IN POT WE TRUST

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by demijan »

I za kraj,opet samo veselog mornara...

Zeljko bebek - Gdje ce ti dusa


Ubitacno ti me smetas
Kad kroz moje snove setas
Kad pomislim da je java
Radujem se za badava

Gdje ce ti dusa, u pakao zna se
Gdje ce ti dusa, tko ce da te spase
Gdje ce ti dusa, kada se probudis
Gdje ce ti dusa, hocu da poludim
I uz prvu kafu ruke mi se tresu
Tu se ipak radi o krvi i mesu

Gdje ce ti dusa, tko ce da te spase
Ti ces, duso, u pakao zna se

Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: NARKOMANIJA

Post by pop@j »

sanela wrote:
pop@j wrote:
sanela wrote:Popaj, da ne bi bio banovan povedi malo racuna o nacinu pisanja. Ovo je forum o narkomaniji, a ne o pusenju cigareta, pa imaj to na umu.
I ako nemas sta reci na druge teme, nemoj ih zachatavati. Ovo nije forum za zajebanciju i ubijanje dosade.
Sanela, draga ako ti je dosadno, ili želiš proširiti svoje znanje o narkomaniji pročitaj:
http://www.ne-droga.org/novosti/ovisnos ... li-heroinu
Ne kontam šta je problem u mom načinu pisanja?
Mislim da je u skladu sa pravilima korištenja foruma, što podrazumijeva i dodavanje video sadržaja sa web stranice http://www.youtube.com/. Ako griješim ispravi me :D
Pravila foruma krsis zachatavanjem tema. Clipove mozes stavljati na temi za to predvidjenoj i na svojoj temi ili ako to ne vodi zachatavanju teme.

Opet, ovisnost o nikotinu nije tema ovog foruma, bar ne na nacin kako ti pises. Zajebantski. Imas u apoteci flastere i zvake. Kupi i probaj. Kakav dr opste prakse, o cemu ba ti pricas?!
Za začatavanje tema se ipričavam. Neču više ( bez zajebancije, manijeminajmilije:)
"Zajebantski" nazivaš konzultacije sa liječnikom ili ?
PS. Probao sam već više puta naviku zamijeniti žvakama (koje mi ne pašu) i flasterima (kojih nema) ali očigledno ne dovoljno uspješno.
(Tekst preuzet sa; http://savetovaliste.nshc.org.rs) Novosadski humanitarni centar wrote:
Jedna od najvažnijih stvari koje treba razumeti kada su droge u pitanju je da one pokazuju različito dejstvo kod osoba koje je konzumiraju. Za jednu osobu konzumiranje droga, pa čak i prvo probanje može biti po život opasno, za neku drugu osobu je „manje“ opasno, ali uvek je štetno.

ŠTA JE NARKOMANIJA? Narkomanija je stanje periodičnog ili hroničnog trovanja, štetnog za pojedinca, kao i za društvo, prouzrokovanog ponavljanim uzimanjem prirodnih ili sintetičkih droga.

KOJE SU KARAKTERISTIKE NARKOMANIJE? To je sindrom sastavljen iz sledećih simptoma:
- neodoljiva želja da se nastavi uzimanje droge i da se droga nabavi po svaku cenu;

- postojanje tolerancije, usled dugotrajnog uzimanja droge, sa tendencijom da se doza droge povećava;

- postojanje psihičke ili fizičke, ili i psihičke i fizičke zavisnosti;

- pojava apstinencijalnog sindroma posle naglog prekida uzimanja droge;

- izmena ponašanja narkomana, sa svim štetnim posledicama po njega samog i po njegovu okolinu i društvo.
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Dragi dnebniče

Post by pop@j »

Danas je bio lijep i sunčan dan. Opet nisam izdrž'o i usput sam ovjerio knjižicu i posjetio doktoricu.
Sutra je novi dan i nova šansa :D
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by preispitivac »

Legendo, srce mi se cepa kad cim otvorim oci dodjem ovde na forum i pogledam na tvojoj temi da opet nisi uspeo :cry: :cry: . Ne daj se! Uz tebe smo! Pobedicemo mi to djubre zajedno! :evil:
Jurim rep
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: IN POT WE TRUST (dragi dnebniče)

Post by pop@j »

preispitivac wrote:Legendo, srce mi se cepa kad cim otvorim oci dodjem ovde na forum i pogledam na tvojoj temi da opet nisi uspeo :cry: :cry: . Ne daj se! Uz tebe smo! Pobedicemo mi to djubre zajedno! :evil:
Hvala buraz,
između ostaloga, kontam da sam "došao" ovdje zato što mi fali malo podrške i pomoći. Razmišljajući o razlozima... mi stvara nekakvu nelagodu i strah.
Kao 1. zato što sam te i danas razočarao, i, ako mi naumpadnu svi ljudi koje sam razočarao. Ubit ću se.
2. Malo me iskreno sramota, stid, dok pišem o svom, sigurno, četvero godišnjem, ako ne i dužem neuspjehu i šta nisam sve probao. I da, mogao sam ispeglat haman sve forume na kojima raja ubija dosadu. Do sad bi neko ubio.
3. Kad skontam koliko sam se sam puta pokušao skinuti sa Heroina. Muka mi. Sa druge strane, zavisi koliko ti je stalo da ponovo ne uzmeš.
4. Last but not least. Brinem se, i tad sam težak do bola.
A kad boli najbolje sjedaju opijati.
To me onda vrati na početak.
(krug)
Ubi brigu na veselje, a kad je veselo.... muka nekom ko ti je drag.
Sutra novi dan nova nafaka.
Nek bude lijep, sunčan i prijatan :D
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Dragi 1/2 dnebniče

