sad belaj sa lexiliumom

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
lexilium
Posts: 32
Joined: Mon Oct 05, 2009 11:00 am

sad belaj sa lexiliumom

Post by lexilium »

Pozdrav svima, bivšim narkosima i onima koji su još navućenim - sa željom da se skinu.

Ono da Vas čitam duže vrijeme to se zna da me pišem :D .
Odma da krenem. Bio sam na heroinu 10 godina skino sam se i ne drogiram se pune 4 godine. O poćecima nebih piso kad su nam slični. Evo samo da napišem za one koji se žele skinuti moj primjer. Pokušavo sam sam sa hepom, na suho, u bolnici ništa eh ovaj zadnji put 2005. mi je puko film shvativši sva poniženja i sranja kroz koja sam prolazio. Zamolim staru za posljednju pomoć i ako me se maltene odrekla al to nije tako, starci uvjek vole svoju djecu i uvjek pomažu bez obzira u kakvim sranjima i kako zabelajiso. Zamolim je da me izolira na jedan dugi period koji je trajao godinu dana al da bude sa mnom na vikendicu koje je malo podaleko od grada busa nema, taxija nema, samo autommožeš u grad po doping. Opalim ja tu godinu jest bilo teško i gusto al uspijem iz dana u dan sve lakše i lakše moram napomenut bez ikakvih tableta ni apaurina nikakvih tableta baš ništa. Jedan vid komune samo što je stara s tobom.
A sad u zadnje vrijeme sam se navuko na lexilium ne znam šta mi bi pijem ga kutija od 3mg dnevno 30 tableta dnevno u zadnje vrijeme ga jedva i mogu i kupit ne daju mi ga više u apoteci moram se moljekat i blamirat i toga mi je dosta probo sam i to sam da bacim al neide, crnjak mi sad ponovo rać starcima ne znaju ništa misle da ništa ne uzimam 4 godine ono jest da mi je drago što nisam više ovisnik o heroinu, al mi i ovo sa lexima počelo smetat kažu nesmiješ naglo prestat što nemam pojma o tome. Kako da se skinem bez neke krize jer je kriza od njega odvratna imal kakva zamjena da smanjivam to znam al kako na koji način koja procedura kolko ujutro kolko naveća kolko preko dana.
Ja mislim da ste me shvatili i hvala svima ako išta napišu a pogotovo onima koji dadnu neki dobar savjet.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by sanela »

Otiđi ljekaru.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by sanela »

I nemoj ni slučajno naglo prekidati. Samo postepeno i nek ti ljekar odredi način kako da prekidaš.
lexilium
Posts: 32
Joined: Mon Oct 05, 2009 11:00 am

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by lexilium »

Joj Sanela, prvo hvala ti, al ja i psihijatri (joj to mi tako teško pada njima se obratit) vjeruj mi podsječa me odma na one stare dana. Ako je iko imo problema za zepinima nek piše.
U svakom slučaju hvala ti Sanela.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by AnAna_mo »

Nemo definitivno prestati samo tako, ja sam isto olako shvatala lexe, pa sam se malo zeznula.
Najbolje da odeš nekom doktoru dok te to nije vratilo na staro.
Potpis.
lexilium
Posts: 32
Joined: Mon Oct 05, 2009 11:00 am

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by lexilium »

Mostarko hvala na savjetu, na staro me neće vratit prije bi sebi ruku otkino jednostavno imam želju da prestanem i sa lexima a najviše me strah odjednom probo sam uspjevo po 5-7 dana i strahota je bilo a doktoru onom što je vodio moju šifru crnjak mi otić a drugom da idem otiću al kontam možda je ovde neko bio u sličnoj situaciji pa kontam da podjelim iskustvo sa tim nekim.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by Baba Naca »

