KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Jaffa wrote:MST Continus, u HR, da li se ispisuje isto kao metadon? Da li se moze "birati" izmedju metadona, i MST-a, kada se ulazi na substitucijsku terapiju ili, kako ide...? Npr. pacijent X je prethodno lecen vise puta anatagonistima tipa Nalorex, pa je posle vise puta - ubacen u sub. terapiju Metadonom...E sad, pacijent X je iz Srb. Da li isti, moze po nalazu specijaliste iz svog Metadonskog Centra, preci na MST tako sto ce ovaj napisati nalaz, lekar izdati recepte, a ovaj podici u HR ? Kao sto se pre radilo sa buprenorfinom ? I da li je ista sifra bolesti u HR i Srb ? F11.2.. ? Ako je tako, onda znam da drzava SRB ima ugovor sa HZZO o lekovima, pa s toga, mislim da bi bilo moguce dici isti na recept u HR ako specijalista pristane... Ili ?? Hvala unapred.

P.S : Pozeljno je iskustvo nekoga na MST Continus tabletama, kako mu je ? Da li je pre bio na metadonu, pa presao na MST? Kako je sada? Da li je efekat isti, bolji ...? Da li MST deluje vise, ili manje "energicno" {euforicno} ?
Hvala :tonqe:

http://metadonplus.serbianinfo.info Prvi srpski forum posvecen diskusijama u vezi sa lecenjem narkomanije. :rock:
http://metadonplus.blog.com Prvi sprski sajt posvecen pomoci pri lecenju narkomanije. :rock:

Ne u hr, mozesh dobit za odrzavanje jedino buprenorfin, buprenorfin+naloxon(subotex) ili methadon...Jedino u bolnici davaju mst dok se neko skida s vishe od 10hepova...Ja sam igrom sluchaja ih dobivo vani oko 1mj., jer tamo sam se dosho skidat s hepova s 20ml(to je 40kom.) i dobivo sam ga 3puta po 100mg.mst-a, na izlasku sam trebo ich u jednu drzavnu komunu gdje se dobiva terapija i skida 6mj.,max, uspio sam zatrazit da mi ga ostave i da ga tamo mi maknu, ali poshto pred izlazak sam pocheo imat velike bolove u nozi i ustanovili su da mi u kraljeznici neka kost pritishche zivac i da se upalio(takz.lumbulni ishijatichni zivac), pa sam moro na fizikalne terapije itd.,..Osto sam tako doma s terapijom mst-a, kojeg sam nakon ni 1mj.presto uzimat, nisam imo krizu nikakvu vishe, odgodio sam komunu mislechi da sad mogu dalje, ali svako malo me povuche heroin, pa uzimam onda blokatore i muchim se bezveze, tako da sam odluchio otich na bar 6mj.,u jednu drugu komunu u koju krechem nochas...
Shta se tiche prepisavanja mst-a ko supstituciska terapija nije moguche u hr, ima par sluchajeva gdje dobivaju, ali po zakonu nesmije doktor ispisivat tu terapiju na F11.2, neki su dobili otkaz jer su pisali mst za van...Sad na izborima ako hdz ne pobjedi onda che bit mogucha sigurno i ta vrsta terapije, jer svi ostali osim hdz, su da se 1.dekriminaliziraju lake droge, 2. da se poradi na chim kvalitetnijem ljechenju ovisnosti, tad che valjda biti vishe moguchnosti terapija vjerujem chak i mst-om...Al ko zna, vidjet chemo...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ja nisam osjetio prvo nisam osjetio nikakav rad mst-a, samo se osjechash normalno i nemash krize, kad bi uzeo odjednom 4-5tabl.onda se osjeti..Ali su oblozene voskom, tako da kad se izgrizu onda se osjeti bolje...Uglavnom, ne zatupljuje tolko ko hep., a i osjechash se svjezije, chini mi se ko puno bolja opcija nego heptanon, makar, nakon nekog vremena ti trebaju sve veche doze da bi osjetio neki rad, tako da opet dodje na slichno, samo ja nisam imo osjechaj da mi tolko shteti i da me kochi ko hep...
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Fela Kuti »

Drž' se Masacre i srećan put.
Svi dobijemo više šansi samo neki od nas nažalost ni jednu ne iskoriste.
Ti veruj da je ovo tvoja, to je već pola puta.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by sanela »

Fela Kuti wrote:Drž' se Masacre i srećan put.
Svi dobijemo više šansi samo neki od nas nažalost ni jednu ne iskoriste.
Ti veruj da je ovo tvoja, to je već pola puta.
Potpisujem...
I sretan put
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by MasacreEnElDiscoBar »

sanela wrote:
Fela Kuti wrote:Drž' se Masacre i srećan put.
Svi dobijemo više šansi samo neki od nas nažalost ni jednu ne iskoriste.
Ti veruj da je ovo tvoja, to je već pola puta.
Potpisujem...
I sretan put
Da,...Puno hvala svima!!!Nadam se da chu ovu svoju shansu dobro iskoristit, a i da che i ostali, potrazit i prepoznat svoju shansu za dobar i uspjeshan zivot!! :wink:
Namazan_svim_bojama
Posts: 19
Joined: Sat Nov 26, 2011 1:29 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Namazan_svim_bojama »

vEĆ SAM TI NA P.P POSLAO. DAKLE DRUĆE VIRTUELNI I JEDAN SI OD RETKIH KOJE IZUZETNO CENIM NEMA TO VEZE DA LI JE NEKO NA METU ILI NIJE.Č iMA OSOBA NAMETADONU KOJIE NE PODNOSIM A OPET IMA I ONIH PROTIV META KOJI IMAJU SVOJE MRAZLOGE I KOJEI PIŠU RAZLOŽNO I ARGUMENTOVANO , NARAVNO S NJIHOVE TAČKE GLEDIŠTA, NISU BEZOBRAZNI KAO NEKI, NE PRAVE KARIJERU PBORBOM PROTIV META I GOJE LI SE GOJE A NIŠPTA NE PRIVREDJUJU. dAKLE SAMO NAPRED NISAM PRISTALICA KOMUNA ALI AKO TI TO BATICE ŽELIŠ JA TI ŽELČIM DA SE VRATIŠ I OSEĆAŠ KAO DA NIKADA NISI UZIMAO HEROIN I OPIJATE I DA ZABORAVIŠ TAJ OSEĆAJ. vERUJ MI ZA JEDNO DVE GODINE ŽIVOTA BEZ DROGE MOŽE SE ZABORAVITI DEJSTVO HEROINALČ jA SE VEĆ SLABO SEĆAM DEJSTVA HEROINA ČAK I NA METADONU, KAKO SU TO RAZLIČITE DROGE NEMATE POJMA!!!! čAK SU I TRODONI SLIČNII PA ČAK I BOLJI OD HEROINA ALI METADON JE PA SLABIJI I OD ČAJA OD MAKA ŠTO SE TIČE EUFORIJE...ETO ZATO JE ON LEK NIKOME NE BIH PREPORUČIO DA SE NJIME DROGIRA EM ĆE SE NAVUĆI ,KAO BUDALA. EM ĆE MU STALNO TREBATI VIŠE SVAKIH 10 DANA.
DAKLE REKRATIVCI DAAAALJEEEE OD METADONA A VI OSTALI KOJI NISTE PROBALI NEMOJTE NI PROBATI NI JEDNU OPIJATSKU DROGU PA NI SPIDOVE I OSTALO JA NIKADA NISAM PROBAO EKSTAZI NITI ĆU , KOKU TAKODJE AKO NE RAČUNAM DVA KRŠA OD KOKE GDE JE BILO DVA POSTO NAJVIŠE I DŽABA SAM BACIO PARE DRĐŽALO ME CIRKA 3 MINUTA...
pOZDRAV MASAKRU U DISKO BARU U KOLUMBIJI U OBRAČUNU KARTELA...VALJDA JE TO ONO ŠTO SE KRIJE IZA IMENA...I SRETAN PUT.ILI SRPSKI SREĆAN PUT
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by sanela »

