Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

Opet mislim da si u pravu, ali korak po korak. Za sad sam sam u tome, zapravo još nisam ni prestao. Ovo što imam ću rastegnuti na 2 dana, a onda kad počnu problemi poduzimam slijedeće korake...Sad moram da idem, imam nešto za obaviti, a rano ustajem jer radim ujutro. Sutra slijedeći post, pa ćemo nastaviti( ako ćeš biti u blizini) Ćao, i hvala
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by Vuk »

Evo ti još jedna stvar da razmisliš kad ustaneš, nema veze što nisi čist sada to čak možeš i da iskoristiš da bi lakše popričao as prijateljem, možeš mu i reći da si trenutno sredjen. Ako to uradiš u prisustvu majke (kako sam razumeo živite zajedno) biće još i mnogo lakše, postaje konstruktivno već. A ako vidi da imaš podršku u kući pre će pomoći. Na kraju trebaće ti neko kome veruješ da se malo šetka s tobom po kraju kad odlučiš da se skidaš, neko sa kim ćeš otvoreno razgovarati.
Imao sam isto iskustvo i ne pričam sad napamet ovo. Od svih prijatelja koje sam uspeo da rasteram upravo uludo trošeći energiju da sačuvam tajnu, lažući i njih i sebe, ostao mi je jedan, jedan kome sam u trenutku kad mi je bilo najteže prišao i rekao kako stoje stvari. Naravno da mu nije bilo svejedno ali je kao pravi prijatelj ostavio po strani svoju povređenost ili sve što je u tom trenutku pomislio i ostao pored mene. To je čovek koji mi je i danas pored ljudi iz NA koji me znaju u dušu najbliži prijatelj, osećam kao da mu život dugujem jer je bio tu i razumeo je da sam bolestan i da tražim pomoć. To je osnovno: Ti tako tražiš pomoć, nije kao da su te svi provalili i osuđivali, ne, sam se javljaš za pomoć i svaki pravi prijatelj će biti tu da ti pomogne.
Možeš to da uradiš, a i ne moraš ali veruj da će ti biti mngo mnogo lakše kako u danima krize tako i kasnije, a naročito kasnije. I ja sam razgovarao sa prijateljem uradjen, nisam imao snage da pričam sa njim čist, a znao sam da ako krene i zikra tek onda mi neće biti do priče...hvala bogu pa sam stisnuo muda da to uradim, danas pored sebe imam neprocenjivo vrednog prijatelja i on ima mene.
Moon child
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by 7474 »

čekaj, šta dva šuta ovo ono??? taj deo nisam nešto skapirao!!! skidaš se dopom??

aj dodji kod mene da se skidamo zajedno!!!! samo ponesi puno para, moj šut je malo jači!!!!


super, uvek nadješ nekog ovde da te zabavi!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by 7474 »

ne, Sanela, reci ti šta oćeš, PIVO JE KRALJICA SVIH KEVA!!!!!

ja ovo trezan ne bih podneo!!!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
VVV -ex prokleti
Posts: 199
Joined: Fri Feb 26, 2010 6:22 pm
Location: Zagreb

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by VVV -ex prokleti »

Evo me opet, upravo sam stavio u sebe zvjerski šut i za mene više NEMA!!! Obrisao sam brojeve iz imenika svih koi imaju ikakve veze s dopom, sutra ujutro ću vidjeti dali da idem otvoriti bolovanje ili ne. Najradije nebi, tek sam se zaposlio, a već sam bio na bolovanju prije 2 mjeseca radi gnojne upale grla pa se ne bih htio dovesti u situaciju da misle da se izvlačim s posla, Treba mi taj posao, jedva sam ga našao.
A što se tiče ovoga što si predložio za prijatelje, mislim da ću morati odgoditi svoje priznanje. Društvo u kojem se krećem ne podnosi junkije, čak do te mjere da je bilo i premlaćivanja svakoga ko se ubojao dopom, a ljudi koji su iz tog društva završili na horsu, zauvijek su izopćeni iz ekipe bez obzira dali su ad čisti i izliječeni ili ne. Takav sam i ja bio, jednostavno su bili prljavi junkiji i gotovo. Bez razgovora.
A moj najbolji prijatelj se trenutno nalazi u veoma teškom razdoblju svog života. Čovjek ima problema preko glave. Čak je i pukao lagano na živce, te se liječi od par psihičkih poremećaja, tako da bi ovo što mu ja imam za reći nebi baš bilo nešto s čime bi se on u ovakvom stanju mogao nositi. Kad (ako) dodje k sebi i kad riješi svoje probleme na ovaj ili onaj način, onda ću mu sve reći. A dotad imam sebe i svoju majku, i nadam se jak karakter.
Uh, sad sam zakljucao ispred monitora i spalio još jedne hlače cigarom. Više niti ne znam koje sam sve stvari tako uništio, i to mi je razlog više da ovu šugavu fazu u životu konačno privedem kraju.
Mislim da mi je ovo jedan od zadnjih postova koji pišem s voljom i osjećajem. Ali od sutra ću se prisiliti pisati i izvještavati što češće kroz što prolazim i kako sa osjećam,te što mi je na pameti (pretpostavljam da znam što će to biti).
Ništa, poželite mi sreću, ovaj put idem na suho, bez ikakvih farmaceutskih pomagala. Slijedeći tjedan radim popodne, pa ću valjda ujutro naći vremena nešto napisati. Ujutro bih još trebao biti koliko toliko ok, ali na poslu će početi pakao. Neka, tako mi i treba...
Pozz...
Svijetlo ne može postajati bez mraka u koji bismo ga stavili
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by 7474 »

drug, zanemari moje trule fazone, pre svega..

