Na Sarajevo

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

Anonimni narkomani
Posts: 12
Joined: Tue May 25, 2010 10:26 pm

Re: Na Sarajevo

Post by Anonimni narkomani »

Anonimni Narkomani Sarajevo facebook profil grupe
https://www.facebook.com/anonimni.narko ... vo?fref=ts
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Na Sarajevo

Post by zeleni »

anonimni narkomani, a na profilu otključan spisak svih prijatelja. teška anonimnost :-D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Na Sarajevo

Post by sanela »

zeleni wrote:anonimni narkomani, a na profilu otključan spisak svih prijatelja. teška anonimnost :-D
To je anonimnst na naš način :D
Anonimni narkomani
Posts: 12
Joined: Tue May 25, 2010 10:26 pm

Re: Na Sarajevo

Post by Anonimni narkomani »

Hvala vam sto ste nam nasli manu,a da niste ni dosli na nas sastanak,impresivno.Ustvari me ne cudi jer smo i mi isto to radili dok smo bili u aktivnoj ovisnosti,non stop smo sudili i trazili manu u svemu,mislili smo da smo mi najpametniji i da sve znamo.Medjutim danas znamo da smo bili u krivu zahvaljujuci sastancima i programu ANONIMNIH NARKOMANA,danas zivimo sasvim novi i drugaciji zivot.Na nase sastanke su svi dobrodosli mi smo ovisnici koji se oporavljaju i pruzaju jedni drugima podrsku.

Vrlo pažljivo čuvamo ono što imamo, jer kao što ličnu slobodu dobijamo kroz program Dvanaest tradicija, tako sloboda grupe izvire iz naših tradicija.

1. Zajednička dobrobit treba da bude na prvom mjestu - naš oporavak zavisi od jedinstva u Udruženju.

2. Za nas, kao grupu, postoji samo jedan apsolutni autoritet, a to je Visa Sila koji nas voli, i koji se manifestuje u našoj grupnoj svijesti. Naše vođe ne vladaju - oni su sluge kojima vjerujemo.

3. Jedini uslov za članstvo jeste želja da se prestane sa uzimanjem droge.

4. Svaka grupa treba da ima svoju autonomiju, osim po pitanjima koja se tiču i drugih grupa ili Udruženja kao cjeline.

5. Svaka grupa ima samo jedan osnovni cilj - da prenosi poruku ovisnicima koji još uijvek boluju.

6. Grupa u okviru Udruženja ne bi trebalo nikada da pozajmi ime, ovlasti ili finansira neki srodan projekat ili pokret izvan Udruženja NA, kako nas problemi vezani za svojinu, novac ili ugled ne bi odvukli od našeg osnovnog cilja.

7. Svaka grupa u Udruženju treba sama da se finansira i da odbija priloge koji dolaze izvan Udruženja.

8. Udruženje NA treba da ostane organizacija u kojoj ne rade stručnjaci, ali centri u okviru naše službe mogu da zaposle stručnjake sa posebnim zaduženjima.

9. Udruženje NA, kao takvo, ne treba da ima posebnu organizacijsku strukturu, ali možemo da formiramo odbore ili komisije koje su direktno odgovorne onima kojima služe.

10. Udruženje NA nema mišljenje o pitanjima koja se ne tiču Udruženja. Stoga, ime Udruženja ne bi trebalo uvlačiti u javne sporove.

11. Naša strategija u pogledu odnosa sa javnošću se više zasniva na privlačenju nego na promovisanju. Potrebno je uvek zadržati ličnu anonimnost u sferi štampe, radija i filma.

