GLASANJE

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Banovanje-DA ILI NE???????

Poll ended at Tue Nov 08, 2005 7:55 am

ZA
8
44%
PROTIV
10
56%
 
Total votes: 18

User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Ja sam glasala protiv,samo zato jer moji lični stavovi zastupaju slobodu mišljenja,međutim,skroz su na mestu vaši kometari kako i zbog čega treba nekoga banovati.
Uvek može doći i do zloupotrebe banovanja,na kraju krajeva ako se ne slažem sa nekim i ne želim da čitam njegove postove izneću svoje mišljenje,reći mu to otvoreno,zamoliti ga da me ne uvlači u dalju diskusiju(ako sam baš nervozna-opsovati ga),i time završiti priču...
Mislim da je bolje dogovoriti i organizovati sa moderatorima brisanje uvredljivih postova,jer u krajnjem slučaju svako na netu može slučajno zalutati na naš forum,pročitati nečije mišljenje,i odgovoriti uvredljivo ili ismejati osobu zbog istog...
Banovanje bi tada išlo u nedogled...
Internet je(kao i život),pun budala čiji nam se zajedljivi komentari ne dopadaju,i koje ne želimo u svojoj blizini...Protiv takvih ljudi treba da se borimo ali tu su i drugi načini...Istina uvek najviše boli,zato je bolje da ih svojim rečima izbacimo iz takta.Najlakše je banovati nekoga....
Bez ljutnje,ali ovo je moje mišljenje....
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

pa dogovorili smo se.....ali.....
NISTA!!!!!!
Niti se brisu niti ih mi ignorisemo.....
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

@pepeljuga, stvarno mi se sviđa tvoj post i tvoj način razmišljanja. Bez ikakve ironije, sarkazma i sl.

@Luna, brišu se postovi, itekako, čitav niz postova je izbrisan na topicu Diskriminacija narkomana. Autori izbrisanih postova su m4j4 i Styx. Ne znam, dušo, kako se ne sjećaš tih gadosti..zabrinjavaš me..Evo i ovaj post iznad koji je napisala m4j4 će biti izbrisan..šta ćeš, baš je okrutan i nepravedan ovaj svijet :D

@m4j4, s takvim načinom izražavanja, moraš imati ljubavnih problema. Ima tih nekih damskih manira, mnogo lijepih i pozitivnih :wink:
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ali zasto proviciras ljude???????????
zar si zaista toliko bolesna???
Udaras nisko i podmuklo....kao i oni tvoji pingvini....
Nije ok. Daj prestani.
zaboga miloga!!!!!!! :roll:
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Styx,najgori smo od sve dece!!! hehehehee :-D
Image
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

Igla.U.Plastu.Sijena wrote:[quote]@m4j4, s takvim naÄ
Image
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

Banovati se može nick ili IP adresa... ukoliko neko koristi dial-up, adsl (u nekim slučajevima) ili wireless, nema statičku IP adresu, samim tim nemoguće ga je banovati, osim ako ne banuješ ceo adresni opseg, a to je malo bezveze... uglavnom, što uopšte raspravljati o banovanju kad je to skroz glupo???

Videla sam negde, na nekom forumu, opciju "ignore postove od korisnika togitog". Ja mislim da je to odlično rešenje? Ako već čovek ne može u glavi da stavi blokadu da ga ne "dodiruju" postovi nekoga ko nije dobronameran i sl. može to da uradi by click i to je to.

Mnogo veća i bitnija stvar od svega toga je da svako od nas ovde treba da zna ko je i kakav je - razumem trenutno stanje nekih ljudi ovde, ali, čak i zajedljivi komentari mogu ponekad da budu korisni. Ako ni za šta drugo - to što vas neko omalovažava koristite u sopstvenom izlečenju - divite se sami sebi jer nikada ne bi ste dopustili da budete takvi idioti. Moja je lična stvar šta ja o narkomaniji mislim, ali svakome ko je u borbi za svoj život uporan i iskren, skidam kapu. Vaša "mana", "bolest" i sl. je vidljiva ovde, jer ste vi to tako hteli, i svaka čast što imate hrabrosti da je prikažete, a naše, tvoje Iglo i moje, su sigurno negde u nama i stvarno je pitanje da li ćemo imati ikada hrabrosti da ih ovako prikažemo...

Ako budeš imala, stvarno bi bilo bezveze da te neko "poklapa" kao što ti radiš ljudima ovde.
User avatar
starkid
Posts: 136
Joined: Fri Sep 02, 2005 2:36 pm

Post by starkid »

starkid wrote:Videla sam negde, na nekom forumu, opciju "ignore postove od korisnika togitog". Ja mislim da je to odlično rešenje? Ako već čovek ne može u glavi da stavi blokadu da ga ne "dodiruju" postovi nekoga ko nije dobronameran i sl. može to da uradi by click i to je to.
hihihi, samu sebe... ovo se zove narcisoidnost :) :) :supz:

Naravno, svaki korisnik sam za sebe namešta opciju "ignore postove"

i tako :smt061
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ja sam glasao ZA i opet bi glasao ZA , a evo upravo radi ovog KOFRČENJA, banovat treba sve koji ne poštuju tekovine civilizaciskog ponasanja na internetu.Eto ZA,ZA,ZA,ZA 10000 PUTA ZA. :lol:
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

tako je Omare...zivjela pravda!!!!
hehhe
starkid....Neki jos uvijek nisu dovoljno jaki za tako nesto. Naravno, svima nam dodje taj osjetljivi period, ali ima i onih koji su se tek skinuli, i emocionalni su-s toga uzimaju sve k srcu....pogotovo negativno, ruzno, bezobrazno ......Nekad zaboli i previse,bez obzira od koga je. Sjecam se da me u pocetku sve bolilo....ama bas sve. Zaplakala bih radi neke gluposti....ne zato sto hocu ili sam uvijek tako...ne...nekako nemas kontrolu nad svojim emocijama. Eto ...i zbog toga i predlazemo ovo. Jer moderatori vec imaju pune ruke....stvarno toliko toga rade. Ne mogu ni oni uvijek uhvatiti sve-naravno tu smo mii da im kazemo, ali opet....lakse bi bilo eliminisati takve gluposti. Jer ovo je ipak neko sigurno mjesto za sve nas....i zasto da nam neki primitivac to oduzme?
Ignorisati to? naravno...to bi bilo sjajno. Ali, to je malo teze izvesti. pogotovo nama ovdje...Jer svi imamo toliko toga potisnutog u sebi....i cesto moramo precutati, praviti se da ne vidimo, iskulirati provokacije.....i onda dodjemo ovdje i BUM!!!! explozija....
jer ovo je mjesto gdje smo iskreni....gdje otvorimo dusu i srce.....Pa bas zbog toga i reagujemo na provokacije. Naj vise radi praznjenja....ali opet kazem, postoje i oni za koje to moze biti opasno-jer su na sigurnom, i opuste se(sto bas i ne mogu svugdje)....vidis.....postanu "otvorena rana"-kako sunrise kaze....
eto toliko
sve u svemu mislim da je krajnje bezobrazno to sto rade....
Locked