Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by Zmaj »

Pozz svima, eto citajuci razne teme,postove ,razna iskustva sa terapijama,dodjoh na jednostavnu ideju,naravno govorim o onim ljudima kojima ne pomaze terapija antagonistima,i koji ne mogu bez supstitucijske terapije: Metadon ili Morfin??Sta bi pre izabrali kad bi mogli da birate??? Ne zelim da me neko pogresno shvati,i da ispadne kako propagiram ili glorifikujem Met,ili Morf.samo bih voleo da znam misljenja....Pozz :)
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by ivica »

Zmaj wrote:Pozz svima, eto citajuci razne teme,postove ,razna iskustva sa terapijama,dodjoh na jednostavnu ideju,naravno govorim o onim ljudima kojima ne pomaze terapija antagonistima,i koji ne mogu bez supstitucijske terapije: Metadon ili Morfin??Sta bi pre izabrali kad bi mogli da birate??? Ne zelim da me neko pogresno shvati,i da ispadne kako propagiram ili glorifikujem Met,ili Morf.samo bih voleo da znam misljenja....Pozz :)
Baš danas gledan jednog tipa zapravo maloprije...stoji polusavijenih koljena, stisnutih usana, diše malo dublje na nos i čačka oko jednog kućanskog aparata. Fino je čisti i razvlači priču o aparatu,on je ima i dobar ovaj,onaj, samo razvlači šprehu i radišan je i poletan i kad ga čovik vidi onako na prvu reka bi sve oke ,pa i jest ,fin momak radišan i poletan šta mu fali nije gladan ni žedan a usto je marljiv i radišan i poletan.
Jučer isto vidin jednu curu kako marljivo i radišno čisti i pere sude i poletna je kao ptičica. Isto kao i ovaj lik danas je i ona istih pokreta ,polusavijenih koljena, sa cigaretom u blago stisnutim ustima i češkanjem po nosu. Moga bi tako nabrajat kada bi se stao prisjećat u zadnjih 5-6 godina kako sam često viđao takve osobe.
Kakve ima veze što ljudi gutaju po 20 hepova dnevno. Ako mogu ih dobivat od doktora jednom tjedno i mogu ić na posa u kino na fakultet u rodilište na mirogoj kakve to ima veze sa bilo čim. Oni su tako izabrali i to je njihova stvar. Ako ih pritisneš i gnjaviš ih da se trebaju skinit to je gubljenje vremena.
Besmisleno. Za mene je takav život besmislen. Ja ga znam,ja san to proša. Samo da me se ne shvati da se hvalim, da se uzdižen, boli mene ona stvar za to. Nema tu filozoffije ko voli nek izvoli!
ignorance is bliss!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by vudd »

Niko te nece pogresno shvatiti,mada, otkad si dosao ovde samo se hvalis i uzdizes.Malo je to upakovano u polu-sigurnost i post-punk kenjanje,ali...vidi se iz aviona :)
u svakom slucaju,nek si nam rekao kako si sve prosao i kako si sad ok... iako mene boli ona stvar za sve to.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by Zmaj »

Nisam ja brate sto je najgore rekao da je samnom sada sve Ok...Ne znam odakle ti to???
Jesam pomenuo da sam bio duze vreme strejt,ali da sam ok,,hm,pa daleko od toga....Jbg,ne bih bio ovde i postavljao neka pitanja da sam ok,pa sam reci...Pozz svakako :) I ne znam cime sam se ja to hvalio i uzdizao,zaista.Mozda sam ispricao svoju pricu koju svako od nas ima,sto smatram da nije nista sad spektakularno...Jbg,ne znam,ako ne smem da pitam da znam vise od onoga sto sada znam,e jbg...
A ti momce,ok,imas svoj stav svoje misljenje...tvoja stvar.Ja samo pokusavam da nadjem pomoc za sebe,
i niti se kurcim niti izdizem...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by vudd »

Zmaje bolan ...pogresno si protumacio.Nije tebi bilo upuceno :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by Zmaj »

Sad sam druze video,i u PP.... :D..Izvini,uff bas sam istrpipovan,pa ne kontam bas najbolje... ;). Hvala za obavestenje svakako!!!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by ivica »

vudd wrote:Niko te nece pogresno shvatiti,mada, otkad si dosao ovde samo se hvalis i uzdizes.Malo je to upakovano u polu-sigurnost i post-punk kenjanje,ali...vidi se iz aviona :)
u svakom slucaju,nek si nam rekao kako si sve prosao i kako si sad ok... iako mene boli ona stvar za sve to.
đankete su odvratne. a najodvratnije od svega je to šta razglabaju o nekekvoj pomoći. ja možda jesam a možda nisan bia na horsu to je nebitno. bitno je da svaki đanki previše sere i mulja samog sebe i pričaju i pričaju i nikad kraja. znam ih ja masu. svi su to ptvrdili. svi se vraćaju. svi se budale..
i šta ti zanš o panku ovco jedna
ignorance is bliss!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by vudd »

ivica wrote:
vudd wrote:Niko te nece pogresno shvatiti,mada, otkad si dosao ovde samo se hvalis i uzdizes.Malo je to upakovano u polu-sigurnost i post-punk kenjanje,ali...vidi se iz aviona :)
u svakom slucaju,nek si nam rekao kako si sve prosao i kako si sad ok... iako mene boli ona stvar za sve to.
đankete su odvratne. a najodvratnije od svega je to šta razglabaju o nekekvoj pomoći. ja možda jesam a možda nisan bia na horsu to je nebitno. bitno je da svaki đanki previše sere i mulja samog sebe i pričaju i pričaju i nikad kraja. znam ih ja masu. svi su to ptvrdili. svi se vraćaju. svi se budale..
i šta ti zanš o panku ovco jedna
Kako nije bitno dali si ili nisi bio na heroinu?Jesi se ili nisi drogirao?
Ako nisi,onda to pravilo da samo ''Djankete''(kako samo nadje ovaj supacki izraz)previse seru i muljaju,i da se svi vracaju, pada u vodu jer otkako si na ovom forumu samo seres i seres i najpametniji si i nista ne valja...Komune su govno,ljudi koji su cisti su govno,Bog je govno...Jedini ti,sve znas i sve si prosa,bia,sazna,otkrija.Ako si ''Djanketa''(bia)onda si se predstavia idealno...U oba slucaja samo seres i seres i seres...i seres.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by Zmaj »

Cekaj rodjace jeb'o Punk sad,nego na osnovu cega ti to mozes da tvrdis,ako nisi radio neke stvari/????Sta hoces da kazes,da smo mi svi budale, da je gomila velikih umova na svetu jedna obicna skupina budala,samo zato sto su otkrili nesto vise od obicnih"smrtnika"..jel???Pa rodjace mi zavisnici u sustini generalno gledano neke podatke,sam mozes pogledati na gooogl-e ,tj ako umes,nadprosecne osobe,osobe sa visim I.Q. od obicnih ljudi.Ne mozes ljude tako karakterisati narkomani i strejteri,a vidim da to pokusavas i da hoces da ljude ovde koji traze pomoc,pricaju svoja iskustva,svoje ispovesti da omalovazis....Ne znam mozda si ti bio navucen ne znam,mozda si smrkao svinjske kozice sta vec,ali ovde ljudi pricaju o ozbiljnim stvarima,znas.
I gde se to mi svi vracamo????Nemam pravo na recidiv,nemam pravo da ispravim gresku,sta?Jesi dosao da podjebavas ili sta,reci...
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Metadon ili Morfin kao susupstitucijska terapija

Post by selma »

''Zvanje/zanimanje: đanki
Interesi: knjige, glazba, informatika, film, kazalište''

:smt112

Nije on ''djanketa'', on je samo ''djanki'' i to po zanimanju :lol: , a voli i u kazalište da ide :)
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
Post Reply