KOKAIN VS HEROIN

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Sagy »

Heroin je "mala beba",prema kokainu.
Jedina sreća u nesreći je što je koks u našem dijelu planete preskup(u Hrv. gram dođe 100tinjak eura,ima i za 70-80eur,alli tu dobiješ 0,6-0,7 i u pravilu više sječen).

Ja sam bio uvjeren da nakon 5 godina apstinencije od horsa(bez supstitucijskih trerapija),malo bijelog tu i tamo ne može da mi našteti.Tako je i bilo,dok prijatelj pomorac,nije donio 300g iz Brazila,kupio u Rio de Janiero-u.Tamo je na ulici gram kvalitetne koke 5 dolara.
Nakon 1,5 mjesec što smo nas trojica to sve potrošili,na sve moguće načine,šmrkanje,IV,pušenje freebase-a,uz travu i povremeno spuštanje Xanaxima,koje nam je,kao i pljuge,cugu i ostale potrepštine,donosila cura od tog pomorca,jer mi u taj mjesc i pol nismo ni izašli iz stana(ne sjećam se,u magli su mi neke stvari,možda smo 1-2 puta otišli na kratko u neku diskoteku).
Kad je nestalo te koke,probali smo kupit gradsko smeće,koje nas nije ni "taklo",tako da sva trojica završismo na heroinu,jer je bilo,ili čemo na hors,ili na psihijatriju,u kakvom smo stanju bili.

Koka je manje opasna u nas,samo iz razloga što je preskupa.
User avatar
Kroki
Posts: 23
Joined: Wed Dec 14, 2011 5:11 pm

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Kroki »

Sagy wrote:Heroin je "mala beba",prema kokainu.
Jedina sreća u nesreći je što je koks u našem dijelu planete preskup(u Hrv. gram dođe 100tinjak eura,ima i za 70-80eur,alli tu dobiješ 0,6-0,7 i u pravilu više sječen).

Ja sam bio uvjeren da nakon 5 godina apstinencije od horsa(bez supstitucijskih trerapija),malo bijelog tu i tamo ne može da mi našteti.Tako je i bilo,dok prijatelj pomorac,nije donio 300g iz Brazila,kupio u Rio de Janiero-u.Tamo je na ulici gram kvalitetne koke 5 dolara.
Nakon 1,5 mjesec što smo nas trojica to sve potrošili,na sve moguće načine,šmrkanje,IV,pušenje freebase-a,uz travu i povremeno spuštanje Xanaxima,koje nam je,kao i pljuge,cugu i ostale potrepštine,donosila cura od tog pomorca,jer mi u taj mjesc i pol nismo ni izašli iz stana(ne sjećam se,u magli su mi neke stvari,možda smo 1-2 puta otišli na kratko u neku diskoteku).
Kad je nestalo te koke,probali smo kupit gradsko smeće,koje nas nije ni "taklo",tako da sva trojica završismo na heroinu,jer je bilo,ili čemo na hors,ili na psihijatriju,u kakvom smo stanju bili.

Koka je manje opasna u nas,samo iz razloga što je preskupa.

mozda brate jel nisi imao granice. ja sam redovito imo po vise stotine gramme iz domenikanske republike, jesam imo voznje i po tri dana. secam se jednom da sam se vozio 3 4 dana toliko sam bio umoran da sam povuko liniju koke i zaspao. o cistoci ne trebe me niko uciti zato sto mi roba bila tako masna i zuta da si mogo pomosliti da je dpo. Ja kuvao 1gram u amonjak i izaslo je 09-1.0 gramm. Cistije nema.
Al da zavrsim nakon te voznje nisam ni mogo smrkati vise. jel mi nos bio sve raskrveren, pukle kapilari bolelo u p.m. kad sam resio da necu vise ja sam stao. a uradi to na dopu. nema sanse. psiha me ubijala. nisam to znao. nebi ga nikad pipao.
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Sagy »

Nama kad je stradao nos,mi jednostavno prešli na IV,pa fiks svakih 15tak minuta,dok ne padneš od umora...
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Sagy »

Kroki wrote:mozda brate jel nisi imao granice.
Daaa,inače,kokain je poznat po tome,što se vrlo lako odredi granica,pa se traže kamenčići po tepihu itd.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by sanela »

Sagy wrote:
Kroki wrote:mozda brate jel nisi imao granice.
Daaa,inače,kokain je poznat po tome,što se vrlo lako odredi granica,pa se traže kamenčići po tepihu itd.
istina
User avatar
Kroki
Posts: 23
Joined: Wed Dec 14, 2011 5:11 pm

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Kroki »

Sagy wrote:
Kroki wrote:mozda brate jel nisi imao granice.
Daaa,inače,kokain je poznat po tome,što se vrlo lako odredi granica,pa se traže kamenčići po tepihu itd.
upravu si bratac, ali naprimer legnes da spavas, kad se probudis sve je proslo. Uradi to na dopu!!!
Imam jos jednog u svom krugu prijatelja sto kaze da se izlecio od koke, meni to smesno, al na kraju zavisi verovatno kakve si iskustva sa kojom drogom imao. Al poznato je da je Herion naj gora. Ja delim to misljenje. Moguce da ti skontao da je drugacije. ali u sustini obe su ZLO!!!!!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Sagy »

Kroki wrote: ali naprimer legnes da spavas, kad se probudis sve je proslo.
Ma kakvo spavanje,poslije 1-2g koksa,kakvo crno spavanje.Ili šaka Xanaxa,ili pola grama dobrog dopa,ili zovi lerdija,moljakaj,kumi za još bar po grama.
Daj ti nabavi tog koksa,poslije kojeg ti se fino prispava kad pusti,pa da i ja probam :-D
User avatar
Kroki
Posts: 23
Joined: Wed Dec 14, 2011 5:11 pm

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Kroki »

Daj ti nabavi tog koksa,poslije kojeg ti se fino prispava kad pusti,pa da i ja probam :-D[/quote]

kakvi crni dva grama brate? to mi treba samo da se dignem. Ja ti pricam da sam stvarno smrkao, svako drugo vece po 10 mgra.ja sam se stvarno drogirao a ne zajebavo Nama veze. bilo to odavno. zadnj voznju na koki sam imao u tvorzu u sweicarsku.2004 7 gramma u sobu u zatvoru, pa zamisli kakav je to dan bio na koki u zatvoru. to bilo zadnj put. kupio sam dva puta u srbiju koks al to nije ni proslo pored koke.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
Kroki
Posts: 23
Joined: Wed Dec 14, 2011 5:11 pm

Re: KOKAIN VS HEROIN

Post by Kroki »

Voyager wrote:Moze se u Beogradu pronaci cist flex u kamenu, ja sam imao prilike da ga kupim, ali imali smo ovde clana na forumu koji je na Metadonskom odrzavanju i uz to redovno uzima Kokain, to mu je DOC koja mu je najomiljenija.

Znaci zavisnik o Metadonu i Kokainu, kontam da je on ovde bio najpotkovaniji kada je u pitanju cist Kokain u praksi.
I po njegovim recima, uvek nabavlja cist flex u kamenu, ostalo nece ni da vidi i ne znam koliko rece da placa, ali cura moja i ja smo ga te 2005. godine platili 60 EURA jedan tako kamencic od 1 gram.

Pa sta ja znam...bezveze mi je ta droga, jeste rad ludilo, ali kratko traje i za mene nista novo, a hangover je ocaj zivi, uzas totalni...a rad je bukvalno IDENTICAN radu Ritalina/Concerte, samo sto ima taj flash.

No radio sam ekstrakciju cistog Metilfenidata iz Concerta tableta od 36mg...a 36mg je jaka doza, to je kao nesto vise od 3 tableta Novartisovog short acting Ritalina od 10mg - ili evo preciznije, kada zabodes tu jednu OROS 12h long acting Concertu od 36mg, to ti je voznja 12 sati kao da cepas lajnu speeda u kamenu na svakih sat vremena - znaci negde ukupna snaga izadje kao pola camila speeda Amfetamina u kamenu, najcistijeg.
Tako se krece i cena Concerte na crno, 1 gram Amfetamina je 1.200 RSD (12 EUR), dok je jedna Concerta od 36mg 10 EURA, no ako imas bolju semu ili ako uzimas 10 komada, dobijes je po ceni od 8 EURA komad.

Dobijem recimo od 7 tableta 1/4 grama cistog Metilfenidata, dakle jedan ter Metilfenidata u prahu.

Nacrtas minijaturnu crvic lajnu, znaci podelis taj ter u 5 lajnica i izvuces jednu, to je 50mg Ritalina - spuca te kao nijedan Kokain, letis 6 sati kao zmaj...kakav bre Kokain...

A intravenski dato recimo pola takve lajne, dakle nekih 25mg, dejstvo iste jacine, urnebes totalis, ali flash koji Ritalin IV izaziva...brate...to je daleko jaci od Kokainskog, to je perverzija totalna, nisam do tada probao toliko adiktivnu drogu kao sto je intravenski Ritalin.

Znaci Ritalin/Concerta je po meni sto puta bolji izbor nego Kokain i pride sljaka 6 sati str8 u fullu.
Samo sto treba dupli recept i 5.600 dinara za bocicu od 30 tableta.
Concerta 36mg.jpg
Metilfenidat je jedini amfetaminski stimulans koji ima identican mehanizam dejstva i farmakoloski profil kao Kokain, bukvalno se identicno ponasaju, oba su snazni DNRI (Dopamine and Norepinephrine Reuptake Inhibitors) - sprecavaju prirodnu "reciklazu" dopamina i norepinefrina koja se dogodi nakon sto odredjeno vreme dopamin i norepinefrin izbleje na receptorima...

Kokain i Ritalin koce, snazno inhibisu taj proces tako da se dopamin i norepinefrin nagomilaju u tom postsinaptickom prostoru nakon sto ih sinapse ispljunu na dopaminske i adrenalisnke receptore, stoga dolazi do situacije da se daleko vise dopamina i norepinefrina nakaci na dopaminske i adrenalinske receptore koji su odmah ispod sinapsi koje luce te neurotransmitere.

...znci Ritalin isto kao Kokain, samo sto Kokain brze prolazi mozdanu barijeru od Ritalina pa ima flash i intranazalno.

Ta-da...

V

jebo mu ti mater. ok shvatio sam lek full,ubise me covece. Doktore :P
Post Reply