Bromazepam?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Bromazepam?

Post by NaughtyButNice*** »

Bromovi i ostali zepami i druge "pilule srece"se obicno koriste kao lekici koji ce efikasno otkloniti nemir, nesanicu,anksioznost, strah, potisnuti probleme,(hemijski) uljukati nemirnu "psihu".
Spada u grupu hipnosedativa- izazivaju pospanost, san, smirivanje, opustaju misice...
Apstinencijalni sy -kriza nastaje prvog dana nakon prestanka uzimanja, najizrazenija je treceg ili cetrvtog i tako traje dve- tri nedelje.
Kriza- napetost, psihomotorni nemir, nesanice, tremor ruku(podrhtavanje), skok krvnog pritiska, znojenje, ubrzani srcani ritam, muka, gadjenje, povracanje(obicno kiselina), bolovi u misicima, naglasena osetljivost, nervoza...
E sad (bar je kod mene to bio slucaj) najcesce nisu samo oni u kombinaciji jer se posle odredjenog vremna javlja pojacana tolerancija tako da se kombinuju sa drugim antidepresivima i alkoholom.
Ja sam se zahvaljujuci "sirokoj ruci" psihica i apotekara bukvalno hranila ovom kombinacijom skoro godinu dana....I nijedna kriza pre nije me cimnula kao ova...naravno pretpostavljas gde me je to vratilo!!!
Potpisujem da nema sanse da posle 4 god. tek tako odluci i iskulira. bez da je ne snadje bar nesto od gore opisanog
p.s mozda te nije slagala , mozda se stvarno "skinula" sa broma i presla na neku drugu kombinaciju
Sve u svemu zajebano
sve sto je ljudsko nije mi strano
Shabanizam
Posts: 22
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:30 am

Re: Bromazepam?

Post by Shabanizam »

Au... Hvala na opširnim informacijama. To je tačno to, prepoznajem neke od simptoma koje ste naveli, al' tačno je to bilo u periodu kad ih ne bi pila po par dana... Sećam se iz njenih nekih priča, s' tim što ona je mučena mislila da je bolesna a nije ni bila svesna krize :(
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: Bromazepam?

Post by JaJa »

tako sam i ja jebiga, muchen mislio da sam bolestan dok ne ushmrknem dop, onda se opet razbolim za sve oko sebe, pa opet ljek.
prije da je tebe farbala sa tom bolescu.
mislim "gripa" je opstepoznata.
pajdoubulju
Posts: 5
Joined: Fri Apr 24, 2009 9:44 am

Re: Bromazepam?

Post by pajdoubulju »

Devojka mozda ima legitiman razlog zasto je uzimala bromazepam. Ok nije joj prepisan, ali bromazepam i nema bash neku "Rekreativnu" vrednost. Nije bash droga kojom bi se neko "radio". Mozda dodao u koktel da pojaca rad horsa i sl ali sam po sebi ne.

Umesto da dramis "da li ona zloupetrebljava moje emocije" zapitaj se zasto ih je pila i pokusaj da joj pomognes sebicni debilu jedan ako ti je stvarno stalo.

i FYI naglo prekidanje uzimanja benzosa moze rezultovati epi napadom pa i smrcu. Skidanje sa benzosa (pogotovu kada je neko na njima 4 godine) se radi tako sto se pacijent prebaci na valium (bensedin) pa se onda radi smanjivanje doze VEOMA POSTEPENO - mesecima.

Treba naci razlog zasto je pribegla samo-medikaciji i pokusati raditi na problemu a ne biti jedan obicni dramoser.

Slazem se da benzose treba izbegavati ali postoje ljudi kojima su potrebni, iako bi trebali biti "Zadnja linija odbrane" jer su vrlo opasni.

Ali sta je bolje? stalni napadi panike/psihoza/nocna mora od zivota ili 2 bromazepama dnevno? Odvedi je kod lekara ako ti je stalo. Nije bitno da li te je lagala ili nije bitno je da joj pomognes.

Idete mi na kurac jebem vas sve neinformisane i zatucane
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bromazepam?

Post by sanela »

pajdoubulju wrote:
Idete mi na kurac jebem vas sve neinformisane i zatucane
Povedi malo računa o načinu na koji pišeš... ako te toliko iritiraju postovi drugih ljudi, onda nemoj ni pisati na ovom forumu.
pajdoubulju
Posts: 5
Joined: Fri Apr 24, 2009 9:44 am

Re: Bromazepam?

Post by pajdoubulju »

Ok psovao sam nije lepo priznajem. Izvinjavam se na psovkama ali i dalje stojim iza svega sto sam rekao.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Bromazepam?

Post by sanela »

pajdoubulju wrote:Ok psovao sam nije lepo priznajem. Izvinjavam se na psovkama ali i dalje stojim iza svega sto sam rekao.
E, pa pokušaj onda da se suzdržiš psovanja i vrijeđanja.
Svoje mišljenje možeš uvijek da napišeš... :)
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Bromazepam?

