lijecenje hepetitisa c

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

saša-ex wrote:Klara, kao sto se puno puta ispostavi kao istina, mnogo puta smo mi upuceniji nego lekari, tako vam je i Fela Kuti objasnio na jednostavan nacin ono sto vas sada zanima.
Tacno, Sasa, zbog vaseg iskustva i otvorenosti, te zelje da svojim savjetima , po ko zna koji put (ponekad se pitam-kako vam ne dosadi) pomognete svakome onome kome treba savjet, pomoc, ja sam na ovom forumu. Fela mi je sada sasvim jednostavno objasnio tacno onoliko koliko me trenutno zanima (hvala mu), a Davor mi ulio nadu....Kad dodje vrijeme, pitat cu ja sve sto me tada bude zanimalo (detalje, reakcije, rezultate itd.itd.)Pozdrav.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by winston85 »

Drzte se ljudi....
Bobi, prijatelju, sta bi na testu?
Jesi dobio terapi?
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Boban »

winston85 wrote:Drzte se ljudi....
Bobi, prijatelju, sta bi na testu?
Jesi dobio terapi?

hahhaha wins matori nije to penicilin pa da se tako lako dobija.Ostavio sam im krv koju su zamrznuli pa ce poslati za bg kad bude komisija sredinom aprila kako oni procenjuju.Ja cekam.Rekli su da imam sve uslove jer PCR je pokazao da imam i vise nego dovoljan broj kopija virusa u krvi i fibrozu 1 stepena sto nije strasno jer ih ima 4,jer moras imati fibrozu da bi dobio terapiju.Ostaje samo vreme...Pozdrav
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by winston85 »

Jbg. ne znam o tome mnogo, zato i pitam.
Znas kako je Milan tarot opisao srpsko zdravstvo, ovako nekako;
-Ovde ljudi izgleda ne shvataju da moraju da plate da bi umrli. Ne moze se umreti besplatno.
-Pa posle krive zdravstvene radnike sto ih vracaju kuci, sto ih odma ne lece, pa kad se jedva dovuku do klinike onda kazu, pa gde si ti do sada??? E pa nema sada pomoci...
Nista licno Bobi...
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by klara60 »

Danas je Dan borbe protiv hepatitisa...Evo nasla sam jednu jako dobru brosuru o hepatitisu C, iz koje se mnoge stvari o ovoj bolesti mogu nauciti. Eno je na stranici www abchepatitis.hr
Visions

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Visions »

Jel zna neko tacan naziv onog leka za koj su rekli da ce ga uvesti u terapiju zajedno sa pegazisom i ribavirinom?
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Fela Kuti »

ovo ono wrote:Jel zna neko tacan naziv onog leka za koj su rekli da ce ga uvesti u terapiju zajedno sa pegazisom i ribavirinom?
Lekovovi koji bi trebali biti nadopuna 2alfa-interferonu (pegasis, pegintron) i ribavirinu (copegus) u novoj tzv. trojnoj terapiji su:

-BOCAPREVIR (SCH 503034)
-TELEPREVIR (VH-950)
Visions

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Visions »

Zna li se kada ce poceti ta trojna terapija?Dali se ti lekovi mogu vec sada kupiti i koristiti uz standardnu terapiju?
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Boban »

ovo ono wrote:Zna li se kada ce poceti ta trojna terapija?Dali se ti lekovi mogu vec sada kupiti i koristiti uz standardnu terapiju?
Jako je tesko to reci mislim da ni oni sami ne znaju.Komisija u Bg ima neke tendere i danas mi doktorica kaze da od novembra prosle godine nisu dobili ni jedan lek PEGASYS kaze da se to nije desavalo do sada ali kaze da u junu je opet tender i da bi trebalo tada da pocne sa davanjem stare terapije pegasys/ribavirin.Za ovu trojnu terapiju sam cuo ali zaista pojma nemam kad ce stupiti na scenu ako je ovako stanje sa ovom terapijom mogu misliti kako ce tek biti sa tom novom.Pozdrav
Visions

Re: lijecenje hepetitisa c

Post by Visions »

Zato ja i pitam.Kalkulisem dali bi mogao sam da kupim te lekove ,pa da im dam da me lece kako valja...Pitanje je dali oni mogu da se kupe i posto su?
Post Reply