Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
User avatar
Luna_81
Posts: 8
Joined: Sat Aug 10, 2013 5:24 pm
Location: Skoplje

Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Post by Luna_81 »

Neznam odakle da pocnem , ali bicu jako kratka da ne gnjavim Ja sam zena narkomana,tesko mi je to reci,al eto!1 Moj muz je zavisan od heroina,pushi na foliju. Imamo cerkicu od 9 meseci,zdrava ,prava,vesela, ja zivim u agoniju,svaki dan,moj muz nikako nece priznati da nije prestao, nekako sam mu uzela mokracu,odnela u labaratorii,ispao pozitivanna opijate,i opet lazi kako su mi podvalili pozitivan test,bla bla,lazi 1001 ,vise pocela sam se praviti da mu verujem, ajde nekako pristao se skidati sa buprenofinom,ali vidim da on ne upotrebljava ,nego zloupotrebljava taj lek,stavi pod jezik ,i kad prodze dejstvo nekoh 6-7 sati,i kad se snadje za novac on izjuri van i opet dodje sav u euforii,pun snagom,znojav,tackaste zenice i tako opet i opet...mislim da nemam vise snage za zve to,kad nije na heroinu,kad popie tabletu,ima neki tupav pogled,ne interesuje ga nishta,zuji u plafon ili u PC ,nekad pomislim ,oo boze idi uzmi to govno i vrati se u normalu,...Ja se nzeznam kako postaviti,molim vas pomozite mi sa savete,kako da sepostavim ,ne znam sta da radim,ako pocnem priicati snjim o drogu ,on odma vristi i agresivan je,znaci stvarno neznam sta da radim... Hvala vam punoo na vas i vas sajt dobri moi ljudi,toliko vremena sam provela ovde i citala i citala svakave price... .
User avatar
Luna_81
Posts: 8
Joined: Sat Aug 10, 2013 5:24 pm
Location: Skoplje

Re: Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Post by Luna_81 »

Nekoliko puta se cistio ,ali opet pravio recidive, sad idemo na odmor u drugu zemlju,na mesec dana,nadam se da je to neko bolje resenje da se makne odavde, i da nemoze da izadje i nadje heroin za deset minuta,nadam se da ce nam odmor prijati i da ce pocceti da pij buprenofin kako treba.
User avatar
Luna_81
Posts: 8
Joined: Sat Aug 10, 2013 5:24 pm
Location: Skoplje

Re: Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Post by Luna_81 »

da,ja sam nova na ovaj forum,iako sam prosla noci i noci na ovaj forum,i jako mi drago shto postoi
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Post by cibukarda »

moj savet je spašavaj što se spasiti može
spašavaj dete i sebe
za par meseci u najmanju ruku bićeš slučaj za psihijatriju a dete će preživljavati traume koje ne smem ni da zamislim
kad se zaleči i ako ne bude kasno tu si
na kraju on bira ili porodica ili droga
deyanna
Posts: 3
Joined: Mon Nov 11, 2013 1:50 pm

Re: Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Post by deyanna »

moj primer: u braku sam sa narkomanom 6 godina,imamo 2 sina (2 i 5 god). narkomanija je jedan zacaran krug,tacnije tornado koji uvlaci i ubija sve na putu i u okolini puta. Moja svakodnevna borba i mastovitost do sada nisu pokazali nikakav trajniji rezultat. privremeno svaki put uspem da ga trgnem,svaki put se ocisti,pa onda ja skupljam energiju kad je sve ok,a onda tornado krene i iscrpi mi sve zalihe i jos malo....
prosla sam nervnih slomova zilion,faze da sam ja kriva,da ja stvaram problem,da bolje da me nema,da svojim primerom pokazem da se covek moze menjati,menjala sam se....sve je uzalud.
nisam bila u situaciji da odem, bukvalno nisam imala gde,pa sam morala samu sebe da izdignem iz situacije. iznova i iznova.
u potrazi sam za bar jednim primerom gde je porodica uspela da se izbori i da uspe.
nisam prava osoba za davanje saveta,ali da bi osoba gradila porodicu sa jednim clanom koji boluje od narkomanije mora biti jaca od tornada. mora imati strpljenja,ljubavi,tolerancije,razumevanja,nerava u neogranicenim kolicinama....i mora ceo svoj zivot zrtvovati i znati kako da se dize svaki put posle tornada....
stigla sam do te tacke da mi treba samo da skontam kako produziti period ne uzimanja...bar mislim.
tek kad budem u fazi da sam zaista dala sve od sebe i pokusala sve,ali ne vredi onda cu odustati.
moja deca rastu i razvijaju se sasvim normalno,jako su pametna i dobra.
narkomaniju (heroin i caj od maka) sam shvatila kao bolest sa kojom se covek bori do kraja zivota. moj muz je vredan da se neko za njega zalozi. mladi smo i i jaki. kad se pristupa sa ljubavlju i razumevanjem,rezultati su trajniji. mislim da mozemo naci nacin da zaobidjemo tornado,jer nam je svaki put sve slabiji i slabiji. ukoliko bi nam pomogli ljudi sa iskustvom u polju heroina,maka,nalepnica opijumskih itd. sa savetima ,mislim da bi nam to uvecalo sanse.
Zivimo u blizini Novog Sada (srbija),pa ako ima nekog ko bi nas uputio na neka udruzenja i sl. hvala.

sto se tice svih ljudi koji su na ovakav nacin zahvaceni narkomanijom,morate biti iskreni sa sobom prvenstveno,i znati svoje sopstvene mogucnosti i granice. i spram toga donositi odluke o odlasku iz okruzenja,ostajanju,porodici....

zaista mi je jako zao svih ljudi koji su izgubili zivote zbog ove opake bolestine. zajednica je plasirala droge,navukla ljude,digla ruke i sad ih smesta po zatvorima i grobljima.
covek pod uticajem heroina nije isti covek kao kad je cist. tako da se sa te strane ne bi trebao tretirati kao isti. pod uticajem nista nije moguce uraditi. u momentima cistoce se radi i dogovara.
malo sam se raspisala,ali nadam se da iz mog primera mnogi mogu skontati sta i kad.

svi mogu slobodno da me kontaktiraju u bilo koje doba,ako vam je potreban savet,podrska,uvo da vas poslusa ili rame da se isplacete,a i oni koji bi eventualno imali za mene neki savet a84ns@hotmail.com
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Post by sanela »

@deyanna
Dobrodošla na forum!
Ako si imala priliku da pročitaš priče na ovom podforumu na kojem se javljaju supruge, djevojke, majke, mogla si naći puno priča sličnih tvojoj. Način kako se svako nosi sa svojom situacijom je sličan, ali i različit. Svako u skladu sa svojim mogućnostima i svojom snagom. Svaka ti čast na snazi da "budeš jača od tornada"!

Zapele su mi za oko dvije stvari u tvom postu koje bih prokomentarisala. (Zapravo, ima ih više, ali ove dvije bih istakla ;) )
stigla sam do te tacke da mi treba samo da skontam kako produziti period ne uzimanja...bar mislim.
Zbog vječnih turbulencija kojima si izložena razumljivo je da si breme suprugovog drogiranja preuzela na sebe. Ovu rečenicu on treba da izgovara, a ne ti. Suovisnici su toliko fokusirani na ovisnika da u cijeloj priči izgube sebe, a preuzmu i njegove odgovornosti - pa i tu da oni mogu utjecati na njegovo drogiranje. TI nemaš kontrolu nad svojim mužem. TI NEMAŠ kontrolu nad njegovim drogiranjem (ovo nema ni on). Hoće li se on drogirati ili neće, apsolutno zavisi od njega (postoje riziko i zaštitni faktori, naravno). Koliko će se produžiti period neuzimanja zavisi od toga koliko je on svjestan da treba STRUČNU POMOĆ, i tvoju PODRŠKU. Tvoja odgovornost jeste da podržiš promjenu, a njegova da promjenu napravi.
zajednica je plasirala droge,navukla ljude,digla ruke i sad ih smesta po zatvorima i grobljima.
Niko ljude nije navukao. Ljudi su sami odlučili da uzmu drogu, tražeći olakšanje, rasterećenje, zaborav... ne očekujući da će ih heroin uzeti pod svoje. Slažem se da zajednica radi PREMALO da pomogne ovisnicima da se oporave. Slažem se da ovisnicima treba pružiti duplo veću pomoć pri rješavanju pitanja i problema koje imaju kad hoće da se liječe.

Što se tiče pomoći, kod Novog Sada se treba otvoriti komuna zasnovana na holandskom modelu.
http://www.houseofhopeserbia.com/?lang=sr

Pošalji im mail, vidi kako ti mogu pomoći. I tebi je potrebna pomoć i podrška.
Sretno!
deyanna
Posts: 3
Joined: Mon Nov 11, 2013 1:50 pm

Re: Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Post by deyanna »

hvala puno
jjoeshua
Posts: 1
Joined: Mon Sep 27, 2021 12:29 pm

Re: Ja,Beba i moj muz heroinski ovisnik

Post by jjoeshua »

kad tad nazalost dodje do toga da zena ne moze vise da izdrzi i dodje do razvoda sto je kod mojih svih drugara slucaj, a druga stvar ako se za ovo vreme koliko imate zajednicko dete nije trgao , nece nikad, surovo ali nazalost istinito.
ako nije uspeo da se zadovolji i smiri buprenofrinom....onda nema zelja da krene napred i ostavi se toga.. radi porodice ako nista drugo mu nije sveto.. zene koja to trpi toliko godina..
gde je tu posao. gde je tu doprinos ,glava kuce..ne zaraduje novac samo da bi ga trosio na..
koliko dugo moze da zadrzi posao i ako ga nadje dok ga ne provale..
bolje da se drzi bupa i cuva to sto ima.
neko bi to pozeleo...
Post Reply