koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by dejanx »

KOLIKO NAM JE METADON DO SADA POMOGAO U ZIVOTU,DA LI SMO SE OSVESTILI OD SILNIH PROBLEMA DOK SMO BILI NA HEROINU,JURNJAVE LUDNICE I SVEGA DRUGOG.JA MISLIM DA JESTE BAR MENI,A ZNAM DOSTA NJIH KOJI KUKAJU ZASTO SU UOPSTE POSLI NA TERAPIJU I KUKAJU DA SU JEDNU DROGU ZAMENILI DRUGOM STO NIJE TACNO,ALI ONI TAKO MISLE,AJDE JAVITE SE I KAZITE VASE UTISKE.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by sunrise »

o metadonu smo svi vec dovoljno rekli i zna se pojedinacno misljenje
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by Zmaj »

Taj fazon...Nekome odgovara,nekome ne....Dok sam ja bio na Metadonu,jedini problem je bio to sto sam imao jaka nezeljena dejstva..pospanost,jedva sam gledao na oci,umor, nedostatak daha, energije,recimo kao da sam bio na nekom od neuroleptika...(Nozinan,Leponex) , slicno...dok Morfin,to je druga prica,ali to nije tema..Meni nije pomagao,tako da sam sada na blokatorima,od kojih mi je isto lose....al sam bar strejt u Pm...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by sunrise »

Dragi Zmaje

tebi su davali maloo previse metadona za tvoje potrebe
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by Zmaj »

Cek odakle ti to??? Davali previse Metadona za moje potrebe...Ne znas mi koliko godina imam, ni koliko sam u prici nista,i odakle ti onda taj zakljucak'?????
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by AnAna_mo »

dejanx wrote:KOLIKO NAM JE METADON DO SADA POMOGAO U ZIVOTU,DA LI SMO SE OSVESTILI OD SILNIH PROBLEMA DOK SMO BILI NA HEROINU,JURNJAVE LUDNICE I SVEGA DRUGOG.JA MISLIM DA JESTE BAR MENI,A ZNAM DOSTA NJIH KOJI KUKAJU ZASTO SU UOPSTE POSLI NA TERAPIJU I KUKAJU DA SU JEDNU DROGU ZAMENILI DRUGOM STO NIJE TACNO,ALI ONI TAKO MISLE,AJDE JAVITE SE I KAZITE VASE UTISKE.
Kako kome.
off topic - ne deri se.
Potpis.
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by dejanx »

samo opusteno ZMAJ je u pravu niko od nas ne zna kome je koliko i cega dovoljno za njegove potrebe,meni se desava ovo da mi je isto da popije 8,9kubika ili 4,5kubika meta,isto se osecam i isti mi je filing,a da mi je pomogao u zivotu to jeste,radim,zezam se,pa dobro nisam ja ni bio mnogo navucen na dop i nemam dug djankerski staz ali da ostavim dop nisam mogao dok nisam krenuo na met terapiju,jer pre terapije sam imao semu 8 meseci u kamenu ja bio iz turske hors i lik ga nije miksovao nego mi je tako davao,odem kod njega i on sastruze koliko hocu i to je to,i onda sledi takva navlaka da ne mozete da zamislite,i jedino resenje mi je bila metadonska terapija da se skinem,u bolnicu medju one ludake nisam hteo,i eto tako dan za danom,mesec za mesecom,godina za godinom ja pijem met i dobro mi je.a dokle ne znam ni sam da ga pijem.
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by Zmaj »

Brate ti kazem jednu stvar,ti ako mozes,a ne znam ni koliko godina imas,pretpostavljam da si mlad,posto vidim sam kazes nemas dug staz.Batali sve idi negde skloni se ,zajebi i Metadon i sve..Nema tu leba brate,samo da znas.Nisi ti dugogodisnji zavisnik pa da moras na Metadonsku terapiju...Videces..
Iskreno pre bih ti savetovao,samo ako imas dobru volju neki antagonist i polako dan po dan...Ja sam uspeo tako skoro 8 godina dok nisam napravio recidiv,ali videces,mnogo je lep fazon kad si strejt..Pozz brate..
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by Sagy »

sunrise wrote:Dragi Zmaje

tebi su davali maloo previse metadona za tvoje potrebe
metadona nikad dosta :)))))
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: koliko nam metadon pomaze sada na terapiji,tj. u ZIVOTU

Post by Zmaj »

Ako cemo vec tako jbg : Morfijuma nikad dosta!!!!! :D
Post Reply