skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by SuperSynthetic »

Ma to sigurno nisi ti na avataru? Jel nisi?
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

:) ma nisam... Zasto pitas? Pozdrav ti
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by Fela Kuti »

Vlado, ne bih da se pravim pametan jel ti ionako to neće pomoći, ali se meni čini da su ti
bolovi i nespavanje koji traju toliko dugo, ustvari klasična kriza nakon naglog prestanka unošenja metadona
koji si, koliko sam shvatio, tri godine kombinovao sa horsom. Jedina uteha je što to traje 5-6 nedelja,
vremenom slabi i ako još malo izdržiš uskoro će prestati. Nema to nikakve veze sa uzimanjem suba
dve nedelje, a zikra od dopa je odavno morala proći. Drž' se druže, ne daj se, šta drugo da ti kažem?
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by SuperSynthetic »

dee_87 wrote::) ma nisam... Zasto pitas? Pozdrav ti
Samo pričamo. Šta bi drugo?
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

Fela Kuti wrote:Vlado, ne bih da se pravim pametan jel ti ionako to neće pomoći, ali se meni čini da su ti
bolovi i nespavanje koji traju toliko dugo, ustvari klasična kriza nakon naglog prestanka unošenja metadona
koji si, koliko sam shvatio, tri godine kombinovao sa horsom. Jedina uteha je što to traje 5-6 nedelja,
vremenom slabi i ako još malo izdržiš uskoro će prestati. Nema to nikakve veze sa uzimanjem suba
dve nedelje, a zikra od dopa je odavno morala proći. Drž' se druže, ne daj se, šta drugo da ti kažem?

Ma ne pravis se pametan,a i ne traje to tako dugo,sta je jedva proslo nedelju dana od prestanka uzimanja bupr. a skoro mesec dana od meta i H. , a s obzirom da sam uzimao i jedno i drugo jako dugo(mesao 3 god_ al sam se radio skoro 10,to ce malo potrajati svestan sam toga..Ni nemam zikru od dopa,onu klasicnu,nego kosti bole,slabo spavam,i ono toplo,hladno,jeze i sva ostala sranja..Znam da mora to da prodje,sad koliko ce trajati jebem li ga,al mora da prodje!
Pozdrav
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

dee_87 wrote:Ma znam.. Predugo zna trajat.. Do skora sam sanjala dop.. Probudim se u jutro sva sjebana, i onda po cijeli dan samo razmisljam o gudri.. Ja sam se zeznula zadnji put kad sam se skidala, 5 dan sam zavsila pola i samo produzila zikru.. A i tebi bi vec trebalo bit bolje sto se fizicke krize tice.. Ostani samo jak, jer znas da ce te sad psiha lomit jbga.. Pozz
Ma bolje je iz dana u dan,psihicka kriza ce trajati pitaj boga koliko,o tome ni ne razmisljam,samo da ovo sranje prodje
Pozz
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by nanii »

E vala Vlado kad si do sad izdržo,izguraćeš valjda do kraja.
Bravo majstore
pozzzzzzzzdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Slazem se sa Nanii.. Vidis da se moze.. Izdrzi jos neko vrijeme i bit ce ok.. :wink:
Sabana
Posts: 13
Joined: Fri Nov 26, 2010 1:53 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by Sabana »

bravo kolega nek prođe fizika lako je za psihu ,ja bi se rado ostavija subija al radim pa se bojim kako da preživim sve bolove ,savijanja po poslu .nekako bi bilo drukčije da sam kuči --
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by zeleni »

Sabana wrote:bravo kolega nek prođe fizika lako je za psihu
Uporediti sa:
Nista lakse nego ostaviti cigarete - uradio sam to preko 100 puta...
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply