moja iskustva

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
boris
Posts: 25
Joined: Sun Oct 18, 2009 2:50 pm

Re: moja iskustva

Post by boris »

moguli još nešto još reči jerjedino ovdje mogu nešto reči,niko me drugi neče saslušati,dali se isplati radi koga biti normalan,ne kažem da odustajem u čemu je fazon može mi li ko reči dali vredi sve ovo skidanje radi koga i u čije ime ja neznam neču se predati samo me zanima radi koga i zašto ,dosta sam se naslušo sranja,i od psijatra i razni ljudi koji nemaju pojma šta je ovo,kako meni može djeli ti savjete neko ko nije ko mi narkoman kad nezna kako je to rako je reči izdriži,nek on izdrži prvo ako djeli savjete mora biti neko od narkomana a neka tamo psiholog ili več šta koja nije popila dva piva imali ona pojma kako ovo izgleda kakvi su ovi osječaji,mogu i ja srati koliko hočeš o nečemu a nemam pojma o temi tu je pomeni greška,vode nas ljudi kojih boli za nas a mi se fatamo za bilo čime kako meni može čista osoba dati savjet de to de ovo,to je čisto sranje koje nepriznam,neču uzeti ništa radi sebe a ne radi nekog psihijatra koji ima samo još jedan radni dan koji misli u sebi šta ja radim sa ovim narkomanom koga jebe sam je kriv a nezna ni blizu koji je taj problem i koliko je težak,zaboliga kuči priča kako je imo još jedan dan sa narkomanima bolih njih zanas pomeni moraš biti narkoman da bi znao kako nam je moždan sam bjesan ali po meni je tako,kažu idi u komunu,smješno šta da pravim kipove od betona i sadim povrče i voče čovječe ja bježim od nas sličnih da nebi ponovo,da budem zombi da radim štami kažu a i cigare ti djele na kašiku ,da te ubjede kako si nov čovjek,netreba mene niko učti hodati ja sam to davno naučio izaču izgovana ponosno ustati i reči evo me sam ko pas ali sam usto neznam,sad neko da objašnjava šta je smisao života ajde molimte znam ja dobro šta je smisao života da budem tamo 2 godine ,nemogu previše sam brz nije zamene,to kažem netreba mene niko učiti ponovo hodati i nametati mi neke ciljeve u životu da zasadim paradajz i da se divim kako sam nešto stvorio,to je zamene prevara i ispiranje mozga da mi oni govore šta je smisao života,neslažem svako od nas bez droge zna šta hoče to je za mene ispiranje mozga i stvaranje zombija svako je pojedinac i svako ima svoje mišljenje niko nemože misliti i raditi ko gomila to je vređanje moje psihe možda sam sjeban,ali nedam da mi otmu ovo malo mog ja,vi radite što hočete,na kraju se slikaju savama ko sa pokusnim zečevima i hvale se kako su izlečile narkomane,i uzimaju pare u suštini ih zabolih kurac za vas nema stručnjaka ako nije jedan od nas ako nije bio narkoman,njihov smješak i razumjevanje okačim mačku o rep ja imam svoje kakvo je takvoje bjesan sam na sve i na sebe i na sistem kojih boli za nas oduvek je tako ,eto ja vama hoču pomoči a nema pojma kakomije i onda vremenom te ubjedi kako je to uredu što oni kažu pošto si ti toliko sjeban od svega da prihvatiš bilo čije mišljenje ,e nedam moje je mišljenje pa makar bilo pogrešno,skida ču se onako kako ja znam,poslušaču mišljenje narkomana,a ne tamo neko medicinskog brata koji bi te najradije izudaro a ne pomogo a na rukama ima rukavice da se nebi zarazio,mi smo za njih smeče,možda grješm,ali mislim ćiste glave da je tako otpad smo za društvo i svi ostali samo gledaju korist neku,evo ja radim sa narkomanima ja sam nešto posebno daj temi neko priznanje,nagradu a kuči kad dođe kaže ženi oni smrdljivi narkomani,jebem ja to sve je to šuplja priča,pomoglomi komuna ,kako nametanjem kolektivne svjesti,jest lako je čovjeku na krizi srati kad nezna gdje od bolova,nas treba lječi ti neko od nas.niko to nemože bolje,jer on zna šta je to i kako je kad nemaš duše niti svoje ja nek se ljute svi ,i ova sanela kod pitanja kaoko se osečate kaže umorna umorna šta mislite od čega od pokušaja da razumi narkomana,kako da razumije kad nema pojma šta je narkoman,zašto u svijetu toliki neuspijeh u lječenju,jer nas pokušavaju lječiti raznorazni psihijatri koji imaju 100gogina koji i nepuše seru stvari iz knjiga koje su iz 57godište daj molim te nisam lud toliko gledaju te ko da si izašo iz pakla,čisto sranje,ja neverujem takvim doktorima.zabolih za tebe,svako lječenje mora biti zasnovano na tom da ti je stalo do pacijenta,šta misliste da je nekom stalo da nas,samo kažu koga jebe sam je sebi to uradio sve je to prevara za mene ,nego uzdajse u sebe i samo u sebe tako češ izači čist i psihički i fizički ko nemože ko ja kod rusa na detoks pa još 20 dana sranja pa ko prihvati realnost prihvati ko ne ima gdje nazad u pakao ko i sve i pakao je za ljude,tako mislim trenutno,doduše ja nikad nisam znao igrati kako drugi kažu samo onako kako ja hoču,nisam beba da mi nameču kolektivnu svijest pa nemogu to prihvati ti sam sebe varam,neču da me neko tuca u mozak jesam narkoman i jesam to 20 god ali još nisam lud svako od nas ima mišljenje i to je njegovo kad mu to uzmu on više nepostiji po meni mnogo puta sam jeo govna nemoram jesti ni posle droge to je moje mišljenje pomoč malo sutra sve je u parma sve je iz koristi toliko
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: moja iskustva

Post by vudd »

E nek' si im rekao Borise Kidrichu...nedajse i pozdravljamte
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: moja iskustva

Post by anfakabl »

Nešto me oči bole, pa ne mogu čitati. Nisam shvatila u kojoj si bio komuni?
all that I want is to play
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moja iskustva

Post by sanela »

E borise, pošto si me spomenuo da ti odgovorim...
Mani se filozofiranja i generalizovanja. Pišeš da ljudi koji nisu bili narkomani ne mogu raditi s narkomanima, izvini ali to je glupost. Glupost je zato što se ne može generalizirati, jer moj razlog što se bavim ovim problemom ne mora biti isti kao razlozi drugih ljudi. Osjeti se ko radi zato što ima iskrenu želju da pomogne, ko suosjeća, koga je briga, a ko je tu da odradi još jedan dan na poslu. Ali, to nema veze sa radom s ovisnicima, nego je to tako u svim profesijama. Imaš ljude koji vole svoj posao i ljude koji ne vole ono što rade. I zato, ne lupaj i ne stavljaj sve u isti koš.

Ali, tebi ne odgovara komuna, jer ti nameću kolektivnu svijest, a ti imaš svoje mišljenje, pa zaboga ti si narkoman 20 godina. (To je kao nešto pozitivno??? Imaš svoje mišljenje kao narkoman. Daleko te to tvoje mišljenje dovelo.) A u komunama su sve bivši narkomani. Pa oni su prošli sve kroz šta ti prolaziš, oni znaju kako ti je, pa u čemu je onda problem? Nećeš da sadiš paradajz? Hajde nemoj zezati...

Okej je biti ljut, ali ovo nije forum na kojem se pljuje po ljudima i programima koji nastoje pomoći ovisnicima, pa ubuduće kad budeš imao želju da popljuješ nekog ko se zalaže da na bilo koji način pomogne ovisnicima zapitaj se koliko TI želiš pomoći sam sebi? Koliko si TI spreman da se mijenjaš? Koliko se TI želiš odvojiti od narkomanije i svih sranja koja ti je narkomanija donijela? Da li si TI taj koji treba preuzeti odgovornost za vlastiti život ili je to zadatak psihijatara ili medicinskih tehničara koji se imaju pravo zaštitit od mogućnosti da dobiju hepatitis ili hiv. Zašto bi oni rizikovali svoj život jer se na poslu susreću s ljudima koji ne cijene svoj život?

I pitaj se koliko ti vrijedi tih 20 godina narkomanskog života? Umjesto da se čupaš svim silama, da bi makar malo živio normalan život, ti pljuješ po načinima koji ti mogu pomoći. Ako očekuješ respekt zbog toliko godina drogiranja, izvini, ali od mene ga nećeš dobiti. Moj respekt imaju ljudi koji kopaju da nađu način da žive bez droge, koji se trude promijeniti i koji se trude živjeti ispravan život, a ne koji okrivljuju druge za vlastita sranja i izbore koje su napravili u svom životu.

Ja ti želim da nađeš način da živiš normalan život!
ameer
Posts: 82
Joined: Sun Sep 20, 2009 3:24 pm

Re: moja iskustva

Post by ameer »

:D
Last edited by ameer on Wed Mar 10, 2010 10:55 pm, edited 1 time in total.
"Slatko i gorko; može se upoznati samo okusom, a nikako preko riječi,,
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moja iskustva

Post by sanela »

ameer wrote:Sta mu dodje to medicinski tehnicar? Isto kao medicinska sestra ili?
jeste.
ameer
Posts: 82
Joined: Sun Sep 20, 2009 3:24 pm

Re: moja iskustva

Post by ameer »

:)
Last edited by ameer on Wed Mar 10, 2010 10:55 pm, edited 1 time in total.
"Slatko i gorko; može se upoznati samo okusom, a nikako preko riječi,,
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: moja iskustva

Post by Boban »

ameer wrote:Sta mu dodje to medicinski tehnicar? Isto kao medicinska sestra ili?
Nesto kao medicinska sestra u pantalonama :D
User avatar
boris
Posts: 25
Joined: Sun Oct 18, 2009 2:50 pm

Re: moja iskustva

Post by boris »

23 dan,više nisam bjesan tup sam,polako se pretvaram u obične ljude,zajebano,držime muzika nema bolova sem zmije oko mog stomaka,jeze. mozak radi sto nasat hranim ga muzkom i ničim drugim,jedemššto koda čemi zadnji put biti.Teško jako zajebano,ali šta je to juriču rekord ostati čist bez ikog,što kaže branimir štulič :ej živote
Kako vrijeme prolazi
Lovu ne nalazim
Prije mi je mislit dala
A sad vise ne.

Kasno nocu ustajem
Brigama se predajem
Da li da idem
Il to sebi teret postajem.

Ej zivote, tesko ovo jebo te
Mani me se zivote oca ti jebem.

Nevolja mi sudena
Nosim je u kostima
A da poraz od ranije
I ne nabrajam.

Kazu ukus je karakter
A karakter je sudbina
Pa sta ja u svemu tome
Htio bih da znam.
to je tako oduvek sam znao samo sam volio i sad je volim drogu i taj mozak,to ti je isto se rastati od žene skojom si živio duuuugo ona otišla a ti nesvataš,e nečute ponovo ti si mene ostavila koga jebe guraču pa doklen stignem,izvinite na rukopisu nemam živaca za pravopis sve mi je teško ali moram nešto reči snekim popričati pa makar reko sranje.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: moja iskustva

Post by PROČITAJ ME »

Samo naprjed Borise.. dobrodošao. pozdrav od Jace.. Znam kako je poslije meta, jer sam i ja bila jedno vrijeme na metu.. ali proćiće te i to stanje ispraznosti. sada budi uporan i to je to što i sam tražiš, zar ne :?:
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
Post Reply