Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vuk »

Deci bi od rođenja trebalo davati heroin, najmanje dva puta nedeljno, pa postepeno povećavati, radi boljeg razvoja.
I tako dok ne porastu dovoljno da mogu da kradu...ili igraju igrice sa nasilnim sadržajem, onda ih prebaciti na metadon. Ih, kakva bi to zemlja bila! :-D
Moon child
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by sanela »

Ne zachatavajte temu.
Pustite Vivaldi da se bavi svojim životom na ovoj temi.
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by preispitivac »

Sanela u pravu si, ali ovo su neprocenjive izjave. Konacno neko da kaze to glasno. Heroin kao rakija, ujutru i uvece jedna casica i da te bog vidi... Krasno. Jedna lajnica, pa preseces metadonom, popusis dzigs posle, pa spid da se ne ustondiras, sabijes par piva onda se doradis malo i ima da izgedas kao maneken. Ja bih to radio al' nemam vremena, jbg...
Jurim rep
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

oxo wrote:ma gde moze heroin da steti organizmu, jos ako je cist... sta pricate

kazu da je i zdravo ako se uzima umereno, i to uvek posle jela
bojanol wrote:da, da ,da, nikako na prazan stomak :D
Vuk wrote:Deci bi od rođenja trebalo davati heroin, najmanje dva puta nedeljno, pa postepeno povećavati, radi boljeg razvoja.
I tako dok ne porastu dovoljno da mogu da kradu...ili igraju igrice sa nasilnim sadržajem, onda ih prebaciti na metadon. Ih, kakva bi to zemlja bila! :-D
preispitivac wrote:Sanela u pravu si, ali ovo su neprocenjive izjave. Konacno neko da kaze to glasno. Heroin kao rakija, ujutru i uvece jedna casica i da te bog vidi... Krasno. Jedna lajnica, pa preseces metadonom, popusis dzigs posle, pa spid da se ne ustondiras, sabijes par piva onda se doradis malo i ima da izgedas kao maneken. Ja bih to radio al' nemam vremena, jbg...
.....Sta je bre CINICI???STA JE ???
Pa sta sam ja rekla jeste li zaboravili da citate.PRVA RECENICA MOG POSTA GLASI JA MISLIM DA CIST HEROIN STETI:....pa onda da steti mozda manje od metadona,i da je jos stetniji zbog robe koju mu dodaju.ALI DA I SAM CIST STETI:::MISLIM STA SAM TREBALA DA KAZEM:STa BRE GLumite svece i cistunce???STa ste tako cinicni...samo kritikujete ne vidite milimetar vise od vaseg nosa..od vaseg ega,od onog STO ZELITE VIDETI!!!!JESAM MOZDA JA to NEGDE NAPISALA DA CIST HEROIN NIJE STETAN?????PA STA ONDA IZMISLJATE???Posle sam samo dodala da ovde heroin manje krste nego kod nas..ali to se nije odnosilo na pasus o njegovoj stetnosti..nego uopsteno na to koliko sta krste i prljaju....
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Zmaj
Posts: 59
Joined: Wed Nov 03, 2010 5:11 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Zmaj »

Ma daj,hvataju se za svaku rec!!! I ja sam rekao da cist Heroin u terapijskim dozama nije stetan kao neki "obicni" lekovi...i sta sad,tako je,a ovo sto Vivaldi kaze je TAKO...
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by preispitivac »

Zmaj wrote:uzimati cist opijat,Heroin u medicinskim,terapijskim dozama svakodnevno,ne moze da naskodi
Covek napisao ovo, evo, ja mislim da je to genijalno. Cista genijalnost.
Jurim rep
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by saša-ex »

Vivaldi, mislim da je od koke paranoja, ali niko se tebi nije obratio postovima koje si citirala...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Boban »

Ja nemam pojma dokle mislite da se svadjate oko supstitucije.Svako ima svoj izbor a drogiranje je neciji.Neko nema snage,neko nece i to je njihov izbor ne vidim zasto se mesati u spike koje svi jako dobro znamo jer smo ih vodili nekada.Opet mozda je izdrkavanje po tastaturi vid poklapanja falinki u coveku.Pozdravljam vas sve i zelim da vam ne bodu oci postovi koji vas teraju da se svadjate nego da se posvetite svom sranju koje svi imamo drogirali se ili ne.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 1:23 am, edited 1 time in total.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: Pisanje o borbi s ovisnoscu Motiv za skidanje

Post by Vivaldi82 »

A sta je s onim ljudima koje sam gledala na videu koji odu tamo u dispanzer i svaki dan ufiksaju svoju dozu cistog H.mislim znam da su to retki i posebni slucajevi?'Jel i oni stalno povecavaju??pitanje je za Voagera.

Sale naravno da sam se osetila prozvana jer je ovo moja tema ,pa ne dam da me i na njoj podjebavaju...Mislila sam da je cist H malo manje stetan od Meta..al ako Voja kaze da nije sigurno je tako..Samo sam htela da dodam da sam ja u celini vise unistena od prljavstine koju u drogu stavljaju nego od H.Nikad nisam ni pomislila reci da H ne steti..Jer bi ti bilo cista glupost..Ja se ne zavaravam..Nego se kajem sto sam priznala da se jos ponekad radim..na ovom forumu cistih i skinutih koji to koriste protiv mene i da me pljuju...Mislim hipokrite.
Jos nesto ,Sale ,nikad ne uzmem toliko koke da bi imala paranoju(zato je i ne volim samu),nego tek malo,da bi osetila H.I nikad ne pisem ovde kad sam uradjena..jer kad se uradim ..boli me k...za forum..veruj mi..radim kucne poslove ..cirkam pivo i zezam se..

Eto dragi moji ako hocete da se jos podjebavamo i svadjamo..da budemo sarkasticni i cinicni..da se napusavamo..tu sam.Al ipak mislim da to ne vodi ni cemu.....
Last edited by Vivaldi82 on Mon Dec 20, 2010 1:10 am, edited 1 time in total.
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
Post Reply