Cemu naslov?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Locked
leptir IV
Posts: 30
Joined: Wed Apr 13, 2011 1:27 am

Cemu naslov?

Post by leptir IV »

Evo i ja konacno da pocnem da pisem,mada imam i malu tremu ,kada su u pitanju pojedini nacini komentarisanja tudjih problema. Ipak,ocigledno je ovde dosta toga dozvoljeno,i tako forum zivi.
Inace sam iz Beograda ,imam 39godina,drogiram se heroinom (koji mi je glavni problem)vec isuvise dugo da to i pominjem.

Poslednja skoro tri meseca sam skroz strejt,cak sam i terapije,samoprepisane ukinuo,doduse nosim neki bensedin sa sobom kao neku vrstu ograde,ali mi ni on nije nista pomagao tako da je ostao u nekoj trenerci!
Jos kako je doslo ovo malo toplije vreme i na njega zaboravljam ,tacnije evo sada sam se toga i setio kada razmisljam pisuci!
Nista novo ni spektalurlno nemam za napisati,a da to vec nije preslo u stereotip,kada se govori o zavisnicima i oni sami o sebi.
Imao divno detinjstvo,ziveo u poprilicnom izobilju,zezao se dobro i bez droga,ali onda su naisle bas one i dobrano me zaintrigirale,i vrlo brzo me zarobile. Naravno heroin i hasis. Lsd je vec bio stvar necega sto se tada nije gutalo kao u 2000-im na sake,ali ni to nije vazno. Vazno je da je bilo lepih putovanja i da sam se sa svakog vracao okej.
Onda dolaze ratovi. Niko nikog ni zasta ne pita . Ludnica i tada dobri decaci iz kraja postaju redom,monstrumi,zveri,kako ovde tako i tamo negde gde se ubijalo bez valajnog razloga,(ako za ubijanje uopste ima razlog ,a pogotovo valjan)!
leptir IV
Posts: 30
Joined: Wed Apr 13, 2011 1:27 am

Re: Cemu naslov?

Post by leptir IV »

Ludila se valjaju kao grudva od koje nastaje lavina.
Nisam uspeo da se okrenem ,a vec sam trazio kako da prestanem da se drogiram heroinom! Da sam navucen ,nisam stigao da primetim. Ali,potrebu za lecenjem sam imao. Tada nije bilo ovih magicnih lecenja,uostalom i drzava je sama pustila na ulicu heroin. Sada kada razmisljam,i pokusavam da se prisetim svega toga. Zbrisano je jedno 4-5 gneracija,sto narkomana ,sto drzavnih dilera. Ipak je sve doslo na svoje. Svi na jednom mestu,sve ih je povezivala jedna stvar,jedna stvar im je i na sahranama bila.
Kao ni mnogi normalni decaci ,ni ja u svom tom ludilu nisam umeo da se snadjem. A,mislio sam da dobro vladam situacijom. Ni,tu nije proslo mnogo vremena ,a vec nas/me je trazila policija. Mrzelo nas da putujemo u inostranstvo ,pa smo preneli "zanat" ovde.
Jedna crtica:moj otac me je vadio nekoliko godina zbog kradje automobila,na jednu totalno ludu i glupavu foru
a,koja je glasila:pa idoti jedni ,on kod kuce ima tri automobila(porodicna),i sada ce da krade tudja kola,a PRI TOM NE ZNA DA VOZI JER NEMA VOZACKU DOZVOLU,ZNAM JA VALJDA!? Na ton,(a mogao je ,jbg. stara komunjara na polozaju) i uverenje sa kakvim on to prica ,je policiji dosta toga bilo jasnije,jer do tih situacija nikada me nisu videli kako ja vozim,cista slucajnost. Kasnije sam platio svo to ponizavanje koje su doziveli i od oca i od nadredjenih. Jednog sam sreo neki dan,i malo se podsetili toga,i kao smejali.
Nisam bio siguran da li sam se stvarno smejao i da li sam mu oprostio sva ona maltretiranja!? No,ne vazno za ovu pricu!
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Cemu naslov?

Post by klara60 »

Obicaj je na ovom forumu da se pozeli dobrodoslica novim clanovima, pa eto: "Dobro dosao Leptire i pisi, bez obzira na komentare, jer oni su razni i ti ces vjerovatno znati odabrati one koji ti daju snagu i podsticu u tvojoj borbi".


PS: Mnogi su nasli podrsku, savjete, mnogima su otvarane oci na ovom forumu i ja sam, kao suovisnik, jedna od tih

Pozdrav
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Cemu naslov?

