PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJE

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by Sagy »

ali sam morao ovo napisati jer budis u meni zle duhove...
E,jebiga,sad ga i ti pretjera...
Svatko od nas ima pravo na svoje mišljenje.
A,ako ti ovakve benigne sprdnje,bude zle duhove....
Pa ovo što Ivica piše je manje-više.stav većine ljudi o kršćanstvu,Isusu i njegovom učenju,bez obzira nili oni narkomani ili ne.
Iscoooliraj,ne daj se isprovocirati.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by Boban »

Sagy wrote:
ali sam morao ovo napisati jer budis u meni zle duhove...
E,jebiga,sad ga i ti pretjera...
Svatko od nas ima pravo na svoje mišljenje.
A,ako ti ovakve benigne sprdnje,bude zle duhove....
Pa ovo što Ivica piše je manje-više.stav većine ljudi o kršćanstvu,Isusu i njegovom učenju,bez obzira nili oni narkomani ili ne.
Iscoooliraj,ne daj se isprovocirati.
Samo kad su ti zli duhovi upali u ochi :D Pozzz
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ivica »

Boban wrote:
ivica wrote:
zeleni wrote:šta znači terapija jevandjeljskog karaktera?
A bogati pranje mozga šta bi drugo. Evanđeoski program ili doslovno čitanje evenđelja tj. biblije i ništa drugo.
Nije lepo pricati o necemu cega nisi svestan.Mozda si bio u nekom centru ali nisi dobio ono sto je mnogima pomoglo i sto bez obzira na padove, budi iz sveta lazi i cupa iz izmaglice pakla.Svako pada samo je bitno da li ce i kako ustati.Niko ovde nije svetac.Potrudi se da na ovom forumu probudis sto vise jadnih narkomana kako ce biti vrbovani od neke sekte(jer su sektama preko potebni poluraspadnuti narkomani) ili o tome kako neki ljudi sede pored kompijutera i mlate praznu slamu ljudima koje nikada nisu videli.Ti ne iznosis misljenja nego stvaras napade.Cutao sam nisam hteo da komuniciram sa tobom uopste ali sam morao ovo napisati jer budis u meni zle duhove...
Pa da mogao bi pričati o tome kako farmaceutske industrije opčinjavaju ljude što se uostalom i vidi iz primjera većine priča na ovom forumu, kako banke pokoravaju građane kreditima i krizom i besparicom (što opet dovodi do kriminala,narkomanije i antidepresiva :P ),ili kako vjerske zajednice pokoravaju na osnovu svog tog jada koristeći razbijanje karaktera na način nametanja osjećaja krivnje i kompleks iskupitelja kao šerifa uz kojeg ti je sve oprošteno kada stojiš uz njegovo vječno plaho srdašce , naravno ako ga prihvatiš-izmisliš.
Nije li smisao liječenja od ovisnosti težnja za slobodom. Ako jest Čemu onda tolika pozornost na te 3 stvari. A sve tri iste.Sve se vrti oko jada iz jada u jad iz šupljeg u prazno. Ja ne napadam. Jebiga ja sam alergičan po rođenju na te stvari, moja pogana krv mi nedozvoljava nikakvo ograničavanje to me na kraju i odvelo preko ovisnosti do ovog što sam danas, ove osobnosti koliko toliko smirenoj uz sve okolnosti i flegma sam na sve i znam kada treba okrenit glavu. Smeta mi ,malo me štrecne kad ljudi kažu da ne žele bit ovce a traže pomoć u stajama. Malo šta te može probudit iz svijeta laži malo koja kako ti kažeš sekta, vjerska zajednica,kult,znanost sve je tu da ograničava a sloboda je tu u nama svima bez interpretiranja od strane vjerskih kulteva. Kuiš, vjera nema veze sa narkomanijom. Na kraju ti kažem boga-nema to je pojam, izmišljotina koja dolazi iz biblije. Ja od kada sam došao na ovaj forum često sam srao po vjerskim kultevima, eto neka sam srao i napadao ako ćeš tako ja sam svoje rekao i neman šta reć više osim najjednostavnije stvari moj savjet za ovisnike skidaj tablete,slušaj sebe i promijeni okolinu i sve će se posložit onako kako bi trebalo . Sve! Svak ima svoje okolnosti i svoje ciljeve i ni jedno ni drugo mu nemože netko treći dat niti uzet. Hoće li ovisnik prihvatit pravila društva da bi se prilagodio na način da prihvati njegove norme je potpuno njegov izbor , pa makar za sami opstanak (poso-kuća-zabava i opuštanje). Treba imat volju! E viš taj dio iz liber ala je na mjestu čini što ti volja i to će ti bit sav zakon, ljubav je zakon ljubav po voljom rekli bi neki . Pravo šteta bogme ljubav je najprodavanija roba , uz gorčinu i tugu. Za religiju sam svoje rekao. A i rekao je jednom Tin Ujević "religija je obmana, a obmana je svijetla ako donosi sreću!"Amen!
Eto!
Potpis: Anarhist,heretik,prolaznik, dišperadun ...

P.S.: Ja ne napadam. Kažem ti žao mi gledat. Ali ipak idem svojim putem. mene se tuđa nevolja ne tiče, barem ne više jer znaš zeleni prije kad sam izašao iz unutra, točnije kad sam se očistio od otrova mislio sam da sam stekao neku novu formulu... a zapravo je bila u meni I sad je imam samo nije djeljiva....
Osima na dvoje, a ovu drugu polovicu su mi uzeli pa sam ogorčen dosta dugo bio...dosta dugo.
ignorance is bliss!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by Boban »

ivica wrote:
Pa da mogao bi pričati o tome kako farmaceutske industrije opčinjavaju ljude što se uostalom i vidi iz primjera većine priča na ovom forumu, kako banke pokoravaju građane kreditima i krizom i besparicom (što opet dovodi do kriminala,narkomanije i antidepresiva :P ),ili kako vjerske zajednice pokoravaju na osnovu svog tog jada koristeći razbijanje karaktera na način nametanja osjećaja krivnje i kompleks iskupitelja kao šerifa uz kojeg ti je sve oprošteno kada stojiš uz njegovo vječno plaho srdašce , naravno ako ga prihvatiš-izmisliš.
Nije li smisao liječenja od ovisnosti težnja za slobodom. Ako jest Čemu onda tolika pozornost na te 3 stvari. A sve tri iste.Sve se vrti oko jada iz jada u jad iz šupljeg u prazno. Ja ne napadam. Jebiga ja sam alergičan po rođenju na te stvari, moja pogana krv mi nedozvoljava nikakvo ograničavanje to me na kraju i odvelo preko ovisnosti do ovog što sam danas, ove osobnosti koliko toliko smirenoj uz sve okolnosti i flegma sam na sve i znam kada treba okrenit glavu. Smeta mi ,malo me štrecne kad ljudi kažu da ne žele bit ovce a traže pomoć u stajama. Malo šta te može probudit iz svijeta laži malo koja kako ti kažeš sekta, vjerska zajednica,kult,znanost sve je tu da ograničava a sloboda je tu u nama svima bez interpretiranja od strane vjerskih kulteva. Kuiš, vjera nema veze sa narkomanijom. Na kraju ti kažem boga-nema to je pojam, izmišljotina koja dolazi iz biblije. Ja od kada sam došao na ovaj forum često sam srao po vjerskim kultevima, eto neka sam srao i napadao ako ćeš tako ja sam svoje rekao i neman šta reć više osim najjednostavnije stvari moj savjet za ovisnike skidaj tablete,slušaj sebe i promijeni okolinu i sve će se posložit onako kako bi trebalo . Sve! Svak ima svoje okolnosti i svoje ciljeve i ni jedno ni drugo mu nemože netko treći dat niti uzet. Hoće li ovisnik prihvatit pravila društva da bi se prilagodio na način da prihvati njegove norme je potpuno njegov izbor , pa makar za sami opstanak (poso-kuća-zabava i opuštanje). Treba imat volju! E viš taj dio iz liber ala je na mjestu čini što ti volja i to će ti bit sav zakon, ljubav je zakon ljubav po voljom rekli bi neki . Pravo šteta bogme ljubav je najprodavanija roba , uz gorčinu i tugu. Za religiju sam svoje rekao. A i rekao je jednom Tin Ujević "religija je obmana, a obmana je svijetla ako donosi sreću!"Amen!
Eto!
Potpis: Anarhist,heretik,prolaznik, dišperadun ...

