Ko je alkoholičar?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re:

Post by PsyTechGirl »

M4j4 wrote:Ja sam se napijala u srednjoj skoli kao luda,jedva sam cekala neku zurku ili rodjendan,ili vikend,bilo sta,samo da se dobro alkoholisem.Pila sam sve dok nisam popusila prvi dzoint,onda sam skapirala da je mucno i dugotrajno piti i piti i piti i povracati,a tek vrtoglavica,i glavobolja,a tek kako ruzno izgleda pijan covek,fuujjj,i od tada alkohol mrzim prakticno,alkoholicare blago receno ne "mirisem",ne mogu da podnesem pijanu osobu pored sebe,smeta mi kad neko pije...dok naprotiv,sasvim odlicno mogu da podnesem drogiranu osobu pored sebe,nije problem,cak mi je i simpa,kad mu/joj ispadne pljuga ili nesto,e secam se kako je to,pa joj dam drugu,tako...a pijanca kad vidim kako se klati po ulici,zaplice jezikom kad prica budalastine i fuuuuj,fuj,fuj...
E potpuno se slazem sa owim !! Weoma slichno ..
I sad kako wi to ljudi moji objashnjawate ??
U chemu je tu finta i kako to promeniti??
Sorry MANSON shto sam owako sad upala, ali owo me wec bash dugo zanima, a nikako neko neshto da kaze na tu temu..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
zelarima
Posts: 1
Joined: Wed Apr 08, 2009 1:33 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by zelarima »

Joj taj alkohol je pocetak za sve ostalo, kolegu kojeg sam opominjao da ne pije sada nemoze niko pomoci.Nije mi ga zao kad je tako lud.Upropastio je sebi mladost a i zivot........
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Baba Naca »

Meni JESTE zao, ali iskreno, svakog alkoholicara i narkomana,
jer mnogi ljudi koji TO NISU,
ne razumeju da je to bolest, kao i svaka druga... :wink:

Ali...IZLAZ postoji - ZA SVAKOGA... :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
vjetrovit
Posts: 2
Joined: Thu Apr 16, 2009 2:28 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by vjetrovit »

Izlaz postoji-mi to svi znamo kao i ti alkoholicari i narkomani. A taj izlaz najvise ovisi o njima-ako oni nece, necemo ni mi.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Ko je alkoholičar?

Post by bojanol »

Ko je alkoholičar? Ja sam alkoholičar.
ligaprvaka
Posts: 1
Joined: Wed May 13, 2009 6:24 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by ligaprvaka »

:partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
Shabanizam
Posts: 22
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:30 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Shabanizam »

manson wrote:Ja sam se drogirao dosta dugo i izvjesno vrijeme se ne drogiram,pod tim podrazumjevam i cigarete ili bilo kakve tablete...da budem iskren tu sam malo licemjeran, jer iako znam da je i alkohol droga ipak ga ne svrstavam u droge...znam da je ovo samo moja pusta zelja...sada ne pijem oko 6 mjeseci ,a prije toga ,od kako sam se skinuo sa droga ,pio sam tu i tamo..ponekad ...mozda jednom ili dva puta mjesecno...e sada mene kopka ...kako covjek zna da je alkoholicar,ja znam da spadam u jako rizicnu grupu ,ali isto tako i da ne pijem po nekoliko mjeseci... pa opet pijem,bez nekog veceg napora...iskreno me zanima sta karakterise taj pojam alkoholicar ,jer ne zelim da popusim i tu foru?
Moj ti je savet da se maneš ćorava posla, pošto mi je cela ova tvoja priča poznata. Tj. bila mi je poznata, a sada mi je jedino poznato da sam alkoholisan svaki dan, a isto tako sam "umeo po par meseci da 'liram". Konkretno, ceo život sam mrzeo alkohol kao takav. Miris, ukus, sve, al' 'oću da ti kažem da i posle ručavanja govana na silu, izvesni period, postanu ti podnošljiva jer u podsvesti ćeraš priču "makar i na silu, samo da mi bude lepše"! Tako da... Ne laži se, bataljuj dok nije kasno!
Želim ti sreću!

* Now playing: Mocean Worker - "Detonator"
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3M8wGdA9-so[/youtube]
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Ko je alkoholičar?

Post by bojanol »

E Šabanizme, Šabanizme, kasniš jedno četiri bajrama.
Shabanizam
Posts: 22
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:30 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Shabanizam »

bojanol wrote:E Šabanizme, Šabanizme, kasniš jedno četiri bajrama.
A jbg, nisam navikao na forume gde su teme stare par godina, pri vhru :) Nisam obratio pažnju na datum. Bedak, nadam se da lik nije skrenuo s' puta :-D
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ko je alkoholičar?

Post by PsyTechGirl »

Shabanizam wrote:
bojanol wrote:E Šabanizme, Šabanizme, kasniš jedno četiri bajrama.
A jbg, nisam navikao na forume gde su teme stare par godina, pri vhru :) Nisam obratio pažnju na datum. Bedak, nadam se da lik nije skrenuo s' puta :-D
Nije veruj mi :wink:
Potraži ga po nick-u po ostalim temama pa ćeš videti..

Pozdrav od mene i dobrodošao :D
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply