1000 pitanja

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
HonkyTonkWoman
Posts: 79
Joined: Wed Sep 02, 2009 1:11 pm

Re: 1000 pitanja

Post by HonkyTonkWoman »

AnAna_mo wrote:Pa meni stvarno nije jasno kako neko poslije horsa može da puši travu, meni se ona toliko gadi, a prije navlačenja i na početku sam obožavala zapaliti. Onako sređena ne bi ni sjetila da uvlačim dim. Sada je ne mogu smislit, povraća mi se na onaj njen "miris". I mislim da to nije nikakva apstinencija, trava je droga, bila ona lakša ili ne, i nas narkomane-ovisničke ličnosti vodi u teže droge i u recidiv. Znam masu prijatelja koji godinama "samo" puše, i ne pomišljaju na kemiju. Nije to ono "sve do jednom", stvarno zaziru od tih stvari. Ali mi smo već druga priča. Možda pametujem, ali to je moje mišljenje i točka.
to je tvoje misljenje.ok. ali ne mozes generalazirati.ljudi nakon dopa su svakakvi i sveka pojedinost je individualna. ja sam prije dopa bila bas pljugerica,volila sam ful pusut.na dopu ne.cak sam i prije dopa dok sam pusila nakon nekog vremena prestala sam jer mi vise nije pasala. sada ,vec 2-3 g.zapalim pljugu s gustom i sta.nije da me vuce na dop jer me ni u jednom momentu pljuga ne asocira na dop . svakome je drugacije.to sam htjela rec.
SISTER MORPHIN
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

.

Post by anfakabl »

Ja sam sve naopako uradila. Počela sa dopom a završila -valjda- sa ganjom. Radije sam zapalila džojus kada sam se skidala nego gutala tablete.
Sad nadoknađujem duvanje koje sam propustila kao uzorna tinejdžerka :) s tim da nemam varijantu/dilera, nego kad naleti. Prija mi.
all that I want is to play
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: 1000 pitanja

Post by PsyTechGirl »

Pawa wrote:HTW daj Bože da si u pravu, ali ono zbog čega ja ne mogu na takav način da gledam i rezonujem stvari je što nije tu u pitanju "samo joint" koji će on kupiti na trafici ili prvoj prodavnici i izduvati ponekad. Sve to vuče jedno drugo. Da bi došao do njega mora potegnuti stare "veze" i “prijatelje” sa kojima više od jedne decenije on nije igrao klikere, basket ili išao u pozorište, već se drogirao. Svi oni su još uvek vrlo aktivni u svom drogiranju. Godinama je dokazivao da ne može da kontroliše stvari i nakon toliko vremena sve ljude oko sebe vrlo uspešno ubedio u to. Pokušavao n puta do sada da se skine i pravio isto toliko recidiva. Te priče tipa trava nije štetna ili u još boljoj varijanti da je lek ili nešto tome slično kod mene baš i ne piju vodu.

Ovde si u pravu 100%.
Ja smatram da je trava zadnja spona koja stoji izmedju teškog narkomanskog života i čistoće.
I smatram da se ne može kontrolisano uzimati. To ni jedan narkoman ne ume. Da ume, ne bi nikad ni postao narkoman.
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: 1000 pitanja

Post by AnAna_mo »

Izvini Pawa, moram priznati da nisam pozorno čitala početak teme, pa zato sada ima nekih neslaganja u ova dva zadnja posta.
Što se tiče ovog zadnjeg, stojim pri tom mišljenju, a u onom prije sam opisala stanje između mene mog prijatelja - kako mi nekad smeta ta njegova pretjerana briga (iako znam da su namjere i više nego dobre), a da nisam pročitala sve o toj tvojoj osobi. Moja krivnja, jebiga :wink:
Potpis.
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: 1000 pitanja

Post by Pawa »

Ok malena, važno je da smo se konačno razumele :wink:
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: 1000 pitanja

Post by Pawa »

Pre neki dan sam razmisljala da majci pomenutog drugara kažem za njegove izlete sa travom, pa neka ona proceni ozbiljnost situacije i vidi šta im je dalje najpametnije činiti. Prvi put sam se našla u takvoj situaciji i ne zna se koja je pozicija gora... Znati nešto što možda može da mu ugrozi dosadašnji tok lečenja i to saznanje ignorisati i prećutno prelaziti preko njega ili kao dete u prvom osnovne otići kod njegovih roditelja i ispričati im ono što znaš. Medjutim iz razgovora sam shvatila da ona zna sve, pa sam (na moju sreću) uspela da izbegnem nezahvalnu ulogu cinkaroša.
Pozdrav svima.
Last edited by Pawa on Mon Jan 03, 2011 11:14 am, edited 1 time in total.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re:

Post by anfakabl »

Ćao Pawa. Imam dva pitanja.
Koliko ti i drug imate godina?
Da li bi ga odrukala da si skontala da majka ne zna za vutru?
all that I want is to play
Post Reply