P.S.: Ja ne napadam. Kažem ti žao mi gledat. Ali ipak idem svojim putem. mene se tuđa nevolja ne tiče, barem ne više jer znaš zeleni prije kad sam izašao iz unutra, točnije kad sam se očistio od otrova mislio sam da sam stekao neku novu formulu... a zapravo je bila u meni I sad je imam samo nije djeljiva....
Osima na dvoje, a ovu drugu polovicu su mi uzeli pa sam ogorčen dosta dugo bio...dosta dugo.
Aj leba ti procitaj opet to sto si napisao pa uporedi sa svojim postovima na forumu.Pocetak sa krajem prethodnog posta,sredinu i ostalo jer recenice tipa "hvalite me usta moja" gde ti gledas svoja posla i nikog ne napadas pa posle sam priznajes da si napadao.Ne kapiram te,nema veze.O kakvoj ti slobodi govoris covece?!?Nase slobode su nas dovele dotle dokle smo stigli, na dno.O kakvoj volji govoris?!?Sta ti je zao gledati?!?Izbor je tvoj,zovi se kako hoces.Imaj misljenje ali ne zovi misljenjem te napade koje radis po forumu.Jer upozoren si vec da ne napadas ljude koji misle drugacije jer ces biti banovan.Pukao sam kada sam video u inspirativnim mislima kada si na temi deteta svemira napisao da ne citas njene zalopoljke a kenjas joj na temi.Napao si i Selmu i dete svemira.Ovde je cela kolona tvojih postova.
ivica wrote:
dete svemira wrote:Bio jednom jedan otok na kojem su živjeli svi osjećaji i ljudske vrijednosti : Dobra Volja , Tuga , Znanje ...i medju ostalima i Ljubav....
Jednog su dana shvatili da će njihov otok potonuti , te su pripremili svoje brodove kako bi ga napustili .Jedino je Ljubav željela ostati do posljednjeg trenutka .Kada je otok bio tren do potonuća , Ljubav je odlučila tražiti pomoć .Bogastvo je prolazilo u blizini i Ljubav je upitala : "Bogastvo , možeš li me povesti sa sobom ? " - "Ne mogu , mnogo je zlata i srebra na mom brodu , nemam mjesta . "
Ljubav tada odluči pitati Ponos koji je prolazio na veličanstvenom brodu ." Ponose , preklinjem te , možeš li me povesti sa sobom " , "- Ne mogu ti pomoći Ljubavi " , odgovori Ponos , " Ovdje je sve savršeno , mogla bi mi uništiti brod ! "
Tada je Ljubav zamolila Tugu , koja je prolazila kraj otoka : " Tugo , molim te povedi me sa sobom " ," Oh , Ljubavi " odgovori Tuga , "tako sam tužna da ne mogu . "
Kada je dobra volja prolazila kraj otoka , toliko je bila zadovoljna da nije niti čula Ljubav kako je doziva .
Tada Ljubav začuje neki glas : "Dođi Ljubavi , ja ću te povesti sa sobom . " Bio je to starac u malenom čamcu. Kada su stigli do kopna , Ljubav se iskrca , a starac ode . Ljubav je bila toliko sretna da je zaboravila pitati starca za ime .Ljubav shvati koliko mu duguje , te upita Znanje : " Znanje , ti sigurno znaš tko me spasio ? " , " To je bilo Vrijeme " , odgovori Znanje . " Vrijeme " , upitala je Ljubav , " pa zašto bi me vrijeme spasilo ? " Znanje odgovori : " Zato što je samo Vrijeme sposobno procijeniti koliko je Ljubav važna u životu .
I pusti svoju ludost neka blista! neka zasja!
Odakle znas sta ona prozivljava u zivotu?Ja znam.
ivica wrote:
dete svemira wrote:Samo da mahnem-mi i danas dobro.

