Od , dva zla , jedno je manje ...

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
redrum#666
Posts: 10
Joined: Thu Dec 30, 2010 1:06 am

Od , dva zla , jedno je manje ...

Post by redrum#666 »

Svako onaj koji za metadon kaze da je isto kao i biti na pajdu , nije ocigledno jos uvideo u potpunosti
sve posledice od njega . jos ako si igloman , onda mislim ..., to kao pokvario mi metabolizam , stomak .
Nekazem da je met bezposledican , i da je najbolji , ali meni koji sam na opijatima bio oko 17 god , od toga samo na dopu jedno 7 , a ovo ostalo na raznim zamenama od Valorona , ampula iz bolnice , mofijuma , trodona , i jedno 200 (ali bez zezanja) pokusaja skidanja , od 7 dana do 6 meseci (jednom) .
Hocu da kazem da ukoliko se neko opredeli da bez opijata nemoze , ili nezeli da zivi , onda mora biti brutalno iskren prema sebi . Ja sam trenutno na 280 kapi , i to tako vec oko 3 godine , 4 i po sam na metu . Isvaku zikru mogu da prebrodim , doveo sam se u red socioloski , samopsiholoski , ili kako god .
Znam da barem 50% pacijenata na metu , totalno zloupotrebljava terapiju , jedno 25% , ponekada zloupotrebe , a onih ostalih 25% pokusavaju da nikada ne zloupotrebe .
Ali ipak , ja izmedju 2 zla biram ono manje ..., sada imam 35 ljeta , a sta ce biti tamo za 20 - 30 g , ja cu dati sve od sebe da ostanem svoj i slobodan , da nastavim da pisem , sviram , ozenim se i dobijem decu , a onda kad ih koliko je moguce naucim svojim glupostima (koje nikako netreba da cine) , onda mogu i na onu stranu ...
Hvala svima i nikada neslusajte samo jednu stranu , jer svako doro ima i svoje zlo , jin i jang !!! :evil:
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Od , dva zla , jedno je manje ...

Post by Dreamer »

Hvala sto si svoje iskustvo podelio sa nama,i nemoj se nikad ustrucavati :)

Nego,jel tajna odakle si?
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
redrum#666
Posts: 10
Joined: Thu Dec 30, 2010 1:06 am

Re: Od , dva zla , jedno je manje ...

Post by redrum#666 »

ne nije iz Zrenjanina ... a ti ?
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Od , dva zla , jedno je manje ...

Post by Vivaldi82 »

Ja sam na metu 5 god,i probala sam ga zloupotrijebiti,ali samo zaspim i dugo spavam..Tako da je za mene kao los dop..tj dobar je kao lijek i pomaze mi da se manje drogiram sa H,u periodima uopste.Odavno ne zloupotrebljavam Metadon,niti mi uopste pada na pamet,Metadon je za lijecenje,H za drogiranje..Ja sam tip koji se tesko odluci skidati ,znaci nisam imala bas mnogo skidanja za 10 god na H.,igloman sam,tako da Mi je metadon jako pomogao,da manje narusavam zdravlje i vene..Jer znam ja u kojem sam stanju bila dok ga nisam pocela koristiti...Zato uvek biram manje zlo..metadon.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Od , dva zla , jedno je manje ...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:20 am, edited 1 time in total.
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Od , dva zla , jedno je manje ...

Post by Dreamer »

redrum#666 wrote:ne nije iz Zrenjanina ... a ti ?


Pise ti ispod mog avatara :)

NS
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
Post Reply