Nije mi zao!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Nije mi zao!

Post by Boban »

dragance72 wrote:A zašto svi koji se skinu odjednom postanu vernici nebitno da li u komuni ili po manastirskim komunama, N .A programu jebote, jel moguće da čovek prestane zato što vidi da ide u smrt i kaže ok fućka mi se za bo0ga, nemam dokaza da postoji niti da me voli, otkuda ja znam da mene baš voli, kao da nema još 6 milijardi "slučajeva" da gleda i "pazi" :D . Sad malo karikiram ali stvarno kao da moramo biti zavisni o nečemu ili o drogama ili o bogu ono u svakom slučaju bolje biti mislim zdravije fizički, psihički ako se pretera ne valja ni u bogu biti toliko revnostan. Da braniš ženi ili devojci kratke suknje, da teraš decu da čitaju bibliju mislim stvarnio, pusti ga u kurac nek odraste pa onda nek se opredeli. Da imam decu ne bih ih ni krstio ali bih radio na tome da ih upoznajem sa Judaizmom, hrišćanstvom i islamom pa onda i istočnim religijama što znam što ne uzimao bih knjige i učio ili pitao pametnije pa im prepričavao i onda ih pitao šta im se svidja, da li mogu da poveruju a bez dokaza u nešto od toga ili su kao tata sumnjičavi maksimalno i ostaće agnostici. Ali zaista bih poštovao svaku odluku svog deteta a da postane narkoman nikome ne bi bilo teženego meni i nama uopšte koji znamo kakva je bolest. Jer mi jedini znamo da od nas zavisi kada ćemo se lečiti a kada se izlečiti. I da će proći najmanje jedno 10 skidanja minimum pa da mu nešto dune ili najmanje jedno dve tri godine non stop drogiranja ili još gore jedno 10 godina s vremena na vreme godinu se drogira par meeci pauza pa onda obrnuto pa...uhh. Možda zato i ne žudim za dedcom a i već imam 39 u septembru i znam kako se moj otac drao i ludovao jer je u mojim godinama dobio decu pa nema strpljenja pa sebičnost pa užaaaas! A na kraju i osobu za koju sam mislio da ćemo deliti život nemam više a nemam ni živaca da se akam sa tim stvarima ljubav i slično jer znam da sam u svemu do koske što da me još neko povredi pa ako n isam sad da se rokn em sledeći put i to ne zbog ribe, nego zbog svoje nemogućnosti da bar tu imam malo sreće samo toliko sam hteo ali ne može. Možda zato ja i ne bih baš da budem religiozan i vernik i mislim da sam negde i da ima dokaza o bogu da bi ih ja prenebregao i rekao mu: go fuck your self you selfish motherfucker, everybody has something only me,. just me have nothing!"! Ajde da ne kenjam više....Ali stvarno ima ljudi koji su prestali da se drogiraju sad se setih jednog mog druga praktičan čovek rešio da se oženi ako se drogira ništa od toga kakav bog i danas ne veruje...

