Citaleks

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Citaleks

Post by supergenije »

Ovako...uzimao sam godinama heroin, nakon gomile pokusaja skidanja prestajem zahvaljujuci naloreksu koga sam pio 2,5 mozda i vise godina. Tokom terapije blokatorom uzimao sam raznorazne AD ali i spid. Potpuno sam cist mozda nekih godinu dana ako izuzmem poneki dzok i pivce. Nebitno, sad sam u fazi trazenja posla jer sam najzad zavrsio fakultet. Poceo sam da volontiram i definitivno cim pocinjem nesto novo u zivotu opet mi se javlja aksioznost, panika, neosnovan strah itd. Naravno nema dana a da ne pomislim na dop kako u javi tako i u snu a sanjam ga bukvalno svaku noc. Pozalio sam se psihicu i dao mi je terapiju demetrin i citaleks. Taj citaleks je anti depresiv pa me zanima da li ima neko iskustva sa njim?
Voyo tvoj odgovor cekam :-D
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Citaleks

Post by sanela »

Ja ti predlažem da potražiš dobrog psihoterapeuta. Mislim da je tvoja anksioznost više povezana sa tvojim načinom razmišljanja, samopercepcijom, manjkom samopouzdanja, nego sa nekim hemijskim procesima u mozgu, te da nema potrebe za medikamentoznom terapijom, pogotovo što si tako dugo čist.
Ono što bi ti puno više koristilo jeste psihoterapija.
Sretno s volontiranjem i poslom :)
User avatar
supergenije
Posts: 95
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:33 pm

Re: Citaleks

Post by supergenije »

Hvala Sanela.
Pa upravo mi je terapeut prepisao ovu terapiju da bi sprecio recidiv( nije on bas tako rekao al to sam ja skapirao izmedju redova sto se kaze), jer blokator vise ne uzimam.
Ranije su mi prepisivani raznorazni antidepresivi ali nazalost nikad nisam osetio neki boljitak , ali sam sam kriv. Pijem ih par dana pa prestanem, jednostavno zaboravim da ih popijem. Sad sam resio da lepo ispostujem terapiju, jer ne zelim da padnem a isto tako ne zelim ni crne misli u glavi. Zato ako neko ima iskustvo sa ovim AD nek napise.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Citaleks

Post by Voyager »

x
Post Reply