Post by sanela »

Leptire i ja bih da ti poželim dobrodošlicu!!
Svako ovdje dođe iz svog razloga, pa proberi komentare koji su ti korisni... a svakako piši. I čestitam na tri mjeseca. Jesi li razmišljao o nekoj vrsti pomoći? Ne mislim na tabletice, nego na razgovore, psihoterapiju...
leptir IV
Posts: 30
Joined: Wed Apr 13, 2011 1:27 am

Re: Cemu naslov?

Post by leptir IV »

Hvala,sta drugo da kazem od dve osobe koje su mi pozelele dobrodoslicu.
Draga Klaro,od raznih ne dobronamernih komentara cu se tesko braniti,naravno ako predju granicu onoga sto mislim da je pristojno,pogotovo za nekoga ko je toliko frisak kao ja.
Da ,mislim da se upustim u neku vrstu terapije i to bas u NA,gde sam inace i poceo davno,ali sam prestao zbog jednog putovanja. Sada sam vec nekoliko puta bi i okej je. Naravno,postoje stvari koje me veoma iritiraju,OVDE NE MISLIM NA KONCEPCIJSKI DEO, I SAMU FORMU CAK MI SE TO I DOPADA, VEC NA NEKI ORGANIZACIONI DEO,KOJI SAM PRIMETIO HTEO -NEHTEO VIDIM!
Nadam se da cu se izdignuti ili spustiti ispod toga i furati svoju furku,koja nije"uzas je moja furka" B. Dz. Stulic!\

Ali sam i doziveo da od ljudi koje sam prvi put u zivotu "uzeo " za autoritet/e, ne dobijem pomoc iako sam je ekciplitno trazio a kamoli da su se sami javili iako su bas juce videli da sa mnom nije bilo nikako u granicama normale uredu! Malo razocarenje,za dosta ocekivanja. Svestan sam da se nista brzo ne moze resiti,ali ovo je bilo bas kriicno. Dva broja tel. ,kucni,dva mail-a ,niko da se javi!
Malo im vise godisnje apstiniranje i vidljivo napredovanje UDARILO U glavu! A,tu su i putovanja,kukanje za novcima,ali zvanicno,no njihov posao ,njihov greh. Ipak nisam slep iako nosim naocale,vidim i vise nego sto bih zeleo.

Hvala jos jednom!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Cemu naslov?

Post by saša-ex »

Nikad se ne pouzdaj u ljude, niko od nas nije savrsen. A mi narkomani smo uvek skloni tome da smo najpametniji i da sve provaljujemo. Sto je najcesce daleko od istine. Dosao si na sastanke po pomoc, sigurno ces je i dobiti. Usresredi se na sebe, a ne na druge. I ovo za putovanja i pare ti je smesno... Koje pare u NA, brate mili :)
Zelim ti dobrodoslicu i sve najbolje.
SAMO CEO ŽIVOT...
leptir IV
Posts: 30
Joined: Wed Apr 13, 2011 1:27 am

Re: Cemu naslov?

Post by leptir IV »

Potpuno si u pravu!
Hvala i Tebi posebno!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Cemu naslov?

Post by zeleni »

leptire, druze... use, nase i podase...ili se to pise odvojeno?
super ti nick
;)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Cemu naslov?

Post by winston85 »

Pozdravljam i dobrodošao.
Da, samo se u sebe uzdaj, povrati samopuzdanje polako, i na kraju kad sve prođe ostaćeš sam sa sobom... Ne daj se lako...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
leptir IV
Posts: 30
Joined: Wed Apr 13, 2011 1:27 am

Re: Cemu naslov?

Post by leptir IV »

Hvala Vam drugari na dobrodoslici!
Kakav dosadan dan sam po sebi. Meni nije dosadan,ali je tako. Cak i za odredjene dane imam i boje,sto nikako nema veze sa vremenskim prilikama. Pomislim na sredu i pred ocima mi je crvena. Znam da bas to i nema neke logike ,kada bi dane zamenili (nazive) za boje,ali mi nekako se tako ponekad vise svidja. Naravno ovo godinama nisam pominjao iz prostog razloga ,jer ljudi koji nisu , a jesu strejt nista nisu razumeli kada sam samo napomenuo da utorak moze da bude i plav. Malo sam pokusao da im pojasnim,ali onda vidim da su onako ne strejt u glavi,a strejt po pitanju konzumiranja bilo cega,pravi kao lenjir. Da su im se mozdane vijuge totalno ispravljene i da su u zabludi da su drugaciji,intelektualnci ,slobodni umetnici i strelci a ispadose samo slobodni k...ci!

Nemam pojma sta mi bi da sve ovo napisem,ali tako je naislo. A, sve je pocelo od dana i toga da je dosadan.

Hvala zeleni ,ali dobar je nadimak,delim ga sa jos jednim drugim koji je polako otisao u penziju. Malo ga neki vracaju pri nekim objasnjavanjima ,ali me svi oni dobro pamte!
Locked