Ja sam dragance nekada bas ovde na ovom forumu pokusavao objasniti odnos Boga i coveka.Shvatio sam da se to ne moze objasniti jer je jednostavno to prveliko za ljudski mozak.Ono sto mi mozemo na svoj kalup da dohvatimo nasim jadnim mozgovima nije ni blizu pravca o kom razmisljamo.Tako da samo mozemo otici u zabludu.Razmisljao sam dosta o tome i trazio "rupe" u Bibliji,na kraju sam skapirao da ja ustvari nemam pojma o nicemu.Da Hriscanstvo ne staje u okvir nasih reci i razmisljanja jedino u sta sam ubedjen je da je Bog ziv i da daje priliku svakom ko otvori srce njemu i pocne da veruje u njegove reci.Ja nisam ovisnik od Boga.Ja sam mu zahvalan za sve sto je uradio za mene.Bez obzira i kada padnem i posumnjam u njegovo postojanje znam koliko sam bio bolestan ne samo od droge i znam da sada nemam tih problema.Opet kazem ja nisam stvoren da ljude ubedjujem da Bog postoji,ljudi to jednostavno znaju ili ne.Ne moze brate tebe niko ubediti u nesto ako ti toga nisi svestan niti ce pokusati da te ubedjuje jer je to sasvim glupo.Imam i ja dana kada odlutam za zemaljskim prolaznim stvarima ali u srcu mi je uvek usadjena ona svetla tacka nade koja u svom crnilu ovog sveta tinja.Uostalom vera je zasnovana na onom sto ne vidimo nego verujemo.To nije lak put graditi veru ja sam recimo otprilike u vrticu po tom pitanju.Istina ima dosta ljudi koji jednostavno izadju iz komuna ili vremenom odu daleko od Boga i zive normalan zivot ali ima i onih u kojima ostaje ta svetla tacka da tinja i kad su u najcrnjem mraku.Da me pitas kako stvarno nemam odgovor.A toliko sam svestan i znam sta je ispiranje mozga jer sam to savrseno radio drugima dok sam se drogirao.Ja nisam primoran da verujem.Postujem svacije ubedjenje i na kraju krajeva razumem ali iza svoga stojim.Moj jako dobar drugar sa kojim sam se drogirao se skinuo isto ali on je u Krisni.Dan danas vidimo se ali nikada se nismo dotakli pitanja Boga da li postoji ili ne.Njemu je to pomoglo postujem njegov izbor kao i on moj.I konacno mislim da voditi filozofske debate o stvarima naspram kojih smo kao zrno graska je glupo.Ja nemam dosta odgovora na pitanja ali opet na neki nacin sam ubedjen u neke stvari. :D Nije nama brate Bog kriv sto smo poceli da se drogiramo pa i danas trpimo posledice.Zelim ti brate da sto pre pobedis to stanje u kojem si i krenes dalje u nove pobede.
dragance72

Re: Nije mi zao!

Post by dragance72 »

Naravno Bobane tu se slažemo i ja mislim ako Bog postoji da ni jedan čovek ne može svojim mozgom da ga shvati i objasni tu smo 100 % jednakih uverenja. Razlika je što meni treba neki dokaz a znam da ga nikada neću naći i da ga nadjem zbog toga što bog po definiciji mora biti mnogo, mnogo iznad mene da neću prepoznati taj dokaz nego ću jednostavno proći pored njega. To mi je sada jasno i nekako najudobnije ako tako mogu reći da ostanem agnostik. Ti si drugačiji tebi taj dokaz ne treba a to što odlutaš mislim da samo dokazuje da si ipak čovek koji veruje a ne bog. Nema ovde neslaganja medju nama niti mislim da je loše verovati, nekada bih voleo da mogu i ja tako nešto što nisam video, iskustio a možda sam iskustio ali nisam shvatio!? Ko zna uglavnom da kažem da ja ne negiram skroz postojanje boga samo pošto smatram da čovek ne može da ga objasni jer je ta Viša sila nešto mnogo veće od mene i od bilo kog čoveka ja onda radije, neko će reći zabijam glavu u pesak, a neko da mi je komfornije onda da i ne mislim o tome i budem agnostik. Nisam ateista. Smatram da sve ovo što postoji ima dobar razlog zašto postoji samo bih ja rado da vidim to i da otkrijem dokaz a neću nikada svetan sam toga potpuno. Ko zna možda jednog dana poverujem u nešto možda ne u Hrista ili muhameda ali u Budu ili ne znam već. Ma i u sebe ja ne veruejm dovoljno to je moj problem ali to je iz detinjstva nešto što su roditelji pogrešili. nisu namerno ja im praštam zaista oni su me vaspitavali i odnosili se valjda kako su najbolje umeli kao i svi roditelji verujem. Samo što to nije bio način za mene ali kažem oni to nisu znali i to ih amnestira ja ih ne krivim više za moje drogiranje iako su nesvesno i nenamerno možda stvorili uslove ali mi nisu oni ušmrknuli prvu dozu. Nego ja sam a imao sam izbor mogao sam i da ne uzmem a ja sma ipak uzeo i tu sam potpuno sam kriv i boelst sam dobio za koju sam imao predispozicije iako nisam morao. Ima ljudi koji nose gene raka ali ne prouše nikad i umesto u 50.toj rak se aktivira u 70-toj ipak je značajna razlika, dvadesetak godina života više. Zar ne?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Nije mi zao!

