Ko je alkoholičar?

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Param-parcad »

Kapljica wrote:@Sanela,hvala :-)....domacinski svijet ovdje,asocirate me na pjesmicu "u svijetu postoji jedno carstvo...u njemu stanuje drugarstvooooo ..." :-))
pa sad...ne treba ici prebrzo sa zakljuccima... :)
Kapljica
Posts: 5
Joined: Mon May 10, 2010 2:08 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Kapljica »

@ P.P e pa ja sam odusevljena s vama :-)))))
User avatar
gazi123
Posts: 1
Joined: Sat Jun 26, 2010 10:13 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by gazi123 »

Uh , evo i mene........ :axe:
Pozdrav svima! :-D
Mislim da imam problema sa alkoholom. Već duže vremena skoro redovito pijem noću. Razmišljajući o razlozima moga uživanja u alkoholu dođoh do zaključka da volim taj osjećaj opuštenosti. Mislim da je razlog i strah od nespavanja i bijeg od stvarnosti.
E sad, vidim da je to postalo malo pretjerano, a fakat mi netreba još i alkoholizam u životu. :roll:
Ajd čitam vas........ :roll:
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ko je alkoholičar?

Post by sanela »

gazi123 wrote: E sad, vidim da je to postalo malo pretjerano, a fakat mi netreba još i alkoholizam u životu. :roll:
Ajd čitam vas........ :roll:
Prvo, dobrodošao :)
Drugo, šta planiraš poduzeti po tom pitanju pretjeranog pijenja?
User avatar
Levichar
Posts: 9
Joined: Sun Aug 09, 2009 9:02 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Levichar »

gazi123 wrote:Uh , evo i mene........ :axe:
Pozdrav svima! :-D
Mislim da imam problema sa alkoholom. Već duže vremena skoro redovito pijem noću. Razmišljajući o razlozima moga uživanja u alkoholu dođoh do zaključka da volim taj osjećaj opuštenosti. Mislim da je razlog i strah od nespavanja i bijeg od stvarnosti.
E sad, vidim da je to postalo malo pretjerano, a fakat mi netreba još i alkoholizam u životu. :roll:
Ajd čitam vas........ :roll:
Isti sluchaj i ovde! Dobro došao kolega! :-D
I ja pijem iskljuchivo nocu, a, kada ne pijem, imam uzasne probleme sa nesanicom. Posto perseni, cajevi za smirenje i ostale zezalice ne rade pos'o kako treba, skoro uvek se vratim svom starom "dobrom" obicaju, a to je savladavanje dve flase belog. :rolleyes: :vom:
Kapljica
Posts: 5
Joined: Mon May 10, 2010 2:08 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Kapljica »

A ja moram piti da bi zaspala,olesim se posteno i onda mogu spavat,inace ne.Evo vec par noci ne dam sebi da pijem,sreca pa sve zatvoreno ovdi poslije 19h,al pitam se ujutro kad moram na posao sta mi je gore,kad ne pijem-nesanica a radim cijeli dan a trepnut ne smijem,zaspacu....ili kad mamurna na posao idem,ko da me neko iz ves masine izvukao.Doduse,zavisi sta sam pila,ako sam votku slozila,budim se pripita i opet takva na posao.Onak razmisljam di me to vodi?Na sta cu licit za jos par godina?Kakv pobogu primjer dajem djetetu?Iskreno,strah me je,taman kad sam se jednog zla rijesila,uhvati me ovo,i nekako osjetim nemam snage,a znam NE SMIJEM SE PUSTIT.Ne znam ,stvarno ne znam
tomislav
Posts: 4
Joined: Mon Jul 19, 2010 2:22 pm

Re: Ko je alkoholičar?

Post by tomislav »

Probaj samo dan po dan.Kaži si danas neču piti a za sutra neču brinuti
Kapljica wrote:A ja moram piti da bi zaspala,olesim se posteno i onda mogu spavat,inace ne.Evo vec par noci ne dam sebi da pijem,sreca pa sve zatvoreno ovdi poslije 19h,al pitam se ujutro kad moram na posao sta mi je gore,kad ne pijem-nesanica a radim cijeli dan a trepnut ne smijem,zaspacu....ili kad mamurna na posao idem,ko da me neko iz ves masine izvukao.Doduse,zavisi sta sam pila,ako sam votku slozila,budim se pripita i opet takva na posao.Onak razmisljam di me to vodi?Na sta cu licit za jos par godina?Kakv pobogu primjer dajem djetetu?Iskreno,strah me je,taman kad sam se jednog zla rijesila,uhvati me ovo,i nekako osjetim nemam snage,a znam NE SMIJEM SE PUSTIT.Ne znam ,stvarno ne znam
Kapljica
Posts: 5
Joined: Mon May 10, 2010 2:08 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by Kapljica »

Levichar wrote:
gazi123 wrote:Uh , evo i mene........ :axe:
Pozdrav svima! :-D
Mislim da imam problema sa alkoholom. Već duže vremena skoro redovito pijem noću. Razmišljajući o razlozima moga uživanja u alkoholu dođoh do zaključka da volim taj osjećaj opuštenosti. Mislim da je razlog i strah od nespavanja i bijeg od stvarnosti.
E sad, vidim da je to postalo malo pretjerano, a fakat mi netreba još i alkoholizam u životu. :roll:
Ajd čitam vas........ :roll:
Isti sluchaj i ovde! Dobro došao kolega! :-D
I ja pijem iskljuchivo nocu, a, kada ne pijem, imam uzasne probleme sa nesanicom. Posto perseni, cajevi za smirenje i ostale zezalice ne rade pos'o kako treba, skoro uvek se vratim svom starom "dobrom" obicaju, a to je savladavanje dve flase belog. :rolleyes: :vom:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: i kod mene isto :shock:
par puta ovako :drinkers: :drinkers: :drinkers: i ko bebica sam
cak slozim po dvi tri zuzice za spavanje i nista...doslovno se osjecam ko nedignut k... :(
joskobabic
Posts: 1
Joined: Fri Nov 12, 2010 10:43 am

Re: Ko je alkoholičar?

Post by joskobabic »

Poznaje li netko alkoholičara u dvadesetima?
Ja ništa ne znam
špedicija
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Ko je alkoholičar?

Post by sanela »

joskobabic wrote:Poznaje li netko alkoholičara u dvadesetima?
Da.
Post Reply