Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin

Post by Hemfri »

hmm...bensedine koristim redovno bar poslednjih 10 godina...u stvari ,DUZE nego dop.....hmm...da...vidis ti to...a meni lekar ZABRANIO IMALO BESEDINA -zbog buprenorfinske interakcije da mi ne"prestane rad pluca"-evfo danas sam uzeo 30 mg i vec se osecam mnogo bolje....auuu...pa to je onda nezgodno.....:(...
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

HYIAAAA ppl... Pravo iz duboke senke "nepojava" banuh ja posle bogtepitakoliko vremena da vidim da se mozda nesto promenilo nije. i gde cu prvo nego u "buprenorfin",a tamo...ostalo sve onde gde je bilo i kad sam ja otsetala nekim outevima koji ovuda ne prolaze,niti se ukrstaju. cini mi se samo se Henri pojavio sa svojom pricom i to je to.. Ne obratih paznju na datum.ali kako mi se Henri obratio i PP mislim da je dosta vode od tada proteklo,no svejedno,evo koju rec da mu uputim po pitanju te njegove tako lose reakcije na Bup...
Elem,,,,,,,,,,to sto ti je Vujke "zabranio" bensedin ne cudi me nimalo jer je verovatno imao u vidu koje miligraze si ti u sebe do tada trpao i pretpostavljam da ti je "zabranio" da uzimas desetine mg bensedina na Bup... trebalo je da naglasis u pitanju da li smes bendz preko da mislis na do 10mg,ne vise,jer meni je cak i preporucio po koji benz kad me uhvati "neizdr".Iz svega mi izgleda da vas dvojica nemate bas neku dobru komunikaciju.Odlicno ga poznajem,godinama saradjujemo vrlo kvalitetno i zaista mi je mnogo pomogao.No,takav je tip da njegovu paznju treba zavrediti na neki nacin,navesti ga da ti se posveti a to mozes cestim posetama,potpuno otvorenim i poverljivim razgovorima,a ne samo tri reci u mesec dana...do sledeceg susreta on te zaboravi,ne bukvalno ali pogubi one bitne detalje iz tvoje price,ako kapiras sta hocu da kazem... msm,tek sam ustala i jos uvek se sastavljam s javom :D Vidim da se nisi vracao da nas obavestis o daljem toku,pa se iskreno nadam da si se koliko toliko sredio...


E sad malo ONA... ;-)
dragi moji..citam se unazad i cudom se cudim (nije to nista novo,tako je uglavnom kad se usvrnem na bilo sta unazad..) Kakvi planovi,ODLUKE.. :P sad,odmah,od sutra... E,to sutra je,fakat,doslo jednog dana i sta se desilo..?! Jos jedno malo povecanje uz "ovo je plafon,gornja granica svemira,kraj krajeva..." i od tog "danas" bese ja na toj nekoj miligrazi konacnoj,do momenta kad je opet po ovoj apsolutno nenormalnoj glupaci pocelo da se muva "jos". I to je bio momenat kad sam pozelela transplantaciju mozga..prs'o brate,treba novi! E,kako to nije tek tako izvodljivo,resim ja da uradim totalni reset postojecem,pa upload na noviju verziju i ljudi moji..poce taj novi da sljaka kao da nije moj... Krene Missy da skida 2mg nedeljno i sem neke mizerne neprijatnosti u mislima,bez ozbiljnijih posledica,tokom nekih mesec i po,spustim se ja na pola od plafona.. Sad,ako uzmemo u obzir prosecnu ljudsku visinu i visinu plafona,rekla bih da sam tacno tamo gde treba da budem. I .... dobro mi je,dani teku da kazem normalno,msm ja i normalno dozivljavam,ne hvatam se za "kutijicu" cim nesto neprijatno,nepredvidjeno uleti u neki od tih dana... Ne razmisljam o terapiji,desi se cak i da zaboravim da uzmem u to neko odredjeno vreme pa poluglasno kazem "Juuuu..!"... Eto,picim bez osvrtanja.. Jer,kako rece Sekspir ono... "ko u staru bedu gleda u novu sad lakse pada.."
Stanje organizma i relevantnih organa u najboljem redu..mogu reci i iznenadjujuce dobro.. Sta vise da pozelim u ovom momentu mogu?!

Eto,neka bude ovoliko toliko za ovo javljanje..nadam se da cu,sad ovako presabrana pa sabrana bez ikakvog oduzimanja na vidiku,cesce svracati ovde da se malo druzimo...

Pozdrav banditi,do citanja... PDT_Love_23
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Samo da podstaknem malo ovu temu, sa namerom da pomognem onima koji jos neznaju a to je da je buprenorfin u srbiji pusten u opticaj i ima ga u svakoj drzavnoj apoteci, ako ga negde nema duzni su da ga naruce i stize za dan,dva.
Podize se duplim receptom uz licnu kartu kao i drugi narkotici.
Znaci izvestaj od neuropsihijatra koji vas vodi pa kod svog lekara po recept.
Nemojte vise da vas lazu i potkradaju u drajzerovoj, cuo sam da jos uvek naplacuju 20000 dinara mesecno i prodaju ga tu u klinici. i svako ko zove oni mu daju informaciju da se placa i da se iskljucivo kod njih podize.
Cena je 900 din kutija od 2 mg a 1700 din kutija od 8.mg.
Znaci radi se o buprenorfinu-alkaloid skopje.
Znaci nema smisla vise lagati, laze i klinika u drajzerovoj i naravno ulicni dileri kojima je interes da ga valjaju na ulici.
Ima ga, legalan je i svako ko je bio na heroinu a potreban mu je dobice ga od svog neuroposihijatra normalno za lecenje a ne za valjanje ili zloupotrebu.
Primetio sam takvu sebicnost cak i oni koji ga ne prodaju na ulici a dobijaju na recept nece da kazu istinu.
Cilj je da pomognemo jedni drugima ovde a ne da se vacarimo i lazemo.
...
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: Buprenorfin

Post by komendija »

ziki wrote:Samo da podstaknem malo ovu temu, sa namerom da pomognem onima koji jos neznaju a to je da je buprenorfin u srbiji pusten u opticaj i ima ga u svakoj drzavnoj apoteci, ako ga negde nema duzni su da ga naruce i stize za dan,dva.
Podize se duplim receptom uz licnu kartu kao i drugi narkotici.
Znaci izvestaj od neuropsihijatra koji vas vodi pa kod svog lekara po recept.
Nemojte vise da vas lazu i potkradaju u drajzerovoj, cuo sam da jos uvek naplacuju 20000 dinara mesecno i prodaju ga tu u klinici. i svako ko zove oni mu daju informaciju da se placa i da se iskljucivo kod njih podize.
Cena je 900 din kutija od 2 mg a 1700 din kutija od 8.mg.
Znaci radi se o buprenorfinu-alkaloid skopje.
Znaci nema smisla vise lagati, laze i klinika u drajzerovoj i naravno ulicni dileri kojima je interes da ga valjaju na ulici.
Ima ga, legalan je i svako ko je bio na heroinu a potreban mu je dobice ga od svog neuroposihijatra normalno za lecenje a ne za valjanje ili zloupotrebu.
Primetio sam takvu sebicnost cak i oni koji ga ne prodaju na ulici a dobijaju na recept nece da kazu istinu.
Cilj je da pomognemo jedni drugima ovde a ne da se vacarimo i lazemo.
dobardan svima,

ovakav post - sa ovakvim informacijama čekam već dve godine da pročitam. sinoć mi neko obrati pažnju na njega i ja se blago šokiram - u smislu - da li je moguće ? buprenorfin u srbiji - na recept ?! tako jeftin????

ne bude mi teško, uzmem sve izveštaje svog lekara specijaliste-neuropsihijatra i odem do prve državne apoteke. gledali su me u čudu, kao da prvi put čuju za lek. nisu znali ni cene ni postoji li...ništa. progutam neprijatnost i krenem dalje...
prosto mi neverovatno bilo u jednom trenutku - mi blesani neinformisani - plaćamo klinici ovoj u Bg - plaćamo papreno, celo jedno mesečno primanje - a neko zna kako se i po kojoj ceni može naći u apoteci.

obiđem još tri - četri. rezultati - isti. čuđenje (farmaceuta u apoteci), domunđavanje međusobom, provere i opet - ništa. (sve se ovo događa u prestonici, je l)
e sad - mene zanima @ziki - kako si došao / la do ovih podataka, je li to empirijski potvrđeno u tvom slučaju ili si čuo / la od nekog ? o kom se gradu radi (živimo li u istoj državi, pošto je forum vidim bosanski) ? da li je moguće @ziki - da živimo u istoj državi, a ne možemo doći do leka na isti način?

da li je ovo informacija zlata vredna (tako mi delovalo nakon prvog čitanja) ili kompletna dezinformacija ? na kraju sam kažeš "Cilj je da pomognemo jedni drugima ovde, a ne da se lažemo i vaćarimo" -
ako je tako - ja te molim da mi pomogneš i kažeš - gde je ovo ovako kao što si napisao, kako je moguće?
nekoliko meseci sam na bupr. u našoj ustanovi jedinoj državnoj koja se bavi ovom problematikom (Drjz) i zna se kako se tamo dolazi do leka - plaćanje na mesečnom nivou...doduše, dadoše pogodnost plaćanja u dve rate...samo penzija mog jedinog živog roditelja je 20 hiljada dinara. uz sve tekuće troškove života, ne moram ni pričati ni crtati koliko je opterećujuće svakog meseca juriti tu cifru da bi se obezbedio lek...

e onda neko napiše ovako nešto (nemojte da vas lažu i varaju) i kako ja sad ovo da - ostvarim što @ziki piše ?

molim te za dodatno objašnjenje. kako je moguće, gde je to tako moguće ?
ne znam za ljude ovde kako su se snalazili - al ja otkako se čulo za lek, nema šta se nije pokušalo - da bi se došlo do njega...pokušavanje u hrvatskoj u nekom od centara da se postane pacijent (nemoguće-jer nisam državljanin), pokušaj preko priv. psihijatra u obližnjoj zemlji susedskoj (BiH), ni to nije moglo...(jer od svih zemalja u okruženju, samo se u srbiji ovako skupo plaća i samo u srbiji se izdaje u klinici i eventualno hospitalnim uslovima)...
Molim Ziki za odgovor dok skupljam novac za sledeću ratu. ono što sam pročitala juče i primenila danas - se pokazalo nemogućim - odlazak u državne apoteke sa urednim izveštajima specijaliste. Hvala unapred
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Buprenorfin

Post by nenormalan-a-lud »

dezinformacija,nece to skoro biti tako u srbiji
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Komendija dobices privatnu poruku od mene, procitaj...
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

nenormalan-a-lud wrote:dezinformacija,nece to skoro biti tako u srbiji
Kad sam ja tako pricao isto kao i ti meni su se smejali i rekli mi idi malo raspitaj se a nemoj da placas dilerima i lopovima tolke pare.
Ja tebi necu da se smejem ali ti kazem idi poseti tvog lekara pitaj ga dali ima u spisku lekova koji idu na recept buprenorfin i dali moze da ti napise, normalno ako imas izvestaj specijaliste.
Posle toga obidji par drzavnih apoteka i trazi knjigu registrovanih lekova ako budu rekli da nisu culi, ako slucajno nemaju trazi da ga naruce i dobices ga za dva dana.
...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin

Post by sanela »

ziki wrote:Komendija dobices privatnu poruku od mene, procitaj...
Bilo bi super kad bi te odgovore na @komendija pitanja postavio javno, jer vjerujem da ima još ljudi kojima bi takve informacije koristile.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin

Post by ziki »

Pa dao sam odgovor, nazalost neki to smatraju dezinformacijama.
U p.poruci sam samo napisao neke detalje.
...
komendija
Posts: 27
Joined: Mon Mar 26, 2012 4:46 pm

Re: Buprenorfin

Post by komendija »

ziki wrote:Pa dao sam odgovor, nazalost neki to smatraju dezinformacijama.
U p.poruci sam samo napisao neke detalje.
Thnx za p.p.
no, kako stvari stoje - strepnja mi je jača od nade. hvala još jedared @ziki
Locked