Post by sunrise »

BOBAN wrote:
teodora4 wrote:Nije mi zao za sve sto se desilo u mom zivotu, nije mi zao sto sam se drogirala i zivela taj ludi, ludi zivot, prosla iskrivljenje licnosti, nije mi zao. Jer danas znam da je to bio moj zivot, da je tako moralo da bude i da sam mnogo naucila iz svojih gresaka. Danas ne bih bila ovakva ja, a ja danas volim sebe. Zahvalna sam Bogu na svemu sto mi je dao.

Pre svega , imam potrebu da vam kazem koliko sam se opteretila i u isto vreme oslobodila kroz ovaj forum! U bilo koje doba dana u misli mi se uvuku vase ispovesti, vasi pozivi u pomoc, vasi smajliji, pogrdne reci ili ohrabrenja. Poistovecujem se, sanjam, i otkrivam, vrlo oprezno neke potisnute delove sebe. Dopustam sebi da me nesto boli i da to prevazidjem, mnogo je lakse ovde. Ne svodi se sve na drogu i pricu o njoj. Nju smo i upoznali zbog drugih stvari, drugih,mnogih problema. Odlucila sam se da pisem ispovest, iako sam bila u blagoj dilemi, kao, zasto bi bila zanimljiva njima jos jedna, ista-slicna svemu drugom, prica. Onda shvatim, ako i jednoj dusi nesto dobro donesem, vredno je. Jer, ja imam te svoje sveske, da je do mene, nije, ne pisem ovde zbog sebe, imam ja svoje dnevnike, mala umetnicka dela, tako sam ih shvatala zbog nacina na koji ih pisem i ukrasavam, i onda shvatam, priznam sebi, dobro se osecam sto nekome mogu da napisem sve to...

Vec sam napisala negde, ja sam Bivsi Zavisnik, Bivsi Suzavisnik, Apstinent, Suapstinent, ako to postoji... trebalo bi da postoji, tesko je.

Danas sam pre svega Covek. I ne volim ove pojmove koje cu sada napisati jer su to kocnice, ogranicenja nove civilizacije. Te pojmove treba da osecamo, i nista vise, da ih bez reci osecamo; ja sam mama, sestra, zena i prijatelj. Ja sam dete!

A tako sam bila tuzna kada sam pomislila kako sam izgubila dete u sebi, i nista nije moglo da odagna taj uzas, bila sam dete svojim roditeljima, ali ne sebi. Onda mi je Bog vratio taj osecaj sigurnosti.

Resila sam da pisem i o drogiranju, da. Oduvek sam bila zainteresovana za literaturu na tu temu, filmove i sl. Cak i dok sam se najvise drogirala, teme koje smo prelazili nisu imale veze sa onim delom koji je mene zanimao. Procitam knjigu, knjige, i nikada mi nije bilo jasno zasto vise citam, sta trazim kada sam sve to osetila sama u sebi. Dodjem na ovaj forum, hvala svima vama, i shvatim zasto me to proganja. Na drugi nacin se ovde prica o tome.Jer svi smo mi pricali o dogadjajima, o dozivljaju dejstva. Ovde, citam i pisem cisto, o nematerijalnom!O sebi u sebi, shvatite kako zelite. Mislim da je to potrebni deo!




