moja iskustva

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: moja iskustva

Post by YugoS »

Borise kralju najveci,
nije me bilo pa samo da ti se javim i da te pozdravim!

Procitao sam sve sta si napisao i mogu ti reci da si jak k'o bizon.Ja sam se utrzao pravo od tvoje price i vjeruj mi da ne znam kako ce meni biti kada budem prestao sa subutexom.
Kako god,ja ti najiskrenije zelim da se izboris i da ne pokleknes.Kontam da ti sad samo moze biti bolje,OK mozda oporavak ide sporo,ali je Oporavak i jednog dana ces izaci na zelenu granu.

Pisi redovno i nedaj se !

=D>
narkoman sam al' najlepsi.
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: moja iskustva

Post by tina26 »

nisam citala sve, autoru teme svaka cast na tome sto se izborio, ali samo bih nesto pitala, procitala sam prvih par postova, i dali je ovo forum narkomanija ili forum pravopis? nije mi janso sto napadate ljude kako pisu, svako ima svoj stila, nacin, i neka pise kako mu pase, onome kome je tesko citati ili se neda neka ne cita, ali cemu naglasavati to , pa nije to bitno ovdije, bitno je da se covijek uspio izboriti sto se malo njih uspije, i na tome mu svaka cast, a sada tocke, zarezi, enter, pa koga briga za to......
User avatar
boris
Posts: 25
Joined: Sun Oct 18, 2009 2:50 pm

Re: moja iskustva

Post by boris »