Namazan_svim_bojama wrote:vEĆ SAM TI NA P.P POSLAO. DAKLE DRUĆE VIRTUELNI I JEDAN SI OD RETKIH KOJE IZUZETNO CENIM NEMA TO VEZE DA LI JE NEKO NA METU ILI NIJE.Č iMA OSOBA NAMETADONU KOJIE NE PODNOSIM A OPET IMA I ONIH PROTIV META KOJI IMAJU SVOJE MRAZLOGE I KOJEI PIŠU RAZLOŽNO I ARGUMENTOVANO , NARAVNO S NJIHOVE TAČKE GLEDIŠTA, NISU BEZOBRAZNI KAO NEKI, NE PRAVE KARIJERU PBORBOM PROTIV META I GOJE LI SE GOJE A NIŠPTA NE PRIVREDJUJU. dAKLE SAMO NAPRED NISAM PRISTALICA KOMUNA ALI AKO TI TO BATICE ŽELIŠ JA TI ŽELČIM DA SE VRATIŠ I OSEĆAŠ KAO DA NIKADA NISI UZIMAO HEROIN I OPIJATE I DA ZABORAVIŠ TAJ OSEĆAJ. vERUJ MI ZA JEDNO DVE GODINE ŽIVOTA BEZ DROGE MOŽE SE ZABORAVITI DEJSTVO HEROINALČ jA SE VEĆ SLABO SEĆAM DEJSTVA HEROINA ČAK I NA METADONU, KAKO SU TO RAZLIČITE DROGE NEMATE POJMA!!!! čAK SU I TRODONI SLIČNII PA ČAK I BOLJI OD HEROINA ALI METADON JE PA SLABIJI I OD ČAJA OD MAKA ŠTO SE TIČE EUFORIJE...ETO ZATO JE ON LEK NIKOME NE BIH PREPORUČIO DA SE NJIME DROGIRA EM ĆE SE NAVUĆI ,KAO BUDALA. EM ĆE MU STALNO TREBATI VIŠE SVAKIH 10 DANA.
DAKLE REKRATIVCI DAAAALJEEEE OD METADONA A VI OSTALI KOJI NISTE PROBALI NEMOJTE NI PROBATI NI JEDNU OPIJATSKU DROGU PA NI SPIDOVE I OSTALO JA NIKADA NISAM PROBAO EKSTAZI NITI ĆU , KOKU TAKODJE AKO NE RAČUNAM DVA KRŠA OD KOKE GDE JE BILO DVA POSTO NAJVIŠE I DŽABA SAM BACIO PARE DRĐŽALO ME CIRKA 3 MINUTA...
pOZDRAV MASAKRU U DISKO BARU U KOLUMBIJI U OBRAČUNU KARTELA...VALJDA JE TO ONO ŠTO SE KRIJE IZA IMENA...I SRETAN PUT.ILI SRPSKI SREĆAN PUT
Jel ti to mačka hoda po tastaturi dok k(lj)ucaš?
OMG :? :?
Namazan_svim_bojama
Posts: 19
Joined: Sat Nov 26, 2011 1:29 am

Re: KAKO SE HIDROMORFON ISPISIVAO KADA MET-A NIJE BILO?

Post by Namazan_svim_bojama »

HAHAH SANELA kao i uvke imaš duha mora se priznati. Evo sada ću paziti a to znači kucati, vrlo lagano sa proverama, to jest, non stop gledati u monitor i pri tome, lagano sa svega umesto 200-tinak otkucaja u minutu jedno 50.tak 60.tak i lagano proveravajući opet kažem. Naime otkako sam pre par meseci kupio komp, promenio tastaturu od neke obične, multifunkcionalne pa čak i nekih običnih, koje sam plaćao 200 dinara sa sve latiničnim i ćiriličnim srpskim, hrvatskim, bošnjačkim itdl...NJ, LJ, itd...ova tastatura je tako, kao prvo sa uskim tipkama 1,0cm širine i 1,2cm visine tipke tj dužine. Dok su one druge prvo, mnogo sličnije pisaćžim mašinama na kojima sam učio u srednjoj kucati tj. daktilografiju dakle i same tipke su veće i sami razmaći i time što su tipke veći i što su malo pomerene jedna od druge, neznatno skoro po 3,4mm ali ipak meni to znači. E tako.
Stvar nije u tome da ja kucam ili kako duhovito kažeš i to, kažem bez ironije, zaista volim humor i to najviše na sopstveni račun i nikada se ne bih naljutio na nečiju šalu. A vrlo dobro mogu da, bar još uvek - mislim, razlikuzjem šalu od one "neslane" na svoj ili tudj račun. I sam se najviše volim sa nepoznatima na svoj račun našaliti, odakle ja da znam da se ko neće ljutiti.
DAkle draga Sanela, duhovita i inteligentna, ovo bez laskanja, nije mi namera ali jednsotanvo nešto malo pogledah tvojih postova pa videh da umeš dobro "oplesti" tzv. "oponente" a one "bezobrazne" tek i to kako, dakle porprilično si me nasmejala pa čak i sad za ovo za kucanj ei mačku i kljucanje hahaha djavolice..ili šejtanko kako god o'š :D .
Ali eto to je problem i kada bih ja uvek ovako pažljivo, kucao, lagano a ne onako brzinski, pa zatim gledao Investigetion discovery, History, BNational Geographic , B92 onda bi bilo manje grešaka ali opet kao i sada po neka ne vredi, jednostavno imam kući neke tastatur, no problem je što im je "džek" prekratak. to je ogroman problem i u seksu ne samo u daktilografiji :lol: pokušah da budem makar trećinu duhovit kao Sanela očigledno, slutim neuspešno. No da ne začatavm više ovo, ljuti, napisaću nešto što sam istraživao jedno dva dana u Beogradu i okolini. Uglavnom Beogradu pa ću sada odmah ispod ili ipak, na drugoj temi napisatil toliko i pozdrav Saneli i svim ljudima od duha i dobre volje. Ne pada ni na pamet daje želela nešto ružno ovim. Jel tako Sanela? :rock:
Post Reply