Sada me izvinite, umorna sam.
Lepo je sto si nasla put i sto si se oslobodila.Pisi.Meni ponekada bude zao onih mladih godina sto prodjose u hibernaciji i zavaravanju.Ali te godine su zrno peska u pustinji za ovo danas sto imam.Ponekad se zamaram mislima sta bi bilo da nisam krenuo putem droge,onda zastanem i shvatim da je sve to bilo potrebno da bih spoznao i stekao to sto imam danas.Ni danas nije lako ali u usporedbi sa onim od pre ovo je jedan zivot bez okova sto je naj vaznije u istini a trzavice ima svako cak i oni koji se ne drogiraju.I mogu ljudi da misle da sam pukao i da tripujem Boga (pogotovo neki sa foruma) to nije trip to je kao i svaki drugi zivot samo sto teret ne nosim sam kao pre nego samo polovinu.Ljudi iz mog okruzenja imaju odgovor da je to normalno da sam odrastao ali ne shvataju da od droge tek tako ne mozes se odvojiti samo odrastanjem.Shizoidne glasove iz moje glave nije odnelo odrastanje niti vreme.Ne trudim se da se objasnjavam sa njima dovoljno je i naj bitnije da ja znam ko je zasluzan za to.Oprosti sto sam ti zauzeo mesto na tvojoj temi ali mislio sam jednu recenicu napisati ono ispade malo vise.Imam osecaj da cu mozda uskoro i ja napisati svoju ispovest po drugi put.Cekam jos samo jedan segment da se zavrsi koji je vezan za taj zivot od pre a to je lecenje hep.c i onda mislim da cu moci bas u kompletu napisati ispovest.Jos jednom oprosti na oduzetom prostoru.Pisi samo pisi.Pozzz

Bobi
Amen
In Jesus name
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Nije mi zao!

Post by teodora4 »

Meni nicega nije zao. Da li postoje stvari koje bih uradila drugacije? Da, ali i njih je malo, i ne misli cesto na to, jer, mi je vazno celo to iskustvo. moje, verujem da je jedino koje sam mogla da dobijem i da sa njim mogu pomoci drugima.to mi je vazno.a da se sve nije ni desilo, ne znam da li bih danas imala sve sto imam.
Kako je pocelo?
Mama mi sa posla donosi CD potpisan od autora sa dve karte za vecerasnji koncert-idem-to je bila prva reakcija.nisam znala o cemu se radi ali nisam ni imala vremena da preslusam CD. imala sam 12 godina tako da mi je mamino obecanje da ce ici sa mnom ako ne nadjem nikoga zvucalo kul.bio je radni dan druga deca nisu mogla da izadju tek tako u halu sportova na neki koncert. ja sam se spremila i izasla pre svega do salona maminih prijatelja u kome sam vec neko vreme bila model u skoli masaze. tamo je radila najdivnija devojka na svetu! nisu me privlacile zene, samo ona mi je bila olicenje svega sto zelim da budem, kako zelim da izgledam, da se ponasam...nisam previse toga znala o njoj. kada sam joj rekla gde idem, vrisnula je od srece (zbog moje druge free karte) pozvala ortaka sva uzbudjena...i tako, odvela me na koncert, ili ja nju...:)
naravno da sam i ja uzela dzin-tonik(do tada sam bila probala tek pivo i vino) ni ne znam koliko sam ih popila, njeno je drustvo bilo brojno, svi smo samo stajali pa skakali , igrali, igrali igrali, nismo puno pricali, ona je bila predivna, tako je dobro igrala...a ja???ja sam bila u drustvu starijih, pila, duvala, pila duvala skakala. nisam ni najmanje razmislila o tom jointu, toliko mi je bilo normalno da joj uzmem dzok iz ruke kad ga je pruzila...samo mi je bilo neizmerno drago sto sam tu i duvam, jeej, ....sala je bila naravno bez miligrama vazduha. a ja sam rasla kao kvasac!dok se nisam srusila. HAAA koji uzas, prisla mi je i odvela me na parking kod mame:P, kraj mog koncerta, i inace je bio kraj koncerta, samo su oni nastavili dalje, kroz noc...
tako sam se glupo osecala zbog tog kraja...ali kasnije mi se desilo to jos milion puta, samo mi vise nije bilo glupo, vec svejedno, sta cu, nizak pritisak!

.
.
.
predhodno leto, na kraju 5. razreda, sretnem na skolskoj priredbi drugaricu iz detinjstva - pita me sta citam...ne secam se sta sam tad citala... pitam ja nju - Ja citam Mi deca sa stanice Zoo! gledam je belo i upitam koja je to knjiga? ... Htela sam u zemlju da propadnem od njenog prezrivog pogleda , iskolacila je oci uz `` Kako to ne znas?`` dok sam se okrenula ona je otisla...

posle par meseci ulazi u ucionicu jedna od najpopularnijih devojcica skida kapu i pokazuje frizuru koje ``ista kao Babsina, znate, sa stanice Zoo``...

Naravno da sam nasla knjigu i procitala, i naravno da mi je izgledalo vise nego kul! sve to oko droge je bilo posebno, nesto razlicito, posebno...
Onda sam povezala jos neke ljude iz mog zivota sa drogom, a kapirala sam i sta se desavalo na seminaru kom sam prisustvovala, na Tresnji. Od malena mi se dopadala Indija. Mama je zbog posla isla na prijem u Indijsku ambasadu a ja sam dobila kraljevski crveni sari.Slavila sam rodjemdan-maskenbal u petom, bila sam original Made in India.Od kuma , koji je sa zenom otisao u Delhi u jedan hindi hram, dobila sam prelepu torbicu, par svilenih marama, sve je bilo tako leprsavo u tom periodu.Mamina koleginica dala je otkaz i preselila se na Avalu, postala je deo Krishne. Ja sam bila relativno zadovoljna, nasuprot tome sto sam mislila da nisam kul dovoljno, ponekad sam izlazila sa grupom iz odelenja koja se vec dobro drogirala.Imala sam decka koji se rasturao lekovima svih vrsta i slusao HC koji mi se pored toga sto sam pocela da slusam techno i ambient jako dopao. uopste, volela sam oduvek rok, uz to sam, odrasla, kolibri, rok i punk!
Secam se isto, sa 5 godina mem mama pita da li bih htela da joj pomognem, snima se nesto u pgp-u, kao reklama pa da ja budem u njoj...naravno.Dolazim tamo sa njom, svi su odusevljeni, kamere snimaju, prilazi Oliver Mandic i kazu mi da treba da mu pruzim kasetu i trazim autogram...ok sam odradila to.a onda su me pitali koju kasetu zelim da mi poklone kad sam bila tako dobra. Na opste cudjenje, jedino sto sam trazila bila je kaseta EKV. Objasnila sam da imam spot, da mi treba i za kola da slusam kad idem u obdaniste...
Da se vratim na moje nezadovoljstvo. Smatrala sam da su kul neke stvari koje radim, da sam lepa ali ne dovoljno, da sam mrsava ali ne dovoljno, poceli su da mi smetaju misici koje sam ``zaradila`` na baletu i treninzima macevanja. pa sam lepo prestala da treniram.
ja sam bila za pravo cudo zadovoljna sobom, kad sam sama.Ali drustvo je zahtevalo neke stvari koje cu pisati sl put moram ici sad
pozz svima
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Nije mi zao!

Post by Vivaldi82 »

like..nastavi
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Nije mi zao!

Post by teodora4 »

