Sadašnji dečko - bivši narkoman

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by Šmizla »

*sheila me tako podsjeti na mene. Znam da bi trebalo da pobjegnem od njega ali ne mogu...nemam snage za to!!! Ali imam snage da se borim za njegov bolji život.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by sanela »

Šmizla wrote:Ali imam snage da se borim za njegov bolji život.
Draga, svako se bori samo za svoj život.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by sunrise »

Upravo tako Sanela
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by Šmizla »

sanela wrote:
Draga, svako se bori samo za svoj život.



U pravu si. Ali mislim i da je podrška jako bitna. On sam kaže da džaba meni sav moj trud ako on nije u svojoj glavi prelomio i odlučio. Kaže mi da hoću da budem HEROJ a da to ne postoji.
Nisam ga podržala u dilanju i neću nikad. Kad sam otišla uzimao je kokain svaki drugi dan (tako kaže) ... a vjerujem da je ponekad uzimao i dok smo bili zajedno speed. Priznao mi je to prije neki dan. Kaže da se nije vratio na dop.
BUDI NA ŽIVOTU!!!
little.bee
Posts: 6
Joined: Mon Oct 03, 2011 5:45 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by little.bee »

Imam sličan problem. Moje dečko je bivši narkoman. Ja imam 18. godina, još živim sa roditeljima, zavisim od njih u svakom pogledu. Brat mi je saznao, prvo mi relativno normalno rekao da prekinem s njim, prije 3 dana, dok je danas napravio frku sa sve urlanjem i prijetnjama, tako da sam izbezumljena sad. Krili smo se dosad, ja sam danas baš mislila da kažem starcima, ali nakon ovog s bratom ništa. Mislim da ćemo nastaviti da se krijemo, zajedno smo preko 2 godine, on ima 25. Nezgodno je to što sam ja njemu sad dala neopravdanu nadu da ću reći svojima, da će se to možda i srediti i sad kad sam mu ispričala šta je bilo s bratom, razočarao se i stalno ponavlja da neće više da se krijemo i da mu je dosta da se čitav život opravdava. Moj brat stalno ponavlja da je to najgori ološ, da ja mogu mnogo bolje, itd... Ubijeđen je da se on i dalje drogira i meni stalno ubacuje crve sumnje, ja već ludim lagano. Sa slrivanjem ako nastavimo, sigurno nećemo moći ovako dugo kao sad, a pitanje je da li će on i htjeti. Kad bismo posmatrali našu vezu bez drugih ljudi, tačnije, ne gledajući na stvarni svijet, ona je predivna. Ako me on laže, onda sam ja neviđena guska, a isto tako onda ljubav ne postoji, ako je neko može tako odglumiti. Znam da i njega boli što ja sad sumnjam u njega zbog ovog što brat kaže. Ipak, kad bih bila sigurna da se drogira, odmah bi ga ostavila, jer to znači da je lagao čitave ove dvije godine. Šta ću sa porodicom??? :cry:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by sunrise »

Si sigurna da bi ga iste sekunde ostavila kad bi znala da se drogira?

I guske vole...I majke su guske,i cure su guske i zene su guske i djeca su guske...
A narkomani su majstori manipulacije...

Jel ima taj tvoj Jack neki job ili nesto svoje? jell je neovisan,ima svoj stan,job,auto i tako to....to zeli svaki brat svojoj seki,stabilnog i odgornog muskarca na njenoj strani


ako ima nesto od tog ne plasi se susreta sa roditeljima

ps.mada cisto sumnjam u bilo sta
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
little.bee
Posts: 6
Joined: Mon Oct 03, 2011 5:45 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by little.bee »

Vidi se ko zna o čemu priča (nema ovdje crnohumorni smajli)

Nema ništa od tog, mada da hoda po firmama sa molbama, hoda. Isto tako, čini mi se da je dosta otvoren sa svojim starcima, valjda ne bi njima o5 sve to, ako već meni bi. Isto tako, ja sam ga upoznala čistog (kaže :? )

Sad se meni brat totalno uvukao u glavu, preispitujem svaki tren s njim i to me i ubi... Buraz je imao druga s kojim je svakakvih sranja prošao, izvlačio mu pare i sl, i on je sad pri stavu da si narkos doživotno, ako si bio jednom. Moj dragi je pola god čist sa metadona, ovo liječenje (treće) mu je trajalo oko 3 godine. Sad se malo i ubucio, ne izgleda ispijeno, ne žali se više da ga bole noge, ide na basket itd.. (e sad čega li je to znak, ko zna :? ) Ja bih o5 skrivanje najradije, jer imam i ja u sebi izgleda manipulatorskih crta, jbg, koliko samo lažem svojima, dođe mi da počnem plakat' kad saberem sve... Inače, danas sam bila kod školskog šrinka, pravo se izpozitivisala, naložila se da starcima kažem, i sad ovo... Znači, ništa od tog...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by sunrise »

ako bas imate otvorenu vezu onda mu nece smtati neki test iz apoteke na blef da ti vidis na cemu si...........ja sam uvijek za istinu kakva god bila....ako je toj osobi stalo,i ti se trudis makar biti na supstituciji ili koja god teraoija....ali,istina je moje pravilo br.1.
ja sam i dop pustila
i cigare
i cugu
kao ovisnost...........


LI AKO Sse desi da zapalim ciagru sa tatom ja kazem........ako u nedjelju kad smo skupa kuci pijemo vino onda je ok.......ali za muljanje nemam ni zivaca ni druga osoba to zasluzuje....nema ni potrebe
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
little.bee
Posts: 6
Joined: Mon Oct 03, 2011 5:45 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by little.bee »

Koliko košta taj kućni test? Pristao bi on, mislim bar, ako ne mulja... Mene sad nervira što me on s jedne strane pritiska da kažem svojima, jer kao, oni mogu samo da pričaju, al' ja stvarno ne smijem. Oni me hrane, oblače, mislim ići studirati na godinu, a opet neću da ga se odreknem dok god meni lično ništa ne uradi, jer je prema meni bio divan i više od tog...
little.bee
Posts: 6
Joined: Mon Oct 03, 2011 5:45 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by little.bee »

Dajte ljudi, može neki odgovor???? :?: Bilo ćije mišljenje, da se malo skrenu misli sa tog da moram donijeti vlastito... Zar nije očigledno da sam pukla kad ulazim na forum u 7 ujutro, prije škole, da vidim da nije neko šta pisao..... :cry:
Post Reply