KAKO??????

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

auuu, sad će petorka.. + 1 gratis(mirzas) = šestorka
vraćam se odmah!
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Re: za archy i lunu...

Post by Jelena »

treba proć godine i godine da se sve to normalizira (kažu duplo više vremena nego šta si se drogira), [/quote]

garantiram ti da ne treba proci toliko vremena. I meni su to rekli doktori kada sam se skidala i moram ti reci da su u krivu. Dovoljno je puno krace da se sve dovede u red.. Osim toga, na zalost, dok god ti i razmisljas o dopu ( cak i kada se skines ) ti se i dalje zabijas na psihickoj bazi i naravno da ti onda ne moze biti bolje. Psiha je strasna stvar na koju ja ne znam kako uticati pozitivno, meni se to konacno desilo samo po sebi ( ili ne, kako se uzme.. ). Ali znate i sami kako pola krize bude kao rukom odneseno kada si dogovorio shemu za dop. Isto tako si mozes natovariti pola krize na vrat samo razmisljajuci o dopu iako vec neko vrijeme nisi navucen.

Hvala Bogu, ja sam u redu, ne mislim vise o dopu, konacno sam sretna u svom zivotu, konacno sam se pomirila i shvatila neke stvari.. Ne postoji savrsenstvo u zivotu, sve zahtjeva zrtvu i neko odricanje, nasa je krivica sto smo se zakacili na nesto sto daje dojam da je sve u zivotu prekrasno i lako, i sada se treba pomiriti sa time da moras zivjeti bez tog osjecaja.. nije to lako, ali je izvedivo.
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

ej dalmosh mirzas

Post by mise en place »

coko ,kao sto Vlado rece poznata prica i klasika narkomanskih-problema ali mislim da je vec "neshto" eto to sto se djelish ovde sa ostalim ali skontaj da tako ljudi dizu ruke od tebe.Mislim cak je jednom moja rodjena majka to rekla .Nakon dugog niza godinja mog drogiranja,rekla je u jednom momentu da ona stvarno nishta nemoze i da mi je nemoguce pomoci.Necu da umrem sine,a sigurno hocu ako ti tako nastavimo ili jos gore da umresh ti prije mene i sta mi onda vrjedi zivjeti..svi odustanu,a tek prijatelji ili ljudi koje zapravo ni ne poznajesh...svi mi.Idi u komunu reko bi ti Manson ili evo ti plan za skidanje preporucujemo te te te i te tablete....samo ti znash..i opet kazem imash podrsku i nedaj se..Neznam da li si skontao ili da li sam dobro objasnijo? a sta je stom djevojkom?.koliko ce ona josh to da izdrzi..pozdrav Banjalucanin...
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

confirmation

Post by mise en place »

Slaze se sa Jelenom..Jelena kako to zvuci od jedne clean osobe,pa trenutno i za mene malo neprihvatljivo,jer jos sam frshak .Juce dobio tableticu za pritisak dobro spavao pa kontam da se josh malo uspavam..potpomognem iglicom boc...atreba proci vremena a to je isto individualno ko kloiko treba,ko koliko "radi na sebi"Svi sto gudrirani pisu i ispovjedaju se morace to i da ponove kad budu cisti,ali onda od sveg srca ,onda osjetish kako boli ,polako jedna po jedna tema kao sto uce u komunama" ja sam to zvao Terapija jer jedan treba da se terapishe do daske,pa i onda nisu ispadi iskljuceni,ali si puno jaci ,svejesniji postupaka ali put je tezak i bez obzira kuda vodi ako imash jasan cilj bice sve o.k. i moze da traje dugo kao sto mislim u mom slucaju..koliko josh puta..ili je zadnji?Sta se desava u glavii i u podsvjesti?
User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

da, sve je to totalno individualno, ali je svima zajednicko da nema lakog izlaska i precice, a mi smo nekako navikli na te precice... Ja sam se morala odreci stvarno puno stvari, samo da izbjegnem sto vise potencijalno losih stvari.. Jedno vrijeme nisam smjela slusati house ( koji ful volim ) jer me nalet srece i zadovoljstva uvijek navodio da ga jos vise podignem i zabijem se, kao da mi bude jooos bolje. Koja glupost, sretan si, ali nije ti ni to dosta nego bi ti sada jos.. Isto tako kao sto kazes; da ti doktor tabletu da se smiris, a ti bi onda nakon sto se smiris jos i da se zabijes... to ti je upravo to..