lexilium wrote:Ako je iko imo problema za zepinima nek piše.
Ja sam Baba i ja sam zavisnik (bas taj koji trazis) i alkoholicar!
Dobro ti meni dosao na forum, dragi Leksilijum!
Ja znam 100% da nikakve ali bas nikakve veze nema od cega sam ja zavisnik,
dal od ovog ili onog ... ako je to ovo ili ono psihoaktivna supstanca.
Bez kriza skidanja nisam imala,
(ne iskljucujem bas ono "skidanje na note" pod strogom lekarskom kontrolom i sa smanjivanjem po 5mg dnevno),
ali su bile "podnosljive" ,ako sam vagala mogu li vise da se razbijam ili cu u zivot ili u smrt.
Moje su doze bile ogrooomne, 150mg postalo je malo, a vise od toga postalo je premnogo,
napisacu ti samo da kada sam shvatila da ne mogu vise da zivim tako jednostavno sam odlucila i potrazila pomoc u NA.
Sada mi je mnoooogo bolje nego pre i Bogu hvala danas sam skroz cista i trezna bez icega.
Kako?
Shvatila sam u udruzenju NA,
da zamena jedne vrste droge drugom samo iznova aktivira nasu bolest.
Znaci za mene licno jedino vazi SKROZ CISTA BEZ PAS.
Mozes da odes kod lekara opste prakse i potrazis savet, ali ja licno sam prekinula sama SVE, odjednom,
sto naravno nikave veze nema sa tobom valjda i to zavisi od coveka do coveka.
Aj, pa tako, pisemo se, HUG od Bakute i proooobaj skidanje bilo kako bolje nego nikako. :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by vudd »

E moj''belaj sa lexiliumom''
Kojem ti kurcu sviras,mislim iz kojeg dura?!0 godina na horsu?A sad te jebe lex?Jooj frka ti otic kod doktora...Daj ne seri Tite ti
(joj sto ne mogu foliranata vise...)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by PROČITAJ ME »

uuuu tabletomanija. Opasno braca.. prošla sam kroz sve moguće krize raznih droga, ali kriza od tableta je zeznuta pravo. Kažem da te razumijem ja sam svoju po ko zna koji put krizu uspjela skinuti samo odlaskom u centar reto, a inače zaista ne znam kada i kako bih se skinula... vjerovatno se ne bih skinula nikada kako sam bila krenula, ali eto može se i od tableta pobjeći, ali negdje gdje nemaš dodir sa apotekama. Ni meni nisu više davali u gradu, pa sam slala starog da mi uzima. Strašno. Sramota. Ma može ti pričati ko šta god hoće da to kao i nije neki problem, ali i sam znaš da jeste i to golem problem... ako ih nemaš u tom momentu šiziš, psiha.. ludilo.. ne znam šta bih ti mogla pametno reći nego, da ih pokušaš smanjivati svaki dan po malo... a možeš ih i sam sebi naglo ukinuti, što i nije tako strašno... teško jeste prvih dana, ali poslije ti bude drago što si se rješio i tog problema... ako imaš želju, ma ukini ih, nećeš umrjet bolan... šta se plašiš.. sve to prođe.. ja sam ih naglo bacila, preko noći.. ne zato što sam htjela, nego morala, nema ih i tačka... Danas sam dobro hvala Bogu... idi malo protiv sebe isplati se... srećno od bivše tabletomanke i... ma nije bitno... pokušaj.. ne gubiš ništa... Joj da mi je neko pričao da ću ja onakva danas ovakva moći i željeti posavjetovati i pomoći nekome rekla bih mu da se goni, da je lud i ko zna šta već.... eto... ćao... :smt017 :smt018
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
lexilium
Posts: 32
Joined: Mon Oct 05, 2009 11:00 am

Re: sad belaj sa lexiliumom

Post by lexilium »

Jebajiga Vudd mene sad mući ovo a ono je prošlost a što Naca kaže ovisnost je ovisnost. Imam ja namjeru otić doktoru al me interesuje šta raja koja je imala iskustva sa ovim kaže pa možda i bez doktara bacim. Vidiš kako Naca i Pročitaj me, baš gotivno savjetuju (vjeruj mi dali su mi dodanu injekciju želje). Govno od 2,50 markice da me sjebavaja bezveze baš. Kontrolisat se znam kad hoču pokušaću sa smanjivanjem. I folirant nisam Vudd ipak sam ja malo stariji nisam balo da bi glumio nekog narkomana to mije najmanji cilj, imam dva divna sina, divnu i razumnu ženu koja je čitavo vrijeme bila uz mene i sad je sretna ko daje bingo dobila a nezna da pijem zepine, neću ni da joj govorim. Jednostavno nek to bude moja tajna koju ću sam ugasit uz pomoć Vas i stručnih osoba iz ove oblasti.
Puno pozdrava Vudd i sve najljepše i najbolje ti želim od srca
Post Reply