Post by pop@j »

15 do 15 i ja od 08.08.2012 još uvijek nisam zapalio. Cigaretu neću više sigurno, jbg. ne znači da nekoga neću :D
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Dragi 2/2 dnebniče

Post by pop@j »

Umoran sam ko pas. Ali sam izdržao, 1:O :)
Sutra je novi dan, novi bez kafe.
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: IN POT WE TRUST

Post by MasacreEnElDiscoBar »

mene jebeno pupljuje Sanela tu i neki josh dok sam reko kako mi je puno, puno vechi problem prestati pušiti nego furati se dopom... I misle da se zajebavam,, pa nabijem ih,,, jbeno to je jedna od najtezih ovisnosti!!! da mogu smanjit da mogu uz kavu 2 poslje ruchka 1 popodne 1-2 i navecher 2 to je 7 cigareta okei 2 dana 1 kutija,, okei to mi sad ide, ja jesam uz pomoch marijuane smanjio,,, bio na 2kutije dnevno... zajbano je, jer mi je fino josh uz kavu zapalit,, nabavio sam one elektrichne cigare,, skupa je, ali 1god. 100eura, samo se ti filteri mjenjaju i nema štetnih tvari ko katran i ostalo samo nikotin koji i stvara ovisnost, ali mogu rech da je dobro, pogotovo ako sam negdje pa se popije koje pivo vishe pa onda idu cigare, onda mi je okey,, ali uz kavu ujutro, nemogu ako ne zapalim taj otrov ili obichno plavi walter ili winston crveni... I mogu rech da su mi stvarno ta elektrichna cigara pomogla da smanjim i marihuana u vishe stvari, depresiju mi rjeshila, otvorila mi apetit i sag opet napokon normalno izgledam, bio sam mrshav, bez apetita pio samo one Ensure plus ...sad zapalim jokavac 2-3 puta tjedno i ma kakve tablete, antidepresivi jedem normalno osjecham se normalno... E Sanela moze to govorit shta hoche,, fino neka proba neka vidi pa nek se javi onda s nekim komentarom!!! okey Sanela?!!! :wink: salute i sretno!!!!
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: IN POT WE TRUST

Post by demijan »

Vecina koje znam da su ostavili cigarete su jednostavno prestali da pale i posle tako 10.15 dana najnormalnije.
Ja nisam palio par godina i to sam ih ostavio u najgorem trenutku dok sam bio u izolaciji,nas cetri svi pale i samo sam jedno jutro stavio cigarete na sto i rekao dosta.I to su me vozili kao zapali ajde gde se foliras i to...
Cigarete su vise navika nego neka nenormalna zavisnost.Barem meni.Tada sam prestao i kafu bio da pijem i zamenio ih sa cajevima...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: IN POT WE TRUST

Post by sanela »

MasacreEnElDiscoBar wrote:mene jebeno pupljuje Sanela tu i neki josh dok sam reko kako mi je puno, puno vechi problem prestati pušiti nego furati se dopom... I misle da se zajebavam,, pa nabijem ih,,, jbeno to je jedna od najtezih ovisnosti!!! da mogu smanjit da mogu uz kavu 2 poslje ruchka 1 popodne 1-2 i navecher 2 to je 7 cigareta okei 2 dana 1 kutija,, okei to mi sad ide, ja jesam uz pomoch marijuane smanjio,,, bio na 2kutije dnevno... zajbano je, jer mi je fino josh uz kavu zapalit,, nabavio sam one elektrichne cigare,, skupa je, ali 1god. 100eura, samo se ti filteri mjenjaju i nema štetnih tvari ko katran i ostalo samo nikotin koji i stvara ovisnost, ali mogu rech da je dobro, pogotovo ako sam negdje pa se popije koje pivo vishe pa onda idu cigare, onda mi je okey,, ali uz kavu ujutro, nemogu ako ne zapalim taj otrov ili obichno plavi walter ili winston crveni... I mogu rech da su mi stvarno ta elektrichna cigara pomogla da smanjim i marihuana u vishe stvari, depresiju mi rjeshila, otvorila mi apetit i sag opet napokon normalno izgledam, bio sam mrshav, bez apetita pio samo one Ensure plus ...sad zapalim jokavac 2-3 puta tjedno i ma kakve tablete, antidepresivi jedem normalno osjecham se normalno... E Sanela moze to govorit shta hoche,, fino neka proba neka vidi pa nek se javi onda s nekim komentarom!!! okey Sanela?!!! :wink: salute i sretno!!!!
Oooo, vidi, vidi ko nam je to navratio?!
Da, Sanela je inače najgora, ništa ne razumije, pljuje... :roll:
Što se Sanele tiče možeš živjeti kako god hoćeš, ali ne možeš po forumu prosipati šuplju priču sjedeći napušen ispred računara i pričati kako je tebi aman teško ostaviti cigare, a ostavio si dop bez po' muke. To kući pričaj...
Post Reply