Nama u tim pocetnim trenucima treba sto manje supstanci koje mjenjaju stanje svijesti ( ukljucujuci travu, alkohol, tablete... ) jer svaka od tih stvari nas moze gurnuti preko one tanke linije, i da si onda kazemo; ma nema veze, samo da se jos zabijem i biti ce super. I onda cim se zabijes, lupi te realnost, lud si sam na sebe, pocinjes se okrivljavati i jebati si mater i onda se vracas na pocetak u onaj stari zacarani krug krivnje, sazaljevanja, pucanja...
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
User avatar
mirzas
Posts: 92
Joined: Thu Oct 06, 2005 1:15 pm

kratko svima...

Post by mirzas »

Sad bi vam svima rado odgovoria ali moram bježat sa posla, tako da ću to napravit u ponedjeljak (doma nemam internet)!

Vlado, ti stvarno misliš da se sa trave prelazi na dop???
Pa ti si konzervativniji i od mojih staraca, jebala te takva teorija!
I ne diraj mi Ramonu, jer ću te zadavit!!!

Jelena, s tobom bi volia razmjenit neka mišljenja, to čemo sigurno napravit!

Archy, puno te volim!

Pozdrav Banjaluci, Saneli, i svima koje sam zaboravio!

Čujemo se u ponedjeljak, valjda će do tada sve izgledat bolje!!!
Bog!!!!!!!!
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Ne mozes me zadaviti... A Ramonu od mene ne moras braniti. Ona mi je jaranica.

Nisam rekao da se sa trave prelazi na dop. Necu ti objasnjavati, mislim da je jasno.

Sve najbolje.

Jelena, tebe rijetko citam na forumu. Koliko razumijem - dobro ti ide. Drago mi je.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Mise-PODSVIJEST!!! Nesto najmocnije u ljudskim bicima... Samo treba je znati ukrotiti i upotrijebiti. A kad to skontas...niko ti nece biti ravan.
Nadji knjigu-moc podsvijeti-Joseph Murphy.
Mirza....samo polako....Jedan dan si pao -ok ! Digni se i nastavi dalje. Drugi dan si pao...ok! Nema veze....otresi prasinu sa sebe i nastavi dalje....
Bitno je da nastavis dalje...a ne da se sjebes sto si pao. Tako da dok god imas snage i volje da ides dalje ok je ...
Polako...kako Vlado kaze-pocni od ponedeljka. Ne znam ima tu nesto...Iako se raja zeza ma prestajem pusiti od ponedeljka i to...to ipak moze i da radi. Ja sam odlucila prije par godina ok..u ponedeljak idem u kliniku. I tako je i bilo. Samo eto...dan ne znaci nista...sve je to samo volja i zelja.
Evo da te pitam....cisto onako(nemoj me pogresno shvatiti)-Da li zelis da prestanes? Jesi spreman? Da li u tei postoji inaj cudni osjecaj-kao neke borbe sa samim sobom...hocu-a tijelo kaze ne ne neces... ???
Da li zelis biti cist? Reci mi...tj vise reci sebi?
Imas Sub-uzmi 6mg ako ti 4 nije bilo ok....Tako je meni doktor rekao...uzmi pola pa vidi kako ide...ako treba jos a ti dodaji po malo. Meni doduse pola (4mg znaci) bi i vise nego dovoljno. Sada sam na .5mg...i eto mrcvarim se tamo vamo...nikako da prestanem. Sta cu...idiot sam znam. Nisam ovoliko ni trebala biti na ovome...ALi eto..trudim se da uzimam i manje od .5(sto je prilicno zajebano..jer su tabletice od 2mg-mini oktagoni-pa ih lomim na pola pa pola na pola pa tu cetvrtinicu na pola. hehehe) I sad mi neko kaze nije u glavi....ma daj. Jeste! Kad meni bude bolje od par mrva to je u glavi...
u svakom slucaju ...mozes ti to!!! Sa S nema zime...nema krize nema nista. I ti to znas. Jebes dop.
Tu si sa nama...polako samo. Mi te necemo pljuvati ako padnes jarane...znas? Nego cemo ti pruziti ruku i pomoci ti da ustanes. Tako da...ne brini. Samo budi iskren...i daj se odluci.
Pisi...o svemu.,...sta mislis...sta se zbiva i to. Ne obaziri se na negativne komentare....mada niko ti ne zeli zlo. Samo svi imaju svoj nacin davanja savjeta-tako da ne zamjeri im.
Zelim ti sve najbolje....
I pazi...rekla sam ti- nemoj oboje da uzimas ok? Je*eno je skroz....

ps. Jelena....to duplo vrijeme i to...kako kome. Svi smo razliciti....meni ce vjerovatno trebati troduplo vise al eto...
Mada u pravu si... Svi zelimo tu neku srecu i zadovoljstvo u zivotu....Samo evo trazimo put koji vodi ka tome. ALi se nekako uvijek zeznemo i skrenemo s puta ....u pm. Bitno je ne predati se...i vjerovati u nesto. Ostalo ce sve doci od sebe
puno pozdrava svimaaaaa!!!
ime nije vazno
Posts: 125
Joined: Sat Apr 16, 2005 9:55 pm
Location: kopenhagen

Post by ime nije vazno »

ja neznam ali ja moram ovdje pohvaliti jednog covjeka. ne sto je nastupio kao moj advokat :D , vec njegov napredak u razumjevanju bolesti i ta kolicina samokritike. zano sam da ce ovaj dan biti super. bravo vlado. znam da je to samo jedna lasta i to ona jesenja. ali nebitno, nek se pojavila. stvar po stvar, laganica relaksica. kako ovo volim vidjeti, kad neko ucini napredak u borbi. hrabro vlado. nadam se da ti moja pohvala i tvoja odbrana mene nece pokvariti popularnost :wink: .
sto se tice mog staza. hvala dragom bogu pa nema dvocifren broj heroinske ovisnosti. to je kad se saberu godine alkohola, duvke, ljepila, heroina, spida... biti tolike godine na heroinu je ono. pa nema nista dosadnije, lazem ima duvka. 17 godina da sam kljucao, to sleep my life away. nema sanse, nije heroin toliko vrjedan
nije bitno ko ima koliki staz. problem nije u stazu. mjesec dana dopa i 30 godina, nema razlike. problem je isti. tako da ono, 12 koracica i ovome i onome negine. i isti problemi manje vise
sto se tice terapije. ja nisam nikad zagovaro na suho. ali sam protiv svake terapije duze od mjesec dana, protiv svakog kucnog, ambulantnog, samostalnog skidanja. institucija koliko je potrebno, terapija pod nadzorom i 2 godine, najmanje, poslije institucije na AN sastanke
sve najbolje i puno ozdravljenja

ps. e luna, i meni je stara tu knjigu poslala kad sam bio na ljecenju. onaj dio gdje se govori o autosugestiji je pravo dobar. taj dio mi je valjao glave, vjeruj mi
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Ime...znam! To je moja biblija. Kad sam u k*rcu...ja uzmem knjigu...otvorim bilo koju stranu i pocnem citati. Odmah se osjecam bolje, snaznije....Prvi put sam je procitala sa 15...i odusevila se. I nadjem je i ovdje...glupani...morala sam je naruciti jer je nisu imali... Knjiga mi je spasila zivot(figurativno)....i mislim da je svako treba procitati. Pogotovo svi na forumu...
Ime...u pravu si....Sve je to bas tako!
Na, koraci, podrska, i sl-je jedini nacin. SVi mi idemo okolo i u krug...ali se uvijek nadjemo na istom mjestu. A i cinjenica da vecina onih koji rade korake i ucestvuju u sastancima su cisti...i dan danas-puno govori.
Svi cemo doci do tog zakljucka...prije ili kasnije. I ja sam se smijala tome svemu....a sada vidim da i nije tako smjesno...tj smjesno je to sto sam uopste odbijala nesto tako efikasno. A...kad malo razmislim...i to ima svoje. Mozda i nisam htjela da uspijem...tada! Ehhh....kad budemo spremni....znacemo da smo spremni. To je sve.
poz
Post Reply