posle pauze...pozdrav svima i nadam se da ste dobro!i oni koji nisu nadam se da bar zele da budu i da ce uspeti u tome!
prvo da se vratim na pocetak mog pisanja. Mislila sam da me optercuje ovaj forum, sve te price su mi prijale ali sam se istovremeno osevala jako lose. Ipak, shvatila sam da je jedina prica koja me opterecivala Moja prica. Ona kojoj nisam dozvolila da ide svojim tokom, sve sam po brzom postupku resila, nekako sam preskocila stvari i razgovore kada sam prestala da se drogiram! Shvatila sam to u trenutku, nisam satima sedela i razmisljala, skoro neprimetno se provuklo i to saznanje, opet sam u vrlo kratkom periodu preletela preko svega sto me muci, samo sto sam ovaj put te trenutke svesno ispratila i sada se osecam odlicno! Zaista svaki dan se osecam bolje, slobodnije-lakse! Nisam sama dosla do svih otkrica, upravo jedan razgovor ih je izvukao iz mene i vrlo rado se setim toga iako nije bilo tako davno. O svemu ipak, drugi put. Danas moram da vam ispricam drgo nesto!
Umro mi je ujak! Onaj koji je ukrao doktorski mantil da bi me prvi video:) i mozda da nije bilo droge, bio bi tu jos uvek...mozda!
U noci petak na subotu poginula mi je drugarica. Rima Madi! Sa bebom u sebi! A jedino sto je pisalo je to da su joj posle pregleda pronasli drogu u brusu, eto tim recima. Osetila sam ogromnu energiju sada, pogledam sat... Upravo sada je sahranjuju. Da, nisam tamo! I naravno, placem, a sve sto ja osecam je toliko malo i nevazno ! Njene roditelje sam skoro videla, sreli smo se svi na keju, izgledali su toliko srecno ! Mislili su da je to to, da ce sada ozdraviti. Jos to isto vece vratila se kuci preduvana, vratila se sa istim ljudima koji su je dotle doveli, koji su je odavde i odveli! A ona je bila sve NAJ! Ni lepsu, ni nezniju, ni umiljatiju, ni veseliju, ni senzualniju devojku nisam upoznala. RIMA je bila vise od svega i vise posebna od svih! I nije bila neko ko je sam, njeni su se mnogo trudili oko nje! Ali ona je htela jace, vise, brze! I sva beda koju donese dop nju nije uprljala, ni kada sam joj drzala glavu dok je povracala, ni kada nije mogla da me gleda , i dok je krala i lagala, uvek je ostajala toliko divna! Kao neka velika tajna misterija koju nikada ne spoznas sasvim, uvek joj se vracas! Najlepse oci i najmeksa usta koja su izgovarala tako leprsave reci, eto takva mi je ona u srcu ostala! I nocu kada zazmurim stalno mi se pojavi lik njene nasmejane mame i onda ga zameni ona , kako krvava lezi na ulici SAMA! I kad god zadremam, razbudi me glas koji me doziva! I onda u krug panika, tuga, lepa secanja, strah, uzas, bol...
Najteze je kada shvatis kako nestaje nesto u delu sekunde!
Necu napisati razlog zbog koga u ovom trenutku sedim kod kuce, mislim da nije vazno, da nije zaista ozbiljno bila bih tamo! Toliko dobrih stvari mi se desilo u poslednje vreme! Zahvalna sam beskrajno na tome. Volela bih svakome da pomognem, znam da ne mogu, ali necu prestati da se trudim! Ne znam ni sta sam sve napisala sad, toliko haosa! Nije ni vazno vise. Sada je kraj!

Zauvek Rimo...
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: Nije mi zao!

Post by dee_87 »

:( Moje iskreno saucesce.. Jako mi je zao zbog gubitka ujaka i frendice! Ali mi je bar drago da si ti dobro... Budi mi ok...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Nije mi zao!

Post by sunrise »

zao mi je

pisi dalje
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Nije mi zao!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Strashne stvari, uff..grdo...,teshko da bi te mogla utjeshit neka rjech, jedino mozda spoznaja da se sve dogadja s razlogom i da uvjek nastane neko dobro iz losheg...(mozda nasumice otvorit Bibliju pred kraj di su poslanice i evandelja i tamo chesh nachi odgovore za sve)Nemoguche je da ne boli, makar znash da se dogadjaju takve i gore stvari ljudima, i kako to josh nemozemo mi ljudi, od kad postojimo tu smrt prihvatit, koja se moze uvjek svakom dogodit...ali to je ta nasha sebichnost,(navika na osobu) koja se moze usporedit i s ovisnosti..ko smrt voljene osobe, chovjek pati jedno vrjeme najache na pochetku, ali do kraja zivota che mu falit i mora se pomirit s tim...Zao mi je :cry: ... Ali siguran sam da che ti se sigurno dogadjat josh jako ljepe stvari...
teodora4
Posts: 191
Joined: Wed Apr 27, 2011 11:50 am

Re: Nije mi zao!

Post by teodora4 »

sve stoji, slazem se, ali to sto ona meni fali i kako se ja osecam nije ni vazno kada pomislim na njenu mamu, sestru...ona je poreklom iz Alzira, bila, i cela joj je porodica jako religiozna, i ona je bila. Ja zaista verujem da se stvari dogadjaju sa razlogom i da i iz loseg izadje dobro. IPAK ne postoji roditelj koji legne uvece u krevet i posle ovakve nesrece moze sebi da kaze Nema veze, to je zbog neceg vaznijeg, deo neceg veceg... Opet, vreme ne olaksava stvari, samo te nauci da ih neprimetno nosis u sebi jer je to nase civilizacijsko vaspitanje!
Cari zapadne civilizacije!

A lepe stvari...svaki dan, ako ih zelis:))
Post Reply