Post by paramparcad »

jeste...stvarno kako te nije stid da nabijas pajdu u bulju i jos se usudis psovati?c,c,c..
mel
Posts: 1
Joined: Thu Jun 25, 2009 12:11 am

Re: Bromazepam?

Post by mel »

Ljudi polako.. nije sve baš tako crno-belo i nije svačiji organizam isti.. a pogotovo se ne mogu sedativi i narkotici tipa heroina porediti kao da su dve bombone od istog proizvođača, kad bi tako bilo heroin bi mogao čovek bez problema da kupi u svakoj apoteci, a ako ne uzme bromazepam u određeno vreme onda bi po toj logici trebalo da uleti u svemirsku krizu i juri dilere u 3 ujutro. Jedino sa čim se definitivno slažem je da devojka u pitanju ima neki problem zbog kojeg je pila sedativ i to je ne čini ni narkomanom ni slabićem ni nekim čudom ljudskim zbog kojeg sa njom ne treba komunicirati. Dobro, možda ga je pila na svoju ruku, ali isto tako je mogla da dobije normalan recept od psihijatra za isti lek a recimo doza od 6mg na dan u 3 navrata je sasvim uobičajena ambulantna terapija anksioznosti za koju lekar može proceniti da je potrebno da se uzima mesecima. Prema tome smirite paniku, niko sedativ ne uzima od čistog zadovoljstva, ne daje ti nikakav sad blaženi osećaj ili rajsko raspoloženje, prosto te smiri ako ti je to potrebno ili ako ga uzmeš a ne treba ti, prosto ćeš zaspati. Ja zaista ne znam nikoga kome dođe tako od fore volja da spava. I ne prepadajte ljude pričama o najkatasrofalnijim posledicama koje se dešavaju u veoma malom procentu slučajeva, NE POSTOJI lek na ovoj planeti koji nema nuspojave i koji iz nekog razloga kod nekoga može izazvati čak i smrt, običan penicilin bez problema može ubiti nekoga sa jakom alergijaskom reakcijom na njega.
Ja patim od napada panike već celih 14 godina sa prekidima i ko nije prošao kroz to stanje i nije uzimao sedative da se leči, ne treba ni da ih komentariše na ovakve načine samo na osnovu nečega što je negde napisano ili iskustva DRUGIH ljudi. Tačno je naravno da izazivaju zavisnost, tačno je da ih ne treba NI U KOM SLUČAJU naglo prekidati ni posle kratkotrajne terapije niti mešati sa alkoholom ili drugim psihoaktivnim supstancama, ali tačno je i da ih ljudi koji pate od neurotskih poremećaja uzimaju i po čitavu deceniju da bi normalno funkcionisali. Ako mislite da je bolje ne uzimati ih i trpeti srce koje udara i po 200 u minutu dok ležite u krevetu, osećaj gušenja, vrtoglavicu, trnjenje, haotične misli, osećaj da ćete poludeti, umreti, izgubiti kontrolu nad sobom i zbog svega prethodno navedenog zatvoriti se u kuću kao u zatvor, samo napred, divim se onima koji taj stepen anksioznosti na silu trpe "na suvo" i smatram da svi gore navedeni simptomi ako se često ponavljaju imaju mnogo gori efekat na organizam od bromazepama.
Ja sam ga pila godinu dana tri puta na dan u kombinaciji sa antidepresivom jer je tako propisao lekar i jer je to standardna terapija za lečenje paničnog poremećaja i kada mi je postalo bolje a nemir postao gotovo samo bledo sećanje, relativno brzo sam POSTEPENO obustavila oba leka, bez ikakvih čudnih efekata ili posledica. Dve godine sam bila mirna, a onda mi se desio nov panični napad kao grom iz vedra neba koji me je uveo u seriju jakih napada i agorafobiju - kada sam počela da uzimam bromazepam ponovo, stanje se postepeno popravljalo i relativno stabilizovalo redovnim uzimanjem. Uzimam ga već dve godine neprekidno i niti se stidim toga niti imam problem sa tim - ako to zanči da mogu da spavam, da radim, da odem na svadbu sa 200 ljudi i ostanem na njoj 8 sati u NORMALNOM stanju, to znači da se moj život vraća u moje ruke. Desi mi se da ga ne popijem na vreme, da preskočim dozu ali ne dešavaju se nikakvi skokovi u nebesa ili epi napadi niti elektro podrhtavanja, prosto se vrati više uznemirenosti, ali ni to nije neki težak problem jer se trudim na radim na sebi i uz pomoć kognitivno-bihevioralne terapije. U periodima većih životnih problema napetost se naravno poveća, uglavnom više nema napada, ali to nema veze sa bromazepamom, on uvek samo smiri situaciju i posle 2 godine nemam neku "ludačku" potrebu za više i više, što će reći da nisam razvila toleranciju.
Narkotike nisam nikada uzimala u svom životu niti imam nameru, treba da vodite računa da su ipak oni ti koji vam ozbiljno urušavaju CNS i daju prateće simptome posle, ili prosto čovek može imati bolest kao ja koja se može manifestovati strašnim simptomima bio tu bromazepam ili ne.
"Skidanje" sa sedativa se ne radi tako što se ljudi prebace na bensedin pa se smanjuje doza, to vam nijedan lekar neće reći - niko vas ne prebacuje ni na šta, prosto ćete smanjivati dozu ONOGA ŠTO INAČE pijete, što sporije to bolje, da biste na kraju prestali da uzimate lek. Ko bi uostalom želeo da odjednom prestane da uzima bromazepam koji ima veoma blage nuspojave u pogledu pospanosti i ošamućenosti i ima mnogo kraći poluživot od bensedina, da bi prešao na bensedin i budio se sa bar dvaput jačom "maglom" i ošamućenošću i terao organizam da se prilagođava OPET NA SEDATIV samo da dužim vremenom delovanja? Treba takođe da znate da ima raznih grupa benzodiazepama, bensedin je jedan od najstarijih lekova, ima danas mnogo komfornijih i bezbednijih, NARAVNO POD USLOVOM DA VAM TO TREBA I DA VAM NEKO PREPIŠE LEK I DA VAS KONTROLIŠE.
Suština je da sam htela da kažem da sedativi nisu nikakva strašna pošast od koje treba bežati po svaku cenu i koji će da vas upropaste do koske, a isto tako i ljudi koji ih uzimaju nisu neka niža bića ako su im ti lekovi potrebni. Bar 10% registrovanih ljudi ove planete pati od neurotskih poremećaja, pa sad vi vidite da je to bar dobrih 600 MILIONA na planeti i svi oni pošto su registrovani uzimaju neki vid terapije, a nažalost nema još tog mozga koji će smisliti nešto bolje od sedativa i antidepresiva. Kad bi svi oni tek tako pomrli i tresli se u šokovima, niko ne bi pravio te lekove. Slažem se da ih treba uzimati što manje i što kraće moguće, ali to treba da određuje lekar a ne pacijent i nema potrebe da se od njih beži "kao đavo od krsta" ako su potrebni.
Shabanizam
Posts: 22
Joined: Tue Jun 02, 2009 12:30 am