12. Anonimnost je duhovni temelj svih naših tradicija i uvek nas podseća da principima treba dati prioritet nad ličnošću.
User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Na Sarajevo

Post by pop@j »

zdravo,
iz Sarajeva sam i čitao sam dosta o vama.
javljam se iz razloga, jer nema facebook račun , pa ne znam imali neko u klubu koji djeli iste probleme ?

imam problem sa prestankom pušenja.
i da, imate li sponzora koji bi prošao sa mnom put od 12.. koraka ?


unaprijed zahvalan _______ (ja bi da ostanem anoniman:)
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: Na Sarajevo

Post by poison »

to je super.ti sastanci su mnogo vazni da se izduvaju ventili,kao neka vrsta terapije i pozdravljam i podrzavam,ovde kod mene u Sapcu je bio neki trip,ono jedan dugogodissnjimatori dzanker je izasao na TV,i pricao o stetnosti droge,i kako se skinuo,bla bla bla,nevalja to raditi,medjutim vidim ga poceo po metadonu,program metadonski
sto je jedan ogroman FAIL,kao neko ko se odvazio da izadje pred kamere uz dogovor sa doktorom B.J***nov**e*,i inspektorom za suzbijanje narkotika,e tog puba kad sam video,sve mi je bilo jasno,jer je bio jednom davno mozda 1997 slucaj,zaplena cistog Peruanskog kokaina,i prilikom transporta se zagubilo nekih 10kg i jace,da bi se pojavio na ulici posle citave decenije,iskusno vrlo vrlo.
Inace vezano za temu,blo bi dobro imati takav program u svakom gradu,jer neminovno svuda je problem,pogotovo za ljude koji izadju iz tih voda pa pocne depresija,i psiha se destabilizuje,onda otici na sastanak...meni je to otprilike kao seansa sa vise psihologa koji te razumeju,i nece da te trolluju,jer nijedan lekar ne razume tematiku,osim ako i sam nije bio uzivalac
Sarajlije samo cepajte Awesome :drinkers:
Image
Image






Anonimni narkomani
Posts: 12
Joined: Tue May 25, 2010 10:26 pm

Re: Na Sarajevo

Post by Anonimni narkomani »

S ponosom najavljujemo da će se 6. Regionalna Zimska Konvencija biti u Sarajevu - Bosna i Hercegovina na dane 16-18 Januara 2015.godine.
Sama Konvencija i smještaj će biti u hotelu Hollywood **** što iznosi samo 2 km od zračne luke i 5 km od centra grada.
Hotel je sam po sebi vrlo luksuzan, s prekrasnim sobama, velikim konferencijskim dvoranama, SPA centrom, beauty centrom , fitness i teretanom, unutarnji bazen, parking sa obezbjeđenjem, itd.
A posebno za ovu prigodu smo uspjeli sve to organizovati po vrlo povoljnoj cijeni:
JEDNOKREVETNA SOBA (POLUPANSION) 41,00 Euro (po osobi / po noći)
JEDNOKREVETNA SOBA (PUNIPANSION) 48,00 Euro (po osobi / po noći)
DVO ILI TROKREVETNA SOBA (POLUPANSION) 26,50 Euro (po osobi / po noći)
DVO ILI TROKREVETNA SOBA (puni pansion) 33,50 Euro (po osobi / po noći)
Cijena uključuje: sauna, bazen, fitness centar, WiFi, parking / garaža.
Molimo da rezervacije napravite direknto na e-mail: info@hotel-hollywood.ba i obavezno spomenuti da dolazite za konvenciju.
Ako vam je potrebno više informacija ili bilo koja vrsta pomoći kontaktirajete me direktno ili na naš e-mail me nasarajevo@gmail.com
Nadamo se da vas sve vidimo tamo !
sova22
Posts: 6
Joined: Mon Jun 23, 2014 11:35 pm

Re: Na Sarajevo

Post by sova22 »

Jesu li ovih sastanci jos uvjek aktivni?
Anonimni narkomani
Posts: 12
Joined: Tue May 25, 2010 10:26 pm

Re: Na Sarajevo

Post by Anonimni narkomani »

Naravno ,javi se na mail nasarajevo@gmail.com jer ne ulazimo na forum cesto
Pozdrav
Anonimni narkomani
Posts: 12
Joined: Tue May 25, 2010 10:26 pm

Re: Na Sarajevo

Post by Anonimni narkomani »

NASA BOS.jpg
Post Reply