Terapija tramadolom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

skywalker33
Posts: 2
Joined: Wed Sep 05, 2012 2:16 pm

Terapija tramadolom

Post by skywalker33 »

Pozdrav dobri ljudi...

ukratko da vam predstavim svoj problem, iz NS-sam, trenutno sam u Banja Luci. na heroinu sam dosta dugo. Na lečenju sam u dispanzeru u ZOV. Doktorka N. mi je dala recept za trodone za dve nedelje (jedna kutija) međutim došao sam ovde samo sa 4 komada (kako..ne pitaj) e sad me zanima da li ja mogu sa srpskim receptom kupiti trodon ovde? probao sam u par apoteka ali su sve rekle " ne drzimo" sto mi je malo cudno bilo. Ako neko ima neki predlog, sugestiju..znam da se ore ovdemoglo kupiti bez recepta a sad me odj....

hvala svima, S.

ps. i molio bih bez sarkasticnih komentara, nemam neta.
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: (SOS linija:)

Post by pop@j »

Za Banja Luku fakat ne znam. Kad već imaš recept i da si pitao za Istočno Sarajevo, nekad sam znao sve apoteke.
Mene zanima kakva je terapija tramadolom?
Ono, poznato je da taj lijek, koji nije opijat (ne i ne u onom smislu) pa samim tim nedovoljno smanjuje bolove prilikom kretanja. Logično da onda pomaže kod prvih par dana krize, i to samo onda dok se ne može ustati iz kreveta pa se onda samo nameće pitanje:
Šetač, žašto još uzimaš taj lijek osim onog lažnog "hight" osjećaja ?
PS: više informacija bi trebao potražit u nadležnoj instituciji ili nekoj udrugi koja se bavi liječenjem ovisnosti :arrow: http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=5&t=2443
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
skywalker33
Posts: 2
Joined: Wed Sep 05, 2012 2:16 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by skywalker33 »

pa odrzavam se minimalnim kolicinama tramala...bolje nego h... i super se osecam, high osecaja nema, a mogu da se bavim sportom, jedem, zdravlje ok...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Terapija tramadolom

Post by ziki »

Dajte ljudi nemoj da se lazemo ceo zivot, kako to mislite Trodon nije opijat?
Trodon je prvoklasni narkotik i daje se ljudima obolelima od kancera i raznih teskih bolesti u zadnjoj fazi zivota, moze da se koristi trenutno u teskim oblicima zavisnosti kad su bas jaki i teski bolovi inace se ne prepisuje kod reumatizma i tako tih bolova.
Daje se postoperativno, kad su traume kostiju u pitanju itd..
I nije tacno da nema euforije, trodon daje jak narkoticki efekat i mozda vremenom mislis da je to normalno stanje ali nije, dok si na njemu mozes da izdrzis napore koji nisu realni ovako, mozes da prepesacis kilometre bez problema i mozak radi 300 na sat, jezik se odveze raspolozenje se poveca i ko malo zna moze da primeti osobu koja uzima trodon i njegovo euforicno stanje, cak i po ocima se vidi kao kod dopa.
Cak se povecava i izdrljivost u seksu zasta su ga mnogi koristili da bi se ...ono po celu noc itd..
To kad kazete za pojedine lekove kako nisu droga vec nesto sto pomaze kod krize a ne radi je ne tacno i time necete smanjiti posledice tog leka koje postoje itekako.
A kriza od trodona je vrlo zajebana i veoma je blizu osecaju kakav pravi i heroinska kriza.
U narkomaniji i lecenju je prva stvar da treba biti iskren, prvo prema sebi pa onde i drugima.
To su sve jake droge, i trodon i suboxon i buprenorfin i metadon i jos mnogo drugih.
Svi tako pricaju a posle umesto heroina pojavi se novi problem tabletomanija i zavisnost od na primer trodona i kako se skinuti od njega, a ovamo je navodno lecio i pomagao itd.
Nijedan od tih narkotika NE LECI. vec prikriva realno stanje, menja klinicku sliku kod pacijenta a to sto nema bolova znaci da gadja pravo u centar za bol, potpuno isto kao i druge droge i u razlika je u nijansama.
...
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by pop@j »

ziki wrote:Dajte ljudi nemoj da se lazemo ceo zivot, kako to mislite Trodon nije opijat?
Ne lažemo se,
Trodon nije opijat. Sve i da udara u glavu k'o šampanjac :D
Šta god da je, Analgetik ili bilo šta drugo, izaziva epileptičke napade u ogromnom proncentu kod narko-populacije. U medicini se koristi zbog niske cijene, hajde nećemo ciganćit ali vrlo je bitno za široku rasprostranjenost to, što je izdvojen iz stroge procedure izdavanja lijekova na bazi morfija, pa makar bili 100% sintetički kao Trodon.
I da se nelažemo i dalje; izaziva pravo zajebanu i gadnu ovisnost.
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Terapija tramadolom