Re: Bromazepam?

Post by Shabanizam »

pajdoubulju wrote:Devojka mozda ima legitiman razlog zasto je uzimala bromazepam. Ok nije joj prepisan, ali bromazepam i nema bash neku "Rekreativnu" vrednost. Nije bash droga kojom bi se neko "radio". Mozda dodao u koktel da pojaca rad horsa i sl ali sam po sebi ne.
Posle kilograma i kolgrama ujda koje si u sebe ubacio za tebe i nema neku "rekreativnu" "vrednost", pajdomanchino raspala Voyagerska. Za nekoga ko je ceo život bio čist ima i te kakvu.
pajdoubulju wrote:Umesto da dramis "da li ona zloupetrebljava moje emocije" zapitaj se zasto ih je pila i pokusaj da joj pomognes sebicni debilu jedan ako ti je stvarno stalo.
Osobu znam skoro dve godine, a pocela je da ih pije pre cetiri, u psihu ne moze da joj udje rodjena majka, a ne ja. A ti licemeru koji se zalazeš za legalno drogiranje, napasi se kare i crkni više.
pajdoubulju wrote:i FYI naglo prekidanje uzimanja benzosa moze rezultovati epi napadom pa i smrcu. Skidanje sa benzosa (pogotovu kada je neko na njima 4 godine) se radi tako sto se pacijent prebaci na valium (bensedin) pa se onda radi smanjivanje doze VEOMA POSTEPENO - mesecima.
pajdoubulju wrote:Treba naci razlog zasto je pribegla samo-medikaciji i pokusati raditi na problemu a ne biti jedan obicni dramoser.
Dramoser, seti se kako si kao pichka kukao na onom stranom forumu kada su ti ovde svršavali po mozgu, ovdašnji forumaši.
pajdoubulju wrote:Slazem se da benzose treba izbegavati ali postoje ljudi kojima su potrebni, iako bi trebali biti "Zadnja linija odbrane" jer su vrlo opasni.
pajdoubulju wrote:Ali sta je bolje? stalni napadi panike/psihoza/nocna mora od zivota ili 2 bromazepama dnevno? Odvedi je kod lekara ako ti je stalo. Nije bitno da li te je lagala ili nije bitno je da joj pomognes.
Da sam tada znao shta se deshava, naravno da bih je odveo kod lekara, ne bih sigurno odgovor trazio od "informisanog" pajdo-lesha. Kasno sam saznao za sve to. I sada je kasno da joj pomognem, vise nisam u mogucnosti.
pajdoubulju wrote: Idete mi na kurac jebem vas sve neinformisane i zatucane
Koji kurac :lol: ? Idemo ti na pajdo u bulju?
Post Reply