skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

zeleni wrote:
vlada wrote: e sad samo sto mislis da ne pomaze,kad je x puta slabiji opijat od bupr??Nisam ja gutao trodone,jesam pre 12 godina u srednjoj par puta,kakav epi napad??
vidi vlado, i ja sam, ko i vecina ovde, farmaceut iz nuzde, uglavnom samo sa prakticnim znanjem. i secam se da meni djontro nije od nekog trenutka uopste mogao da pokrije zikru od dopa bas zato sto je slabiji, zato sto ti uz njih treba jos lekova da te pokriju ljudski. a kakvi epi napadi? od trodona. i nemoj da padas na one price "da bi popio epi, treba da zgutas 10", jok, jedan moj drugar se srusio na sred Ade od 3 komada. a pre toga je pio punu saku. znaci nema pravila.
vlado, sve je u glavi. ako hoces da se skidas, ako ti je muka vise od sebe i od zivota, stisni se i iznesi. sa svim tim stakama samo produzavas sebi agoniju. sad ti mozda to izgleda kao zgodno resenje, ali cak i da nadjes trodone i da te oni srede, neces se mnogo usreciti, samo ces opet da se zamajavas i gutas nesto i onda ces da se nerviras sto te to nesto ne radi i to je opet ono isto vrzino kolo.
da imas neki jak grip i da te isto tako boli svaka koscica, ne bi takvu situaciju tako strasno dozivljavao jer bi znao da je to samo grip i da nista ne moze da ti pomogne i bio bi miran. mora malo da boli, jebiga, ali budi strpljiv jos koji dan, najgore ti je vec proslo...
pa da,al meni ne treba da pokrije krizu od horsa,nego od 1mg bupr. ta 4 dana ja sam bio ok psihicki,ali su me noge odkidale,sad sam opet jedan dan uzeo 1mg u petak i jos sam ok,evo vec je nedelja,znaci jako malo treba,videcu u pon kako ce biti,necu vise uzimati to,kazem ti pokusacu bez tro ali ako me bas bude bolelo pa uzecu 3-4 tablete pa ako dobijem epi napad onda u kurac,posle svega sto sam uzimao i mesao i sta ti ja znam..Mada iskreno nisam cuo da tro izaziva epi a naslusao sam se i nagledao svega veruj mi,a i sam sam ih gutao i to po 10 kom..
Nebitno,u pravu si ti,i opet ponavljam dacu sve od sebe da iskuliram te bolove sa painkillerima..
Pozdrav
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:05 am, edited 5 times in total.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Kakav si danas Vlada? Pozz
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

dee_87 wrote:Kakav si danas Vlada? Pozz
Pa dobro sam,drzim se,malo m bole kosti opet ali podnosljivo,hvala na pitanju,sutra idem kod doktorke pa da vidimo sta dalje...Ti?
POzzdrav
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

dee_87 wrote:Kakav si danas Vlada? Pozz
Iz kog kantona si??10(Livno)?Ja dole imam rodbine puno,i u dalmaciji..
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Ma kakvo Livno... Tuzlanski kanton... Ma bice to ok, proce i to... Razmisljaj pozitivno... Skontas samo da ce ti sutradan bit bolje nego predhodni dan.. Ja sam dobro, hvala na pitanju... Malo me vrijeme zeza, ne mogu vani, al ok je u svakom slucaju... A i tebi ce bit ok vjerujem.. Veliki pozz
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

