveo mnogo vishe teshkih stvari),ali nema nam druge nego da guramo napred!i shto se manje osvrcemo i zalimo za propushtenim bolje je za nas!pozdrav
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

OXO,brate ja volim kad mi se ovako jave raja i koja podržavaju jedne druge, jer jedino mi međusobno to možemo.Na ulici znaš kako je neka jedan CRV dođe i kaže hajde samo jednom,tebi će proraditi svi mehanizmi ovog svijeta iu glavi će da se javlja ona konfuzija šta kako ,gdje i kako zavarati ljude oko sebe da ne primjete da si uzeo " Supstancu".
Pošto sam na terapiji, znao sam da mi je danas TEST a ja sam uzeo hors u petak navećer oko 21h, ja sam ubjeđen bio da će belaj biti danas,ušao sam dao sam urin i to odmah jer sam jednom pokušao da prošvercujem pišaku i bio sam provaljen i izvikan.Sad bez problema suoćesa činjenicom da jesam pozitivan, KAD ONO JA ČIST.Hehhhrhr e pa da mi je neko ovo prico ja bi mu reko lažeš.Eto vidis,to je to.
Ja vas puno pozdravljami ne znam majkemi sta bi bevas u ovih zadnjih 3 -4 dana,vidio sam da su OVDE LJUDI KOJI VOLE JEDNI-DRUGE,KOJI SE POŠTUJU BEZ OBZIRA NA PROBLEM KOJI SVI MI IMAMO.
Pozdrav za KATARINU,SANELU,TAMARU,OXO I SVE MOJE DRUGOVE. PDT_Love_02 :-D :-D
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

prošlo je

Post by katarinadimedici »

Ćao!
To što te nisu provalili je samo znak da si na pravom putu,zato taj mali recidiv i nije privukao ničiju pažnju.Nemoj misliti da te ljudi što su ti rekli da si uspeo,teše!Oni govore istinu,jer si zaista uspeo ,da si pored svega što si preživeo,našao snage da se izboriš sa zveri u sebi,kao i da stvari koje si započeo,privedeš kraju (fakultet i lečenje naravno).Velika je to stvar,nije ni važno da li si vredno radio na tome ili si samo imao sreće!I sam kažeš da te sreća i nije pratila u životu!Uspećeš ti da prevaziđeš sve što te muči i što izgleda kao nerešiva situacija,sigurna sam!Mi smo tu da te podržimo i bodrimo!
Malo češće budi tu...Velika pusa!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

NAŠAO SAM VELIKOG PRIJATELJA,DRUGA I SVE ŠTO TREBA JEDNOM OVISNIKU A TO JE OVAJ FORUM I VI U TOM FORUMU.
JA VAS STVARNO SAD VOLIM I POSTALI STE MI JEDAN VAZAN DRUG KOJI NE MOGU DA ZAOBIĐEM NI JEDAN DAN.
ŽELIO BI DA SE SVIMA VAMA ZAHVALIM I DA VAM KAŽEM DA VAS VOLIM. :P :-D :P
Post Reply