metadon-nova tema

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: metadon-nova tema

Post by AnAna_mo »

Hahahahaha zaboga! :D
Pa nebi ni ja imala krizu da dvije godine ništa nisam uzela, a u međuvremenu pijem non-stop 15 hepova!
Potpis.
slawi
Posts: 14
Joined: Mon May 10, 2010 4:18 pm
Location: HrVAtSka

Re: metadon-nova tema

Post by slawi »

hahahahaha - jako veselo :-)
gle; to je jednostavno moj lijek; kao što netko uzima inzulin, netko lijekove za astmu, netko za tlak i depresiju
isto TAKO ja PIJEM hePTANON ne iz zabave i veselja nego zato jer MI JE POTREBAN::
ako "na njemu" normalno funkcioniram i normalno živim, bivam i postojim zašto da se mučim i izigravam patnika?
a još ako se pri tome NE drogiram (ničime).....
prije toga sam prošla živi živi pakao; mučila se; neprestano se vrtila u krug i gore dole; bila izgubljenja; nisam mogla raditi; nisam mogla
praktički ni živjeti; uglavnom jednostavno = život mi je bio čista KATASTROFA koju više ne želim prolazit; više NE!
a sada dvije godine sam kao da sam se iznova rodila; završila sam fakultet; sada sam upisala magisterij i uz to sam također upisala
za sudskog tumača; radim(ne puno radno vrijeme; ali radim) kod staraca i oni me ne prepoznaju - nitko me ne prepoznaje a ni ja sebe; ja sam DRUGA osoba
------ čak sam se prije koji mjesec prvi put nasmijala od prvog srednjeg; nakon duugo duggooo godina i na očigled su vidljivi moji pomaci na bolje
( u svemu; u svim "stvarima i poljima")
svatko prema svojoj mogućnosti i svom nahođenju - ili?
: lpp pozzdrw
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

slawi wrote:hahahahaha - jako veselo :-)
gle; to je jednostavno moj lijek; kao što netko uzima inzulin, netko lijekove za astmu, netko za tlak i depresiju
isto TAKO ja PIJEM hePTANON ne iz zabave i veselja nego zato jer MI JE POTREBAN::
ako "na njemu" normalno funkcioniram i normalno živim, bivam i postojim zašto da se mučim i izigravam patnika?
a još ako se pri tome NE drogiram (ničime).....
prije toga sam prošla živi živi pakao; mučila se; neprestano se vrtila u krug i gore dole; bila izgubljenja; nisam mogla raditi; nisam mogla
praktički ni živjeti; uglavnom jednostavno = život mi je bio čista KATASTROFA koju više ne želim prolazit; više NE!
a sada dvije godine sam kao da sam se iznova rodila; završila sam fakultet; sada sam upisala magisterij i uz to sam također upisala
za sudskog tumača; radim(ne puno radno vrijeme; ali radim) kod staraca i oni me ne prepoznaju - nitko me ne prepoznaje a ni ja sebe; ja sam DRUGA osoba
------ čak sam se prije koji mjesec prvi put nasmijala od prvog srednjeg; nakon duugo duggooo godina i na očigled su vidljivi moji pomaci na bolje
( u svemu; u svim "stvarima i poljima")
svatko prema svojoj mogućnosti i svom nahođenju - ili?
: lpp pozzdrw
Potpuno potpuno ista situacija je i kod mene što se tiče toga kakav sam bio bez opijata. ne zna se da li sam gori bio na dopu ili bez njega. Uglavnom od 11 januara sam na metadonskom održavanju u Savskom vencu, gde su ljudi fenomenalni, spremni da ti reše koliko mogu i svaki drugi problem. dakle 5 meseci i stvarno se osećam bolje u tom pogledu. krenulo mi je bilo pa stalo, kao se oženio i to je puklo posle dva i po meseca, jer teško je nas razumeti nas zavisnike i naša ponašanja i opsesivno kompulzivna i sva druga koja proističu iz drogiranja. Moja devojka je mislila da može izgleda, pa videla da ne može a ja bih ranije u ovoj situaciji udario po heroinu i/ili alkoholu do uništenja. Sada prvi put u životu "bolujem na suvo". Znam reći će mnogi kako na suvo na metu si. Ok to je meni lek i dozvoljavam drugačije mišljenje, najbitnije je da ja ne uzimam heroin!! Pa sad valja razmisliti svima koji su protivnici da je ovo možda za nas, za neke od nas jedini spas.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: metadon-nova tema

Post by Beobandit »

Dragance mnogi te veoma dobro razumeju. Ne bi toliko pacijenata bilo na odrzavanju i jos koliko ih puzi ka terapiji da ne valja i da nam ne pomaze. Mnogi tek kada se budu zaglavili ko sto smo mi ce shvatiti. Dok jos imaju snage da rade vezbe, da se svadjaju, preganjaju i da spremaju po kuci nije za njih Metadon ali dolazi vreme kada ce im biti potreban kao nista u zivotu.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: metadon-nova tema

Post by Voyager »

Da, dolazi to vreme.
Bas kao sto sam i govorio ovde pre godinu i po dana kada je 90% foruma razmisljalo suprotno od mene.
U Srbiji dolazi od velikih promena u ovom smislu i narod pocinje lagano da otvara oci.