dee_87 wrote:Ma kakvo Livno... Tuzlanski kanton... Ma bice to ok, proce i to... Razmisljaj pozitivno... Skontas samo da ce ti sutradan bit bolje nego predhodni dan.. Ja sam dobro, hvala na pitanju... Malo me vrijeme zeza, ne mogu vani, al ok je u svakom slucaju... A i tebi ce bit ok vjerujem.. Veliki pozz
e jebi ga,pitao sam te jednom prilikom odakle se pa mi nisi odgovoria.Ja sam u BG,ali sam iz Splita inace,nego stari je dobio posao ovde i ostali smo!Ma bice mi ok,mora,prolaze dani to je najbitnije,opet me noge ubijaju,ne mogu spavati,to me izludjuje..Ali sta cu to mora tako bit,al proci ce.Veruj mi ne bi se u zivotu sada vrato na horse,dosta je bilo,sjebao sam sebe i sve oko sebe,predugo to traje,imam 30 godina i verujem da mi je ovo poslednja sansa da se izcupam iz ovog sranja!Jebote kad pomislim kolike sam pare zdrobio na dop i met,srce me zaboli,posle pet godina na brodu,sve je uglavnom otislo za dop,malo sam putovao,kupio sebi kola,bar je nesto ostalo.moram do leta da se sredim skroz,jer cu ici nazad da radim,ne mogu ovde sedeti,ubija ova zemlja!Zato natrag na brod na leto i sutim i radim,to je najbolje.
Stvarno ti hvala na javljanju,nemas pojma koliko to znaci
V.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Sto bi reko jedan moj prijatelj, udjem u trgovinu sa 150 maraka, razgledam po policama, svega ima.. Saberem po dzepu sice kupim kutiju cigara i izadjem i opet mi fali za pet komada... Jbga tako to ide... Nikad dovoljno para, a svaki dan ti trebaju.. Ajd bar imas priliku da radis nesto.. Dok radis ne razmisljas puno o gudri.. Ja se ubijam od dosade.. Po cijeli dan samo sjedim kuci.. Posla nema, ma kao i kod vecine koji zive u ovoj usranoj drzavi. Drago mi je sto razmisljas pozitivno, nadam se da ce ostat tako.. Jer znas i sam da ce te psiha lomit jbga, narednih mjesec -dva.. Cuvaj se.. Pozdrav
vlada
Posts: 29
Joined: Wed Mar 16, 2011 6:35 am

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by vlada »

dee_87 wrote:Sto bi reko jedan moj prijatelj, udjem u trgovinu sa 150 maraka, razgledam po policama, svega ima.. Saberem po dzepu sice kupim kutiju cigara i izadjem i opet mi fali za pet komada... Jbga tako to ide... Nikad dovoljno para, a svaki dan ti trebaju.. Ajd bar imas priliku da radis nesto.. Dok radis ne razmisljas puno o gudri.. Ja se ubijam od dosade.. Po cijeli dan samo sjedim kuci.. Posla nema, ma kao i kod vecine koji zive u ovoj usranoj drzavi. Drago mi je sto razmisljas pozitivno, nadam se da ce ostat tako.. Jer znas i sam da ce te psiha lomit jbga, narednih mjesec -dva.. Cuvaj se.. Pozdrav
Ma znam,verovatno ce to trajati i duze,samo da me bolovi ovi usrani prodju,to me ubija,ne spavam sav sam slomljen..I ja se ubijam od dosade,ista prica,vecinu dana sedim kod kuce,danas sam malo izasao,nije vise hladno toliko,pa cisto da razmrdam noge..O poslu necu ni da komentarisem,zato sam i otisao raditi na brodu,jerje ovde isto kao i kod tebe,usrane su nam zzemlje,totalno!
Kako dani prolaze,sve je bolje,nema druge nego da razmisljam pozitivno,kao sto si jednom rekla,dok se radis,razmisljas samo o gudri,nista drugo te ne zanima,juris pare i dop p ceo dan,spalis mozak totalno,a ovako imas sto drugih stvari,skoro je proslo mesec dana kako sam prestao sa dopom i metom,i nedelja od bupr. ne pamtim da sam u zadnje 3 godine bio cist par dana,ovo je ko da sam iz mrtvih ustao..
Ma bice dobro,proci ce,vazno je da uopste ne mislim na H. nema sanse da ga uzmem,odma bi se vrattio deset dana unazad,a stvarno ne zelim da opet prolazim kroz sve ovo..
Aj cuvaj se i ti,hvala ti na podrsci!
pozdrav
V.
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: skidanje sa heroina i metadona buprenorfinom

Post by dee_87 »

Ma znam.. Predugo zna trajat.. Do skora sam sanjala dop.. Probudim se u jutro sva sjebana, i onda po cijeli dan samo razmisljam o gudri.. Ja sam se zeznula zadnji put kad sam se skidala, 5 dan sam zavsila pola i samo produzila zikru.. A i tebi bi vec trebalo bit bolje sto se fizicke krize tice.. Ostani samo jak, jer znas da ce te sad psiha lomit jbga.. Pozz
Post Reply