skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Vilma
Posts: 8
Joined: Mon Mar 14, 2011 1:32 pm

skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by Vilma »

Cao svima,

Moj muz je narkoman vec 10 godina. mi smo se upoznali prije 2 godi, a vec par mjeseci smo u braku. znala sam za njegovu istoriju, ali nisam znala da je na metadonskoj terapiji vec 2 godine, to sam saznala nedavno. po njegovoj prici, pokusao je da se skine sa metadona, pa je smanjio terapiju, ali nije valjda mogao da izdrzi pa je uzeo subotex. kad je posao kod doktora, bio je pozitivan na neku supstancu i doktor je ouldcio da ga skine sa metadona, pa mu je smanjio terapiju. Tu nastaje haos! svaki dan trazi pare i kupuje subotex, kaze tako ce se skinuti. stavise, ja sam mu kriva za sve, kad necu da mu dam pare pomami se, prijeti, tjera me od sebe, hoce razvod...Ja vise nemam para da mu dajem, a i ne zelim da mu tako pomazem. sta da radim? volim ga vise nego ista na svijetu, s njim sam planirala cijeli zivot! ne zelim da ga ostavim, zelim da mu pomognem, zelim da mi se vrati pravi on, posto je ovo sad uzas kakav je. ja inace nemam pojma o drogama, nikada nisam imala susreta sa tim, tako da sam sokirana situacijom.

molim vas pomozite mi :cry:
...the scars of your love remind me of us, they keep me thinking that we almost had it all... We could have had it all![img][img]
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:06 am, edited 1 time in total.
Vilma
Posts: 8
Joined: Mon Mar 14, 2011 1:32 pm

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by Vilma »

Hvala puno, pokusacu nesto tako da uradim.

Sinoc je opet pio subotex, navodno, ali kad je dosao kuci, tocila mu je krv iz nosa. Ne znam sta to znaci...

:cry:
...the scars of your love remind me of us, they keep me thinking that we almost had it all... We could have had it all![img][img]
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:05 am, edited 1 time in total.
Vilma
Posts: 8
Joined: Mon Mar 14, 2011 1:32 pm

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by Vilma »

Ici cemo kod doktora ubrzo...Objasnicu mu da nam se zivot raspada, i da moj muz vise nije ono sto je bio kad sam ga upoznala...Ali, s obzirom da je vec par puta bio pozitivan na testu i da nisam bas sigurna hoce li ga vratiti, pitam se sta ako ga ne vrati, sta dalje? Komuna? Tamo je vec bio, sumnjam da bi opet?! Hoce li mu ljekar dati neke tablete il nesto slicno?
...the scars of your love remind me of us, they keep me thinking that we almost had it all... We could have had it all![img][img]
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by sanela »

Samo budi iskrena, razgovaraj o svim poteškoćama, neka i on kaže svoje mišljenje i vjerujem da ćete se s ljekarom dogovoriti tako kako vama najbolje odgovara. Cilj metadona je da omogući pacijentu koliko-toliko normalan i funkcionalan život, tako da bi trebali doći do zajedničkog rješenja.
Vilma
Posts: 8
Joined: Mon Mar 14, 2011 1:32 pm

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by Vilma »

Hvala. Tako sam i uradila.

Veliki poz
...the scars of your love remind me of us, they keep me thinking that we almost had it all... We could have had it all![img][img]
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