Juce sam molila Boga da mi posalje sneznu kraljicu da mogu napokon da napravim sneska belica i da se vise ne tripujem dok radim-da je zima-a on mi danas poslao kisu.Puno kise :) :)

Razmisljam,mozda je ovo neki znak da trebam da odem po jos jednu turu mahovine pre nego li padne sneg...
Možda boga nema doma ili se uobrazio što nisi dala milodare ubogima i krotkima. Ili ga nema više u pošti. Možda i jest u šumi.
ivica wrote:
dete svemira wrote:
Citaj,razmisljaj,ali se lepo sklonis sa komentarima.
Nisan ti baš da čitan tvoje jadikovke (čitaj bog)
Da, ne mozes gledati kako se ljudi vrbuju od strane laznog Boga.Zao ti je ljudi,zaista lep primer tvoje zalosti.
ivica wrote:Šta ja nisam ode stavio parodiju na sestru elviru. Inale stara video igra za Commodore 64. Neka slika?
Mislim bolje se igrati nego drogirati.
Neko je napisao da pišem kao da sam na artanima. Možda i jesam? Jesam li ja na artanima? Artan boy!
ivica wrote:
nanii wrote:Ivice ti baš ali baš pojma o vjeri nemaš.....................
Možda si u pravu ja i nemam pojma o vjeri. Ali znam šta je autosugestija, placebo, ufuravanje na našto , obmana, fanatizam ,euforija ...
zNAM O onome što nazivaju samari valjda se tako zove ono što konjima stavljaju da ne vide stvari sa strane. Znam o tupilu dakle.

To nisu napadi,samo misljenja... :roll:
sanela wrote:
ivica wrote: Ma tako treba! Igra je jednostavna:
- Izmisliš pravila , zapovijedi ,šta je dobro a šta ne za ljude kako pojedinca tako za cijelu zajednicu i to nije nitimalo teško u svijetu gdje vlada jad i kriza smisla...
- Angažiraš neke svećenike da to narodu malo opširnije protumače, interpretiraju kroz primjere iz svakodnevnog života.
- Kad se sve zbroji utjerao si ljudima strah u kosti da će najebat ako se ne budu svega toga pridržavali, a najebat će TAMO gdje ti nitko živ na ovom svijetu nemože posvijedočit da je tamo jebeno ,a to tamo je SMRT a svi se ljudi panično boje smrti. Namime može kao jedan frajer tamo je bio , i vratio se.

Negdje je netko napisao - nametanje PRAVOVIJERJA.
To je tvoje mišljenje...
Svako ima pravo da vjeruje u ono što želi...
ivica wrote:
ivica wrote:Ja se nisan vratia u zajednicu, a bia san gladan i prljav i promrza. Ni tablete nisan uzima ...
ne još! još se nisam počeo dopat he he he ne još još! nisam a ko zna kad ću opet i oću li se he he he!
dop dop prvo skoči onda reci hop !! op !
ivica wrote:
sanela wrote:Neke komentare sam izbrisala, jer nemaju veze s temom.
@ivice, tvoje mišljenje o religiji je tvoje. Imaš ga mogućnost podijeliti, ali vodi računa o načinu na koji to radiš, jer ovdje ima i vjernika i ljudi koji imaju uvjerenja potpuno suprotna od tvojih. Stoga, uzmi to u obzir i nemoj vrijeđati ono u što oni vjeruju. U suprotnom ćeš biti banovan.

