Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:23 am, edited 1 time in total.
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by izabella »

saša-ex wrote:Ne zezam ja dzankije, nego bolest, koja je mnogo gadna...samo iznosim svoje stavove, ko i ti svoje.
ovom jos niko nije rekao da nije "skinut" sa pojedinih droga?... :?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by yasujirozu »

Odmori malo.
User avatar
izabella
Posts: 45
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:06 pm
Location: PISA

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by izabella »

yasujirozu wrote:Odmori malo.
ja sam uvek odmorna... ;-)

***************************************************
Vivaldi kad nastavljas storry-u,postao vidim da je tvoja ispovest krenula malo cik-cak :cry:
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Ispovest je na ispovestima ..i danas je zavrsavam a ovde su rasprave i diskusije..razmena misljenja i malo vredjanja i bockanja sa dozom ciniznma i sarkazma...Sve je to zivot i borbe sa ovisnoscu ..i porazi..Nego ljudi sta bi sa Sinteticom?'Izgubio se u moru...negde..?'
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
toto-rina

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by toto-rina »

Jednostavno, popizdim od tog finog uklanjanja svih psihickih i fizickih bolova koje pruzaju opioidi, toliko popizdim koliko mi je lepo od toga, toliko me to stanje odusevljava da sam jednostavno na jakim dozama manijakalno srecan sto prozivljavam svaku sekundu svoga zivota i sto mi je ovaj zivot omogucio takve privremene begove od klasicnog opterecenja koje na mene i moju psihu imaju moje telo i svi ovi glupavi i iskomplikovani i zatucani zakoni koji vladaju svetom - koji su tu samo da bi nam zakomplikovali zivot i da bi nas drzali u strahu i da bismo bili zauzeti.

Sve sa ciljem da budemo "aaaa, plata, aaa posao, gde, sta, eee kada ce racuni, aaa nemam da platim trecu ratu, aaa stanarina, aa ispiti, eee sutra moram ovo, joooj za koga cemo da glasamo, za nedelju dana kurac, za 10 dana palac, itd., itd., tako sve u nedogled...

...Ne, "oni" ne zele da mi to mozemo da uradimo, oni nas drze non stop u tom tunjavom stanju straha i beznadeznosti sta ce i kako ce biti sutra - i zbog toga ne vidimo gde smo i ko smo.
Pa da to je to otprilike ko to nije shvatio ja ne znam nemam reci za njega. I onda me nervira kada Sanela kaze da smo nesrecni sto nismo kao opsta seljana i malogradjanstina, kako nismo svesni sta to propustamo a sto cemo tek videti bez Metadona. Samo Sanela nije rekla da je ona videla samo jedno stanje a mi uskraceni nekoliko.
Treba zivot proziveti sto bolje i sto iskrenije a da pri tome ne budes zdravstveno ostecen da ne mozes da uzivas veliki deo vremena.

Uvek se zna za koga je komuna, za koga je klinika za koga Metadona a za koga da dozivotno vara, krade i laze. Svako ima svoj put i stacionari nisu za svakoga. To je za odredjeni profil ljudi ne za sve.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

Pa dragi moji ,kolege i saborci ..Nova G.kuca na vrata...Hm(mrzim novogodisnje pranznike i sve sto uz njih ide,cesto se ubedacim jer me muci nostalgija za rodnim krajem..hvala bogu sto je samo jednom godisnje sva ta ludnica)Da ne otvaram novu temu,EVO PITACU VAS OVDE...Kako cete i s kim provesti ove novogodisnje praznike??Da li cete dopustiti sebi neku slabost kao sto su vutra alkohol i sl..ili pak planirate neki opak recidiv samo za tu noc??(e to niko nece priznati,mislim se).Ili ste strogo odlucili ostati streight za Docek nove???

A u Novoj godini sta ste zacrtali??Koji su vam ciljevi?Kako cete i hocete li raditi na sebi??ZANIMA me,BUDITE TAKO DOBRI PA ODGOVORITE;HM, ISKRENO ILI BAR POKUSAJTE::! :D
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

jbg ne ide mi ovo stavljanje muzike,al sam uspela..[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DwpBgJ-WegY[/youtube]
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
dejanx
Posts: 36
Joined: Sat Nov 06, 2010 7:09 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by dejanx »

NECU DA TI KAZEM,LA LA LA LA,HA HA :-D :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :snakeman: KISS.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

eee pa nisam ni mislila da ce neko imati petlju pa svi iskreno napisati..eto bar nisi nesto slagao.Al reci ces ti meni ,oces oces..ako ne ovde onda tamo na chatu..he he.I moljim te nemoj da se ljutis sto te nisam podrzala u pljuvanju komuna,ne mogu da sudim ni dobro ni lose po prici drugih,moram imati moje licno iskustvo..
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply