Break On Through

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Break On Through

Post by paramparcad »

bravo.najvise sto ja umem da zaokruzim je jedno godisnje doba...tri meseca ali poradicu na tome da bude sledeci put bar cetiri.istraj...
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Break On Through

Post by PsyTechGirl »

NaughtyButNice*** wrote:vreme je da udarim recku za prvu godinu...idemo dalje
Well done, girl.
Mi smo, dakle, tu negde u istoj ili sličnoj priči, samo sam ja recimo mesec-dva ispred tebe..
Idemo sister, ovo je tek početak novog života :wink:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Break On Through

Post by NaughtyButNice*** »

Hvala Vam...


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3XvGgIAXF7I[/youtube]
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Break On Through

Post by NaughtyButNice*** »

Rucak.Scenario isti kao i za dorucak...10-15 dusa za P stolom, cela prostorija zaudara na kiseli kupus...metodom lancane reakcije setaju tanjri po stolu...muka mi je ...Lila se zali da ne jede meso...“Ih bre curo gde ti ovde vidis meso...jedi hleb ako si gladna samo ga prethodno umoci u to cudo sto se pusi ...hm...nazovimo ga cajem...da se raskvasi...“
„Gde je O.Z. , a tu si ajde kad zavrsis sa ruckom dodji u nasu sobu“ ...pozva me satirana sestra koju sam tada prvi put videla...sta sad oce...u mozda mi daju neku dodatnu lilulicu...ma da...sigurno je Mica raportirao scenu „ potop-placa“ pa su procenili da treba dodatno da me „smire“...ali zasto onda zovu samo mene, pa i Lila je ridala...
„Vec sam jela“ odgovaram , istog momenta se naginjem i postavljam ruke sakrivajuci tanjir..
“Ajde onda odma“ rece satirana, nenadrakana za divno cudo, sestra.
Soba za tehnicko medicinsko osoblje je prilicno konforna...Tv...muzika...klima...radni sto...tri fotelje...i udobna ugaona garnitura za sedenje i spavanje po potrebi...
Satirana sede na fotelju nadlaktivsi se na sto za kojim je Mica nesto piskarao na kompu ili redjao pasijans...Na jednoj strani ugaone garniture zgodna crvenokosa , beli mantil sa sve plocicom spec.dr. ...nisam uspela da joj procitam ime...znaci „glavna“ dnevna dezurna... sa druge strane sedi zenica srednjih godina, neupadljivog izgleda i lista neke papire polozene na „kafe“ stocicu ...
“ Izvoli sedi“ pokaza mi neupadljiva rukom na srednji deo garniture...“ Ja sam sudija J. Stankovic iz II Opstinskog suda...“
...moram da priznam da sam sve ocekivala samo ne ovo...nisam napravila nikakvo delo mislim, nisu me uhvatili , poslednji put sam bila privodjena pre vise od godinu dana, ali tada su me poveli kao svedoka neke opste tuce...jbt. pa nocas su dolazili plavci ali sto bi sudija dolazila zbog narusavanja javnog reda i mira...dobro sutnula sam jednog od njih ali ni za to se ne angazuje sudija...da me nije neko nakacio neko sranje...to mi se vec jednom desilo, ali tada nije bilo dokaza ...priznajem totalno sam zbunjena i nimalo mi nije lagodno...treci put sam u ludari a ovako nesto prvi put cujem i dozivljavam...
„Obavestena sam da si nocas oko 3h dovedena u pratnji policije i jednog od roditelja, da li je to tacno“
...oblizujem suva usta , kasljucam ne bi li nekako procistila grlo koje ze zapeklo...
“Da“ uspevam da promrmljam
„Jesi li ovde protiv svoje volje, da budem preciznija da li prihvatas da ostanes na odeljenju i da se lecis“
...ova mora da je udarena jos na rodjenju...pa koji ludak bi ostao dobrovoljno u ludnici...nesigurnost i strah zamenjujem onim „superiornim“ stavom, stavljam masku „vidis kako sam kul i pametna i normalna, naravno da mi ovde nije mesto“...ma sva sam se ufurala u ulogu sad cu da ti pokazem koliko sam elokventna i lucidna“...pokazacu im svima...
„ G-djo sudija , verovatno ste upoznati sa cinjenicom da mi je ovo treci put da me dovode u ovu ustanovu.Prethodna dva puta „lecenje“ nije uspelo, izasla sam u jos gorem stanju nego kada su me doveli.Dokaz u prilog tome sami ste pomenuli a ja cu ponoviti jos jednom , dovode me TRECI put, ne mogu da pronadjem ni jedan dovoljno dobar razlog zasto bi ovaj put „lecenje“ bilo uspesnije , sta vise mogu vam navesti bar deset dobrih razloga da ce mi ukoliko me zadrze ovde biti samo gore...“
„U redu , da sumiramo, ti znaci ne pristajes da ostanes u ustanovi na „lecenju“.
„NE“ izgovaram kao kad mlada pred maticarem ubedljivo kaze „Da“...
Sudija cuti i pise...onda uzima kartonsku fasciklu, bez boje, pozanta mi je ...dosije pacijenta...
„Da se pozabavimo jos nekim pitanjima“...super ovoj je do zabave...jbmtezivote..
Pretresli smo skoro citav moj zivot...nije mi bilo jasno jel ona socijalna radnica ili sudija...zanimalo je sve pocevsi od detinjstva, odnosa u porodici, prvog uzimanja alkohola i supstanci, gimnazije i odnosima sa vrsnjacima, studije i odnosi sa kolegama i profesorima....hiljadu suludih pitanja...sve vreme trudila sam se da budem na nivou...imala sam spreman odgovor na svako od postavljenih pitanja...onako skolski oblikovani odgovori...bez mogucnosti da iz njih izvuce neki potencijalno „optuzujuci“ smisao...ipak neka korist od onih silnih ispita, predavanja i prakse...mnogo si jaka Lolo...Cinilo mi se da je teta sudija bila zadovoljna...
„Jel to sve?“ upitah je kada je zavrsila upisivanje mojih govornih tirada i dobrim delom
krivotvorene biografije.
„Pretopstavljam da smo zavrsili“
...ona pretpostavlja...zemljo otvori se da legnem i mirno sacekam kraj...ova je presudila...osecam to...nema meni izlaska odavde...ko je jbe..
“I kada cu znati rezultat odluke“...
“Izvestaj cemo poslati nadleznom doktoru“
...znaci u pravu sam...e ovaj put su prevazisli sebe...jbm ti zakon...i ko ga predlozi i ko ga izglasa...pa ovo je skoro ko smrtna presuda...znaci doktori i med. osoblje mogu da rade sta im je volja samnom...zakon ih stiti... iza njihovih odluka stajace pecat i potpis suda ...sada je sve to „legalno-pravno“ ...zivela „demokratija“...( od demo-(s) –kratiti)...
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: Break On Through

Post by Guta_Retas »

NaughtyButNice*** wrote: Sudija cuti i pise...onda uzima kartonsku fasciklu, bez boje, pozanta mi je ...dosije pacijenta...
..jbm ti zakon...i ko ga predlozi i ko ga izglasa...pa ovo je skoro ko smrtna presuda...znaci doktori i med. osoblje mogu da rade sta im je volja samnom...zakon ih stiti... iza njihovih odluka stajace pecat i potpis suda ...sada je sve to „legalno-pravno“ ...zivela „demokratija“...( od demo-(s) –kratiti)...
super je to....kod vas barem traze pristanak, kod nas to jos ne postoji...ako te murija dovede u ludaru to ti je to kralju moj....ovi te odmah nakljukaju sedativi ili kako mi to kazemo potope te tako da ne stignes ni dati pristanak...heheh a ni pobjeci nemozes jer budes u fazonu "slow motion"
So rise and be your master you don't need to be a slave
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: Break On Through

Post by JaJa »

Ne mogu a da ne kazem da sam krenuo da ovo pratim ispocetka, ili od kraja ? :)

Znas, sad me jos i cima, kao zanimljiva knjiga, da li ima hepi ending. Volio bih da ima, ali mora da se desio i neki zaplet u medjuvrenu. Vise njih.

Svi smo djeca s kolodvora, onog shvapskog, 70ih.

Citao sam ovaj forum povremeno, tacnije prelistavao. Nikad se udubljavao.

Svidio mi se, mnogo mi se svidio onaj Vladin post s` pocetka. Dno. Skup osjecaja.

Nebitno.. autorica nek mi ne zamjeri na infantilnim analizicama bilo chega, mozda u buducnosti i prisustvu ovde.
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Break On Through

Post by NaughtyButNice*** »

Guta_Retas wrote:
NaughtyButNice*** wrote: Sudija cuti i pise...onda uzima kartonsku fasciklu, bez boje, pozanta mi je ...dosije pacijenta...
..jbm ti zakon...i ko ga predlozi i ko ga izglasa...pa ovo je skoro ko smrtna presuda...znaci doktori i med. osoblje mogu da rade sta im je volja samnom...zakon ih stiti... iza njihovih odluka stajace pecat i potpis suda ...sada je sve to „legalno-pravno“ ...zivela „demokratija“...( od demo-(s) –kratiti)...
super je to....kod vas barem traze pristanak, kod nas to jos ne postoji...ako te murija dovede u ludaru to ti je to kralju moj....ovi te odmah nakljukaju sedativi ili kako mi to kazemo potope te tako da ne stignes ni dati pristanak...heheh a ni pobjeci nemozes jer budes u fazonu "slow motion"
ma to je i mene poprilicno pomerilo...zakon je vec bio izglasan i stupio na snagu, ali se nije primenjivao...dovedu te plavci i to je to..tada mi je citav sistem delovao iskrenije...ali sada fol zastita prava pacijenata i slicno...postave ti hiljadu besmislenih pitanja i na kraju se svede uvek na isto...ostajes tu gde su te smestili...ja nekako kontam gde je zakon i zabrana i propis i ostale kvacice ...ma cim se to pocne mesati u bilo kakavo "lecenje" ono gubi smisao...Ali jbg. i pop Bane rece jednu pametnu "potrebno je u nekom momentu zavisniku suspendovati volju"...e ovde skidam kapu...meni u to vreme nije bilo na kraj pameti da pocnem da se lecim...ali eto epilog sveg tog sranja je da sam ja danas ovde i da se batrgam i da sam cista... i tako

JaJa dobro mi dosao...vidim da si stiso JaJa i da si nekoliko dana na subovima..oket...a sta ces dalje druze, mislim ocistices se od zla, ali sta sa psihom...jesi li o tome mislio...pomoc strucna ce ti dobro doci ...jbt sad nesto mislim pa ti si jedini lik na 4umu koji je uspeo dobro da me razbesni...i rastuzi...i probudio si svakakve emocije...jasno sam videla sebe u tvojim godinama...zajeban je to osecaj ...ima vremena mozda jednom i objasnim zasto sam reagovala tako "burno" , mada ti je verovatno jasno...pozdrav druze i stay str8
sve sto je ljudsko nije mi strano
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: Break On Through

Post by JaJa »

pa, i ja sam se prepoznao, barem u nekim situacijama, sa nekim stvarima koje sam procitao..
to je ono univerzalno.
za nekim i zazalio, jebiga.
nije vishe sub nego nal.
a ebiga.
bobuljica vishe.
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Break On Through

Post by NaughtyButNice*** »

Sinoc mi je posetu najavila dr.M....nije mi bas najjasnije da li dolazi u svojstvu prijatelja ili terapeuta...Mada, iako je poslednjih nekoliko godina vise prednjacio odnos terapeut-pacijent nekako se nadam da ce ovaj put biti drugacije…nema veze…spremna sam za jos jedan “trenutak istine”...
Ovih dana me lomi neka groznica…sva sam bozesacuvaj…kontam, nije mi bas pametno da idem kod lekara…kakve sam srece smotace me na Infektivnu u onu posebnu sobu za izolaciju a sve pod osnovanom sumnjom da sam jos jedan slucaj obolelog od svinjskog gripa…E druze Orvele, ovo prevazilazi I tvoj scenario…kakva Zivotinjska farma, kakva 1984. …odricem se knjiga I knjizevnosti I filmova I muzike privilegovana da zivim na Balkanu u nusicevski reziranom vremenu- izacicu medju svet I zivecu SF…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hGhM-5X3x80[/youtube]
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: Break On Through

Post by Guta_Retas »

"Noćas je moja tuga
poprimila ljudski oblik
otvorio sam oči
ispred sebe ugledao svoj lik
pružio sam si ruku
i rekao,
hajde vrijeme je da se krene..." by neko poznat
So rise and be your master you don't need to be a slave
Post Reply