Sadašnji dečko - bivši narkoman

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

vanjavanja
Posts: 22
Joined: Fri Nov 19, 2010 2:36 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by vanjavanja »

2 godine implant... mnogo je. čovek je čist ili nije, nema treće...
zajebano je kad se zaljubiš i tek kasnije saznaš neke bitne stvari.
mislim da bi mene to udaljilo. a da ne govorim o tome da mi nakon 4-5 meseci veze kaže tako bitnu stvar. napušila bih ga. ali nismo svi isti, i dobro je da je tako.
mada, lako je meni da pametujem kad nisam u tvojoj situaciji.
ti slušaj sebe. čovek retko radi ono što mu drugi kažu, pogotovo kad je emotivno blokiran.
pozz i čuvaj se.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by klara60 »

Vanjavanja,
Tvoj komentar me je natjerao na razmisljanje, pa bih voljela da mi das par iskrenih odgovora:
1. Zasto ti je strasno sto joj je rekao za tu, kako ti kazes, bitnu stvar tek poslije 4-5 mjeseci veze? Zar nisi pomislia da se on bojao da bi se ona, ako bi joj odmah rekao, uplasla i napustila ga, bez da ga uopste upozna i to onakvog kakav je sad, a ona kaze da je divan, pazljiv, vrijedan itd.?
2. Reci mi da li na primjer moja kcerka, koja je dvije godine bila u tom groznom svijetu narkomanije, a sada je preko 20 mjeseci cista, koja zraci pozitivnom energijom, koja je konacno izgradila svoj karakter, reda vrlo visoke ocjene na fax-u, cjenjena je od profesora, zna svoj cilj u zivotu, ima cvrst oslonac u ljubavi svoje porodice itd.itd. ima prava sada ,kao takva, da voli i bude voljena od osobe koja nije bila u svijetu narkomanije?
Ovo se pitanje ne odnosi samo na moju kcerku, jer takvih kao ona ima jos na ovom forumu i mimo njega.
Pozdrav
sheila
Posts: 22
Joined: Wed Nov 24, 2010 12:36 am

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by sheila »

Uh...zajebano! Koliko je dugo bio u tome...to samo on zna..da li ti je rekao punu istinu ili ne..pitanje je..obicno svi ublažavaju. Ne sviđa mi se sto je toliko dugo krio. No, nebitno...nema nazad. Pokusaj da osetis koliko mu je zdrav i jak duh..i kako se oseća u sopstvenoj koži..onako streight..bez ičega. A ti..mozes da izludis citajuci sve ove price, da nakupis toliko straha..koji ce te doslovno paralisati..i blokirati moc prosuđivanja. Teško je ziveti sa tim saznanjem.Oduzima stravicno puno energije...stalne dileme, da li ce pokleknuti...ili nece...kakvo cu dete roditi...garancije nema ni za sta u zivotu! To ti niko ne moze reci. Pokusaj da se oslonis na svoj unutrasnji instikt...ako duboko u sebi verujes u vas, verujes u njega...neka ti to bude putokaz. I pokusaj da nekako..koliko je to moguce..sacuvas sebe.Tipa.. Uz njega si, pruzas mu podrsku...ali sama sebi si na 1.mestu. I budi spremna na sve. Moj dragi je imao implant na godinu dana, posle toga..nesto se malo posvađali, privremeno raskinuli...on u recidiv, a ja sam kučka!
repata
Posts: 8
Joined: Sat Jan 22, 2011 2:10 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by repata »

.
Last edited by repata on Thu Feb 17, 2011 8:00 am, edited 2 times in total.
repata
Posts: 8
Joined: Sat Jan 22, 2011 2:10 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by repata »

.
Last edited by repata on Thu Feb 17, 2011 8:00 am, edited 1 time in total.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by joesspappa »

Ova tema nema poentu ako cete samo vi zene da raspravljate u njoj. Mislim... stvarno... iskopacete probleme i kad ih nema...
Kao sto sam ti rekao u privatnoj poruci... svi imaju pravo na ljubav.
sta trazis ti na forumu?
Potvrdu koliko i sta je uzimao?
Da li je iskren?
Da li mu verujes?
Ovo nikako meni ne treba da odgovaras. To su tvoja pitanja koja tebe muce i za koja ti imas odgovor. I on. Pobogu, razgovarajte. Priznali ste si ljubav, a nemate o cemu da pricate... pjah... ton film i sve ostalo...
Ako si odlucila, ugasi nalog i idi zivi zivot sa svojim izborom. I nemoj da se vracas. Ponesi i nase probleme odavde. Odnesi i baci ih u wc solju.
Ima jedna stara kada dajes dajes nepovratno... a novijeg datuma je kada dajes narkomanu dajes bez ocekivanja...
sto bi rekla vanja zivot nema garancije... :)
Ajd zdravo, ZENEEEE !
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by sanela »

joesspappa wrote:Ova tema nema poentu ako cete samo vi zene da raspravljate u njoj. Mislim... stvarno... iskopacete probleme i kad ih nema...
Ovo me nasmijalo :wink: ima istine.
kada dajes narkomanu dajes bez ocekivanja...
A ovo mi se jako svidjelo... ali, mislim da ne važi samo za narkomane, nego za ljude generalno, jer onda nema razočarenja.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by nanii »

Evo ja sam žensko,i bila sam ovisnik jako dugo......................sada sam čista,izliječena,ne zaliječena.
to znam,neznam kako ali jednostavno znam. I ne postoji neka univerzalna formula koja se može primijeniti na sve zavisnike,bivše ili sadašnje,sve je to induvidualno.......
A ja mislim da nisi pogriješila što si ostala sa svojim dečkom,i mislim nešto slično kao što je rekla teta Klarina ćerka
A ljubav je uvijek rizik i bez narkomanije,ali u tome i jeste ljepota što biramo da rizikujemo
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
sheila
Posts: 22
Joined: Wed Nov 24, 2010 12:36 am

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by sheila »

Bila je to fatalna emocija na prvi pogled, pre skoro 2 godine. On 35...prelep, prezgodan, dobar,inteligentan i malo lud... ja 28. Odmah mi je priznao poluistinu. Da je uzimao dop oko 3 godine, ali samo ponekad i da je sa tim gotovo. Zeleo je odmah brak, bebicu...rekoh mu: dobro sunce, za godinu, dve...osecala sam se voljenom ali plasila sam se..od starta, a taj moj strah je vremenom samo rastao...ugradio je implant na godinu dana. Kasnije sam izmedju redova lagano citala i shvatila da se on ceo zivot drogira,fiksa, da je bio na svim mogucim i nemogucim lecenjima...i da ga nista nije izlecilo. Jao mog razocarenja!!! Pa se jos on naljutio kad sam ga pitala. Za to vreme raskidali i mirili se 10 puta, jednom se cak i potukli..oboje previse tvrdoglavi i ponosni, on ljubomoran kao pas, uvek ja kriva..i kad jesam i kad nisam. A on se samo tako naljuti i nestane. Trebalo mi je dugo da shvatim kakav je to manipulator i mangup, igrao je vrhunsku igru, kupovao vreme, taktizirao. Planirao jos 1 implant na godinu dana...bez psihoterapije, bez unutrasnjeg rada na sebi. Znala sam da bez toga nema sanse. Ostavila sam ga bas kada je trebalo da ugradi taj drugi implant, iz sasvim nekog desetog ali jakog razloga..ustvari, njemu je trebao izgovor za recidiv, pa je resio da opet sebe malo pocasti. Kad smo se pomirili posle 2 meseca, mene je dusa bolela gledajuci ga onakvog..nadrogiranog, pijanog, od lekova za smirenje osamucenog, zapustenog,prljavog...veruj mi I takvog sam ga volela. Ne znam sta da ti kazem... Ponekad verujem u njega, verujem da on to moze, presrecni smo kad smo zajedno, a ponekad mi dodje da zauvek odem jer mislim da mu nema spasa, jer je duboko u svojoj dusi nezadovoljan, frustriran, destruktivan…to je ono sto mora da leci kod sebe, odatle da krene…u to sam 100% sigurna, to je ustvari jedino u sta sam sigurna posle svega. Pokusaj da ga dobro procenis, narocito da spoznas sta nosi u sebi, od cega je satkan…I ne zuri :wink:
repata
Posts: 8
Joined: Sat Jan 22, 2011 2:10 pm

Re: Sadašnji dečko - bivši narkoman

Post by repata »

Joesspappa (na forumu tražim upravo ono što si naveo, a to ovde neću naći...),

I svi ostali... Hvala Vam idem... I nadam se da neće imati potrebe da se vraćam...

:)
Post Reply