pozdrav!!da se ukljuchim...nemora bit da kupuje heroin,,suboxon sigurno ne,ako je i dan prije uzeo heptanon,subo bi urtadio svoje(blokator je u tjelu od zadnjeg uzimanja suba oko 4 dana)...skidanje sa heptanona trenutno je jednostavno i transfer na sub.,,bar ovde u hr,,,sve shto treba otich u vinogradsku u zg...tamo odma makivaju metadon i stavljen si na morfij tjs.MST(morfij-sulfat...blabla)nema krize,,i to je to sam sam prosho to,,nema neku euforiju ko morfij ''morfij'',,oglavnom jedino je to shto nemash krizu,,,ja sam bio na 20ml(40km.)i u 2 tjedna na MST,,,,pa testiranje(na metadon) i nestaje metadon i kreche transfer na suboxon,,prvo se dobije subotex,,pa postepeno povechavaju se doze tako da se izbaci iz metabolizma sav metadon i poslozi u glavi i popuni rupe koje radi metadon..sad,,pitanje?!jel se ich na transfer zbog drugih il zbog sebe,,,kad tad che doch kraj drogiranju,pitanje je od osobe do osobe...ja volim drogu,,vishe nisam na metadonu ni suboxonu,,(volim nekad uzet dop ako je dobar,trip,il bjelo itd..al nisam ovisan)jer kolko sam se i sam i od drugih po komunama kojima sam proshao uvjerio da tablete najvishe shtete,,,ako se drogirash uzimaj radije heroin nego metadon,,potvrda od puno ljudi,,i razgovor s ljudima koji su uzimali samo heroin i oni koji su bili na metadonu...ovi koji su bili na heroinu i sad su chisti(normalni),potpuna suprotnost od onih s hepovima(sprzeni),,e sad prebacivanje jednostavno,,MST,,oko max3 tjedna pa chekat 1 dan pa na sub.il tramal isto tako max1mjesec..Pa na suboxon(ako se nezeli vishe drogirat)..pozzz
mladji brat
Posts: 16
Joined: Sat Dec 13, 2008 12:08 am

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by mladji brat »

Vilma wrote:Hvala. Tako sam i uradila.

Veliki poz
Ako navratis nekada na forum napisi sta se izdesavalo.
Tvoja kratka prica me podsjetila na moju i bratovu, s time da i ja nisam imao pojma o heroinu.
Nasa prica je zavrsila sretno, nadam se da ce i tvoja.
User avatar
simke081
Posts: 9
Joined: Wed Feb 01, 2006 1:32 pm
Location: Podgorica

Re: skidanje sa metadona subotexom? pomoc!

Post by simke081 »

MasacreEnElDiscoBar wrote:pozdrav!!da se ukljuchim...nemora bit da kupuje heroin,,suboxon sigurno ne,ako je i dan prije uzeo heptanon,subo bi urtadio svoje(blokator je u tjelu od zadnjeg uzimanja suba oko 4 dana)...skidanje sa heptanona trenutno je jednostavno i transfer na sub.,,bar ovde u hr,,,sve shto treba otich u vinogradsku u zg...tamo odma makivaju metadon i stavljen si na morfij tjs.MST(morfij-sulfat...blabla)nema krize,,i to je to sam sam prosho to,,nema neku euforiju ko morfij ''morfij'',,oglavnom jedino je to shto nemash krizu,,,ja sam bio na 20ml(40km.)i u 2 tjedna na MST,,,,pa testiranje(na metadon) i nestaje metadon i kreche transfer na suboxon,,prvo se dobije subotex,,pa postepeno povechavaju se doze tako da se izbaci iz metabolizma sav metadon i poslozi u glavi i popuni rupe koje radi metadon..sad,,pitanje?!jel se ich na transfer zbog drugih il zbog sebe,,,kad tad che doch kraj drogiranju,pitanje je od osobe do osobe...ja volim drogu,,vishe nisam na metadonu ni suboxonu,,(volim nekad uzet dop ako je dobar,trip,il bjelo itd..al nisam ovisan)jer kolko sam se i sam i od drugih po komunama kojima sam proshao uvjerio da tablete najvishe shtete,,,ako se drogirash uzimaj radije heroin nego metadon,,potvrda od puno ljudi,,i razgovor s ljudima koji su uzimali samo heroin i oni koji su bili na metadonu...ovi koji su bili na heroinu i sad su chisti(normalni),potpuna suprotnost od onih s hepovima(sprzeni),,e sad prebacivanje jednostavno,,MST,,oko max3 tjedna pa chekat 1 dan pa na sub.il tramal isto tako max1mjesec..Pa na suboxon(ako se nezeli vishe drogirat)..pozzz
Suboxone sam nabavio iz hrvatske znaci zivim u CG i trenutno uzimam 35ml metadona dnevno. treba mi savjet od vas planiram da dodjem do 5ml metadona i obnda da probam sa Subooxone da se skinem, imam 7 tableta od 8mg, jel to dovoljno da se skine kriza od metadona i kako to ide? Jer prvi put se srijecem sa tim lijekom? dal mi je dovoljno 7 tableta da bih se skinup??/ sta posle Suboxone? vidim ne smiju da se piju uz njega diezepami ili takve stvari(ja sam navucen na njih piojem po 30mg dvenu sa metadonom)
MOLIM ZA POMOC HVALA
Post Reply