Samo napred Dragance, drago mi je zbog tebe, a i drago mi je zbog svih ostalih koji su poceli da spoznaju same sebe i svoje Volje.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: metadon-nova tema

Post by saša-ex »

Ne znam koliko vas zanima, Alkaloid je u procesu dobijanja dozvole za Sub u Srbiji...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: metadon-nova tema

Post by Param-parcad »

dobar je sub za otklanjanje crva ali to je sve sto o njemu pozitivno mogu reci...droga kao droga...ali ipak lek za one najteze slucajeve i slabice,o metadonu i da ne govorim.
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

Voyager wrote:Da, dolazi to vreme.
Bas kao sto sam i govorio ovde pre godinu i po dana kada je 90% foruma razmisljalo suprotno od mene.
U Srbiji dolazi od velikih promena u ovom smislu i narod pocinje lagano da otvara oci.

Samo napred Dragance, drago mi je zbog tebe, a i drago mi je zbog svih ostalih koji su poceli da spoznaju same sebe i svoje Volje.
Zahvaljujem..i naravno da je ovo dobra stvar za mene jer mi je omogućilo da otkrijem da nisam toliko slab i ne moram da funkcionišem u starim obrascima. Ova situacija koliko god loše izgledala je donela nemerljiv dobitak za mene i za samopouzdanje i za samopoštovanje. Preko noći sam okrenuo stvar nema očajavanja život ide dalje, sve se dešava sa nekim razlogom i treba izvući najbolje iz svega, čak i onoga što izgleda nepobedivo i nerešivo. Kada sam prepustio stvarima da idu svojim tokom uspeo sam da obnovim kontakt sa svojom devojkom(bivšom?hm..ko zna nedefinisana je situacija trenutno) i verovatno ćemo krenuti iz početka što se tiče funkcionisanja od druženja pa videćemo dokle ćemo stići. Dakle pouka je šta god se desi heroin nikako. Da sam to uradio samo bih potonuo u očaj ovako..dobitak je nemerljiv. Možda je neskromno ali ja sam trenutno oduševljen sobom odnosno snagom koju sam u sebi otkrio i naravno čuvam se opasnosti da se ne "pogordim" povodom toga.
dragance72

Re: metadon-nova tema

Post by dragance72 »

Beobandit wrote:Dragance mnogi te veoma dobro razumeju. Ne bi toliko pacijenata bilo na odrzavanju i jos koliko ih puzi ka terapiji da ne valja i da nam ne pomaze. Mnogi tek kada se budu zaglavili ko sto smo mi ce shvatiti. Dok jos imaju snage da rade vezbe, da se svadjaju, preganjaju i da spremaju po kuci nije za njih Metadon ali dolazi vreme kada ce im biti potreban kao nista u zivotu.
E upravo to kad se i kada su čisti kriju kao miševiu po kući i ne mogu da komuniciraju normalno sa ljudima i ni za šta nisu, i nemaju volje onda tek shvate i j asam dotle došao kad nisam znao šta da radim ako ne uzimam onda sam kao biljka ne mogu ništa a ako uzimam mogu neko vreme pa onda opet svi pobegnu od mene i tako u krug. Sada je ovo spas pa ako treba i ceo život ceo nego da se vraćam u onu"čistoću" kad nisam ni za kurac. Pokazaće nauka jednog dana da smo mi ljudi sa defektom ili poremećajem morfinskih receptora ili posledično smanjenim serotoninom ili oba...uglavnom biće vremena da se to razjasni.
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: metadon-nova tema

Post by YugoS »

dragance72 wrote: Sada je ovo spas pa ako treba i ceo život ceo nego da se vraćam u onu"čistoću" kad nisam ni za kurac. Pokazaće nauka jednog dana da smo mi ljudi sa defektom ili poremećajem morfinskih receptora ili posledično smanjenim serotoninom ili oba...uglavnom biće vremena da se to razjasni.
Sa nekim bolom u grudima,teskim uzdahom i jos tezim izdahom,skoro da ovo citirano mogu potpisati.

Tuzno.

Pozdravljam te Dragance i drago mi je vidjeti da ti zivot dobija na kvaliteti.
narkoman sam al' najlepsi.
Locked