bio sam napiso danas nešto onda me izbace sa interneta,pa ajd ponovo,danas sam najbolje do sad ,poče sam razmišljati napred,stvarati neke ciljeve,privikavam se polako ali sigurno,u inat tjeram neču da budem još jedan neuspjeli pokušaj,jest u glavi još haos,ali ga sad razumijem i okrečem ga u svoju korist,uzimam iz prijašnjog života ono što valja a ima dosta toga i borim se satim protiv moje ovisnosti,e neču da budem ovistan o ničemu.dostami je svih mojih ovisnosti,uzeču ono što je ljepo iz toga i boriču se do posljednje kapi krvi,sad gledam drugačije puno drugačije,nisam bjesan ko na početku,na početku moje borbe nisam znao ni radi koga radi čega da napustim taj svjet i da uđem u ovaj svjet ,pa mnogi su rekli da ču puknuti ko čačkalica,i tome držalo ,za inatio sam se sve je moguče kad čovjek želi,sve pai ovo ej kad je bila 87,ili 86 nesječam se kad sam počinjo sa tim trava,pa sve ostalo,trave sam ispušio vagon najmanje a ostalo sam trpo lopatama u sebi,znaju me ljudi ovde kažu njemu nepomože bog ,a sad kad izađem videme nevjeruju očima prvo da sam živ drugo kako izgledam dobro se udebljo,kažu nevjerovatno,ma mislim usebi popuši te mi ja sam sam to izguro i još nisam izguro,pa me pitaju kako si,a znam da bi se smijali da sam odapeo neđe naulici rekli bi koga jebe narkoman,obično tim ulizicima i podlacima odgovorim šta te boli kako sam,pogledaj me pa oceni.reko sam možda sam dosadan u toj svoj borbi najteže je biti sam sa svojim demonima,da poludiš bio sam par puta na ivici počnem histerisati,pa onda sav preznojen,reknem sam sebi e nečeš pič.... materina gutaj sad sam sebi si to uradio,uzmem slušalice odvrnem muziku do kraja ne depresivnu nipošto što jaču i bržu ,dobro ja sam stariji ali moj ukus za muziku je komplikovan.od jako metala do pink floyda pa nadalje ,primičujem da polako sve dobija smisao sva ova moja borba koja je izgledala besmislena,vratio mi se i smešak na faci kad vidim kako me ljudi gledaju i čude se da mogu hodati,svi najednom ljubazni,pi...... mat.dvolična do juče se smijali.ja se samo smeškam.niko dok sam ležo u sobi nije nazvo pito dali sam živ niko ni reči,to me isto učinalo jačim,znao sam da neču pukniti ali bio sam jako blizu,koje su to muke nisu još gotove sad znam kako protiv toga i skoje strane i šta raditi i ono najvažnije znam zašto i zbog koga jednostavno radi sebe i nikog drugog,moj je život kakav takav neče niko brisati noge od mene.i ono najvažnije znam kako je biti sam odbačen od svijeta,neka naučio sam mnogo i još sam jači puno jači nego ikad,nije to zanos još sam ja usuštini ovistan ali znam kako se boriti jest da sam ja izabro najteži način,skoro najteži,nisam htio piti tablete nikakve što su mi dali poslije izlaska iz klinike objašnjavo sam kak ve su to tablete za ispiranje mozga ko zombi nemožeš hodati ideš 1 na sat neznaš gdjesi pričati nemožeš,ma reko nečete isprati mi mozak,kako god sam živio imam dosta ljepi trenutaka i to je moje i niko mi neče uzeti,hoču da znam tačno sve šta sam radio u prošlosti hoču da znam sve,ako nisi svjestan svojih grešaka kako onda da se borim protiv toga,bio sam i na nebu i na zemlji,kuco sam na nebeska vrata letio sam sve što droga može pružiti ja sam osjetio,i to hoču da znam kad me neko pita kako je to damu kažem kako je i kolkije ceh za to drogiranje i gdje vodi,nisam ja otkrio ameriku mnogi ljudi su prošli to ali dali je ikoji to uradi sa mojim stažem na mojoj regiji nijedan ,droga je preljepa to je skoro ko ljubav nemožeš je ostaviti to je pakt sa đavolom potpišeš ugovor i uzeti dušo i nakraju nemaš duše niti volje da se boriš,ako ovo prebrodim a mislim da hoču sam sebi ču dignuti spomenik i uvek ču reči ja sam bivši,BIVŠI narkoman,čovjek koji je usto iz mrtvih,pa ajd koji če to uraditi na moj način,i ponavljam svakom narkomanu i onom najgorem budemli imao priliku pomočumu pa nek misle da sam opet počo,nikad neču izbjegavati da mu pomognem.ja se nemam kome pravdati sem sebi to je moja guzica i samo njoj odgovaram sam pao sam usto.reko sam napočetku nama može pomoči čovjek koji zna šta je to kojije okusio to ukratko čovjek koji je bio narkoman,nema tu pameti pogledaj te statistiku poražavajuče koliko se ljudi skine koliko propadne ili završi na groblju ,kad te počnu lječiti ko mene poslali su me kuči bez duše slomljenog mrtvog samo olupinu moro sam fatati dušu da neode iz mene,ili kad mi kažu lječim se metadonom subotexsom,samo ti produžavaju aganiju jer kad tad če doči vrjeme da ideš sa toga pa onda do pakla i nazad nekidan se jedan objesio bio na heroinu imo ženu i dijete malo,ružno reči kukavica ništa drugo ništa nije vredno da bi nasebe digo ruku,zar nije bolje stisnuti guzicu progutati mjesec dana biti živ pa makar i sam,kažu ostavila ga žena ,pa imene je ostavila davno pa i druga pa i treča dobro ove druge mi nisu bile žene ,djevojke,ma ajde uvijek ima druga koja če biti meni slična svaki lonac ima poklopac,najlakše se ubiti.budi jak pa ustani bilo je ljepo dok se drogiraš onda budi spreman da to platiš bori se nečeš umreti od krize samo treba izdržati tako mislim i to sam lično prošo i isprobo,pomeni nato treba gledati koda ostavljaš lošu ženu još je voliš ali moraš je ostaviti.smješno,ali to je jače od ljubavi to je pakt sa đavolom koji ti uzima dušu a i neznaš,a kad svatiš več si zaglibio a nemožeš napustiti jer si vezan za drogu i tekako vezan,moraš uzimati samo da bi mogo fukcionisati,jako zajebano.niko od nas nije ušo namjerno u to ajd još ovaj put pa još jednom i gotovo njezin si pa ti izađi iz tog.to je još jedan dan moj jako dosadan ali sam psihički puno stabilniji sad znam zašto zbog koga i kako .
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: moja iskustva

Post by AnAna_mo »

Pozdrav za Borisa kralja ovog foruma! Samo hrabro lave!!! :thumbsup:
Potpis.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: moja iskustva

Post by PROČITAJ ME »

Borise druže kakav si danas :?: Ima li kakvih značajnih promjena... ajd brate obraduj me malo... pozdrav
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
boris
Posts: 25
Joined: Sun Oct 18, 2009 2:50 pm

Re: moja iskustva

Post by boris »

nisam dugo napiso ništa,da kažem kakvoje stanje trenutno sa mnom i moj glavom,od besmislosti do poboljšanja za mene velikog,razmišljam dobro i pozitivno ,jest bjesan sam po nekad mora se istresati jest zaplačem nekad od muke mora se sve to je izlaženje gov... iz mene.ali idem naprijed ne okrečem se ,samo naprijed,hoču da isplivam više nego ikad ,jest ima tu još mnogo napada na mene i moju psihu,svakakvih trenutaka,emocija svega ,ali odlučio sam čvrsto šta ču i ne odustajem biču čist i gotovo.javiču se još kasnije da šta napišem
User avatar
boris
Posts: 25
Joined: Sun Oct 18, 2009 2:50 pm

Re: moja iskustva

Post by boris »

kako ste ljudi utičeli ivo vrjeme na vas ko na mene,kako vreme prolazi,ja neznam šta da napišem izgleda da sam postao i meteropata ,mozak radi svoje ja svoje i tako svaki dan božiji ,samo da znate kako guram je....,mozak hoče svoje ja svoje rastavljen sam na dva čovjeka imali gore borbe neko kad se prepireš sam sasobom,fizički sam se naviko još malo mrava po leđima,ubi me u kolikoj sam ja zabludi živio,sad neznam da li sam sposoban da se nosim sa životom,neznam kako da rješavam probleme u tri ......traže od tebe svašta u neki mjesec eto sad si dobar možeš,nisam još dobar jest bolje ali borba sa psihom nije lako ko što reko sad sam podeljen na dve ličnosti raspravljam sam sasobom guram onu lošu stranu u pozadinu ali teško jako teško, jako teško izađem i vidim šta je život onda svatim da je sve oko mene barem ovde jako jadno ljudi po ulici prose nemaju nizašta,nigdje optimizma ,koje sranje pa ti budi raspoložen,sad mi svaki đavo smeta svašta prije ništa nisam vidijo jednostavno neznam štabi sa sobom probijam se kao kroz mečavu a mečava nikad stati,umoran sam ali nesmijem stati zatrpačeme i odo ja onda u tri m.....opet samo govorim kako mi je bolje jest,samo gadno je kad si sam,izuzev ovog foruma,svi su davno odustali i pomrli ovdje, ja se nosim vjerujuči u sebe i boga,samo probudim se naveče i nemogu spavati iscrpljen oznojen ko zna od čega više jer kad nas ufati gripa misli da je kriza,ništa idem dalje nestajem nečeme zaustaviti ništa toliko sam uspio sročiti
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: moja iskustva

Post by YugoS »

Borise ,ako ce ti sta pomoci i biti bolje onda da ti kazem da je Vrijeme katastrofalno vec 2-3 dana i da te to dodatno sjebava.Ovako ce ti potrajati do ponedeljka.
Ja sam poceo da pratim biometereologiju i kontam da to utice na nas Komancose u vecini slucajeva.Zato stisni zube,vidim imas muda i za koji dan ce biti bolje 100 %.
Kad prodje ovaj Ciklon,javi jesam li bio u pravu.

:idea:
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: moja iskustva

Post by Baba Naca »

Ako kazem sebi: Naco vreme je ocajno, osecam se ocajno,
onda sam jednostavno jednoga dana donela odluku
da uvek u meni i oko mene bude "sjajno" vreme, ma sta se dogadjalo napolju,
i tako se uvek osecam sjajno. :wink:
Smejte se vi smejte, ali do MENE je hocu li da budem dobro ili necu, :lol: .

Pozdrav JugoZvezdice i poseban pozdrav tebi Borise - majstore, samo izdrzi,
pocetak je najtezi, ljubi babac.
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
tina26
Posts: 95
Joined: Mon Aug 31, 2009 1:28 pm

Re: moja iskustva

Post by tina26 »

naco to zvuci divno, ali tesko je to u praksi napraviti, tako zavarati psihu, u teoriji je sve moguce ali u prksi bas i nije, barem sam ja tako skuzila, meni mama isto uvijek govori kada izades vani po zimi kazi sebi nije mi zim ai nece ti biti zima, pokusala par puta, ne uspijeva, mozda mi psiha jos nije dovoljno jaka da mogu sebe uvjeriti u nesto sto nije, kako to nauciti, kako napraviti, tesko pitanja na koje nisam jos nasla odogovor
Post Reply