@zemlja živih
Dobrodošli...
je je aj ti meni reci di sam ja to vrijeđao u ovom postu? To što spominjem ovce? Pa i fratar na misi ljude naziva ovčice moje i to drito kad citira isusa. Šta?
Ovo je samo mali deo a ima dosta dokaza o tebi kako si prav zdrav,Dobar,zao ti je nekoga itd...

TACKA.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by zeleni »

bobane, ovo baš i nije u duhu božića i deklarativno tolerantne hrišćanske retorike.
kud se dede blagdansko raspoloženje?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by vudd »

ovo je forum laži i obmane.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by Boban »

zeleni wrote:bobane, ovo baš i nije u duhu božića i deklarativno tolerantne hrišćanske retorike.
kud se dede blagdansko raspoloženje?
Ja se ne osecam lose,ne kapiram te.A praznicno raspolozenje cu podeliti sa svojim bliznjima jer ovde poshtovanje Bozica je ravno nuli,stoga ne treba bacati bisere medju svinje.Ja nisam bas uvek slatkoreciv,ono sto osecam to pisem i nisam glumac.Nepravda je kada neko trazi da postujes njegovo misljenje a pri tome pljuje na tvoje misljenje i tvoj nacin koji koristis svaki dan da bi uspeo u borbi.Retko okrecem drugi obraz.Drzim se one iz Starog Zaveta "Oko za oko,zub za zub" :D
vudd wrote:ovo je forum laži i obmane.

Zato si me izbrisao sa Facebooka? :D

E da,danas je Bozic i moj rodjendan,odoh smorili ste me malo :rolleyes:
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by zeleni »

Boban wrote:Retko okrecem drugi obraz.Drzim se one iz Starog Zaveta "Oko za oko,zub za zub" :D
uu, batice, ne može tako selektivno. nije to mek donalds, pa oću dupli čiz, al nešto me od šejka hvata gorušica. ili jesi ili nisi 'rišćanin. ako jesi, onda ti je taj drugi obraz, taj novi zavet koji je džizs u ime sveta s bogom napravio pojednako bitan, ako ne i bitniji od uputstava koje daje onaj strogi old testament bog. a jes' jahve je neki nezgodan tip i ja se slažem.
Boban wrote:A praznicno raspolozenje cu podeliti sa svojim bliznjima jer ovde poshtovanje Bozica je ravno nuli,stoga ne treba bacati bisere medju svinje
zar nisu po definiciji tvoji bližnji svi koji 'odaju planetom zemljom? i nema tu bisera i svinja, nema jevrejina i grka, nema muškog i ženskog, nema roba i gospodara jer svi su jedno... :D

bre, ko vam drži taj katihezis? slabo ti to...

p.s. srećan rodjendan :D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by Sagy »

potpisujem Zeleni,potpisujem,
danas u svijetu jadnog Džizusa,svi svojataju,komentiraju kako njima paše...
a da je ostalo po Staro-zavjetnom,ufff,pa talibani i šerijat bi bili male bebe...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: PRAVOSLAVNI CENTAR ZA LEČENJE BOLESTI ZAVISNOSTI SRETENJ

Post by ivica »

Boban wrote:
Aj leba ti procitaj opet to sto si napisao pa uporedi sa svojim postovima na forumu.Pocetak sa krajem prethodnog posta,sredinu i ostalo jer recenice tipa "hvalite me usta moja" gde ti gledas svoja posla i nikog ne napadas pa posle sam priznajes da si napadao
ne čitam svoje postove koji ce mi kua
ignorance is bliss!
Locked