puno, puno sreće ti želim!! mlad si, uspećeš sasvim sigurno i to bez neke velike frke, bolova i ostalog..

ne zaboravi da DOLAZIŠ na forum, što češće.. pogotovo što si i sam rekao da među svojom ekipom nemaš nikoga kome bi rekao (podelio jad i ostalo) a kamoli dobio podršku..

zato ovde imaš gomilu ljudi koji će ti veoma srdačno i relativno stručno (iz svog iskustva) pružiti odgovore na sve nedoumice, strahove i osećanja koja te spopadnu a ne znaš kako da izadješ na kraj sa njima.


srećno ti bilo!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by klara60 »

Rece da neces doktoru, da mozes sam. Rece i da si priznao majci-super, to je veliki korak.
E, sad tvoja majka mora biti spremna na sve ono sto je ceka, a da li je? Smatram da bi makar ona, kad ti kategoricki neces, trebalo da posjeti nekog psihijatra da se posavjetuje kako da ti pomogne, ako ne to, da je uputis na ovaj forum, pa da svi pokusamo zajednicki, ovdje rjesavati problem...Ovo ti pisem kao suovisnik, majka, koja kada se upustila u borbu i jeste i nije znala sta je ceka, ali je dopustila da je uce i savjetuju strucna lica (doktori-psiholozi, psihijatri), zatim brojni clanovi ovog foruma, tragala i neki drugim stranicama odgovore, upoznavala se sa bolescu svoje kcerke, nastojala da idem korak naprijed (da saznam sta je ocekuje poslije mjesec, dva...pet...itd) kako bih spremno docekala problem....
Da nije lako-nije. Brojne su nepospavane noci, zivci su se otanjili, stahovi, stresovi, uspononi i padovi...ali u mom slucaju se isplatilo-mislim da smo , moja kcerka i ja na pravom putu...Tako i tvoja mama trebalo bi da bude sprema da u isto vrijeme bude i stroga i njezna i policajac i svestenik i slusalac i znati postaviti pitanje u pravom trenutku i slusati tvoje ispovjesti do zore i znati kontrolisati osjecanja itd,.itd...Probaj od nje napraviti dobrog saradnika-da ti je najveci prijatelj u to ne sumnjaj, ali pomozio joj da se dobro edukuje oko tvoje bolesti.
Zelim tvojoj mami i tebi srecu i uspjeh!
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by Fela Kuti »

prokleti narkoman wrote:Evo me opet, upravo sam stavio u sebe zvjerski šut i za mene više NEMA!!! Obrisao sam brojeve iz imenika svih koi imaju ikakve veze s dopom, sutra ujutro ću vidjeti dali da idem otvoriti bolovanje ili ne.
A dotad imam sebe i svoju majku, i nadam se jak karakter.
Ništa, poželite mi sreću, ovaj put idem na suho, bez ikakvih farmaceutskih pomagala. Slijedeći tjedan radim popodne, pa ću valjda ujutro naći vremena nešto napisati. Ujutro bih još trebao biti koliko toliko ok, ali na poslu će početi pakao. Neka, tako mi i treba...
Pozz...


Druze, ne bih da ti kvarim trenutni filing na cuvenom poslednjem sutu, ali mislim da ako ti je ovo gore posle visegodisnjeg drogiranja svim i svacim jedini plan za resenje jednog komplikovanog zivotnog problema, bojim se da nije bas najbolji koji si mogao smisliti. Cak sta vise, taj ("imam jos peticu, kada je potrosim necu nikada vise casna rec") je najcesci koji se pravi u uradjenom stanju, i nazalost nije nikada dao neki rezultat. Barem za primere koje ja znam, a nazalost znam ih jako mnogo. Ako stvarno verujes u njega, i to jos uz odlazak na posao, mislim da do sada nisi nikada ni bio u krizi. Barem ne duzoj od dan-dva.

Stvarno nisam zeleo da te obeshrabrim, i u svakom slucaju zelim ti mnogo srece u narednom periodu. Trebace ti, kao i svima koji zapocnu borbu sa ovom bolescu. Ali trebace ti i mnogo cega drugog sem srece, jer da je to samo stvar odluke, svi bi prestali.
mama.king
Posts: 40
Joined: Wed Aug 06, 2008 4:47 pm

Re: Istinita priča o jednom životu koji je otišao u k....

Post by mama.king »

U jednu sam stvar potpuno siguran, a to je da nikakvi doktori niti lijekovi ne dolaze u obzir
Mislim da trebas psihu rijesavati i ovisnost-bez strucnih osoba ne mozes!
Evo me opet, upravo sam stavio u sebe zvjerski šut i za mene više NEMA!!
ovo mi je tako poznata recenica-vise manipulatorska -milion i jedan put sam je cula
nadam se da ces odrzati rijec, ali sam se ne mozes izboriti sa svojom bolescu a posebno da ides na posao i da te uhvati kriza na poslu-sta ces tad uraditi???
Zaista ti zelim svu srecu ali potrazi pomoc i uputi majku u sve sto si isplanirao-vjeruj mi majka ti je najveci prijatelj.
ameer
Posts: 82
Joined: Sun Sep 20, 2009 3:24 pm

Post by ameer »

:)
Last edited by ameer on Wed Mar 10, 2010 11:18 pm, edited 1 time in total.
"Slatko i gorko; može se upoznati samo okusom, a nikako preko riječi,,
Post Reply