Post by ziki »

Cekaj malo druze da razjasnimo samo nesto, jesi to ti odlucio da Trodon nije opijat i narkotik ili u cemu je fazon?
Ako cemo da pricamo ajmo da koristimo cinjenice a ne proizvoljno misljenje.
Trodon jeste Narkotik, ako cemo precizno on je opioidni analgetik a u novije vreme se u deklaraciji leka koristi i izraz narkotik- procitaj..
Kao narkotik je i registrovan svuda u svetu i kod nas i on to jeste.
To sto nema morfijum u sebi ne znaci da nije narkotik, ni kokain nema veze sa morfijumom ni lsd ni ekstazi ni mnogo sto sta..pa su droge.
Za zavisnost koju stvara si rekao i sam, pa to nije zbog sira vec zbog droge..
Ja otprilike razumem sta ti hoces da kazes ali moj problem pre mnogo godina je poceo sa trodonom i heroinom, pojeo sam tonu trodona,tramala, tramadola, sintradona i u kapima i retard od 50 do 200 mg i kapsule itd. Jedino nisam gurao cepice u dupe jos.
On se izdaje na dupli recept, uvodi se u knjigu narkotika, podize se na licni kartu,uzimaju se podaci, kontrolise ga i policija kao narkotik i tako dalje..
Trodon je droga i to ce svaki lekar da ti kaze, gledaj ga kao analgetik protiv bolova ili kako god ti hoces ali jednostavno to je legalni narkotik koji se izdaje protiv tih jakih bolova, teskih bolesti i on uopste ne leci vec te uvodi u narkoticko stanje i posao mu je da blokira bol tako sto deluje na isti nacin kao i ostale droge,gadja centar za bol i pojacava lucenje dopamina,endorfina i ostalih hormona, na veoma slican nacin kao i heroin. Cak moze da se kaze da trodon za razliku od dopa ima tu jacu energiju, nije kao kod heroina da se ustondiras i da dremas vec te vozi dugo i efektivno.
Naravno da jedna kapsula recimo od 50 mg nema taj efekat ali vec jedna nemacka Tramal od 200 mg je droga od 12 sati delovanja,.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Terapija tramadolom

Post by ziki »

Ja sam godinama opravdavao sebe i pokusavao da druge ubedim kako Trodon nije droga, ali s obzirom da imam sestru koja se rvala samnom godinama i koje je lekar-neurolog, na kraju sam ipak prihvatio tu cinjenicu.
Ne razumem to misljenje, jer on se proizvodi da bude narkotik i tu nema sta da se uvija i pakuje ovako ili onako. Belo je belo i nemoze da bude crno.
A ako te to analgetik nesto zbunjuje odmah da ti kazem da i morfin ima analgetsko dejstvo, to je jednostavno naziv za te lekove protiv bolova, i analgin za zubobolju i glavobolju je analgetik, ali ovo je narko analgetik..
...
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by nanii »

Kako su ti trodoni meni vazda bili odvratni...........gutala sam ih samo u krajnjoj nuždi, i nikad mi nisu skinuli krizu, samo malo ublažili...........a tek ona mučnina, ma fuj.
Hmm, a zanimljiva stvar je da sam se prvi put srela sa totalnim ovisnicima o Trodonu u zatvoru u CG. E tamo su ga dijelili šakom i kapom u početku i jedno 80% zatvora je bilo nakačeno.........dok nisu skontali da drogiraju ljude i reducirali upotrebu istog. Meni nikad nisu bili nešto napeti. Jedno vrijeme sam bila primorana da ih uzimam kad sam se preselila u Cg...........upadalA sam u Hitne pomoći u krizi da mi ih prepisuju i katastrofa, epilepsija, svako malo sam padala.....Tako da s obzirom na lično iskustvo, slažem se s tvrdnjom da gore navedeni lijek nije opijat.
By the way, Popaj ti si iz Sarajeva, jel?
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by pop@j »

new, jes' :D
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Terapija tramadolom

Post by nanii »

New?
New kao Novo Sarajevo ili new kao nešto što ja ne kontam, pa znamo li se?
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply