Ne mogu do suboxona legalno ni pod razno..

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
mikriMaus
Posts: 2
Joined: Sat Oct 20, 2012 3:52 am

Ne mogu do suboxona legalno ni pod razno..

Post by mikriMaus »

Ovdje u SA, ljudi se ocito jos uvijek kunu u methadon, jer nije briga ni ljekare a ni ovisnike, sve dok ne skidaju zlato zenama sa vrata je ok, i dok su uslagirani u toj mjeri da ne mogu sabrati prstice na rukama. Sve u svemu da ne duzim sub mi je prijeko potreban, a ne mogu do njega proteklih 6-7dana.. Molim za savjet i pomoc u bilo kom smislu. Unaprijed zahvalan sarajlija.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ne mogu do suboxona legalno ni pod razno..

Post by sanela »

Koliko ja znam u Zavodu daju Suboxon.
mikriMaus
Posts: 2
Joined: Sat Oct 20, 2012 3:52 am

Re: Ne mogu do suboxona legalno ni pod razno..

Post by mikriMaus »

Kojem zavodu preciznije ?
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Ne mogu do suboxona legalno ni pod razno..

Post by MaXX »

Jedini Zavod u gradu je na Kosevu,sa jednom dodatnom ambulantom na Crnom vrhu.Lijecenje suboxonom je prije par godina pocelo u Sa
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Ne mogu do suboxona legalno ni pod razno..

Post by nanii »

Kako bolan ne možeš do suboxona, možeš jer ga sad dijele skoro svima na Crnom Vrhu. Ljudi masovno prelaze na suboxon. Jedino što moraš malo odležati na detoksu koliko ja znam. Barem je to do sada bila praksa, pa problem može biti što gore nema mjesta. A druga stvar je ta što kažu da ga u početku nisu davali suboxon ljudima koji imaju hepatitis a jedno 80% ljudi na Crnom Vrhu ga ima.
Mada mi se čini da su sada počeli davati svima.
Mislim totalno mi je čudno da ne možeš doći do suboteksa kad mi se čini da ga oni gore baš forsiraju.
Ali raspitaću se još malo u ponedjeljak kako to gore ide..
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply