Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
bella
Posts: 24
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:22 am

Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by bella »

Naime, radi se o tome, da sam upravo dobila poziv, i ljudi me pitaju nesto o cem ja nemam pojma! Radi se o slijedecem: ugradnja blokatora! Eh sad, nacitah se ja, kako je u klinikama, infuzije, kokteli i sl. Ali ja imam sasvim drugo pitanje. Radi se o jednom klincu (mislim klinac je za mene) koji je vec nekih 10ak dana na suboxonu. Doduse, kaze njegova majka da pije po pola tih "8" i da je sad ovu zadnju prepolovio na troje, kao pit ce trecinu svaki dan jer za par dana ide da vidi za taj blokator.
Ako mali bude negativan na testu (jer je negativan bio juce, kaze njegova stara) i pije samo tako male kolicine suba, da li je moguce da mu odmah ugrade taj "blokator".
Molim vas, evo cekat cu, da mi odgovori ko zna bilo kakvu informaciju ili bilo sta o tome, ja sjedim i cekam jer mi je hitno potreban odgovor.

Unaprijed vam se svima zahvaljujem. Primite pozdrave od jedne ocajne majke.
Bis vincit, qui se vincit in victoria.
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by simon_says »

ciao bella,come stai? :D
vrlo sturo si napisala ,ima malo informacija,ali pokusacu da ti pomognem.
Kazes da je ta osoba negativna,a pije suboxone?
Koliko ja znam, suboxone,je substitucija za heroin i ostale opijate,pa mi je cudno kako je negativan.
Mislim da bi to nas drug VOYAGER mogao da objasni podrobnije tu pojavu,al' da- se vrnem na temu.
Posle vise-nedeljnog uzimanja SUBOXONE-a, trebala bi da bude pauza od 10ak dana, da bi se ugradio blokator.To bi bilo po pravilu sluzbe(po P.S.-u).
E sad nekome ugradjuju i posle 14 dana,a nekome posle 5...Ali osoba MORA da bude cista,uprotivnom dozivece takvu reakciju (krizu) od koje mozda moze i da se umre!
Znaci,nema zezanja sa blokatorima i soboxne-om.
Znaci otvori cetvoro ociju,OPREZNO,proveri 2 put,pa onda u akciju.
Ako imas jos nekih pitanja,samo napred,pitaj
pozdrav
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
bella
Posts: 24
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:22 am

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by bella »

Hvala Simon puno, bar se neko javio!
Ali znas kako kazu "uzdaj se u se i u svoje kljuse"! Tako da sam dosla do informacije sa klinike u Sarajevu gdje ugradjuju ta cuda. Razgovor direktno s doktorom.
Naime, prije samo ugradjivanja blokatora, osoba mora biti "cista" min 7 dana od heroina, 3 dana od suboxone-a i 2 dana od trodona. Tako sam, eto, konacno, rijesila nedoumicu jadnih roditelja, cak mi je doktorica rekla i sta moze piti u zamjenu ako osjeti krizu, znas vec, tipa, sedativi, analgetici i hipnotici ako ima problema sa spavanjem. Kao i da sedativi nemaju nikakvu kontraindikaciju na blokator.

U svakom slucaju, hvala ti puno, bar se neko javio, jer ja o tome znam vrlo malo, moze se reci NISTA i apstinenciju sam prosla na prahistorijski nacin (na suho!) takoo da su svi ti subovi i ti blokatori za mene nesto sasvim novo. A ja se opet u to razumijem ko "Mara u kriv k...." (da ne lajem)

Puno pozdrava

Bella
Bis vincit, qui se vincit in victoria.
User avatar
bella
Posts: 24
Joined: Wed Feb 10, 2010 12:22 am

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by bella »

Eh da, i buduci da sam dobila info koja mi je bila potrebna, molim administratoricu, da ako smatra potrebnim, moze slobodno zakljucati temu, a mozda i ne, mozda ima jos slicnih koji zele da znaju sta i kako.

U svakom slucaju, pozdrav administratorici :)
Bis vincit, qui se vincit in victoria.
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by simon_says »

nema na cemu,Bella.
znas sta? vrlo mi je cudno ovo sto ti je rekao doktor u vezi suboxona>
U Beogradu,od "nasih" lekara bi cula drugu verziju.
Nemoguce je da od suboxonea treba da prodje samo 3 dana, a od dopa 7.
Suboxone ima prolongirano dejstvo,i duze se zadrzava u organizmu od ovog "naseg,ulicnog" dopa .
Pitaj ti jos neke strucnjake,uostalom ovde na forumu mozes da nadjes brojeve telefona beogradskih klinika i da se lepo raspitas.
Srecno
pozdrav
ANONYMOUS does not forgive
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:14 am, edited 2 times in total.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by Dreamer »

Jebes mu mater, mene kad su time skidali u bolnici trebalo je 3 dana da prodje da mi daju blok. Sto je najcrnje, ni tad nije potpuno iscezao iz organizma, nasli su mi ga u tragovima i na moja moljakanja mi ipak dali blok i pustili me kuci.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:24 am, edited 1 time in total.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by Dreamer »

Pa jebiga, nije glupost ako neko npr.ne zeli da bude na odrzavanju vec da asptinira skroz. Blok ce takvom coveku pomoci da kupi vreme, ako nista drugo.
A nista drugo i nije potrebno, posebno na pocetku lecenja. Samo kupovina vremena, jer je svaki novi dan mala/velika pobeda, a nakon nekog vremena, kada se skupi dovoljno dana polako iscezava i crv.
Promenis zivot, podigne se ona ruzna magla sa ociju i mozga, poocnes posmatrati svet drugim ocima, i kako dani prolaze (a koje kupujes blokom), tako ulazis u jednu novu rutinu, shvatas neke stvari i samo iz tog razloga se gubi i crv.
Posle toliko vremena, smesno je dozvoliti sebi da padnes. Nije da se ne desava, ali svi do jednog silno zale tada.

Poenta moje price jeste da, ako ce blok odraditi taj deo onda je to po meni ok. Ja ga ne koristim, kao ni supstituciju, ali podrzavam blokatore mozda cak i vise nego ovo drugo. Mada, i za to postoji dosta pluseva.
Poenta je u vremenu. Vreme ce doneti nove stvari, nov nacin razmisljanja i delovanja, nestace nas najveci neprijatelj-opsesivna kompulzivnost i tako dalje. Sablon ce se promeniti. To je ono dobro.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Potreban mi je odgovor na par pitanja - HITNO JE!!

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:27 am, edited 1 time in total.
Post Reply