Mogu ja to...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

Mark_Renton wrote:
palefaced wrote:ma sta ja znam, uopce mi nije namjera nekoga vrijedjati, ali meni su svi ti ljudi koji pizde za navucenim ljudima nekako.. hm, djeluju mi malo utripovani u ulogu pacenika i zrtve... na neki nacin podsvjesno pristaju na sve te torture iz nekakvoga mazohizma.
ok ako si krvno vezan sto je teze vec raskinuti... ali ove nekakve dzanki ljubavi... jebo to.
I ja isto mislim... sad se oni tu prenemazu i ti koji nisu navuceni glume zrtve, jer je njima npr. teze da te gledaju u krizi, nego sto je tesko tebi koji kriziras. Ne samo kriza, vec uopste to tvoje drogiranje ih pogadja. Pa ni to drogiranje nije kraj sveta! Evo primer Katarine koja 30 godina zivi sa tim. Ne kazem da tako treba, al' nije to bas tako kako kazu.
da, na ovo sam se zaboravio osvrnuti.
u pravu si kada kazes kako nije smak svijeta... ali da si bas dobio loto i nisi.
zivim i ja 11-ak godina (samo racunajcui hardcore droge, inace skoro otkad znam za sebe se pucam kojecime) sa time... da se nesto ubih kajuci pa i ne ubih niti sam ikada izgubio samorespekt... ali da mi je uzelo velik dio zivota i zatvorilo mnoga vrata - jeste.
a moras uzeti i u obzir kako nisu svi ljudi dovoljno informirani pa te gledaju kroz te predrasude takodjer jako bitna cinjenica da rokanje ti je ruski rulet... uvijek postoji sansa da jednom ne iscupas iglu iz vene nego te pokopaju sa njom.
a gdje su sporogoreci fitilji aids, hepatitis itd... jebenu mi igru igramo prijatel moj, nije to bas tako naivno i cool kao u trejnspotingu a nasi najblizi nas mogu samo gledati i patiti, sto je potpuno ljudski i nikakvo prenemaganje.
ali da covjek sada treba uzeti gan i urokati se jer ima tu ovisnicku licnost pa i ne treba.
pola susjedstva su ti garant pedofili, perverti, potencijalne ubojice koje samo strah od konceskvenci sprijecava porokati pola susjedstva, potencijalni ili neotkriveni silovatelji, lopovi, malverzanti, prevaranti.... u tome moru gadosti mi jos i nismo na dnu skale ma sta ljudi srali o tome.
i am what i am and what will be will be
Anghela
Posts: 12
Joined: Sat Apr 23, 2005 9:42 pm

Post by Anghela »

A sta reci?
Za one koji ne veruju : ne zelim biti zapazena svojom ispovescu ,niti mi je to tragedija u zivotu niti pozornost i sazanjenje kod ljudi...jednostavno to je istina i ljubav!!
Ovo moram da kazem..u jednom momentu citajuci vase odgovore osetila sam se odbacenom i ne prihvacenom.Hvala onima koji me razumeju i na savetima.
Kate,zaista volim to bice ,dvaput sam svoj zivot dovodila u opasnost zbog njega ,sekla sam vene.Probala jesam u z njega neke svari ,ali uvek sam imala neki strah od zavisnosti droga ,mada i dan danas zapalim joint ,to mu je ranije bilo ok kod mene.
Ja njega nisam zalila zbog toga sta je on ,ja sam njega volela i znam da nisam jedina kojoj se takva ljubav desila i normalno je da ne mogu neki ljudi to da shvate jer nisu prosli kroz tako nesto.Ja vas u potpunosti shvatam i vase situacije i ne pravim nikakvu razliku izmedju mene i vas ,njega...svi smo mi isti, napravljeni od istog materijala !
pozz

User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Re: prijem,

Post by palefaced »

mise en place wrote:e bljedoliki mudro zbori uf!
howgh my bloodbrother!
palefaced has spoken!
i am what i am and what will be will be
User avatar
palefaced
Posts: 351
Joined: Wed Oct 26, 2005 6:33 am
Location: usa, baltimore, MD

Post by palefaced »

Anghela wrote:A sta reci?
Za one koji ne veruju : ne zelim biti zapazena svojom ispovescu ,niti mi je to tragedija u zivotu niti pozornost i sazanjenje kod ljudi...jednostavno to je istina i ljubav!!
Ovo moram da kazem..u jednom momentu citajuci vase odgovore osetila sam se odbacenom i ne prihvacenom.Hvala onima koji me razumeju i na savetima.
Kate,zaista volim to bice ,dvaput sam svoj zivot dovodila u opasnost zbog njega ,sekla sam vene.Probala jesam u z njega neke svari ,ali uvek sam imala neki strah od zavisnosti droga ,mada i dan danas zapalim joint ,to mu je ranije bilo ok kod mene.
Ja njega nisam zalila zbog toga sta je on ,ja sam njega volela i znam da nisam jedina kojoj se takva ljubav desila i normalno je da ne mogu neki ljudi to da shvate jer nisu prosli kroz tako nesto.Ja vas u potpunosti shvatam i vase situacije i ne pravim nikakvu razliku izmedju mene i vas ,njega...svi smo mi isti, napravljeni od istog materijala !
pozz
sorry ako si se tako osjetila zbog mojih komentara... nije mi uopce bila namjera nipodastavati te, vrijedjati ili statijaznam. iskreno.
samo sam iznosio svoje vidjenje takvih situacija i manje-vise uopceno govorio.
od moje strane niti si odbacena niti neprihvacena.... sacuvaj boze... iz jednostavnoga razloga sto te ni ne poznajem pa bi bilo glupo apriori tako te eliminirati sa liste pozeljnih.
vremenom cemo se komunicirajuci bolje virtualno upoznati i onda cu znati (i ti za mene, afkors) da li si mi simpaticna ili antipaticna a do tada te gledam bas kao sto si i sama tu napisala da smo svi nekakvi saptnici u istome brodu i naravno zelim ti sve najbolje.
pozdrav.
i am what i am and what will be will be
Post Reply